15000 Jehovinih Svedoka na Medjunarodnom Kongresu u Zagrebu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato sto si ti prvo napisala da su zauzeli najluksuznije hotele a tek posle privatni smestaj pa cak i studentske domove

.

Prvo najbolje i najskuplje, moze im se da se bahate dok neki gladuju a i prose.

Gde ste da se pohvalite da ste uplatili pare u neku humanitarnu akciju ?

A znate da se qrcite u najluksuznijim hotelima......

Nisam to ja napisala tako je bilo u novinama pa sam prekopirala to je uopste nebitno...
dal sam prvo napisal hotel pa hostel pa dom

Stavila sam i link iz novina i prekopirala tekst

JS nisu humanitarna organizacija vec religija.
A JS pomazu ljudima stalno.

Evo sad ti i ja pomazem da shvatis :)
 
JS nisu humanitarna organizacija vec religija.
To je problem svih a ne samo JS.

Uzimaju a nista ne daju [osim prazne price]

Nisam to ja napisala tako je bilo u novinama pa sam prekopirala to je uopste nebitno...
dal sam prvo napisal hotel pa hostel pa dom

A sto nije obrnuto, sta mislis :think:

A JS pomazu ljudima stalno

Daj neki primer :roll:
 
Ok je za humanitarne akcije. Nisu se bas pretrgli ali unesrecenom i jedan obrok puno znaci :ok:

A sta si ti to meni tj nama pomogla ?

Odgovori na moj gornji post, ne ignorisi ga
To su samo primeri ali uvek kada su neke nepogode JS pomazu koliko mogu
I kada su bile poplave kod nas davali smo humanitarnu pomoc.

- - - - - - - - - -

ne znam na koji gornji post da odgovorim

zakacio si se za hotele kao pijan plota ::D

novinari vole neku senzaciju da napisu, da bi se lakoverni kao na primer ti :lol: primili
 
To je problem svih a ne samo JS.

Uzimaju a nista ne daju [osim prazne price]
JS se - bar međusobno - pomažu!
Dok sam bio u staračkom domu u Smederevu, došla je tamo jedna penzionerka (JS) sa popriličnom nemačkom penzijom.
Posle nekog vremena je napustila dom i otišla kod neke siromašne porodice (takođe JS) da živi sa njima i praktično ih je izdržavala od svoje penzije.
Sama porodica nije imala nikakve prihode.
 
JS se - bar međusobno - pomažu!
Dok sam bio u staračkom domu u Smederevu, došla je tamo jedna penzionerka (JS) sa popriličnom nemačkom penzijom.
Posle nekog vremena je napustila dom i otišla kod neke siromašne porodice (takođe JS) da živi sa njima i praktično ih je izdržavala od svoje penzije.
Sama porodica nije imala nikakve prihode.

jbg siromasni ali imau gajbu..babuskera ni to nije uspela da zaradi pa se na foru privalila..:D
 
ucena i pretnja su verbalna upotreba sile, nagovaranje nije.
to što JS rade je neka vrsta nagovaranja i isključivo od osobe na koju se primenjuje to nagovaranje zavisi da li će on prihvatiti ili odbiti da učestvuje u toj vrsti razgovora.
meni, kad se pojave na vratima, ja im pristojno kažem: ili da nemam vremena da razgovaram sa njima, ili da ne želim da razgovaram, ili da ne verujem u boga i time je razgovor završen. i ne dolaze mi tako često, tako da nisu ni previše dosadni.

Radi se o nacinu izrazavanja u nasen jezickom podrucju.
Na primer:
Na silu hoce da me ubede.
Ili, na silu hoce da idem sa njima.
Iako je rec samo i ubedjivanju.
Postoji ocigledno neka vrsta verbalne primene sile koja je dozvoljena i nije opasna.
 
jbg siromasni ali imau gajbu..babuskera ni to nije uspela da zaradi pa se na foru privalila..:D
"Babuskera" je mogla sebi da plaća smeštaj u "Metropolu" i sigurno se nije privalila.
To što neki ne mogu da prihvate da religija koja nije njihova, ima dobre osobine (verovatno i bolje nego njihova!) ne menja činjenice.


Ko je tu šta nasledio, nemica njihovu kuću ili oni njenu penziju? :mrgreen:
U toj je kući bilo i dece a "nemica" je bila u penziji. Šta misliš da li je mogla išta da nasledi?


ribar se docepo ocigledno na ovaj nacin gajbe ...priznao sam..:D
Čudne ideje imaš!
Mogu samo da ponovim: to što neki ne mogu da prihvate da religija koja nije njihova, ima dobre osobine (verovatno i bolje nego njihova!) ne menja činjenice.

Kada bih sada morao da se opredelim da budem vernik, sasvim sigurno se ne bih opredelio za SPC već i samo zato da ne budemo zajedno.
 
Poslednja izmena:
Pazi, u tvojoj priči je ta heroina sve pružila i dala, u mojoj je uzela. Svako ima pravo na svoju priču, zar ne? :mrgreen:
Šalu na stranu, ne mogu ozbiljno da raspravljam o nečemu što nije ni malo proverena informacija.
Nisam rekao da je heroina.
Uradila je nešto za pohvalu - svidelo se to kome ili ne.

Ne znam zašto mi pada napamet baš ova misao: pravi sportista i sportski navijač uvek pohvali dobru igru - bilo tima za koji igra ili navija, bilo nekog drugog tima.
 
JS se - bar međusobno - pomažu!
Dok sam bio u staračkom domu u Smederevu, došla je tamo jedna penzionerka (JS) sa popriličnom nemačkom penzijom.
Posle nekog vremena je napustila dom i otišla kod neke siromašne porodice (takođe JS) da živi sa njima i praktično ih je izdržavala od svoje penzije.
Sama porodica nije imala nikakve prihode.

Da to je tako.

JS se medjusobno pomazu koliko mogu.
Drugim ljudima pomazu tako sto pruzaju besplatnu duhovnu pouku.

Takodje JS pomazu i drugima koliko mogu.
 
Nisam rekao da je heroina.
Uradila je nešto za pohvalu - svidelo se to kome ili ne.

Ne znam zašto mi pada napamet baš ova misao: pravi sportista i sportski navijač uvek pohvali dobru igru - bilo tima za koji igra ili navija, bilo nekog drugog tima.

Ostao si bez smislenih odgovora, pa se koristiš pomagalima. Kako ne znaš?

- - - - - - - - - -

Da to je tako.

JS se medjusobno pomazu koliko mogu.
Drugim ljudima pomazu tako sto pruzaju besplatnu duhovnu pouku.

Takodje JS pomazu i drugima koliko mogu.

Koji su to drugi i koliko mogu, jer vidimo da imaju puno mterijalnog u svom vlasništvu, jer zakupljuju najveće i najskuplje hale za svoje promocije?
 
Ostao si bez smislenih odgovora, pa se koristiš pomagalima. Kako ne znaš?

- - - - - - - - - -



Koji su to drugi i koliko mogu, jer vidimo da imaju puno mterijalnog u svom vlasništvu, jer zakupljuju najveće i najskuplje hale za svoje promocije?

Da li si to zlonameran? :D

Netacno. Nemaju puno materijalnog i puno ima i siromasnih JS.
JS nemaju platu za to sto su JS.
Sami sebe izdrzavaju.
Ako neko ima ima jer se sam potrudio da stekne to sto ima.
Hale se placaju dobrovoljnim prilozima. I to malo kosta kada se dobro organizuje.

Tako da ako bogatiji pomazu siromasne jel si ljubomoran zato?

Tako bi trebalo svi ljudi da se pomazu... da dele.... to je hriscanstvo pravo...
 
M* znaš da sam ja pripadnik hrišćanske vere i da dobro znam šta su prilozi i kako se pomaže hrišćanska Crkva i kako Crkva dalje pomaže ugroženim ljudima. Meni nije jasno zašto pseudohrišćani iznajme najveću i najskuplju dvoranu, koja im bude tri četvrtine prazna, umesto da plate manje za prostor koji zdovoljava njihove potrebe? Ne mislim na ovo u Zagrebu, već sve one u Areni u Beogradu.
Da se sami JS pridržavaju onoga što propagiraju, okupili bi se na nekoj livadi ili pod mostom, svejedno i tamo organizovali svoj nematerijalni skup. I kako to da ima bogatih JS, zar im je stalo do ovozemaljskog materijalnog bogatsva?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top