Isus vegetarijanac?

Moralne implikacije. Još jedan razlog zašto se ne može prihvatiti pretpostavka da je „dobro vino“ koje je Isus načinio bilo alkoholnog sadržaja jeste zbog negativne slike koju bi mogli dobiti o samom Isusu. Ako bi bilo tačno da se već pilo alkoholno vino na svadbi,Isusovo čudo (koje je proizvelo između 500-600 litara još boljeg vina takve vrste, kojeg su koristili muškarci, žene pa čak i deca skupljeni zajedno na svadbenoj svečanosti) pokazuje da je Isus itekako moralno odgovoran za nastavak i porast njihovog opijanja. Na osnovu ovoga mogu se izvesti neki logični zaključci.Na primer, velika količina vina kojeg je Isus čudom stvorio pri kraju svadbene svečanosti dokazuje dve stvari:

Prekomerna upotreba alkoholnog pića je dozvoljena.

Vino u ovom slučaju je čist grožđani sok, bez prisustva alkohola. U skladu sa osuđivanjem upotrebe alkoholnog vina u Starom Zavetu, jasno je da je u pitanju sok od grožđa.

Teško je zamisliti i protivno je moralnim principima Svetog Pisma (pa i razuma) pretpostaviti da je Isus, Stvoritelj dobrih stvari (Postanje 1:4,10,12,18,21,25) ispoljio Njegovu natprirodnu moć da dovede u postojanje opojno i alkoholno vino koje samo Sveto Pismo osuđuje i naziva ga „podsmevač“ (Priče 20:1).

Što se tiče glagola metusko odnosno „opiti“ u 2:10, neki smatraju da ovaj grčki glagol jednostavno znači „napiti se,“ u pasivu „biti pijan.“ Prema tome, to je još jedan neosporan dokaz da je vino koje je Isus stvorio u Kani zapravo – alkoholno vino, jer glagol metuskose nikada ne koristi za „opijanje“ bilo kog drugog pića osim alkoholnog.

Međutim, iako je tačno da glagol metusko, metuskomaipiti, opiti se, napiti se,“ on nužno ne podrazumeva da je u pitanju upotreba bilo kog opojnog odnosno alkoholnog pića. Glagol metuskozasititi se od pijenja“ bez bilo kakvog prisustva alkohola. Prema tome, zaključak bi bio da, kada su gosti već bili zasićeni od pijenja starog grožđanos soka, Isus, što je neuobičajeno za običaje onoga vremena, kako i sam „kum“ kaže, čini čudo i od vode stvara svež grožđani sok koji je „dobar,“ ili bolji od starijeg soka od grožđa.

Drugim rečima, metusko u 2:10 jednostavno označava zasićenost, ukazuje na obiman kvantitet vina koji se generalno koristio na svadbenim proslavama, bez bilo koje naznake za njegova alkoholna dejstva. Oni koji insistiraju da je vino na svadbi bilo alkoholno i da je Isus takođe stvorio alkoholno vino, kvalitetnijeg od prethodnog, navode na zaključak da je Isus obezbedio ogromnu dodatnu količinu alkoholnog vina tako da se svadbena proslava mogla nastaviti u nepromišljenom popuštanju. Jedan takav zaključak ruši celokupan moralni integritet Hristovog karaktera, sa čim se sigurno ni jedan konzervativan hrišćanin ne bi mogao tako lako složiti.

Sva Hristova čuda su bila uvek usmerena ka milosrdnom i dobronamernom kraju. Isus nije došao da uništi nego da spasi čoveka. To je očito i u pokazivanju Njegove slave na svadbenoj svečanosti u Kani Galilejskoj. Prvi znak Njegovog božanstva bilo je upravo pretvaranje vode u vino – novo, sveže vino koje je simbolizovalo božansku prisutnost, Njegovu slavu i moć. Kako bi Isus mogao stvoriti bilo šta što je raspadljivo, trulo, pokvareno – a da u isto vreme pokazuje Svoju slavu?
 
Ne postoji tekst da je pio.
Pa ga nisi ni postavio.
Pijanic i uzjelica je izreka jer je odlazio kod takvih.
Na veceri Gospidnjoj koja je bila pasha, se nije koristili alkoholno vino.
Na svadbi u Kani ne vidimo da je pio.
Ocigledno je stvorio 600 litara bezalkoholnog vina.
Jer kada na svadbi popiju svo vino onda su patos. A ti im stvoris jos 600 litara?
Dakle stvorio je slatko vino i pili su takvo.

Iz kasnijeg zivota apostola vidimo da su sledili njegov primer pa nisu pili.
Osim kao lek u jednom slucaju.
Jer je vino u to vreme vazilo pretezno kao lek.

Setimo se primera milistivog Samarjanina koji je premazao rane prebijenome, vinom i previo ga.

Bezalkoholno vino... :hahaha:
 
SVADBA U KANI GALILEJSKOJ


Istorijska pozadina

Nekoliko elemenata iz Starog zaveta i pozadina iz vremena priče pomažu nam da osvetlimo aspekte teksta iz Jovana 2,1-11. Obilje vina je, na primer, bilo karakteristično za starozavetne tekstove koji opisuju buduće Božje carstvo, koje će zvanično nastati, otpočeti u poslednjim danima (Isaija 25,6; Jeremija 31,12; Amos 9,13.14). Isusovo obezbeđivanje dodatnih količina vina na svadbenoj gozbi je, prema tome, primer kako Jovanovo Jevanđelje oslikava uverenje da je starozavetno očekivanje za poslednje vreme bilo ispunjeno u Isusu.

Sudovi za vodu (sa zapreminom od 90 do 130 litara) u drevnim vremenima su bili neobične veličine. Moguće je da je veličinu sudova Jovan pomenuo, želeći da ukori Jevreje zbog njihove opsednutosti ritualnim čišćenjem. U većini delova drevnog sveta sveža voda se mogla teško dobiti, pa su detalji priče veoma zanimljivi.

Priča o pretvaranju vode u vino čitaoca podseća i na priče o nekim drugim transformacijama u Starom zavetu. Mojsije je pretvorio vodu u krv, što je bilo jedno od zala koja su snašla drevni Egipat (2. Mojsijeva 7,14-24). Jelisije je gorku vodu u Jerihonu pretvorio u slatku, ukusnu i ponovo upotrebljivu (2. Carevima 2,19-22). Priča iz 2. Carevima 3,12-25 možda je posebno zanimljiva kao paralela čudu u Kani, a tu je ponovo reč o jednom Jelisijevom iskustvu. Jelisiji u posetu dolazi nekoliko careva koji očekuju poruku od Gospoda. Njegov odgovor je bio sličan Isusovom odgovoru majci: “Šta je meni do tebe?“ Međutim, ipak se složio da sarađuje s njima. Po njegovim uputstvima čudotvorno se pojavila voda, za koju su neprijatelji mislili da je krv (stihovi 3,22.23). Na taj način je Izrailj izvojevao veliku pobedu nad Moavcima.

Predmet o kojem sada govorimo mi obrađujemo na osnovu poznavanja pozadine priče o svadbi. Mnogi ljudi se pitaju da li se događaj u kojem je Isus vodu pretvorio u vino na neki način može dovesti u vezu s problemom — kako hrišćani treba da se postave prema upotrebi alkohola. Međutim, u tekstu iz Jovana 2,1-11 ili njegovoj pozadini, nema ničega što bi tražilo da vino koje je Isus načinio bude prevrelo. Pre svega, reč za vino u tom tekstu (oinos) je u grčkom jeziku srednjeg roda. Ona se može odnositi na neprevreo sok od grožđa, ili može da se odnosi na prevrelo vino. Terminologija teksta ni na koji način ne doprinosi razrešavanju problema.

Čija je to svadba bila?
Ko su bili mladenci?
 
Ali, ni prisustvo soka od grožđa ne bi bilo u potpunosti suprotno očekivanju. Pre svega, ako je svadba održana u jesen (kad je obavljeno Isusovo krštenje, oko mesec dana pre toga), u Palestini je bilo vreme berbe grožđa, pa se mogao dobiti svež sok. Ali čak i ako se nije mogao dobiti, to vreme je poznavalo izvrsne metode za prezervaciju. Na primer, sok od grožđa bi kuvali dok se ne zgusne. Dobijenu masu bi sipali u keramički sud, dok se ne izbaci sav vazduh. Potom bi nalivanjem tankog sloja maslinovog ulja odozgo sadržaj u sudu mogli da sačuvaju za period od više meseci ili čak godina. U nekom kasnijem terminu bi se sačuvani gusti sok mogao mešati s vodom za upotrebu i posluženje. Krajnji proizvod bio bi takođe neprevreo. Ako je sok načinjen od konzerviranog činio najveći deo onoga što je služeno na svadbi pre toga, okolnost da je Isus stvorio svež sok od grožđa zaista bi s razlogom izazvala onakvu primedbu, spomenutu u tekstu.

U stvari, ako želimo da iz događaja na svadbi u Kani galilejskoj, gde je Isus pretvorio vodu u vino, izvučemo pitanje kako da se hrišćanin postavi prema vinu – mi promašujemo poentu celog ovog događaja.Ovako tumačeći ovaj događaj samo znači da centralizujemo marginalnu stvar (vino) a zaboravljamo ključne delove koje se nalaze u ovoj priči – Isusovo prvo čudo i njegov značaj. Bavimo se za ono vreme potpuno beznačajnim stvarima i od njih pravimo fokus u čitavoj priči, što je čist promašaj u razumevanju ovog događaja.To radimo zato što mi danas imamo problem – kako se postaviti prema upotrebi vina? I bilo koji tekst ili događaj nama „pomaže“ da imamo ispravan stav, dok je poenta i cilj mnogih od tih tekstova nešto što mi ni ne očekujemo da jeste.

Međutim, i pored ovoga mi ipak možemo sa sigurnošću izneti obilje dokaza o tome da Isus ipak nije pretvorio vodu u alkoholno ili prevrelo vino, već da je u pitanju čist grožđani sok. Ali pre nego što pogledamo kakva je vrsta vina u pitanjuj, osvrnućemo se na pretpostavke da je Isus pretvorio vodu u alkoholno vino.

A po čemu se razlikovalo loše (bezalkoholno :mrgreen:) vino od dobrog? :ceka:

- - - - - - - - - -

Čija je to svadba bila?
Ko su bili mladenci?

Neko dvoje što su se smuvali kod Anonimnih alkoholičara. :mrgreen:
 
Zanemarili ste simboliku
Kod jevreja vino je simbol obilja i veselja.
Nakon tri dana svadbenog provoda i jedno i drugo se istrosilo pa je Isus preduzeo odredjene pripreme za nastavak proslave

Vino je simbol istine oduvek bio i u svim mitovima...piće Bogova, a njima pripada istina. U vinu je istina i sa tog aspekta treba posmatrati to čudo u Kani, a ne sa pozicija alkoholnog ili bezalkoholnog dejstva. Sam brak ima svoju simboliku, kao što je simbolika u vinu, vodi i kamenu.
Trojka u Bibliji ima specifičnu simboliku. Uvek se nešto završava i sasvim novo počinje ...trećeg dana je i Isus vaskrsao. Trećeg dana je pretvorio vodu u vino itd.
Cela priča je jako simbolična i ima posebno alegorijsko značenje.
 
Svrha biblijske epizode sa svadbom u Kani galilejskoj jeste da Glasnik ispadne da ne zna. :lol:

Jerbo, tamo kaže kum (a kum nije dugme!)

И рече му: Сваки човек најпре добро вино износи, а кад се опију онда рђавије; а ти си чувао добро вино досле.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prica je istiniti dogadjaj i to je njen prvi cilj.

Problem je sto neki pokusvaju da zloupotrebe ovaj dogadjaj u Kani, za svoju pricu o alkoholu, pa se zato vodi diskusija u tom pravcu.
Nikoga ovde nije zanimao smisao ovog dogadjaja.


Ova prica ukazuje na Isusovo prvo javno cudo.

Pocetak Isusovog Mesijanstva i dokaz odkuda on dolazi.

Sva cuda su imala taj cilj da kroz njih ljudi sami prepoznaju ko je Isus i donesu sami zkaljucak.
Jer da neko dodje i kaze samo, ja sam emsija ja sam Bog.
Ko bi to verovao?
Niko.

Tako njegova cuda imaju za ciljda potvrde i pokazu da je on Mesija i Bog.

Joh 10:38 Ako li tvorim, ako meni i ne verujete, delima mojim verujte, da poznate i verujete da je Otac u meni i ja u Njemu.


Ocigledno iz ovog dogadjaja vidimo da je Marija prisla Isusu i trazila da on ucini cudo.
Ocigledno je poznavala njegove sposobnosti i ocigledno je da je Isus cinio cuda kod kuce, ali ne jos u javnosti.
Kako sam kaze, jos nije doslo moje vreme za javnost.
Ali je iskoristio ovu priliku, gde je za Mariju ucinio poslednje cudo, ali za javnost prvo, koje je odpocelo njegovu Mesijansku sluzbu, punu cudima, jer inace ne bi ga niko verovao.

Ova prica nam pokazuje i vaznost braka na koju Isus polaze jos od samog pocetka, kada je stvorio Adama i Evu.

1.Mo 2:24 Zato će ostaviti čovek oca svog i mater svoju, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo.

Ova istina se i danas ispunjava pred nasim ocima, kada dvoje stranaca postaju kao najrodjeniji.

Ova prica ima i jos jednu sliku, a to je kada ce verni iz svih vekova sedeti na Isusovoj svadbi gde ce on metaforicki biti zenik, mladozenja a spaseni mlada.

Mt 22:2 Carstvo je nebesko kao čovek car koji načini svadbu sinu svom.

Markus 2:18 I behu učenici Jovanovi i farisejski koji pošćahu; i dodjoše i rekoše Mu: Zašto učenici Jovanovi i farisejski poste, a tvoji učenici ne poste?

Markus 2:19 I reče im Isus: Eda li mogu svatovi postiti dok je ženik s njima? Dokle god imaju sa sobom ženika ne mogu postiti.
Markus 2:20 Nego će doći dani kad će se oteti od njih ženik, i tada će postiti, u one dane.
 
Poslednja izmena:
Svrha biblijske epizode sa svadbom u Kani galilejskoj jeste da Glasnik ispadne da ne zna

Jerbo, tamo kaže kum (a kum nije dugme!)

И рече му: Сваки човек најпре добро вино износи, а кад се опију онда рђавије; а ти си чувао добро вино досле.

Evo ga opet tera pricu sa akoholom?

To sto si naveo je samo vadjenje izvan konteskta, laicki pokusaj za naivne i nepucuene.

To je samo izreka, nikako ne govori da li je vino bilo alkoholno ili ne.
Ja sam gore dao opsirno objasnjenje, ali tebe ne zanima istina, volis da teras svoju neozbiljnost.

Ovako kaze apostol Pavle:

Eph 5:18 I ne opijajte se vinom u kome je kurvarstvo, nego se još ispunjavajte duhom,

Pavle sigurno nije sledio nekoga ko navodi ljude na pijasntvo ili se sam napija i slicno.

Isus je u kani stvorio novo neprevrelo vino.

Savkome coveku koji ima i malo razuma je jasno da je novo vino neprevrelo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Smešan si. :D
Pokazao sam ti da su na toj svadbi bili ljudi koji sasvim dobro znaju da se od vina opija.
Dalje, nema vina bez alkohola. Lepo ti je Sizif rekao da nema pasterizacije. To slatko od grođža koje pominješ čuva se u ćupovima i nije vino. Vino se onda čuvalo u mehovima. U mešini ne možeš držati ni vodu preterano dugo, a kamoli podlogu za bakterije punu ćešera. U Mešini se čuva vino.

I ne samo to. Pokazao sam ti da Je i Isus pio vino, lai to si, narvno, pokušao da prećutiš. Ne kaže Isus Od sada neću sa vama lizati grožđani pekmez iz ćupova. Kaže od sada neću piti vino.

Ovo ti je samo ilustracija koliko su površni i neuki oni koji vas uče, tako da nema smisla uvaljivati druge citate koje takođe ne razumeš. :kafa:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jovan Isusov najmiliji ucenik navodi sledeci metaforicki primer sa ALKOHOLNIM VINOM.


Off 14:8 I drugi andjeo za njim ide govoreći: Pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode.

U Otrkivenju je rec o velikoj otpaloj crkvi, cija je lazna nauka prikazana kao Vino kurvarstva.

Isti stav vidimo za alkoholno vino i kod Jovana kao i kod apostola Pavla.
Eph 5:18 I ne opijajte se vinom u kome je kurvarstvo, nego se još ispunjavajte duhom,
Apostol Pavle sigurno nije sledio nekoga ko je bio pijnica ili navodi ljude na pijanstvo.

Alkoholno vino se povezuje sa grehom i krsenjem Bozjeg zakona i Bozje zapovesti koja stiti brak.

Zapovest ne cini preljube.
I sada Isus prisustvuje na svadbi, uci svoje ucenike vaznosti braka, uci ih da je alkoholno vino primer za nemoral i kurvarstvo, a onda bas na svadbi stvori alkoholno vino?

Pa naravno da ne.

Isus je stvorio neprevrelo vino koje nije simbol greha i simbol lazne nauke.

Alkoholno vino je simbol laznog ucenja kako apostol Jovan kaze, a i apostol Pavle.

.
 
Poslednja izmena:
Jovan Isusov najmiliji ucenik navodi sledeci metaforicki primer sa ALKOHOLNIM VINOM.


Off 14:8 I drugi andjeo za njim ide govoreći: Pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode.

U Otrkivenju je rec o velikoj otpaloj crkvi, cija je lazna nauka prikazana kao Vino kurvarstva.

Isti stav vidimo za alkoholno vino i kod Jovana kao i kod Pavla.
Eph 5:18 I ne opijajte se vinom u kome je kurvarstvo, nego se još ispunjavajte duhom,

Alkoholno vino se povezuje sa grehom i krsenjem Bozjeg zakona i Bozje zapovesti koja stiti brak.

Zapovest ne cini preljube.
I sada Isus prisustvuje na svadbi, uci svoje ucenike vaznosti braka, uci ih da je alkoholno vino primer za nemoral i kurvarstvo, a onda bas na svadbi stvori alkoholno vino?

Pa naravno da ne.

Isus je stvorio neprevrelo vino koje nije simbol greha i simbol lazne nauke.

Alkoholno vino je simbol laznog ucenja kako apostol Jovan kaze, a i apostol Pavle.

.

a sta je sa stihovima iz poslovica..savet se daje kome da se cusne jako pice i da se napije do daske..
Podajte silovito piće onome koji hoće da propadne, i vino onima koji su tužnog srca;
Ps. 104:15
7 Neka se napije i zaboravi svoje siromaštvo, i da se više ne seća svoje muke.
 
Off 17:1 I dodje jedan od sedam andjela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud ***** velike, koja sedi na vodama mnogima.
Off 17:2 S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena.


Off 18:2 I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan djavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;

U otrkvienju imamo simbol citse zene u belo, kao Isusove neveste, simbol za pravu crkvu.
I simbol k urv e simbol za otpalu crkvu.

Alkoholno vino je uvek simbol lazne nauke i otpada.

Koja je to crkva koja svojim vinom kurvarstva, lazne nauke napoji sve narode.
Pa Vatikan.
Ona pokusava da sve stavi pod svoj krov, laznim ujedinjenjm.
Jedno od tih orudja je Ekumenizam.
 
Poslednja izmena:
a sta je sa stihovima iz poslovica..savet se daje kome da se cusne jako pice i da se napije do daske..
Podajte silovito piće onome koji hoće da propadne, i vino onima koji su tužnog srca;
Ps. 104:15
7 Neka se napije i zaboravi svoje siromaštvo, i da se više ne seća svoje muke.

Pa lepo ti kaze stih, onome koji hoce da propadne.

Spr 31:4 Nije za careve, Lemuilo, nije za careve da piju vino, ni za knezove da piju silovito piće,
Spr 31:5 Da ne bi pijući zaboravio uredbe, i izmenio pravicu kome nevoljniku.
Spr 31:6 Podajte silovito piće onome koji hoće da propadne, i vino onima koji su tužnog srca;

Mislis da hoces da kazes da apostoli pricaju gluposti?

Verujem da ces uspeti kod ovih povrsnih i da ces ih jos vise ucvrstiti u njihovo bogoborstvo.

Ali imamo i ovo:

Spr 20:1 Vino je podsmevač i silovito piće nemirnik, i ko god za njim luta neće biti mudar.


Spr 23:29 Kome: Jaoh? Kome: Kuku? Kome svadja? Kome vika? Kome rane nizašta? Kome crven u očima?
Spr 23:30 Koji sede kod vina, koji idu te traže rastvoreno vino.
Spr 23:31 Ne gledaj na vino kad se rumeni, kad u čaši pokazuje lice svoje i upravo iskače.
Spr 23:32 Na posledak će kao zmija ujesti i kao aspida upeći.

Spr 23:33 Oči će tvoje gledati na tudje žene, i srce će tvoje govoriti opačine.
Spr 23:34 I bićeš kao onaj koji leži usred mora i kao onaj koji spava povrh jedra.
Spr 23:35 Reći ćeš: Izbiše me, ali me ne zabole; tukoše me, ali ne osetih; kad se probudim, ići ću opet da tražim to.
 
Pa lepo ti kaze stih, onome koji hoce da propadne.

Spr 31:4 Nije za careve, Lemuilo, nije za careve da piju vino, ni za knezove da piju silovito piće,
Spr 31:5 Da ne bi pijući zaboravio uredbe, i izmenio pravicu kome nevoljniku.
Spr 31:6 Podajte silovito piće onome koji hoće da propadne, i vino onima koji su tužnog srca;

Mislis da hoces da kazes da apostoli pricaju gluposti?

Verujem da ces uspeti kod ovih povrsnih i da ces ih jos vise ucvrstiti u njihovo bogoborstvo.

Ali imamo i ovo:

Spr 20:1 Vino je podsmevač i silovito piće nemirnik, i ko god za njim luta neće biti mudar.


Spr 23:29 Kome: Jaoh? Kome: Kuku? Kome svadja? Kome vika? Kome rane nizašta? Kome crven u očima?
Spr 23:30 Koji sede kod vina, koji idu te traže rastvoreno vino.
Spr 23:31 Ne gledaj na vino kad se rumeni, kad u čaši pokazuje lice svoje i upravo iskače.
Spr 23:32 Na posledak će kao zmija ujesti i kao aspida upeći.

Spr 23:33 Oči će tvoje gledati na tudje žene, i srce će tvoje govoriti opačine.
Spr 23:34 I bićeš kao onaj koji leži usred mora i kao onaj koji spava povrh jedra.
Spr 23:35 Reći ćeš: Izbiše me, ali me ne zabole; tukoše me, ali ne osetih; kad se probudim, ići ću opet da tražim to.
ispada da vino treba dati nekome sto propada i sto je tuzanog srca i to iz inata da bi jos vise propao..

ne vino mu se daje da svoju nesrecu lakse podnese..u korist mu se daje a ne na stetu..:D
 
Ne znaš, nemaš pojma po običaju, u Bibliji nigde ne piše čijoj.


E znam, sada cu da ti kazem.

Pa kakve su ti to metode za decu kojima pokusavas da me ubedis?
Vec sedmicama ti uvek postavim neko pitanje ti uvek u istom stilu.
Ili neki lazni trik ili pluvanje i rkanje i slicno.

Kazi nam ti, ja znam.

Nemam volju, nemam za koga.

- - - - - - - - - -

ispada da vino treba dati nekome sto propada i sto je tuzanog srca i to iz inata da bi jos vise propao..

ne vino mu se daje da svoju nesrecu lakse podnese..u korist mu se daje a ne na stetu..:D

Pa sam ti tekst kaze, ako hoces da propadnes pocni da pijes vino.

Kao da ja tebi kazem.
Ako hoces da umres, dirni struju.

To ne znaci da sada to trebas da uradis.

Vec te ja samo tako opominjem.
To je i smisao teksta za vino, ako razumes sta sam rekao?.

Mislim, ovakve osnovne stvari trebala bi da znas kada se vec bavis ovakvim diskusijama.
Inace biva dosadno.
 
Poslednja izmena:
E znam, sada cu da ti kazem.

Pa kakve su ti to metode za decu kojima pokusavas da me ubedis?
Vec sedmicama ti uvek postavim neko pitanje ti uvek u istom stilu.
Ili neki lazni trik ili pluvanje i rkanje i slicno.

Kazi nam ti, ja znam.

Nemam volju, nemam za koga.

O čemu pričaš, skocentriši se, nemoj padati u vatru, pa nam reci čija je svadba u pitanju?
 
Off 17:1 I dodje jedan od sedam andjela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud ***** velike, koja sedi na vodama mnogima.
Off 17:2 S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena.


Off 18:2 I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan djavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;

U otrkvienju imamo simbol citse zene u belo, kao Isusove nevete, simbol za pravu crkvu.
I simbol k urv e simbol za otpalu crkvu.

Alkoholno vino je uvek simbol lazne nauke i otpada.

Koja je to crkva koja svojim vinom kurvarstva, lazne nauke napoji sve narode.
Pa Vatikan.
Ona pokusava da sve stavi pod svoj krov, laznim ujedinjenjm.
Jedno od tih orudja je Ekumenizam.

To je subotarska parasinagoga.El imaš još neko pitanje?
 
Prvo pokusvas da me detinjskim metodama ubedis da odgvorim.

A sada glumis predobrog tatu, koji je spreman da pomogne i izbavi iz vartere?

Ove detinjarije me ne zanimaju.

Ja nerazumem zasto ovo ne bi znao i sta je toliko velika stvar znati ili ne znati?

Ja hocu da nam ti jednom nesto kazes.

Pokusavam to vec sedmicma da izvucem od tebe bar jedan odgovor.

Nista.
I sada ja trebam tebi da odgvorim kada ti pozelis?

Da nije tvoj pravi cilj da zatrpavas i spamujes receno?

- - - - - - - - - -

Ne znaš, nemaš pojma po običaju, u Bibliji nigde ne piše čijoj.

O velike mudroisti koju si otrkio?

Ja neznam da pogledam u bibliji zacas i da vidim da li pise ili ne pise?

Slabo sve to.

Postoje mogucnosti da to znamo kod koga je bio.

Ne bas tacno, ali jos blize nego sto to tekst na prvi pogled otrkiva.

Ali kako?

Da si se postavio lepo, uljudno i zamolio, rekao bih ti.
 
Poslednja izmena:

Back
Top