BOJLERI 1,5 kW

Female guest

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svima,

da li neko ima iskustva kakvog su kvaliteta Ariston bojleri?
Vidim da ima nekih koji trose samo 1-1,5 kW. Mozda bi bili Ok za mene zbog starih el. instalacija. (Meni je potreban standardni, vertikalni bojler od 80 lit.)
Inače, u mojoj zgradi su postavljeni i limitatori za struju...

Unapred hvala!!!

P.S. Npr. ovakav:

Bojler BLU R 80V

OSNOVNE KARAKTERISTIKE

Garancija (broj meseci): 24
Način montiranja: visokomontažni
Snaga grejača (W): 1000-1500W
Vrsta bojlera: standardni
Zapremina (l): 80

Karakteristike: Zapremina 80 l, maksimalna temperatura vode 75°C, unutrašnji sloj rezervoara emajl, upravljanje mehanički, snabdevanje vodom pod pritiskom, vreme zagrevanja 180 min, termostat funkcija, zaštita od pregrevanja, garancija na kazan 11 god, težina 21,5 kg
 
Malo je 1,5 kw za 80 litara. . Uzmi standardni prohrom Serbski bojler (nikako sa regulacijom temperature odozdo ispod bojlera) , i mirna si petnaestak godina , jedino ako grejaci nisu full 100 % prohrom , moraces da ih menjas dvogodisnje.
 
Poslednja izmena:
Malo je 1,5 kw za 80 litara. . Uzmi standardni prohrom Serbski bojler (nikako sa regulacijom temperature odozdo ispod bojlera) , i mirna si petnaestak godina , jedino ako grejaci nisu full 100 % prohrom , moraces da ih menjas dvogodisnje.

To i ja razmisljam. Trebace pola dana da se ugreje kada ga skroz isparzni.

Nego ima ti jedna zackoljica kada prodaju emajlirane kazane sa anodom. Pre 4-5 godina uzeo sam Metalac bojler. Garancija na kazan od 12 godina vazi ako majstori iz ovlascenog servisa menjaju anodu svake godine. Naravno to se placa pa na kraju ispadne da je taj bojler dva-tri puta skuplji. Normalno ne pada mi na pamet da ih zovem. Koliko izdrzi izdrzi, Kada procuri ako moze zakrpicu ga ako ne kupicu drugi. U svakom slucaju na kraju ce manje kostati nego da placam taj servis.
 
Isto ti to dodje 1,5Kw duze radi da bi zagrejao tu kolicinu vode,a ovaj od 2000 i vise mnogo brze zagreje istu tu kolkcinu vode.A sto se tice instalacije u zgradi iako su stare bolje su nego danasnje i presek i bakar su mnogo bolji i izdrzljiviji nego danasnji.
 
ja imam jedan mali ariston tek postavljen od 10l, njemu treba malo manje od pola sata da zagreje na max- 75c. grejac je 1,2 kw
a imam i ariston od 50l, nzm koliko je grejac, nije ciscen puno god, od kad je postavljen njemu sad treba msm oko sat i po da zagreje na max

takodje mislim da je malo -1,5 na 80l, isto kad sam trazio termostat za ariston nisam bas tako lako nasao kod nas, to je italijanski msm
 
mislim da su grejaci na bojlerima ograniceni i da se fabricki ne ugradjuju vise kao nekad od 2,5 kw , vec samo 1,5kw
bem li ga mozda gresim ali znam da kad je crkao fabricki grejac pazario sam grejac made by mala privreda bojler je poceo "brze " da greje vodu i iskreno zadovoljniji sam
anodu i ciscenje moze svako malo spretniji da uradi , ne treba bas za sve servis
 
Pozdrav svima,

da li neko ima iskustva kakvog su kvaliteta Ariston bojleri?
Vidim da ima nekih koji trose samo 1-1,5 kW. Mozda bi bili Ok za mene zbog starih el. instalacija. (Meni je potreban standardni, vertikalni bojler od 80 lit.)
Inače, u mojoj zgradi su postavljeni i limitatori za struju...

Unapred hvala!!!

P.S. Npr. ovakav:

Bojler BLU R 80V

OSNOVNE KARAKTERISTIKE

Garancija (broj meseci): 24
Način montiranja: visokomontažni
Snaga grejača (W): 1000-1500W
Vrsta bojlera: standardni
Zapremina (l): 80

Karakteristike: Zapremina 80 l, maksimalna temperatura vode 75°C, unutrašnji sloj rezervoara emajl, upravljanje mehanički, snabdevanje vodom pod pritiskom, vreme zagrevanja 180 min, termostat funkcija, zaštita od pregrevanja, garancija na kazan 11 god, težina 21,5 kg



To što ima slabiji grejač ne znači ništa drugo nego da slabije greje.
Potrošiće isto struje za zagrevanje kao i bilo koji drugi, samo što će njemu trebati i više vremena.

Voda je voda, kw je kw i tu ni Ajnštajn ništa ne može.


Postoje prohromski bojleri sa 15 god garancije, kvalitetniji a čak i nešto jeftiniji od Aristona
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na regulacju tem. mislio sam na dugme sa prednje strane , a ne odozdo ispod. Lakse se pomera i taj bojler ima dva odvojena termostata , za razliku od onog odozdo . Mozda taj deklarisani od 1,5 kw ( verovatno zbog energetskog razreda) mozda ima i 2 kw .

O Bože, što je sve to zamršeno... :) Pa, je l' onda dobro kad ima to dugme sa prednje strane za regulaciju temp. ili nije?? Hvala puno na odgovorima...
 
kakve veze gde ima dugme za regulaciju ?
moze da bude dole ispod to je uglavnom sa stap termostatotom
i sa prednje strane kao recimo stari magnohromi
sve je to isto ako ima jalov grejac
 
Слабе инсталације треба мењати. Не само због новог бојлера ваћ и због сигурности.
Нико не може да ти гарантује да стара инсталација није негде ослабила или настављан проводник а то може довести до грејања и пожара.
Дакле, инсталација па онда који год хоћеш бојлер.
 
...
Snaga grejača (W): 1000-1500W
...

Мени је ово интересантно. Од чега му зависи да ли је снага 1 или 1,5 KW? Од расположења?
Нешто не верујем да му термодавач мери температуру и регулише снагу грејача...
Може бити избор у питању, или 1 или 1,5.
Претпостављам да се снага грејача смањује у смислу енергетске одрживости која се промовише из еу. Негде сам читао и да су усисиваче ограничили са снагом.
Шта очекивати од оних којима и шаргарепа расте укриво....
 
Мени је ово интересантно. Од чега му зависи да ли је снага 1 или 1,5 KW? Од расположења?
Нешто не верујем да му термодавач мери температуру и регулише снагу грејача...
Може бити избор у питању, или 1 или 1,5.
Претпостављам да се снага грејача смањује у смислу енергетске одрживости која се промовише из еу. Негде сам читао и да су усисиваче ограничили са снагом.
Шта очекивати од оних којима и шаргарепа расте укриво....

Ako ima jedan grijač onda nema od-do.
Ako ima dva, onda može sa prekidačem na I ili II. kao kod pegle
 
Мени је ово интересантно. Од чега му зависи да ли је снага 1 или 1,5 KW? Од расположења?
Нешто не верујем да му термодавач мери температуру и регулише снагу грејача...
Може бити избор у питању, или 1 или 1,5.
Претпостављам да се снага грејача смањује у смислу енергетске одрживости која се промовише из еу. Негде сам читао и да су усисиваче ограничили са снагом.
Шта очекивати од оних којима и шаргарепа расте укриво....

mislim da temperatura koju grejač predaje vodi u toku rada ne sme da bude viša od 80 stepeni tako nešto,
usisivači ima već par godina su ograničeni
 
Ako ima jedan grijač onda nema od-do.
Ako ima dva, onda može sa prekidačem na I ili II. kao kod pegle
Kod pegle je jedan grejac kao i na bojleru,samo ima termostat sa kojim mozes regulisati kolicinu tople vode ili jacinu toplote pegle.Za bojler je preporucljivo da termostat bude izmedju 2 i 3,neki derze cak stalno i na dvojci,jer se tako manje stvara kamenac na grejacu,a i ako se drzi na maksimumu desavalo se da termostat tu zalepi i ne prekine dovod struje i bojler pocne da kuva.T je zato sigurnosni ventil koji na odredjenom pritisku,posto voda sto je toplija podize i pritisak u bojleru,ispusti paru na njega.
 
mislim da temperatura koju grejač predaje vodi u toku rada ne sme da bude viša od 80 stepeni tako nešto,
usisivači ima već par godina su ograničeni

Температура се регулише помоћу термостата. Кад вода достигне одређену температуру, прекида се довод струје. Да би се направила регулација "од-до" требала би мало озбиљнија и скупља аутоматика а то би подигло цену бојлеру.
Осим основног термостата, постоји и сигурностни, који служи да прекине довод струје ако основни залепи. Код њега је тачка искључења фиксна и не може да се регулише, осим ако ниси авантуриста и оштетиш бломбу на том термостату. Тек ако и он закаже, активира се сигурносни вентил који избаци вишак паре. Само, њега треба с времена на време одврнути и пустити да мало истече вода под притиском како не би од каменца и он заглавио механизам. Тек ако све ово буде покварено и несиправно следи бум.
 
Температура се регулише помоћу термостата. Кад вода достигне одређену температуру, прекида се довод струје. Да би се направила регулација "од-до" требала би мало озбиљнија и скупља аутоматика а то би подигло цену бојлеру.
Осим основног термостата, постоји и сигурностни, који служи да прекине довод струје ако основни залепи. Код њега је тачка искључења фиксна и не може да се регулише, осим ако ниси авантуриста и оштетиш бломбу на том термостату. Тек ако и он закаже, активира се сигурносни вентил који избаци вишак паре. Само, њега треба с времена на време одврнути и пустити да мало истече вода под притиском како не би од каменца и он заглавио механизам. Тек ако све ово буде покварено и несиправно следи бум.
Ima sad sve vise novih bojlera,bez sigurnosnog termostata.
 
Стварно? Зашто то?
И зашто мислиш ово?
Zato sto su sada termostati sa jednom sondom,a ranije,sa regulacinog i sigurnosnog,po sonda.
8889_1_500x500.jpg
termostat-tso-10-bojlera-zastitni-sigma_01007_0_500x500.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top