najtacnija vremenska prognoza

Sto se tice tacne vremenske prognoze,postoji jedan vrlo siguran nacin.Ujutru,kada se spremas na posao,izadji na terasu ili dvoriste svoga stana.Ukoliko vidis da
je sveze,znaci da treba da se obuces,malo toplije.Ukoliko pak vidis,da je od samog jutra vruce,tada se obuci sto lakse,tj.samo kosulja i pantalone.Ukoliko te
interesuje,dali ce tog dana biti kisa...pronadji negde laste.Ukoliko laste lete vrlo nisko,to znaci,da ce toga dana,sigurno pasti kisa.

Ukoliko ti ni jedno,od ova tri nacina,koja sam ti prezentovao,ne odgovaraju,ukljuci TV,ili pogledaj u svoj pametni mobitel.Tamo ces naci prognozu i za taj dan,
kao i za tri dana unapred. Nemoj da mi zahvaljujes na savetu,bilo mi je zadovoljstvo,da ti pomognem.
 
Суштина ти је иста... ко год да ради... прати се време, обрађују се податци и врши прогноза како ће да се даље развија...
Професионализам можеш да очекујеш од оних који су то изучавали и који су у пракси...
а то су углавном они који те податке и обрађују онамо где се и бележе...
те велике станице на регионалном нивоу, где имају и податке са сателита и са локалних станица и радарске слике...
код нас је та база РХМЗ, ови остали сервиси су углавном уопштени за целу Европу па отуд и не нарочито детаљни и тачни...
а ти професионалци...они су највероватније само направили програм који чита rss са неког од тих великих сервиса и од тога генерише приказ који даје на телефону...
 

Back
Top