Rekonstrukcija centra grada

-zasto rade ulicu kneginje zorke, koliko znam tu nije bilo ostecenja, ulica bila skroz ok?
-zasto rade ponovo bulevar oslobodjenja (trosarina) kad su to radili prosle godine?
-cula sam a nisam videla da je ulica tosin bunar u zemunu u mnogo gorem stanju sada nego pre rekonstrukcije koja je bila pre 2g
 
Jedan primer sta se radi u drugim gradovima

Atina%20CoolSeal%20bela%20ulica.jpg


U centru grčke prestonice, Atine, ulica Eolu prekrivena je inovativnim belim materijalom kako bi se smanjilo zagrevanje asfalta tokom sunčanih dana i time smanjila temperatura vazduha u gradu.
Inovativni materijal nazvan "CoolSeal" kreirala je kompanija "GuardTop". Materijal je sličan farbi i pomaže pri odbijanju sunčevih zraka od površine puta. Ovaj reflektivan sloj specijalno je dizajniran da popravi klimatske uslove, a prvi put je upotrebljen na ulicama Los Anđelesa sa velikim uspehom.
Testovi koji su vršeni u SAD su pokazali da "CoolSeal" može da snizi temperaturu asfalta i do 12 stepeni. Nakon što dejstvo ovog materijala bude testirano i na ulici u grčkoj prestonici, Atina bi mogla da dobije još dve bele ulice.

Bela%20ulica%20u%20Los%20An%C4%91elesu.jpg

 
Jedan primer sta se radi u drugim gradovima

Atina%20CoolSeal%20bela%20ulica.jpg


U centru grčke prestonice, Atine, ulica Eolu prekrivena je inovativnim belim materijalom kako bi se smanjilo zagrevanje asfalta tokom sunčanih dana i time smanjila temperatura vazduha u gradu.
Inovativni materijal nazvan "CoolSeal" kreirala je kompanija "GuardTop". Materijal je sličan farbi i pomaže pri odbijanju sunčevih zraka od površine puta. Ovaj reflektivan sloj specijalno je dizajniran da popravi klimatske uslove, a prvi put je upotrebljen na ulicama Los Anđelesa sa velikim uspehom.
Testovi koji su vršeni u SAD su pokazali da "CoolSeal" može da snizi temperaturu asfalta i do 12 stepeni. Nakon što dejstvo ovog materijala bude testirano i na ulici u grčkoj prestonici, Atina bi mogla da dobije još dve bele ulice.

Bela%20ulica%20u%20Los%20An%C4%91elesu.jpg


jao bre nina....šta im daješ ideje...opet će sve da zablokiraju :lol:
 
Poslednja izmena:
ma nece ni pola od toga sredjivati..

verovatno ce se raditi ono sta ima veze sa beogradom na vodi.

podzemna garaza na studentskom trgu nema sanse da krene sa izgradnjom jer je preduslov za nju izmestanje okretnice a to se nece skoro desiti jer jos nije ni pocelo zidanje nove okretnice na dorcolu.
a i kad krene mogu misliti na koja arheoloska nalazista ima da nalete i radovi ce u startu biti obustavljeni.
 
ma nece ni pola od toga sredjivati..

verovatno ce se raditi ono sta ima veze sa beogradom na vodi.

podzemna garaza na studentskom trgu nema sanse da krene sa izgradnjom jer je preduslov za nju izmestanje okretnice a to se nece skoro desiti jer jos nije ni pocelo zidanje nove okretnice na dorcolu.
a i kad krene mogu misliti na koja arheoloska nalazista ima da nalete i radovi ce u startu biti obustavljeni.


Ne znam, ali naš predsednik opštine je najavio rekonstrukcije moje ulice, a i Vesić sada potvrdio.
Više verujem predsedniku, jer je do sada uradio sve što je obećao,
ali ako je i Vesić aminovao...onda idemo u raskopavanje MG - V čin :dash:
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=11&dd=09&nav_id=1467550


milina jedna...bašte ugostiteljskih objekata....a tandrču tramavaji pored, ništa lepše.

na koje ugostiteljske objekte mislis?
duz celog puta nema basti
ako mislis na terazije, sine ce verovatno ici po sredini puta (sto manje smeta nego sadasnji saobracaj) ali sto opet dovodi pitanje..a gde ce kola?

nemam pojma sta su osmislil a nesto mi deluje da.ne znaju ni oni sami..lepo zvuci imacemo tramvaj od slavije do kalisa a kako ce se to uklopiti u postojeci saobracaj nikog ne zanima...kao da se planovi prave po principu.."sto bi dobro bilo da imamo ovo" bez ozbiljne analize.

mene vise zanima ova recenica
Vesić je naveo da je posebno zadovolan što će centar grada, odnosno Ulica kralja Milana, postati saobraćajnica kojom će prevashodno saobraćati tramvaji.

da li to planiraju da zabrane saobracaj vozilima u kralja milana ulici?
 
na koje ugostiteljske objekte mislis?
duz celog puta nema basti
ako mislis na terazije, sine ce verovatno ici po sredini puta (sto manje smeta nego sadasnji saobracaj) ali sto opet dovodi pitanje..a gde ce kola?

nemam pojma sta su osmislil a nesto mi deluje da.ne znaju ni oni sami..lepo zvuci imacemo tramvaj od slavije do kalisa a kako ce se to uklopiti u postojeci saobracaj nikog ne zanima...kao da se planovi prave po principu.."sto bi dobro bilo da imamo ovo" bez ozbiljne analize.

mene vise zanima ova recenica


da li to planiraju da zabrane saobracaj vozilima u kralja milana ulici?

Upravo tako, o tome su pričali još pre 2 godine, samo tramvaji i taksisti koliko se sećam, a i pešaci će moći da se šetkaju ulicom,
samo ne znam ako bude taksista kako to može da se sprovede.
 
da li to planiraju da zabrane saobracaj vozilima u kralja milana ulici?

Било шта што се зове трамвај има шине... А пошто се Краља Милана наравно сече са Кнеза Милоша... имаћемо сваког дана "сеобу Срба" преко шина :roll:
Ем ће точкови и амотризери да страдају, ем ће шине да буду урнисане за 2-3 месеца. Па када на то додамо да већ неку годину зими сипају со као да је бесплатна... План се није срео са разумом, сасвим очигледно.
 
koliko vidim kad su radili kruzni tok na slaviji nisu odradili stavljanje sina ka ulici kralja milana tako da bih rekao da od ovog teksta nema nista.
narocito sto ce bulevar postati nenormalno zapusen.

i nesto nisam razumeo..oni planiraju presedanje iz trola u elektrobuseve na buducoj okretnici na slaviji kod banke???

Pre toga, u prvoj fazi, kroz Kralja Milana i Terazije umesto trolejbusa biće uvedeni elektrobusi.

Tada će elektrobusi na linijama 19, 21, 22 i 29 imati novu okretnicu na Slaviji, u Ulici kralja Milutina, pored Narodne banke.

ne kapira mozak onog ko je zamislio da covek izadje iz trole 29 da bi presao u elektrobus 29 :eek:
 

Back
Top