XP + WIN2000

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Imam na C particiji instaliran XP i treba mi Win2000 na drugoj particiji!Negde na forumu se "provukla" teorija (al ja ne mogu da nadjem tu temu) da mora prvo da se instalira stariji pa na drugoj particiji mladji OS!
Sta se desava ako sada stavim na D particiju WIN2000???
Koliko ja kontam XP je "mladji"!
Kakve ce brljotine da se dese, i da li cu uopste moci da instaliram WIN2000, ali da ne diram XP sa C particije?
 
Bosko:
Imam na C particiji instaliran XP i treba mi Win2000 na drugoj particiji!Negde na forumu se "provukla" teorija (al ja ne mogu da nadjem tu temu) da mora prvo da se instalira stariji pa na drugoj particiji mladji OS!
Sta se desava ako sada stavim na D particiju WIN2000???
Koliko ja kontam XP je "mladji"!
Kakve ce brljotine da se dese, i da li cu uopste moci da instaliram WIN2000, ali da ne diram XP sa C particije?

Nebi trebalo da bude problema.
 
Bosko, mogu da koegzistiraju svako na svojoj particiji ali je istina da moras da instaliras prvo 2k pa XP. Ukoliko imas XP instaliran pa instaliras 2k XP vise neces moci da podignes. No, nije nista strasno. Zamenjeni su samo boot fajlovi XP-a starijim od 2k. Stvar mozes popraviti tako sto ces pokrenuti ponovo instalaciju XP-a, pozicioniraj je na neku trecu particiju i posle prvog restarta setup-a samo drzi pritisnut neki taster (strelice, recimo). Prikazace ti se boot meni na kome ces moci da izaberes tri operativna sistema, s'tim sto je prvi na listi tvoja FRESH XP instalacija. Jednostavno izaberi svoj stari XP, udji u njega, promeni boot.ini (u default= upisi putanju za XP, za timeout stavi 30), snimi fajl i to je to. Nakon toga samo izbrisi sa C:\ privremene foldere koje je napravio setup.

Pozdrav,
Alex
 
Druze, ne treba ti XP, stavi samo w2000,ja ga imam,stavio sam ga posle XP jer je XP kao sto kazes suvise mlad i nezreo,w2000 je pravi mnogo mnogo stabilniji, a radi sve sto i XP ,stavis samo W2000 i SP4 ili 3 ,i sljaka kao besan i brzi je sa internetom od XP i bolji i ....... Xp mi je pravio dosta problema,kao prvo imam relativno jak komp AMD 1700+, 256 ddr, itd, a XP se restartovao poprilicno,ili zamrzne,ili .... neces zazaliti stavi w2000,XP zasad NE !!!!!otkad imam w2k,nijedan restart i te gluposti,puno pozdrava !!!!
 
Druze, ne treba ti XP, stavi samo w2000
Radio sam i na 2000 Professional , i na 2000 Server-u, i slazem se da je W2k NAJBOLJI od Win OS-a, ali sad sam taman sredio XP i sve zive zakrpe stavio i SP1, i super mi radi pa ga ne diram jos neko vreme!
Stvar mozes popraviti tako sto ces pokrenuti ponovo instalaciju XP-a, pozicioniraj je na neku trecu particiju i posle prvog restarta setup-a samo drzi pritisnut neki taster (strelice, recimo). Prikazace ti se boot meni na kome ces moci da izaberes tri operativna sistema, s'tim sto je prvi na listi tvoja FRESH XP instalacija. Jednostavno izaberi svoj stari XP, udji u njega, promeni boot.ini (u default= upisi putanju za XP, za timeout stavi 30), snimi fajl i to je to. Nakon toga samo izbrisi sa C:\ privremene foldere koje je napravio setup.
Alexandro, iskreno, takvu igranku jos nisam pokusao da odradim, verujem da bi upalilo, ali je malo komplikovano i cini mi se, rizicno! Imam losa iskustva sa prekinutom instalacijom i privremenim fajlovima, pa sam malo skeptican da ne z.....m sve!
Moze li boot u ovom slucaju da sredi RECOVERY CONSOLE-a i FIXBOOT komanda?
Sve sam blize odustajanju od instalacije 2000-arke(inace, na D: mi je WIN 2003 SERVER, ali me zeza nesto graficka, a u 2000 sam siguran!)!
Znas li bar koji su TEMP Fajlovi koje pravi instalacija,da znam TACNO sta treba da brisem, da ne ostaju tu ako se odlucim za ovo, a i usput da ne zaj....m nesto?
 
ne znam im imena posto su tipa $NT....
dva foldera su u pitanju.

Slobodno uradi to. Prekidas instalaciju na restartu (znaci posle kopiranja fajlova i ubacivanja boot-a, a ne u toku instaliranja ostatka OS-a.)

Radim taj "kvarnjak" vec godinama... jos od WinNT 3.5 :)

Nema greske. Samo poshtuj redosled koji sam ti napisao.

I iz licnog iskustva: Od pojave XP-a, koristim samo njega i nikada jedan jedini problem. Brze i stabilnije od Win2k, a SMP mnogo bolje funkcionise.
 

Back
Top