Isus vegetarijanac?

U hleb se dodaju surfaktanti od kojih su neki zivotinjskog porekla uglavnom od svinje poput raznih soli, azobisformamid koji se povezuje sa astmom, u nekim zemljama je zamenjen benzoil peroksidom i sumpor dioksidom koji se nakon duze upotrebe dovode u spregu sa dijabetesom.

Hleb cesto ima tragove mleka ili surutke zbog boje, vise mleka ima u tost hlebu. Tu su i enzimi o kojima ne znamo poreklo. Ne znaju ni pekari koji porucuju, sto nije ni bitno jer hlebovi nije posni. To mi je i potvrdila jedna studentkinja iz Makedonije, ono sto znamo o proizvodnji i sta se sve koristi je vrh ledenog brega.
 
Postoje dokazi koji otkrivaju da postoji veza između kancera i konzumiranja crvenog mesa.

Tim naučnika sa Univerziteta u Kaliforniji otkrio je da crveno meso, uključujući govedinu, svinjetinu i jagnjetinu, sadrži šećer kojeg prirodno stvaraju životinje koje jedu meso, ali ne i ljudi.

Šećer identifikovan u istraživanju, nazvan Neu5Gc, kod miševa je uzrokovao tumore, a rezultati su obezbedili revolucionarno otkriće o tome na koji način konzumacija crvenog mesa među ljudima uzrokuje pojavu karcinoma.

- - - - - - - - - -

Nova preporuka SZO podrazumeva da su mesne prerađevine sada u istom rangu sa alkoholom, cigaretama, azbestom, arsenikom, pa čak i plutonijumom, kada je reč o opasnosti po zdravlje ljudi.
I pored svih navedenih stetnih materija koje covek koristi za ishranu, njegov zivotni vek vidno se prioduzava, tako da su ti takozvani naucni dokazi veoma diskutabilni, pogotovu ako nisu potvrdjeni od drugih naucnika. A, cesto su i izmanipulisani. Bez zdravog mesa nema ni zdravog zivota. Isus je bio vegetariajanac, ali je zato imao veoma siromasan seksulani zivot, a pitanje je da li ga je i imao. Bez kvalitetnih proteina nema ni zdravog i valjanog seksa.
 
Poslednja izmena:
I pored svih navedenih stetnih materija koje covek koristi za ishranu, njegov zivotni vek vidno se prioduzava, tako da su ti takozvani naucni dokazi veoma diskutabilni.

Da nisu potvrdjeni ne bi bili naucni dokazi. Da bi dokaz bio dokaz eksperiment se mora vise puta ponoviti i dobiti isti rezultat.

- - - - - - - - - -

Isus nije bio vegetarijanac

Radis li ti nesto drugo osim sto kontriras. Neke stvari iako nam se ne svidjaju moraju se prihvatiti. Odbijajuci to covek ispoljava osobine deteta a ne odraslog coveka.

- - - - - - - - - -

Znaci ti zbog ovoga ne jedes hleb :?:

Zbog ovoga znaci da ti jedes ono sto ti drugi naprave da jedes.
 
Ko zna šta se sve dodaje. Iskreno, baš me zabole, jer ga ne jedem dugi niz godina.

Sve što se pravi kao hrana u kutijama ima "tragove mleka", šta god to značilo. "Tragovi mleka". Svašta.

Natpis tragovi mleka je obavezan zbog ljudi koji su alergicni na mlecne proizvode. Obicno nema tragova ali se ih moze biti jer prolaze preko iste trake kojom prolaze i proizvodi koji u sebi sadrze mleko.
 
Da nisu potvrdjeni ne bi bili naucni dokazi. Da bi dokaz bio dokaz eksperiment se mora vise puta ponoviti i dobiti isti rezultat.

- - - - - - - - - -



Radis li ti nesto drugo osim sto kontriras. Neke stvari iako nam se ne svidjaju moraju se prihvatiti. Odbijajuci to covek ispoljava osobine deteta a ne odraslog coveka.

- - - - - - - - - -



Zbog ovoga znaci da ti jedes ono sto ti drugi naprave da jedes.

Jedem organski hleb, :)

- - - - - - - - - -

A nekad i napravim.
 
Dosta vegana ne koristi palminu mast i ulje jer prilikom zasada palmi krce se sume i stradaju orangutani. A tu su i deca robovi koji rade na plantazama sto je dodatno neeticno iako je hrana klasifikovana kao biljna.

Zato medju nama ima podele na vegane i biljojede. Oni koji ne vode racuna o tim stvarima su biljojedi, biljojedi su i oni koji jedu biljke samo radi sopstvenog zdravlja.

- - - - - - - - - -

Jabuka je ubila mrava a ja ako jedem jabuku sam sucesnik u kriminalu

Los je znak da pojedes bas tu jabuku koja je ubila drugo bice. Zato je bolje da uberes jabuku koja nije nikog ubila.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dosta vegana ne koristi palminu mast i ulje jer prilikom zasada istih stradaju orangutani. A tu su i deca robovi koji rade na plantazama sto je dodatno neeticno iako je hrana klasifikovana kao biljna.

Zato medju nama ima podele na vegane i biljojede. Oni koji ne vode racuna o tim stvarima su biljojedi, biljojedi su i oni koji jedu biljke samo radi sopstvenog zdravlja.
- - - - - - - - - -



Los je znak da pojedes bas tu jabuku koja je ubila drugo bice. Zato je bolje da uberes jabuku koja nije nikog ubila.

A zar se ne mogu jesti zivotinje koje su preminule prirodnom smrcu, od bolesti ili nesrecnim slucajem, gde ih covek nije svojom namerom lisio zivota?
 
Poslednja izmena od moderatora:
A zar se ne mogu jesti zivotinje koje su preminule prirodnom smrcu, od bolesti ili nesrecnim slucajem, gde ih covek nije svojom namerom lisio zivota?

Bilo je rasprava na veganskim portalima o tim fenomenima. Pojava se zove "road kill". Ideja je odbacena kao ispravna, cak se ustanovilo za vegana koji ju je promovisao da je laznjak, otkrilo se da povremeno pojede meso.

- - - - - - - - - -

Zakljucak je da mrtvo telo (lesh), bilo ljudsko ili zivotinjsko, treba sahraniti a ne unositi u svoj organizam jer za tako nesto nema potrebe.
 
Srbija u jednoj oblasti ima ono što cela Evropa želi: kompletan lanac proizvodnje soje koja nije genetski modifikovana. Srbija ima i dugu tradiciju u proizvodnji i preradi soje, a posle Ukrajine i Italije najveći je evropski proizvođač. Prva je i zemlja u regionu koja je regulisala promet i proizvodnju GM proizvoda, a takođe je prva u okruženju koja je 2009. u potpunosti zabranila promet GMO i samim tim i uvoz genetski modifikovane soje i proizvoda od soje. I to je, ako se izuzmu incidentni slučajevi na nekim parcelama, trenutno velika prednost ove zemlje, naročito imajući u vidu rastući trend zabrinutosti potrošača za zdravstvenu bezbednost hrane.
 
31961025_10156624408289095_8020201845836218368_o.jpg


Ribe sa ljudskim zubima i inteligencijom plivaju vodama, izvestava agencija prirodne sredine Juzne Karoline.
 
Pre izvesnog vremena sam na svom Facebook zidu, i na nekoliko veganskih Facebook grupa, ukazao na to da je soja GMO otrov, kao i svi njeni industrijski proizvodi (naročito pišljivo “sojino mleko” i usrani “tofu sir”), te izrazio sumnju da je oko 96% soje u svetu GMO. Neki pametnjakovići su se raspravljali sa mnom, govoreći kako to nije tačno, da je soja odlična, prirodna namirnica, da je pišljivo “sojino mleko” zdrava hrana, a usrani “tofu sir” najzdravija prirodna hrana, bez obzira što je na Codex alimentarius-u i HACCP-u, te su rekli kako je udeo GMO soje u proizvodnji soje u svetu svega 7%... i sve to naravno bez ikakvih argumenata. Ojha. Da ih demantujem. Evo linka koji potvrđuje moje sumnje:

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/413696/Sramota-Kriju-da-vec-jedemo-GMO-hranu

Koga zanima da pročita ceo tekst, neka ga pročita; koga ne zanima ceo tekst, neka pročita samo one cifre u četvrtom pasusu, ispod naslova... citiraću najvažnije:

“Prema poslednjim podacima, kontrolom Ministarstva poljoprivrede utvrđeno je da je genetski modifikovana soja posejana na 23.000 hektara. Pregledano je 1.300 parcela, a prisustvo je potvrđeno u 42 od 45 uzetih uzoraka.”

E, pa, majstori, vi što vas plaća GMO lobi, Soroš, kao i ostala belosvetska gamad koja truje planetu, 42 uzorka od 45 uzoraka nisu celih mojih 96%, ali nisu ni vaših jadnih 7%. Preciznije, tačan podatak je 93,33%. No pomenutom rezultatu je daleko bliže mojih 96% GMO soje nego vaših 7% GMO soje. Od sve soje zasejane kod nas u Vojvodini, kao i u svetu, GMO je precizno oko 93,33%. Što znači da su sve te vaše sojine GMO proserotine (pišljivo “sojino mleko” i usrani “tofu sir”) otrov opasan po zdravlje prosečnog čoveka.

Prosta matematika kaže sledeće; račun iz “proporcije”:

42:X=45:100

45X=42x100

X=4200/45

X=93,33

Dakle, nije 7% nego 93,33%. Znači ja sam bio bliži. Ojha. Kako volim kad sam u pravu.
 
Biblijski post znači uzdržavanje od hrane. Svake hrane.

- - - - - - - - - -



Pio je vino Isus, kako da nije. I piće. :kafa:

Кажем вам пак да нећу одсад пити од овог рода виноградског до оног дана кад ћу пити с вама новог у царству Оца свог.

desi :aha:
 

Back
Top