Na šta vas asociraju neke boje?

cijan od ovako nekih....al nemam pojma....mozhda kao svaki neki aspekt ima neq drugu boju...volem i crvenu....ma volim sve boje....samo zavisno gde i kako se primenjuju i pojavljuju....ne vezujem ih previshe za neke emocije il neshto....tu sam vishe sklon mirisima...
 
Crna i crvena.
Prva me asocira na snagu, moc, misteriju.
Druga na ljubav i strast. :-)

Volim i narandzastu (energija, optimizam, radost), purpurnu (asocira me na sex i perverziju :lol: ), ciklama ( ubedljivo mi je najcistija boja i asocira na cistu pozitivnu energiju). Ma ja volim sve boje, bre. :-P
 
random_cloud_form:
i mene.


a zanimljivo, utvrdjeno je da ljubicastu boju preferiraju visokointeligentni ljudi, a jos vise od njih samoubice...

...бела ме асоцира на све...само не на смрт...а по неким истраживањима, ако љубичасту форсирају девојке...онда је то ОК и означава неку енергију, инвентивност, а ако је форсирају бабе...значи да су прсле.

...и кажу да се треба клонити људи који се облаче у зелено (а ја баш волим зелено...мислим као боју :roll: ).
 
da vidimo ovako:
svetlo plavo - oblaci, mekota, nezhnost
tamno plavo- deep blue sea, hladnoca
crno - potpuni mir i tishina
rumeno zhuta - sunce, zhivot ,smeh
narandzasta - mirisi indije, energija, zhivot
crvena - ubrzani otkucaji srca , vrelina, strast
zelena - bose noge u travi, lakoca , smirenost
ljubichasta - nesto weird, neiskrenost, mistichnost
braon - ***** :lol: stvarno ne volim ovu boju, ne asocira me ni na shta lepo :lol:
sivo - oblaci, tezhina, nemir
...
 
Mene braon na drvo asocira i na brod.
Purpurna i ljubičasta su mi, nekako, skroz negativne boje. Mislim da đavo živi u tako obojenom ambijentu.
Crvena je "na radost", volim crvenu boju, ona je boja topline kuće.
Zelena me asocira na listopadno i zimzeleno drveće.
Bela na vampire i apoteku.
Zlatna na vanzemaljce
Siva na mač
Žuta na dosadu
Narandžasta na sunčan dan i poslastičarnicu
Postoje nijanse boja, koje me, asocijativno vežu za nešto...mogu čak i na događaj.
 
plava je melanholicna
braon je trulez
zelena je boja rasta i neceg novog, svezeg
crvena je boja koja me podseca na mene, mada su se ljudi uglavnom slozili da sam ja narandzasta - zuta... ja sam sebi i dalje crvena
ljubicasta mi je omiljena boja za pisanje, pisem iskljucivo ljubicastom tintom jer mi je ostalo neprihvatljivo... plava je dosadna, crna je mracna

bela i nije boja... ali posto je vec spominjes, ona mi je totalna sloboda... jer te pusti da ispises ono sto hoces... imam jako puno bele odece, bela i crvena, zuta, zelena, ciklama... jake i jasne boje su u mom ormanu... mislim, bas takva sam i ja, veoma jasna i precizna

ali primetila sam da je to neprihvatljivo ponasanje za zenu ovde na Malti, to me nervira
pre neki dan sam veoma asertivno narucila nesto u restoranu jer nas je konobarica konstantno ignorisala... i sva se uvredila i sokirala, a ja za srpske uslove nisam uradila nista cudno niti skandalozno
svaka odlucnost se kod zene shvata kao neprijatnost
kakva glupost!!!!
a cula sam da su opasne mnogo prema svojim muzevima, valjda ih maltretiraju zbog te frustracije sto su svugde poslednja rupa na svirali...

ciklama me podseca na neko raskosno i egzoticno cvece... boja je prosto ekstravagantna i mislim da je ona nova ljubicasta...
zuta je radost, cista radost zbog radosti

99% ljudi ce reci da im je omiljena plava boja i to me nervira... to mi je nekako boja proseka i znak nedostatka maste kada su boje u pitanju
 

Back
Top