Navijaci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.927
Nakon utakmice SCG-BiH u medijim u BiH, misli se uglavnom na federalne medije citava paljba na to zasto vecina stanovnistva u BiH ne navija za BiH vec da ovi iz RS-a navijau za SCG a ovi iz federacije koji po teritoriji imaju vecinu hrvata za Hrvatsku... Mnogo je diskusija bilo na tu temu ali ljudi nikako da shvate da svako ima pravo da navija za onoga za koga zeli da navija, i navijanje za neki time ne moze da nametne visoki predstavnik..

Molim vase misljenje o tome...
 
Мислим да Срби у БиХ имају апсолутно право да навијају за СЦГ јер је доживљавају као своју више него неприродну државну заједницу којој припадају. Свако навија за своје, нема ту ничег чудног.
 
Hmmmm. pa ovde u bosni ***** zasto navijaci iz RS-a navijaju za SCG i da mogu da natjeraju visokog predstavnika da to zabrani to bi uradili samo na zalost visoki predstavnik nema ovlastenja da naredi navijacima za koga ce da navijaju.. A sto sandzaklije navijaju za bosnu i to je normalno.. Pa i madjari u vojvodini najvjerovatnije navijaju za madjarsku, pa se niko nije oglasio povodom toga..

No ovde da mogu da natjeraju to nekako rado bi ucinili, ali posto ne mogu onda daj bar medijsku halabuku na taj racun...
 
meni to nije normalno...dok god su rodjeni i zive u jednoj zemlji, tu idu u skolu, pricaju tim jezikom, placaju porez, ako hocete...meni je normalno da za tu zemlju navijaju...

nije to kao da ja emigriram u Holandiju, i onda navijam za Srbiju protiv Holandije...to je normalno...

mislim...ja to razumem...ali ne mislim da tako treba...

inace, Toma Nikolic je javno nastupio protiv Kase, koji je rekao da je u finalu vaterpola navijao za Madjarsku...i Toma je tu imao moju punu podrsku...

naravno...ne moze niko nikoga da natera da navija za SCG...ako hoce, neko moze da navija i za Nepal, protiv SCG...
samo kazem da sam ja, kao gradjanin Srbije, uvredjen tim cinom...ali, Boze moj...
 
Nexus 6:
meni to nije normalno...dok god su rodjeni i zive u jednoj zemlji, tu idu u skolu, pricaju tim jezikom, placaju porez, ako hocete...meni je normalno da za tu zemlju navijaju...

nije to kao da ja emigriram u Holandiju, i onda navijam za Srbiju protiv Holandije...to je normalno...

mislim...ja to razumem...ali ne mislim da tako treba...

inace, Toma Nikolic je javno nastupio protiv Kase, koji je rekao da je u finalu vaterpola navijao za Madjarsku...i Toma je tu imao moju punu podrsku...

naravno...ne moze niko nikoga da natera da navija za SCG...ako hoce, neko moze da navija i za Nepal, protiv SCG...
samo kazem da sam ja, kao gradjanin Srbije, uvredjen tim cinom...ali, Boze moj...

ali srbi iz RS NE ZELE da zive u bih vec u zajednici sa srbijom,ne zele da pricaju "bosanskim" jezikom i ne zele da placaju porez muslimansko-hrvatskoj banana drzavici.
Sasvim je normalno da navijaju za srbiju,zar mislis da bi bilo bolje da navijaju protiv nas,a za alijinu islamsku tvorevinu?
 
sad ulazimo dublje u politiku...
u tome je stvar...u Bosni zive tri naroda, i oni moraju, hteli to ili ne, da zive zajedno...kao sto mi moramo da zivimo pored njih...
ja ne zelim da zivim sa njima u istoj drzavi, jer ih ionako ima dosta ovde...

mora da ih ima podjednako u reprezentaciji, podjednako u drzavnoj sluzbi...zato sto je to multi-etnicka drzava...multi-nacionalna...
ako to padne u vodu, onda pada u vodu to da smo mi "goodguys", i ispada da Republika Srpska stvarno jeste genocidna tvorevina...sto nije...
ispada da su Srbi poceli rat...
 
Da dodam par stvari..

O cemu se zapravo radi.. Cijela halabuka oko navijanja i jeste u stvari i neko po meni prikriveno nastojanje da se BiH stvori kao unitarna drzava po da kazem nekim serijatskim zakonima cak i vecim nego sto vladaju u Saudijskoj Arabiji i jos nekim islamskim zemljama. Naravno da ni srbi a ni hrvati takodje ne zele da zive u takvoj drzavi... Normalno je i to da rata ne bi ni bilo u BiH da jedna takva ideja nije postojala od strane vrha i sledbenika SDA pocev od Islamske deklaracije Alije Izetbegovica koju je i napisao u Focanskom zatvoru..Da sad ne pominjem zelenu transferzalu i druge stvar..

Dakle i pored svega nastoji se ostvariti drzava koja je trebala da bude od 92 godine i zbog koje je i poceo rat u BiH.. Kad se prica o agresiji i slicnim stvarima i meni prvo izaziva bijes i ogorcenje a kasnije i smijeh jer je vec suvislo razmisljati o tim stvarima..

Kada vec govorimo o navijanju.. srbi u BiH se nisu odrekli srbije kao svoje matice i bez obzira na stanje i moralno i teritorijalno gotovo svi, ima izuzetaka uvijek, bosnu ne dozivljavaju kao svoju domovinu niti ce je kad dozivjeti, bez obzira sto je 49% te bosne Republika Srpska koju sa pravom smatraju svojom pravom drzavom i za koju ce da se bore do poslednjeg covjeka..

Dakako da te stvari smetaju mnogima u bosni i bosnjackom narodu i meni je jasan takav stav ali ocigledno da ne mogu da shvate da nisu mogli da natjeraju srbe na nesto sto ne zele ni u vrijeme tara a sad pogotovo, tako da im je isuvise i razmisljati da ce nekada srbi iz RS-a navijati za Bosansku reprezentaciju tako patriotski kako to sada oni cine..

Ja vjerujem da nikada necu odmaci ni pedalj od ove pameti da bih takav luksuz sebi priustio..Cak ako bi me neko i natjerao da navijam za nekoga izabrao bih bilo koga drugog samo BiH ne..

Poz.
 
Nexus 6:
sad ulazimo dublje u politiku...
u tome je stvar...u Bosni zive tri naroda, i oni moraju, hteli to ili ne, da zive zajedno...kao sto mi moramo da zivimo pored njih...
ja ne zelim da zivim sa njima u istoj drzavi, jer ih ionako ima dosta ovde...

mora da ih ima podjednako u reprezentaciji, podjednako u drzavnoj sluzbi...zato sto je to multi-etnicka drzava...multi-nacionalna...
ako to padne u vodu, onda pada u vodu to da smo mi "goodguys", i ispada da Republika Srpska stvarno jeste genocidna tvorevina...sto nije...
ispada da su Srbi poceli rat...

Moram... A ko su to "oni" kojih "ima dosta ovde" i s kojima ti ne zelis ziveti u istoj drzavi?
 
Nema tu nikakve price, Srbi iz BIH, izuzetci postoje, ce uvijek navijati za Srbiju, jer to je nasa matica, tu pripadamo, ova sadasnja drzava BiH pokusava da nazor opstane i da se isto tako sva tri naroda ujedine i zajedno grade buducnost, medjutim to su bajke i svaki narod u BiH mrzi preostala dva naroda i svi znaju da to nevodi nicemu, ali opet visa sila. Ja licno nikada necu ovakvu BiH smatrati svojom drzavom, niti cu ikada navijati za nju, jer mi smo Srbi i trebamo teziti nasim ciljevima, a naravno tu je uvijek Republika Srpska, nikako BiH. Recimo 95% je nesrpskih igraca u reprezentaciji, predstavljaju se zastavama sa ljiljanima, podizu dva prsta i pjevaju "Srbe na vrbe" i "Ubij Srbina", dakle ocigledna je teznja da se BiH pretvori u Islamsku drzavu, gdje polako pokusavaju da uniste RS i Srpski identitet, da idntitet. BiH je nametnuta drzava i kao takva nece opstati, jer nece jos dugo narod iz RS-a trpiti svakojaka provociranja, kao sto je recimo aktuelni "Aerodrom Alija Izetbegovic".
Samo polako, al' postoji granica, sve do jednom...
 
migud:
Moram... A ko su to "oni" kojih "ima dosta ovde" i s kojima ti ne zelis ziveti u istoj drzavi?

ocekivao sam takvu reakciju...i potpuno je opravdana...
ali ja nisam ovde da bih bio politicki korektan...

"oni" su Bosanci koji u Srbiji napreduju kroz "zemljacke" i rodbinske veze...ne radi se iskljucivo o izbeglicama, mada i njih ima...radi se o onima koji su veci Srbi od Srbijanaca, samo zato sto su "izBosne"
bilo je ranije rasprava o tome...
 
Nexus 6:
ocekivao sam takvu reakciju...i potpuno je opravdana...
ali ja nisam ovde da bih bio politicki korektan...

"oni" su Bosanci koji u Srbiji napreduju kroz "zemljacke" i rodbinske veze...ne radi se iskljucivo o izbeglicama, mada i njih ima...radi se o onima koji su veci Srbi od Srbijanaca, samo zato sto su "izBosne"
bilo je ranije rasprava o tome...


E moj brate Srbine... Tvoje tumacenje nije opravdano. Nama su uvek krivi drugi...Srbijanci, jer nas ne vole sto smo bosanci, Crnogorci jer su u Srbiji okupirali svako direktorsko mesto...Srbi iz Bosne jer su povezani k`o pupcana vrpca... Vidis, sami sebi indirektno kazemo da smo si krivi.
 
GZ:
Nakon utakmice SCG-BiH u medijim u BiH, misli se uglavnom na federalne medije citava paljba na to zasto vecina stanovnistva u BiH ne navija za BiH vec da ovi iz RS-a navijau za SCG a ovi iz federacije koji po teritoriji imaju vecinu hrvata za Hrvatsku... Mnogo je diskusija bilo na tu temu ali ljudi nikako da shvate da svako ima pravo da navija za onoga za koga zeli da navija, i navijanje za neki time ne moze da nametne visoki predstavnik..

Molim vase misljenje o tome...
Ufff! Da neko svim srcem navija za reprezentaciju ili klub koji voli - to jeste sramota i bruka!!!
Ovakve stvari bi trebalo zabraniti ustavom!!!

... meni bi trebalo pod hitno oduzeti italijansko drzavljanstvo... pa i ja navijam iskljucivo i samo za Srbiju, to jest SCG... I to javno i glasno (a nikad nisam zivela u Srbiji, niti znam dobro svoj maternji jezik)...
 
Nexus 6:
za Bosnu me bas briga, ali razumem njihovu rezignaciju...
mene, kao gradjanina Srbije, vredja navijanje ljudi iz Novog Pazara za Bosnu...

pa isto ti je to nexuse, i ovi iz RS, i oni srbi iz USA kad su navijali za nas u basketu, i muslimani iz novog pazara... meni je glupo, al izgleda da je prirodno.
 
Дирекционе Германија-Алања
 

Prilozi

  • a.jpg
    a.jpg
    37,5 KB · Pregleda: 5
crow:
pa isto ti je to nexuse, i ovi iz RS, i oni srbi iz USA kad su navijali za nas u basketu, i muslimani iz novog pazara... meni je glupo, al izgleda da je prirodno.

e, pa...vidis...meni nije isto...
ti koji su u Americi, su tamo emigrirali... i najnormalnije je da navijaju za Srbiju...
al' pokazi mi jednog Amerikanca, srpskog porekla, znaci coveka koji je rodjen tamo, isao u skolu, tamo radi...a navija za Srbiju protiv Amerike..."to ne biva"

isto kao kada se ovi nasi tripuju ako onaj guverner Ilijanoisa postane predsednik, da ce on tada da gleda srpske interese...izmedju americkih i srpskih, zna se koje ce izabrati...
 
ma, mogu ja to savrseno da skontam...
ono sto mi ovde necemo, to su vasi medjunacionalni problemi...vase bosansko medjusobno ciganjenje...to nama ne treba...

ako si gledao "Lepa Sela"...
kaze lepo doktor..."za mene ste obojca u stranoj zemlji"
kako ti to ne mozes da skontas?
 
Nexus 6:
ma, mogu ja to savrseno da skontam...
ono sto mi ovde necemo, to su vasi medjunacionalni problemi...vase bosansko medjusobno ciganjenje...to nama ne treba...

ako si gledao "Lepa Sela"...
kaze lepo doktor..."za mene ste obojca u stranoj zemlji"
kako ti to ne mozes da skontas?

Мислим да би Ти морао да самом себи ДЕФИНИШЕШ ШТА СУ ТО НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ ЈЕДНЕ НАЦИЈЕ --- али може бити да је Теби као антинационалном ДС-овцу то страно - зато овако и реагујеш... па ће се Твоје вођење политике свести на "општину" на којој си или можда на "скупштину станара зграде"?

Једна нормална држава УКОЛИКО НЕМА НА ВЛАСТИ СТРАНЕ ПЛАЋЕНИКЕ - ОТВОРРЕНО ЋЕ СЕ БРИНУТИ И ЗАЛАГАТИ ЗА ИНТЕРЕСЕ СВОГА НАРОДА - поготово у бившој СФРЈ !

Какво је ОВО ДС-овско СРАЊЕ - ИЗМИСЛИЛИ СТЕ МИЛИОН ЗАКОНА О НАЦИОНАЛНИМ МАЊИНАМА - А БОЛИ ВАС ****** ЗА СОПСТВЕНИ НАРОД ???
 
moj narod su ljudi koji zive na mojoj teritoriji...tj. teritoriji Srbije...
vise nego Srbi u Bosni...
menjanja granica vise nema...bar pravno...jedino ratom...a to, valjda, vise necemo...

u Bosni je bio gradjanski rat...jesmo li se, ili nismo, oko toga dogovorili?
-ako JESTE bio gradjanski rat...onda je on sada gotov, i svi ti koji su ratovali, sada treba ponovo da budu gradjani te zemlje...tj. da prave gradjanski mir...zar ne?
-ako NIJE bio gradjanski rat, nego agresija Srbije na Bosnu, onda je Republika Srpska deo Srbije, i one fore, svi Srbi u jednoj drzavi, su u redu...
-treceg...nema...

ideja drzave-nacije, tj. svi Srbi u jednoj drzavi, je sasvim legitimna, ali prevazidjena...ako cemo da idemo dalje, onda u redu...a, ako cemo da zivimo u 19. veku...onda sve u ****...

Srbi u Bosni su konstitutivni narod...ne nacionalna manjina...nema sta Srbija da se zalaze za njih...
treba da budemo u dobrim...i vise nego dobrim odnosima...ali zna se sta je cije...

A nacionalni interesi Srbije, nikako nisu stvaranje Drzave sa Srbima u Bosni...
 
Не могу сада да Ти одговорим... тј. нећу да дозволим да ме нервираш... стиже ти одговор до мрака... САМО МОГУ ДА ТИ КАЖЕМ ДА МИ ЈЕ БАШ ДРАГО ДА СЕ ПРИСТАЛИЦЕ ДС ИЗЈАШЊАВАЈУ ОВАКО КАО ТИ... да бар народ буде начисто са вама.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top