Nestao Language bar
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Nestao Language bar

Zainteresovan član Samurai Jack (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Nestao Language bar

Ne mogu nikako da namestim da mi se vidi language bar dole pored sata i ostalih ikonica...valjda se tako zove onaj plavi kvadratic u kome pise EN i gde menjam jezike kada pisem nesto...
    Ovako, keybord shortcut radi, znaci na alt+shift jezici se menjaju (ubacio sam engleski, srpski lat. i srpski ćir.) ali ikonice u taskbaru nema. Kada odem u control panel pa Regional and Language settings pa Languages pa Detailes, dugme Language bar mi je sivo...ne mogu da ga liknem. Isto tako, kada uradim desni klik na taskbar pa na pop-up meniju odaberem Toolbars...Language bar mi je stikliran. Prakticno sve radi ali te ikonice kod sata nema. Ima li neko ideju koji mu je k...posto ja stvarno ne znam sta vise da mu uradim!
    Long ago in a distand land I, Aku, the shape-shifting master of darkness, unleashed an unspeakable evil, but a foolish samurai warrior, wealding a magic sword, stepped forth to oppose me. Before the final blow was struck, I thore open a portal in time and flung him in to the future, where my evil is law! Now the fool seaks to return to the past and undo the future that is Aku....

Zainteresovan član tigi (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Nestao Language bar

Jeli ti stiklirano u start-run-msconfig-startup "ctfmon", ako je ostiklirano nece ga ni biti niti ce se podizati sa sistemom...?

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Stiklirano je...
    Evo sta je pomoglo..za sad..
    Odcekirao sam opciju Turn off advanced text services i language bar se pojavio...
    Ovo sam procitao na nekom stranom forumu. Izgleda da je nestajanje language bar-a malo cesci bug...
    Long ago in a distand land I, Aku, the shape-shifting master of darkness, unleashed an unspeakable evil, but a foolish samurai warrior, wealding a magic sword, stepped forth to oppose me. Before the final blow was struck, I thore open a portal in time and flung him in to the future, where my evil is law! Now the fool seaks to return to the past and undo the future that is Aku....

Aktivan član Trajce (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2004.
    Reputaciona moć
    60

objasni malo bolje pa da i ja vratim...
    samo ti
    u mome srcu si...

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Start - Control Panel - Language and Regional Options - Languages - Details - Advanced - skini stiklu sa Turn off advanced text services. nakon ovoga Language bar se samo pojavio....
    Inace, imam XP SP2

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Angry Re: Nestao Language bar

Džaba to sve, kad on sam nestane posle nekog vremena; kod mene je to redovno:mad: . Protiv baga takve vrste(ukopan je duboko u Windows) ne može se ništa, nego lepo ćutiš, i namestiš šta već mora. A što se mora, nije teško.:-D . Tako ja radim. Alex.L

Aktivan član Leka (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

>> Samurai Jack

Resenje je vrlo jednostavno, radio sam ga vec par puta. samo otvoris tekst editor i prekopiras ovaj
    sadrzaj:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]
    @="Language bar"
    "MenuTextPUI"="@%SystemRoot%\\System32\\msutb. dll,-325"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories\{00021492-0000-0000-C000-000000000046}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\InProcServer32]
    @="C:\\WINDOWS\\system32\\msutb.dll"
    "ThreadingModel"="Apartment"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]
    "NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CTF\LangBar]
    "ShowStatus"=dword:00000004

I snimis kao .reg fajl. Onda ga pokrenes i kliknes na Yes. Ovo ce ti zakrpiti registry i neces imati
    vise problema.
    Ako ti je lakse, upload-ovao sam ja vec gotov reg file, trebas samo da ga skines(1 KB) i pokrenes:

http://rapidshare.de/files/6469265/langbarrestore.reg.html

Poz.
    Picigen......zakon! 8)

Aktivan član rajkec (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Kako god ali meni nece nikako jer sam ja slucajno izbrisao sa Hijack This-om cak ga nema ni u msconfig-u

Zainteresovan član tigi (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2004.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio rajkec
    Kako god ali meni nece nikako jer sam ja slucajno izbrisao sa Hijack This-om cak ga nema ni u msconfig-u
    Tebi je ocigledno puno dosadno, pa se igras sa brisanjem svih programa...

Slične teme

1. Nestao Language bar i dugme
    Autor MasterYoda u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.09.2006., 13:48
  2. language bar
    Autor mrs X u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.02.2005., 13:02
  3. Language bar
    Autor Nenadned u forumu Softver
    Odgovora: 10