Sibirski haski

sto je ova tema zaboravljena???
ajd nema veze, htela sam da tipam da li je dobro da kum psa za 50 eura u pitanju haski jer nikada nisam izima ovog psa i ne znam bas puno o njima ako uzmem uzecu zenku...
ako neko prodaje zenkicu haskia sivog belog u licu sa razlicitom bojom ciju neka se javi...
 
Ljudi hocu da uzmem Sibirskog Haskija pa me zanima njegova cena i mesta de se moze pogledati odnosno nabaviti taj predivni pas. Prihvatam i sve opise njegovog karaktera i sve ostalo posto pas je bas extra i spreman sam mnogo ljubavi da mu dam :D
 
Cico, ljubav je skroz na mestu ali imas li ti ISKUSTVA sa psima? Pogledaj na temi shar pei, puno toga se da primeniti i na haskije. Bar sto je tice naravi. Inace, jaaako su tvrdoglavi, svojevoljni, ne trpe batine, nepodnosljivi su kad menjaju zube, na prolece i, uopste, cele godine kad se linjaju, treba im veeeliko dvoriste i i pored velikog dvorista bar jedna duga setnja dnevno, ne podnose vrucinu, o vlazi u vazduhu da ne pricamo (ovaj o kom ja pisem je non-stop kao stene bio prehladjen), skloni su koznim infekcijama... Ja bih mogla da izadjem na kraj sa jednim jer imam iskustva s njima i muza veterinara a ti? Divni su kad se radi s njima i ja ih mnogo volim ali dobro razmisli, mozda ipak da uzmes neku drugu rasu. ;)
 
Joj,tema je stvarno super.Ja inache obozavam pse.Moja sestra je imala haskija ali su joj ga ukrali.(naravno kad je sladak),pa koliko ja znam nisu neshto narochito agresivni,jedino mozda kad su u opasnosti,verni su gazdi i ako se stvarno zblizite,necjesh imati boljeg prijatelja od Haskija!:):):):)
Ako ga nabavish good luck:)
 
Ej, ljudi, nemojte se zezati, upropasticete zivot i sebi i psu, moji rodjaci su potpuno nepripremljeni uzeli muzijaka kog su na kraju morali da uspavaju. Stvarno, ali STVARNO je bolje prvo uzeti neku drugu rasu, laksu za uzgoj. Inace, nemaju ni nesto narocito dug zivotni vek, prosek im je do 12 godina. Jadni Dingo je ostenjen 11. aprila 1999. i proletos su ga uspavali zbog preterane agresivnosti-kao stee su ga raspustili, zapustili i na kraju napustili. Izujedao je sve ukucane i jos masu naroda. Bio je kod mene jedno dve-tri nedelje i kad je dosao, bio je apsolutno nemoguc. Za to vreme smo ga tako lepo doveli u red... i onda su se moji rodjaci vratili iz izbeglishtva u BiH i upropastili sav nas trud. On apsolutno nista nije znao kad su se oni odselili a mi dosli na njihovo mesto (gajba je moja ali to je offtoppic). Radila bih s njim ali nisam imala vremena posto sam bila zauzeta oko bebe a njemu bi trebalo najmanje 6-7 sati intenzivnog rada dnevno. Stvarno mi ga je zao. Pogledajte jedan moj kilometarski post u temi sar pej i to je otprilike to sto se tice karaktera. Inace, Dingo je fasovao pre par godina koznu stafilokokozu i nikako nije mogla da se potpuno izleci, stalno se navracala. :( Cest problem.
 
Eh mimi pa ispade da decko bolje da se baci sa mosta nego da uzme haskija.:lol:
Polako, prvo sve sto si navela za tog psa je prica tih ljudi koji se ocigledno nisu dobro snasli sa psom. Verujem da bi tako upropastili svakog psa kojeg uzmu. To sto im je zapao nesrecni haski nije razlog da se obeshrabruju svi koji hoce haskije.
Za pocetak ono sto ja mislim da je najbitnije je da se psu leti obezbedi klima koja mu nece tesko pasti. Mada ja da budem iskrena u ovom nasem klimatu nikada, ali nikada, ne bih uzimala polarne pse. Po meni je to nepravedno prema njima koji su ipak "napravljeni" da zive u totalno drugoj klimi. Al' dobro...
Zatim sam karakter psa je tesko predvitedi ovako apstraktno. Svaki pas moze da bude tvrdoglav, svojevoljan, da grize sve itd. Znaci mora prvo da se pita kakvi su roditelji da bi buduci vlasnik mogao da se spremi za pravilno vaspitanje. Uostalom moze i na laksi nacin - dresura.
 
Nisu vise mogli da ga drze-nisu imali gde s njim. Prvo je ostao kod mene u dvoristu ali sam ja bila zauzeta oko Milice koja je u to vreme bila bas mala beba a oni nisu prakticno ni dolazili, samo ujka jednom do dvaput dnevno da ga nahrani, proseta i promeni mu vodu ali nije ni on mogao vise od toga posto je radio a ujna i moji brat i sestra nisu pokazivali ama bas nikakvo interesovanje za njega. Onda su ga poklonili vlasnici jedne zenke koja je vec kotila njegove stence a sve to posto su usledile tuzba iz Telekoma i pretnja tuzbom iz Cacanske banke koji su odmah tu u komsiluku... A onda je poceo da maltretira tu kuju a o ulasku novih vlasnika u box nije bilo i reci, iako ih je znao od ranije. I tako...
Inace, stvarno mislim i da haski nije pas za pocetnike i to sto i ti kazes da polarni psi ovde pate. Ne kazem da ne treba da uzima haskija ni slucajno, samo da dobro razmisli pre nego sto to uradi. I jos nesto: Dingovi roditelji su oboje bili sasvim normalni, neagresivni psi. Ali su oni imali vise srece sa vlasnicima. Volim ja svoju familiju ali da su uprskali s njim, jesu, bez pogovora.
 
Pa ono ja trenutno imam 8 pasa cisto da se zna posto mi se kerusa upravo ostenila (3 bela 3 crna 1 braon). Ali to je pas koji boravi u gajbi na moru i o njemu se brine baka kada ja nisam tu. Znaci imam iskustva pre ove keruse imao sam 4 psa. Pa bi sada nesto ozbiljnije. Samo vi meni lepo recite cenu (madunce) i de moze da se nabavi. Ja sam cuo za neku stenaru u Cvijicevoj ili Cvicevoj kao jedna od najboljih...
 
Imam zenku haskija staru 1.5 god. Ona je crno-bela i ima divne plave oci. Pisem ovo da bih demantovala neke stvari koje su o ovoj rasi napisane. Dobar sam poznavalac pasa, odrastala sa uz vucjaka i rotvajlera koje sam takodje puno volela ali haski je nesto posebno. Moje kuce je jedna velika maza koja razume sve sto joj se kaze, dobar je slusalac kada joj pricam o nekim svojim problemima ona samo trepce svojim okicama i ne mrda dok ja pricam. Spava samnom na krevetu i najsrecnija je kada smo zajedno kuci. kada je ostavljam samu malo je tuzna ali navikla se i na to pa sada to dobro podnosi. Inace zivim u stanu snjom i nikad se nije ni upiskila ni ukakila u stanu. Imam balkon na koji ona izlazi i tu obavlja svoje potrebe ali nekada je sama u stanu i ceo dan i nista ne uradi. Kada se vratim pustim je na balkon i ona tada sve zavrsi. Setam je, nekad na povodcu nekad jurca pored mene, poslusna je, voli da se igra s drugim kucicima, nije agresivna, voli puno da trci, malo je nepoverljiva prema nepoznatima kao da se plasi, ali takva je ona i nema sanse da pridje nekome kaga ne poznaje. Prema ljudima koje redovno vidja vrlo je druzeljubljiva, vesela i igra se sa njima. Ova rasa je vrlo cista, ne oseca se i lako se prilagodi zivotu u stanu. Oseca da je voljena, ali isto tako ume svoju ljubav da pokaze. Nikad nista nije gricnula po stanu, ne dira hranu koja je na stolu ali kada sam ja tu sedi samnom za stolom i bira sve sto joj se svidja zato sto joj ja to dozvoljavam. Ume vrlo dobro da iskoristi sve sto joj je dozvoljeno ali kad je guso zna gde je granica dozvoljenog. Nikad je nisam udarila ponekad viknem ali posle toga mi je vrlo zao kad je vidim da me tuzno gleda pa je tad mazim i ljubim i ona opet dobija ono sta je htela. Mozda ce neko reci da to nije dobro ali ja je puno volim pa joj zato i dozvoljavam. Ako neko zeli da ima ovu vrst pasa neka to i ucini jer oni su divni i kada vas pogledaju plavim okicama punim ljubavi znacete da niste pogresili. Pozdrav.
 
Imam zenku sibirskog haskija staru 1.5 god. Crno-bela je i ima plave oci. Javljam se da bih demantovala gore pisano o ovoj vrsti pasa. Ja licno odrasla sam uz vucjaka i rotvajlera i mnogo sam ih volela-zivi su ali zive kod mojih roditelja. Ali sibirski haski je nesto najlepse sto sam u zivotu imala. To je divna rasa koja se ne oseca, sama se cisti-kao macka, umiljata je, nije agresivna, poslusna je, vesela... Moje kuce zivi samnom u stanu, kupila sam je kad je bila bebica i do sada se nijednom nije ni upiskila ni ukakila u stanu. Ona tacno zna i oseca da je to njena kuca i da se tu ne rade te stvari pa ona moze da trpi i po 8 sati dok se ja ne vratim sposla. Setam je redovno, cesce na povodcu nego da ide pored mene ali ne zato sto je agresivna ili bilo sto drugo nego zato sto je sva razdragana i samo trcka oko mene ne moze da ide polako kao ja. Voli puno da trci, leti uskace u svaku vodu koju vidi, zimi obozava sneg. Nije teska za odrzavanje, lako se prilagodila na zivot u stanu, nikad nista nije gricnula od stvari po stanu a polovinu dana provodi sama. malo je tuzana kad je ostavljam samu ali ja joj to nadoknadim pa je sva vesela kad udjem u stan i tada skace oko mene i zavija-tako se oni raduju i pokazuju svoja osecanja-ne laju. Isto se tako ponasa kad se spremamo za setnju. Ona je sva mazna, kao dete je bukvalno gleda u kese kada dodjem iz kupovine uvek mora nesto i za nju da bude. U sustini jedu sve ali ja sam moje kuce toliko razmazila da imamo malih problema oko toga-jede sta ona hoce. Nocu spaava samnom u krevetu, voli puno da se mazi i da se prica snjom. Ne voli nepozanate i vrlo je rezervisaana prema strancima ali ljude koje cesto srece iskreno voli, igra se snjima i raduje im se. Voli da se igra sa drugim kucicima. Ko razmislja o tome da kupi kuce ove rase od srca mu to preporucujem a kada vas pogleda svojim divnim plavim ocima punim ljubavi znacete da niste pogresili.
 
Opet:ISKUSTVO! Ti si odrastala uz pse a decko koji se javio na pocetku kaze da ima psa o kom brine baba. Divno je sto je tvoja kuca ispala tako dobra. Koliko vidim iz tvoje price, sve si (osim mozda malkice ishrane) uradila kako treba. A kako izlazite na kraj sa sezonskim linjanjem? Koliko je meni poznato, to je katastrofalan problem. Ja imam mesanca pekinezera pa izginemo s njegovom podlakom svakog proleca. Po nekoliko puta dnevno ga cetkamo. I jos jedna stvar: kuje su neuporedivo bolje naravi od muzijaka. Mada ti to vec znas. :wink:
 
Imam zenku haskija staru 1.5 god. Ona je crno-bela i ima divne plave oci. Pisem ovo da bih demantovala neke stvari koje su o ovoj rasi napisane. Dobar sam poznavalac pasa, odrastala sa uz vucjaka i rotvajlera koje sam takodje puno volela ali haski je nesto posebno. .

, svaka rasa je nesto posebno,svaki pas je nesto posebno
 
Sto se linjanja tice, redovno cetkanje znatno ce umanjiti problem. Sreca u svemu tome je sto se linja dvaput godisnje stim sto je prolecno linjanje vece nego zimsko. Kad god smo napolju ja je iscetkam nekad cetkom nekad rukama a njoj to vrlo prija tako da stoji dok je ja istimarim. Kada se neko ili nesto voli onda nista nije tesko. A sto se tice toga sto sam ja odrasla uz ljubimce, moj drug je kupio kuce kad je video mog haskija kako je lep. To mu je prvi susret sa kucicima od kojih se cak pomalo i plasio, ali tako ga lepo neguje i vaspitava da cini mi se kao da je ceo zivot samo to radio. Ipak mislim da je u pitanju samo ljubav i nista drugo.
 
Cekaj, hoces da kazes da ja svog psa ne volim?! Volim ga do neba i nazad! Nikog na svetu ne volim koliko moju Mimi i njega ali stvarno, nemoj da se lazemo da skupljanje kake nije gadno, narocito ako to redovno radis u gradu sa manjkom kanti za otpatke. Tek toliko o tome da nista nije tesko. A sto se tice cetkanja, nekako smo propustili taj deo socijalizacije lececi ga od stenecaka&psihickih trauma od prethodnih vlasnika. (Za neupucene, pripremali su ga za ulicnog zabavljaca, nisu u gradu imali gde da drze medveda. I ko zna kakve su metode koristili. Sad jadnicak ima fobiju i od cetkanja i od kupanja. A jadni Dingo, haski mojih rodjaka definitivno nije bio te srece kao moj Gizmo da ga neko drugi uzme dok jos nije bilo kasno. Svesni su da su zabrljali s njim i sledeci put kad budu uzimali psa, dooobro ce da razmisle. Ustvari, rezervisali su jedno Dingovo unuce ali tek za tu hipoteticku kucu sa velikim dvoristem u kojoj ce mozda jednog dana da zive. Dotad zive od uspomena. A tebi i tvom drugu svaka cast, bas mi je drago zbog vas dvoje i vasih pasa, znam za mnogo losih spojeva. Cak mi je drugarica iz Banjaluke pricala kako su je na ulici startovale dve devojcice sa svoja dva sestomesecna haskija i pitale kad ce njihovi psi dabudu poslusni kao njen 4-mesecni labrador. Znaci, da prekinemo ovo vec prepucavanje, da zakljucimo da su neophodni ljubav, cvrsta ruka (opet, ne u smislu batina) i bar neko sa strane sa iskustvom cije bi sugestije bile prihvatljive.[/SIZE]
 
Huskamute%20804%20lo.jpg


presladak je!!!!
 
Malamuti su veci i korpulentniji, sa uvijenim repom, sire postavljenim usima... Inace, izvornih haskija skoro da i nema, ovo su uglavnom "reprodukcije" za koje su korisceni ostali polarni psi posto su Inuiti dozvolili da njihovi psi padnu u zaborav i da podlegnu propagandi nekih drugih rasa koje se kasnije, tokom rada nisu pokazale tako dobre. To ne znaci da su malamuti losi, samo da Inuitima vise odgovaraju haskiji a severnoamerickim Indijancima (mislim na danasnje Kanadu i Aljsku) malamuti. I da: prema nekim ispitivanjima, malamuti su najblizi vukovima od svih rasa danas-naravno, ne racunajuci sarloske i cehoslovacke vucijake.
 
meni su sibirski haski bas lijepi psi ali koliko sam upucen u njih kad ostare to jest odrastu
bjeze od svoga gazde.
imam dva primjera da oni bjeze od svoga gazde:

prvi primjer: jedna od mojih najboljih drugarica u skoli ga je imala. ne znam koliko je tacno imao godina a li znam da se dosta bio star.jednog dana ga je izvela u setnju i pustila ga u jedno igraliste da se ostrci.tuda je posla jedna kerusa (lutalica) i on je poceo da trci za njom.moja drugarica je trcala za njim i zvala ga koliko je mogla ali on nije htio da se vrati.

drugi primjer: prijateljica moje majke ga je imala i drzala u kuci, to jest u dvoristu.kad je odrastao poceo je da bude agresiva odnosno nepodnosljiv. nije ga mogla povesti u setnju to jest (htio je da joj pobjegne, cjepao kese od smeća prolaznicima,savsta je radio ali ona ga je puno voljela).jednog dana joj je pobjegao iz dvorista ali ga je ona i njena porodica nekako nasli i vratili.posle nekog vremena opet je pobjegao ali ovaj put se nije vracao u svoje dvoriste odnosno nisu ni pokusali da ga nađu posto im nije dao zivljet.
ona je htijela da kupi normalnog ali kad su ovo saznali da je i drugima uradio njen muz joj nije dao da ga kupi.
da li je to slucajno ili to oni rade ne znam ali budite sigurni da je ovo tacno!!!
 

Back
Top