Sibirski haski

Сигурно си приметила да се људи плаше или се нелагодноосећају због погледа Сибираца.
Е то је зато што у њиховом погледу, сасвим инстинктивно и без икаквих размишљања и без свесног поређења препознају вука.
Прављени су неки експерименти и врло мало људи можеда издржи вучји поглед без нелагоде.Тако је и са Сибирцима.Наравно то су људи који их не познају и имају случајан сусрет.
Закључак оних експеримената са вуковима је био да на једном сасвим несвесном и нерационалном нивоу се препознаје интелигенција и дух који је раван или снажнији од човековог. То је можда претеривање, али сам после читања тог истраживања почео да обраћам пажњу. Пошто са радио неке емисије о животињама , а вукови су моје најомиљеније животиње, имао сам могућности да то проверавам са вуковима и људима у зоо врту. Тако сам и дошао до паралеле са реакцијама на Сибирце.Пошто ја њих чувам преко двадесет година, накупило се доста материјала за размишљање, хехехе.

Pa plase se mozda budale ili ljudi koji se plase svakog psa. Haski je malo cudan kad ima dva razlicita oka, ali ja nikada nisam dozivela da haski recimo
rezi, da se nesto buni, gleda kroz tebe, kao da ne postojis.
Cenim i da ne umeju da reze?
I da, lmalo su neobicna ta dva plava oka, deluju hladno, rezervisano.
 
То важи за градске средине Рајела. У сеоским срединама , моје скорашње искуство из живота на селу, је ситуација другачија.
Само деца коју родитељи нису већ наплашили страхом од паса и сасвим мала деца у тренутку успостављају однос допадања и дружења.
 
То важи за градске средине Рајела. У сеоским срединама , моје скорашње искуство из живота на селу, је ситуација другачија.
Само деца коју родитељи нису већ наплашили страхом од паса и сасвим мала деца у тренутку успостављају однос допадања и дружења.
Zanimljive su reakcije te sasvim male dece ( recimo do 3 godina). Kod mene ima u medjuvremenu mnogo muslimana, a u Islamu je pas prljava zivotinja pa
tako vaspitavaju i svoju decu tako da veca deca gledaju da se sklone od psa, prelaze i na drugu stranu ulice, a ovi malecki vriste od srece i ushicenja kad
vide psa.
 
Prodajem jedno stene sibirskog haskija star tri meseca cena 50 eura
Poklanjam zenku sibirskog haskija ali samo ljubiteljima te rase stara 3 godine sve detalje u inboh ili na 0611631417
 
Prodajem jedno stene sibirskog haskija star tri meseca cena 50 eura
Poklanjam zenku sibirskog haskija ali samo ljubiteljima te rase stara 3 godine sve detalje u inboh ili na 0611631417

Не желим Микице да ти стајем на муку , али твој пост отвара једно питање које је битно и врло присутно код нас.Цена штенета од три месеца не може да буде 50 еура, јер само оно што је чишћен од паразита , вакцинисан, и ревакцинисан, чипован, извађен родовник, плус храна - кошта више од 50 евра. Чак и ако немаш папире то кошта више .
Не може свако ко има женку да буде одгајивач . Шта мислиш каква судбина чека у овом свету то штене које је купљено у бесцење у свету људи са којима живимо ?
Погледа на улици какве све људи воде псе за које тврде да су Сибирци.
Већ сама чињеница да је раса постала раса љубимаца и због лепоте на изложбама и моде почела да мења пожељни стандард Сибираца је кварење те те расе. Не ваља и ми који их имамо доприносимо томе својим потезима.
 
Prodajem jedno stene sibirskog haskija star tri meseca cena 50 eura
Poklanjam zenku sibirskog haskija ali samo ljubiteljima te rase stara 3 godine sve detalje u inboh ili na 0611631417
Ja zelim da ti stanem na muku, ali nije to tvoja muka nego muka te majke od tog steneta (majku poklanjas, a za stene je ok 50 evra).
Kako vas bre nije sramota, kako nemate ni trunke sazaljenja prema tim jadnim zivotinjama, kako si mogao majku da imas tri godine
a sad je poklanjas kao da su stare cipele ili jakna u pitanju, a ovo stene kao prodajes za 50 evra. Pa normnalan covek od tebe ne bi uzeo ni casu vode
a kamoli da ti daje 50 evra za stene.

- - - - - - - - - -

Не желим Микице да ти стајем на муку , али твој пост отвара једно питање које је битно и врло присутно код нас.Цена штенета од три месеца не може да буде 50 еура, јер само оно што је чишћен од паразита , вакцинисан, и ревакцинисан, чипован, извађен родовник, плус храна - кошта више од 50 евра. Чак и ако немаш папире то кошта више .
Не може свако ко има женку да буде одгајивач . Шта мислиш каква судбина чека у овом свету то штене које је купљено у бесцење у свету људи са којима живимо ?
Погледа на улици какве све људи воде псе за које тврде да су Сибирци.
Већ сама чињеница да је раса постала раса љубимаца и због лепоте на изложбама и моде почела да мења пожељни стандард Сибираца је кварење те те расе. Не ваља и ми који их имамо доприносимо томе својим потезима.

Stene ( uglavnom se uzimaju od 8-12 nedelja, ali za moje je pojmove 8 nedelja idealno vreme) rasnog psa, ali " nerasnog" ne moze i ne bi smelo
da bude manje od 100 evra jer je i majka tog steneta morala da bude pod kontrolom, mozda je vet morao da bude prisutan dok se poradjala,
jako je smorno, barem vremenski intenzivno, odgajati 8 nedelja 5-9 steneta, o vakcinama i da ne govorim.
Ja sam svoje stene ( i prvo i drugo) placala po 1900 DM ( sada su bili evri u pitanju pa je bila polovina od ovih DM)
Poklanjati nekome majku, a njeno dete prodavati za 50 era za mene je stvarno dno dna.
 
Рајела , да не грешимо душу, не знамо која мука овог човека мори ( а из његовог писања слутим да је има) и зато остављам могућност да је приморан то да ради, али то ни мало не умањује све што си рекла, а што је истина.
Ја сам реагова зато што то није изузетак и , него је готово постало правило.Људи који немају ни воље ни знања ни могућности, ако имају женку мисле да подмах могу да постану одгајивачи, а то отвара безбројне могућности за разноразна муљања којасусва на штету пас, а у случају расних паса и преваре које остају несанкционисане.Ја сам се држао онога да пре три месеца куче не треба одвајати од мајке. Тако штене које одлази у нову средину одлази ревакцинисано, чиповано и за наученим основним стварима , са којима се нови власници обично суочавају, а ако им је то први пас и имају велику муку.Јер они све уче од мајке и лако и брзо, а нама треба много времена , труда и стрпљења даих томе научимо.
Ја сам заговорник строже контроле тога шта се дешава са штенцима. Мислим да је исправо и одговорно стерисати женку, ако смо је узели као кућног љубимца ии са медицинске и са друштвене стране.Нико не размишља да је сваки еструс хорманална бомба која , ако се не реализује парењем и скотношћу , оставља велике последице код женке и повечава се могућност за касније појаве тумора млечних жлезда , материце и сл.
Држање , не само пас, негоо било којих животиња као љубимаца повлачи и одговорнбост, коју многи уопште не схватају , нити су спремни да понесу.
 
Evo ovako da ja vama odgovorim na vasa sve pitanja jednom i zavrsim ovo prozivanje. Stene prodajem zato sto sam ostao bez posla i treba mi kesa za prokleti zivot. Znam da je malo 50 eura za stene od 3 meseca ali sam primoran da ga dam posto poto jer nemogu ni da ga hranim vise i jedva se borim sa time. Drugo da poklanjam zenku jer ako ste toliko pametni mesto komentara pomozite da je unovcim onda mada gledajuci na opstu situaciju u drzavi to ce da bude jako tesko da neko izvdvoji 500 do 1000 eura sto bi bilo realno za nju. Drugo nedam je bas svakome jer ja sam ih drzao zato sto volim tu rasu imam i muzjaka jos ali njega nedam ni za kakave pare.
Trece idem ako bog da sa porodicom za Nemacku za koji mesec i nemogu da vucem i drzim tamo oboje. Ko razume razume ko nerazume moju situaciji nemora ni da komentarise. Svaka vama svim cast ali ja nisam u finansijskoj situaciji da mogu da vodim i tamo placam i za zenku i muzjaka takse i sve ostalo. Molim vas da ko moze pomogne ko ne da nepisu gluposti i kritike jer nisu ili mozda i jesu na mestu ali u situaciji u kojij sam tako moram.
Hvala svima koji se jave da pomognu ako mogu a ostali molim da zaobidjete moj post sa kritikama jer da je situacija drugacija nebih dao ni jedno ni drugo a kamoli pisao ovde i trazio pomoc.Hvala na razumevanju
 
Осетио сам ја да имаш муку и то си потврдио овим постом. Ми смо писали о том проблему уопштено , а твој пост је само послужио као повод.
Да је жив Вук Бојовић, ја би за женку нашао место за удомљење. Моја прва женка Сибирца је окоћена у зоо врту поред бокса са вуковима и ја сам је добио на удомљење, јер људи који су имали њену мајку , која већ била скотна нису могли да удоме, а то је било 96. Она је примљена у зоо врт и тамо се и окотила.
Сада је време још теже и неупоредиво горе и сасвим разумем твој очај.
Извини што сам узео твој случај као повод, али можда то и буде шанса да га решиш.
 
Hvala na razumevanju nisam ni ja tvrda srca i ovo je zadnja opcija koja mi je preostala ja neradim dobio sam otkaz prosle nedelje supruga neradi plus dva sina hvala bogu svi smo zdravi i borimo se ko i ostatak naroda ove nase napacene Srbije. Da je situacija imalo drugacija ja se nebih ovde ni obracao nikome neradim ovo zato sto hocu da zaradim nego sto volim ove prelepe zivotinje. Drugo da sam ih kupio da bi zaradjivao na njima bila bi laz sa moje strane sve je pocelo kao poklon mojoj supruzi sa muzjakom stene sam joj kupio kad je imao tri meseca i onda je krenulo jedno po jedno nabavio sam mu zenku da ima drugaricu nismo planirali da imamo i prodajemo stence ovo je drugo leglo od nje a mislim da je i zadnje kod mene. Da neplaniramo da idemo za Nemacku nebih dao ni nju verujete mi nego ostao sam i bez posal teska je situacija ne samo kod mene nego svuda. Opcija nemam drugih nego da poklonim zenku jer sam je i ja dobio na polkon nisam je kupio. negledam sve kroz prizmu novaca tih 50 eura koliko trazim za stene ce da mi bude opet za hranu za njih nista drugo. Hvala svima na razumevanju i ako znate ko voli i ko bi se dobro starao o njima javite mi bice mi drago da udomim prelepu zenku ali samo ljubiteljima te rase. Izvinjavam se na opsirnosti nije da kukam ali tako je kako je. Hvala moderatoru na razumevanju
 
Ja sam pre nekih mesec dana dobila žensko štene haskija, ali su joj uši spuštene. A taj čovek od koga sam je kupila kaze da je cistokrvni haski,stara je 3 ipo meseca. I u zadnjih nedelju dana je postala sve više divlja i ništa ne sluša, da li neko ima neki predlog šta da radim? ????
 
Ja sam pre nekih mesec dana dobila žensko štene haskija, ali su joj uši spuštene. A taj čovek od koga sam je kupila kaze da je cistokrvni haski,stara je 3 ipo meseca. I u zadnjih nedelju dana je postala sve više divlja i ništa ne sluša, da li neko ima neki predlog šta da radim? ????

То што он каже вреди исто толико као да ти ја кажем како сам деветнаестогодишњи младић, а имам седамдесет година, ако ти није да штенетов родовник, јер тамо видиш порекло генерацијама уназад.
Да ли сигурно знате колико је штене старо ? Они обично врло брзо подигну уши, али ако је још јако мало то ће, можда, доћи тек касније.
Не разуме шта подразумевате под тим да је " све више дивља" како се то манифестује ? Морате да будете одеђенији. Ако се то односи на то да живахна , да гризе све што дохвати, да скаче и јури све што се креће и слично, то је нормално понашање за бебу. Вероватно и мења зубе па је то иритира и смета јој. Што се тиче слушања , наравно да неће да слуша, зато сте ви ту да је полако, без вике и физичког кажњавања учите . Морате да будете свесни да је она Сибирац и да су они чопорски пси, а опна је сада сама, они то генерално теже подносе и прихватају него неке друге друге расе.Зато ви морате да будете њен вођа чопора како би од вас учила и поштовала вас и ваше зајхтеве према њој. Али немојте да очекујете неку сервилност и слепо слушање, они нису такви пси. Они имају врло изражено оно што се садфа зуове " персоналити". У њима је вук много присутнији него код других паса.Хајде сликајте је и поставите слику и мало детаљније опишите шта вас мучи. Можете ми послати и на ПП.
 
Ja sam pre nekih mesec dana dobila žensko štene haskija, ali su joj uši spuštene. A taj čovek od koga sam je kupila kaze da je cistokrvni haski,stara je 3 ipo meseca. I u zadnjih nedelju dana je postala sve više divlja i ništa ne sluša, da li neko ima neki predlog šta da radim? ????
Vec ti je Vucji copor odgovorio rekavsi da taj vlasnik moze da prica sta hoce. Pretpostavljam da si barem videla majku tog steneta.
Haski ima vrlo rano uzdignute usi, ja sam vidjala stence i od dva meseca, svi su imali podignute usi, valjda se tako i radjaju.
Stenci do sest meseci uvek su jos bebe, Copor je pomenuo i zube, u to vreme grickaju i razvlace sta i kako stignu, a haski te nece mnogo slusati
ni kad odraste. Ali to si verovatno znala i pre nego sto si se odlucila za haskija.
 
Meni se licno svidja corgi husky mix , sto je neka vrsta mesavine izmedju korgi mali i haski, preslatki su!

To nije neka vrsta mesavine, to je dizajn koji veze s mozgom nema, ali su Ameri poznati po tome.
Aj napravi "neku vrsu mesavine" izmedju mopsa i nemackog lovnog terijera. zasto, zbog koga, cega?
Ovaj klonirani pas je kao prvo ruzan, ako cemo o estetici, a nije poznato ni cemu sluzi jer se radi
o kombinaciji dva totalno razlicita karaktera.

Hvala Bogu da je Evropa ipak nekako konzervativnija i da se ne kreiraju i dizajniraju zivotinje.
 
Тачно Рајела, није довољно што зарад диоктата изложбених захтева ( искљућиво екстеријерне леопоте и допадљивости) , кваре пасмине које су јасно профилисане, као примитивне расе које постоје такве какве су десетинама хиљада година, него сада праве и ове наказне мешавине.
 
Imam jedno pitanje i zelim jedan savet bez osudjivanja. Imam zenku haskija 8 godina, cuvamo je slobodno mogu da kazem kao dete cuvamo je u kuci imamo veliko dvoriste gde provodi veliki deo dana, dok uvece spava unutra. Seta se svaki dan, vesela je. Kad ima teranje uvek je ,,cuvamo’’ a i ona u tom periodu nije agresivna ne cvili ne pati. Posle zadnjeg teranja je imala laznu trudnocu, i lecili smo je antibiotikom u bliznjoj ambulanti i sve se smirilo. I da napomenem i u toku lazne trudnoce jedini simptom sto je imala trazila je vise da se ceska. Medjutim danas se desilo da je od napolje usla odjednom i pocela da kopa po krevetu i da se lize. Izvinite na malo duzoj prici, moje pitanje je da li smo trebali da je sterilisemo i da li je kasno sada to da uradimo?
 
Да, требало је, управо да не би дошло до тих појава као што је лажна трудноћа, и не дај Боже појаве тумора на репродуктивним органима као последице хормонских и других поремејаћа у току неоствареног еструса.
Саветујем вам један комплетан комплетан и темељан преглед код ветеринара у кога имате поверења и који је добро опремљен да обави све анализе. Мислим да није касно за стерилизацију и да не треба више чекати. А продужићете јој и животни век.
Пуно поздрава !
 
Imam jedno pitanje i zelim jedan savet bez osudjivanja. Imam zenku haskija 8 godina, cuvamo je slobodno mogu da kazem kao dete cuvamo je u kuci imamo veliko dvoriste gde provodi veliki deo dana, dok uvece spava unutra. Seta se svaki dan, vesela je. Kad ima teranje uvek je ,,cuvamo’’ a i ona u tom periodu nije agresivna ne cvili ne pati. Posle zadnjeg teranja je imala laznu trudnocu, i lecili smo je antibiotikom u bliznjoj ambulanti i sve se smirilo. I da napomenem i u toku lazne trudnoce jedini simptom sto je imala trazila je vise da se ceska. Medjutim danas se desilo da je od napolje usla odjednom i pocela da kopa po krevetu i da se lize. Izvinite na malo duzoj prici, moje pitanje je da li smo trebali da je sterilisemo i da li je kasno sada to da uradimo?
Ne., uopste nije kasno. Ja znam kuje koje su sa deset godina sterilisane jer su imale tumore i zivele sasviom normalno 14 godina.
Kada prodje ta lazna trudnoca pod hitno na strelizicaiju i svi cete biti srecni i zadovoljni:heart:
 
Осетио сам ја да имаш муку и то си потврдио овим постом. Ми смо писали о том проблему уопштено , а твој пост је само послужио као повод.
Да је жив Вук Бојовић, ја би за женку нашао место за удомљење. Моја прва женка Сибирца је окоћена у зоо врту поред бокса са вуковима и ја сам је добио на удомљење, јер људи који су имали њену мајку , која већ била скотна нису могли да удоме, а то је било 96. Она је примљена у зоо врт и тамо се и окотила.
Сада је време још теже и неупоредиво горе и сасвим разумем твој очај.
Извини што сам узео твој случај као повод, али можда то и буде шанса да га решиш.

Moram, ali prosto MORAM da pitam:
Da li su ti poznati slučajevi Aresa, rota, i Aksa, dobermana, koji su poklonjeni Zoološkom vrtu?
Doduše, beše to pre mnogo godina ...
 
Moram, ali prosto MORAM da pitam:
Da li su ti poznati slučajevi Aresa, rota, i Aksa, dobermana, koji su poklonjeni Zoološkom vrtu?
Doduše, beše to pre mnogo godina ...

Познате су ми приче, али немам никаква сазнања да те приче имају основу.. Ја сам више година проводио у Зоо врту,по неколиоко дана у недељи, док сам радио на Трећем каналу и док нас нису затворили и ништа од тог типа нелегалних и злочиначких понашања нисам срео, нити чуо од људи који су тамо радили.
Да ли ти имаш неке информавције о томе или о другој причи о организовању борбе пит була са вуком у којој је пит бул страдао, штоп сам такође чуо да се прича по граду.
 
Познате су ми приче, али немам никаква сазнања да те приче имају основу.. Ја сам више година проводио у Зоо врту,по неколиоко дана у недељи, док сам радио на Трећем каналу и док нас нису затворили и ништа од тог типа нелегалних и злочиначких понашања нисам срео, нити чуо од људи који су тамо радили.
Да ли ти имаш неке информавције о томе или о другој причи о организовању борбе пит була са вуком у којој је пит бул страдао, штоп сам такође чуо да се прича по граду.

Ja sam ex Bojovićeva saradnica. Tamo sam radila par godina.
Skoro sve loše priče koje si čuo imaju osnovu.

Elem, ne znam za tu priču o organizovanju borbe, mada ... ne bi me uopšte čudilo.
Htedoh nešto drugo da ispričam:
Vrtu (a, pardon, ja ga zovem "Zlovrt") su mnogi poklanjali pse. Zašto - ne znam. Trudim se da razumem, ali mi ne ide. Uglavnom su poklanjali svoje ostarele pse ili, kao u slučaju gore pomenutog rota, impozantnog psa, nosioca nekoliko CACIB, starog 7 godina - zato što su vlasnici dobili bebu. Ostavili su ga Bojoviću i više nikada nisu došli.
Rot je vidljivo tugovao: odbijao hranu i na svaki način pokušavao da zbriše iz Zlovrta. Međutim, bio je dobre naravi, poslušan, pa je trpeo da ga radnici kljukaju (doslovce) i vodaju po Vrtu u vreme najveće posete kao svojevrsni trofej. Kao "privilegovan", spavao je u Vukovoj kancelariji. Ali Vuka nije baš obožavao, što je rezultiralo gubitkom Vukovog interesa za psa i ispadima grubosti. Taj pas pokušao je da pobegne najmanje desetak puta dok sam tamo radila, i uvek bi ga pronašli na Kališu i vratili nazad. Valjda je, mučenik, hteo da se vrati kući.
Posle svakog pokušaja bekstva bio je u sve većoj nemilosti. Koliko mi je poznato, tako je i skončao: uspeo je da pobegne i više ga nisu našli. No s obzirom da je bio već star, i da bivši vlasnici nisu javili da im je kucnuo na vrata, zaključak je turoban.

Drugi slučaj, doberman Aks, takođe je poklonjen. Bio je nestabilan pas, agresivan, nepouzdan. Takođe nije hteo da jede pa su ga radnici kljukali (bukvalno, kao i u Aresovom slučaju) kuvanim jajima. On nije pokušavao da pobegne i služio je kao čuvar pri noćnim obilascima, ali je ostao distanciran od ljudi i drugih pasa. Bilo je zainteresovanih usvojitelja, ali Vuk nije hteo da ga da jer je pas bio fizički reprezentativan primerak rase.

Sve u svemu - nesrećni psi.
 
Пошто си радила у врту, онда се сигурно сећаш и женке Сибирског хаскија Зое, која је била смештена у оном првом кавезу када се пође горе изнад канцеларија, ту су сада оне козе,имала је два различита ока. и оног Аљаског маламута који је био слеп и смештен у Беби зоо врту. Било је у то време још поларних паса у врту. Они су сви дошли и примљени у врт као у азил.Неки су томе имали више, а неки мање среће, а неки су били сасвим лепо удомљени и нашли добре нове породице у којима су чувани.Тако сам открио једну другу, прилично чудну ствар везану за Вука. Он уопште није обраћао на папире тих паса. У то време је наше Земунско кинолошко друштво организовало прву специјалку поларних паса у Београду и успели смо да наговоримо Вука да се на изложби појави Зоо врт са својим поларним псима. Испоставило се да се они имаку родоковнике , али да је врт њих удомљавао без њих јер је ту ппапирологију сматрао небитном Наш председник је то све покупио и регулисао њихов статус у Кинололошком савезу и тако је Зоо врт наступио на изложби са псима који су и формално били власништво врта.
 

Back
Top