Možda će ljubitelje sunčane energije interesirati

Cilj mi je bio da vidite pokretnu platformu za smeštaj solarnih ploča. Izgleda moćno, ali verovatno košta đavo i po!

Hvala Mile i lepo od Vas da ste ljubazni i hoćete da odgovorite tj.podelite iskustva.Takve ideje sam imao pre nešto više od 20 godina ali u Srbiji nisam mogo da nađem nekog da se bavi takvim stvarima (elektronikom).Mogu Vam reći da se u svemu kasni pa i
ovakvim stvarima.Danas su sunčane ploče puno jevtinije pogotovu u Srbiji hoću da kažem umesto ovakvog sistema stavite 30% više sunčanih ploča pa dođe na isto a to nije skupo.Meni je to samo hobi pa sam rešio problem tako što sam našo jednu staru stolicu
koja se sa jednim prstom okreće i ja gledam rezultat.Ako pogledate sliku na ovom forumu videćete jedan solarni panel na mojoj terasi tj-.na stolici.Možda će Vam se sviđati ideja.Pozdrav franak
 
Gde? Pozdrav



- - - - - - - - - -

Još jedan sistem je "nikao" na 150 m od nas. Mladi ljudi, vole prirodu, uložili su u sistem: 3 ploče 140 W, 300 Ah aku, 1500 W pretvarač i kontroler oko 1300 Eura. Neka im je srećno i dugovečno!

Hvala Mile,pretpostavljam da ste još uvek zadovoljni već je prošlo par meseci kako koristite sučanu energiju.Ja jedva čekam malo bolje vreme pa da počnem da se igram na terasi sa mojim solarima.
Voleo bi da nađem nekog ko radi automatiku da bi se sistem okretao stalno prema suncu i davao maksimalnu energiju.Puno pozdrava franak
 
Sema 12-220Volti.jpg


Ukoliko neko želi kakav pretvarač može da pokuša da napravi.
 
Pozdrav svima,
skoro celo leto smo u vikendici, uživamo ko mali mački, a sunce nam je donelo, pomoću dehidratora, 5-6 kila suvih šljiva, isto toliko suvog paradajza - čerija - sa maslinovim uljem, belim lukom i peršunom da prste ližeš! Dip friz omogučava da sačuvamo plodove bašte. Kako nismo u Beogradu, i tamo se manje struje troši i plaća, pa je i tu ušteda! Astra telekom nam je omogučila brz internet, preko 50 TV kanala, najavljuju i besplatan fiksni telefon. Ka što se vidi, sve nam je to omogućilo ulaganje u solarno napajanje strujom. Evo toliko za sada. Velika je šteta što nismo mlađi! :mrgreen::sad2:

Onim momcima sa konzervama svaka čast na ideji i realizaciji!!!!!


Gospodine već duže se ne javljate a interesuje ljubitelje sunčane energije kako ste prošli do sada.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
skoro celo leto smo u vikendici, uživamo ko mali mački, a sunce nam je donelo, pomoću dehidratora, 5-6 kila suvih šljiva, isto toliko suvog paradajza - čerija - sa maslinovim uljem, belim lukom i peršunom da prste ližeš! Dip friz omogučava da sačuvamo plodove bašte. Kako nismo u Beogradu, i tamo se manje struje troši i plaća, pa je i tu ušteda! Astra telekom nam je omogučila brz internet, preko 50 TV kanala, najavljuju i besplatan fiksni telefon. Ka što se vidi, sve nam je to omogućilo ulaganje u solarno napajanje strujom. Evo toliko za sada. Velika je šteta što nismo mlađi! :mrgreen::sad2:

Onim momcima sa konzervama svaka čast na ideji i realizaciji!!!!!

Puno Vam hvala Gospodine Mile ja Vam želim da još dugo dugo uživate u solarnoj energiji.Ja sam takođe uživao mada ne u toj meri jer ja koristim samo jedan panel na terasi.Ipak je to više jer je terasa veća u odnosu ranije kada je bila jako mala terasa.Hteo sam da malo eksperimentišem sa
4 panela na red jer i kada je loše vreme još uvek ima nešto napona nažalost ta firma koja je prodavala solarne panele prestala je sa prodajom solara a bili su stvarno jako jevtini.
 
Gugl otkriva: Može li vaša kuća da crpi solarnu energiju?
Gugl učestvuje u programu vrednom više od dve milijarde dolara koji se bavi obnovljivim izvorima energije.
Ovaj pretraživač odlučio je da mapira količinu Sunčeve svetlosti koju prima svaki krov i tako pomogne ljudima da se odluče da li im se isplati da ulože novac u solarne panele

ma google otkriva sve al samo mmu mu hebem nece da otkrije ljubavnika moje zene :mrgreen:
 
Tako sam i ja razumeo.Mislim da je jasno da je to skupo, jednostavno "ni kod babe nema đžabe"što kaže naš narod.Ja samo vidim ukoliko je to ova cena koju je čovek naveo onda je to đžabe u odnosu na CH.

nije skupo
ako stvarno zivis u svici pogledaj u marketima jumbo
prosle godine kad sam bio u posjeti rodjacima sam vido solarne pakete u jumbu cak sam razmisjao da ih kupim
sistem od 1 kilovata je 499 a od dva 2 kilovata 999 od 3 kilovata 1500 chf
u paketu dobijes solarne kolektore,akumulator,pretvarac i kablove za spajanje na mrezu

samo nosis kuci i montiras
 
nije skupo
ako stvarno zivis u svici pogledaj u marketima jumbo
prosle godine kad sam bio u posjeti rodjacima sam vido solarne pakete u jumbu cak sam razmisjao da ih kupim
sistem od 1 kilovata je 499 a od dva 2 kilovata 999 od 3 kilovata 1500 chf
u paketu dobijes solarne kolektore,akumulator,pretvarac i kablove za spajanje na mrezu

samo nosis kuci i montiras

Davno nisam bio u jumbo u svakom slučaju pogledaću kada odem.Nije to problem ovdi takođe kupiti,najveći problem gde postaviti.Slična stvar je i sa autom,nije problem kupiti ga
ali gde ga parkirati već je priličan problem
 

Back
Top