Jel ima neko ko NE MRZI nikog po nacionalno/verso/polno... osnovi?

MiEnA:
Ne, ovo nije pacifisticka tema... Samo da vidim...

Da li je tolerancija i otvorenost uma, koegzistencija i multikulturalnost zamenila predrasude i diskriminaciju?

Da li ce se to ikada desiti ili je to samo utopija?

Погледај само виспакове теме, јел то: tolerancija i otvorenost uma, koegzistencija i multikulturalnost!
 
Ko je gledao ovaj film razumjece moj odgovor
party0046.gif
party0046.gif
party0046.gif
party0046.gif


1.jpg
 
Ja. Eto, ima ljudi koje ne volim i onih koje ne mogu da smislim, ali to nije ni po jednom od pomenutih osnova. Kim je bio fino iskren. Ovdje malo ko moza za sebe da kaze da je savremeno tolerantan. Mislim, svi sem pravoslavaca - sekta, jeres... Mnogo ruzno i neprimjereno odraslom covjeku. Imam super drugaricu koja je katolkinja, jednu koja je ateista, jednu kojoj je mama muslimanka, pa postuje i pravoslavlje i islam, a ne izjasnjava se ni kao jedno ni kao drugo, imala sam i drugaricu Romkinju... Da ne nabrajam. I dosta njih koji su bili pravoslavci. Nakon svega nisam vidjela nikakvui razliku u njihovoj dobroti, pameti, ponasanj. Naravno, nisu bili identicni. Ali po njihovom karakteru su bili podjednako prijatni i normalni ljudi.

Uzasno mi je neprijatno kada neko javno govori uzne stvari o necijoj nacionalnosti ili vjeri. Za pol to vec rijedje rade. necu navoditi ljude zbog cijih me je govora bilo sramota sto imam ma sta zajednicko sa njima makar to bila vjera i nacionalnost. Ako su oni pravoslavci, onda ovo u sta ja vjerujem i u sta se kunem, nije pravoslavlje!
 
MiEnA:
Ne, ovo nije pacifisticka tema... Samo da vidim...

Da li je tolerancija i otvorenost uma, koegzistencija i multikulturalnost zamenila predrasude i diskriminaciju?

Da li ce se to ikada desiti ili je to samo utopija?

Твоје питање је крајње некоректно, по мом мишљењу, и заслужује подробнији одговор јер је на нивоу демагогије и политикантских флоскула, али ја ћу овог пута само укратко.

1. толеранција ???
2. отвореност ума ???
3. коегзистенција ???
4. мултикултуралност???


насупрот
а) предрасудама
б)дискриминацији

Прво, сети се ДА СЕ 1999. ЦЕО СВЕТ, ТЈ.МИСЛИМ 40 ЗЕМАЉА УДРУЖИЛО У МРЖЊИ И САТАНИЗОВАЊУ СРБИЈЕ И СВЕГА ШТО ЈЕ СРПСКО - тада ни један мудросер није постављао оваква питања - напротив, сви су били жедни српског пораза и српске крви.

Ти стављаш знак једнакости између ПРЕДРАСУДА тј:ДИСКРИМИНАЦИЈА и МРЖЊЕ, што уопште не одговара. Мрзети неког, то је веома гадно и несносно активно осећање - ТВРДИМ ДА СРБИ У ПРИНЦИПУ НЕ МРЗЕ, али као и сваки нормалан човек ја, рецимо, неког волим а некога не волим ШТО НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ СА МРЖЊОМ - Ти и теби слични морате да схватите да се ЉУБАВ НЕ МОЖЕ ПРОИЗВОДИТИ ПУТЕМ ПОЛИТИЧКЕ ДЕМАГОГИЈЕ. Народ лепо каже: НЕКО ВОЛИ ПОПА - А НЕКО ПОПАДИЈУ! Па родитељи који имају више деце у дубини свога срца једно дете више воле од другог - па то ипак не значи мржњу.

Ја сам у Београду и у њему као великом граду присутно је све што је набројано под 1.,2.3.,и4. - и не смета ми било ко који је другачији од мене по било ком основу, ОСИМ КАДА ПОЧНЕ ДА МЕ ЗБОГ СВОГ ЛИЧНОГ ПРОБЛЕМА МАСИРА И ЗАХТЕВА ОД МЕНЕ ДА СЕ ЈА ОДРЕКНЕМ СЕБЕ И СВЕГА ШТО МИ ЈЕ СВЕТО ЗАТО ШТО ТА ОСОБА ИЛИ ТА ГРУПА ЉУДИ НЕМА У СЕБИ ОСЕЋАЊЕ НИ ПРИПАДНОСТИ ВЕРИ НИ ПРИПАДНОСТИ НАЦИЈИ.

Срби су стара нација и потпуно су бесмислени и смешни покушаји да се од тог народа направи ТЕСТО које ће неки идиЈот МЕСИТИ ПО СОПСТВЕНОЈ ВОЉИ.
 
eremita:
Твоје питање је крајње некоректно, по мом мишљењу, и заслужује подробнији одговор јер је на нивоу демагогије и политикантских флоскула, али ја ћу овог пута само укратко.

1. толеранција ???
2. отвореност ума ???
3. коегзистенција ???
4. мултикултуралност???


насупрот
а) предрасудама
б)дискриминацији

Прво, сети се ДА СЕ 1999. ЦЕО СВЕТ, ТЈ.МИСЛИМ 40 ЗЕМАЉА УДРУЖИЛО У МРЖЊИ И САТАНИЗОВАЊУ СРБИЈЕ И СВЕГА ШТО ЈЕ СРПСКО - тада ни један мудросер није постављао оваква питања - напротив, сви су били жедни српског пораза и српске крви.

Ти стављаш знак једнакости између ПРЕДРАСУДА тј:ДИСКРИМИНАЦИЈА и МРЖЊЕ, што уопште не одговара. Мрзети неког, то је веома гадно и несносно активно осећање - ТВРДИМ ДА СРБИ У ПРИНЦИПУ НЕ МРЗЕ, али као и сваки нормалан човек ја, рецимо, неког волим а некога не волим ШТО НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ СА МРЖЊОМ - Ти и теби слични морате да схватите да се ЉУБАВ НЕ МОЖЕ ПРОИЗВОДИТИ ПУТЕМ ПОЛИТИЧКЕ ДЕМАГОГИЈЕ. Народ лепо каже: НЕКО ВОЛИ ПОПА - А НЕКО ПОПАДИЈУ! Па родитељи који имају више деце у дубини свога срца једно дете више воле од другог - па то ипак не значи мржњу.

Ја сам у Београду и у њему као великом граду присутно је све што је набројано под 1.,2.3.,и4. - и не смета ми било ко који је другачији од мене по било ком основу, ОСИМ КАДА ПОЧНЕ ДА МЕ ЗБОГ СВОГ ЛИЧНОГ ПРОБЛЕМА МАСИРА И ЗАХТЕВА ОД МЕНЕ ДА СЕ ЈА ОДРЕКНЕМ СЕБЕ И СВЕГА ШТО МИ ЈЕ СВЕТО ЗАТО ШТО ТА ОСОБА ИЛИ ТА ГРУПА ЉУДИ НЕМА У СЕБИ ОСЕЋАЊЕ НИ ПРИПАДНОСТИ ВЕРИ НИ ПРИПАДНОСТИ НАЦИЈИ.

Срби су стара нација и потпуно су бесмислени и смешни покушаји да се од тог народа направи ТЕСТО које ће неки идиЈот МЕСИТИ ПО СОПСТВЕНОЈ ВОЉИ.

Naprotiv, nisam stavila nikakv znak jednakosti niti bilo sta slicno... naravno, nemam nameru da se branim, ali OTVORI VUJAKLIJU pa procitaj sta znace PREDRASUDE, a sta znaci DISKRIMINACIJA, pa ces skontati formulaciju pitanja...
dakle, mogu i da pomognem -

Da li imas NEOPRAVDANO NEGATIVAN stav prema nekoj grupi...?
Jasnije?

A bas mi je drago da vidim da se javilo dosta open-mided ljudi...
Generalno, tema je-
DA LI JE SVE TO MOGUCE ILI JE TO SAMO JEDNA UTOPIJA?

inace, ne ulazim u istorijsko - politicke cinjenice, ovde se radi o LJUDSKIM osecanjima i stavovima....
Got it?
 
КиМ:
Теби се чини, и ја имам пријатеља различите вере.
Али само су ПРАВОСЛАВЦИ ИСКРЕНА БРАЋА И СЕСТРЕ-
Остали се претварају јер живе на Српском територију.
Отиђи у Сарајево, Загреб па види колико су фини.
dobri su oni..kako ste zaradili..zahvalite Bogu da se vratite ikako zivi
 
vispak:
ja,Boshnjaci su doshli klati i paliti po srbiji..mrs more Ciganine..atomsku na vas treba baciti

Ало, курајберу обрезани, глупи... "бошњаци" нису ни могли нигде ни доћи ни бити, јер никада нису ни постојали... СРБИ СУ ВАЗДА БАШ КАО И ДАНАС У БОСНИ... А ВИ СТЕ ОБИЧНЕ ПОТУРИЦЕ БЕЗ ИКАКВОГ ИДЕНТИТЕТА...

... и јопе' си треснуо главуџом о тастатуру... букво буквална... :razz:
 
eremita:
Ало, курајберу обрезани, глупи... "бошњаци" нису ни могли нигде ни доћи ни бити, јер никада нису ни постојали... СРБИ СУ ВАЗДА БАШ КАО И ДАНАС У БОСНИ... А ВИ СТЕ ОБИЧНЕ ПОТУРИЦЕ БЕЗ ИКАКВОГ ИДЕНТИТЕТА...

... и јопе' си треснуо главуџом о тастатуру... букво буквална... :razz:
pushi nam ***** uz nargile u predvecerje Ramazana..i naslushaj se prelijepog ezana
 
MiEnA:
Ne, ovo nije pacifisticka tema... Samo da vidim...

Da li je tolerancija i otvorenost uma, koegzistencija i multikulturalnost zamenila predrasude i diskriminaciju?

Da li ce se to ikada desiti ili je to samo utopija?

utopija... dovoljno si na ovom forumu pa vidiš i sama...

trudim se da ne mrzim...
jel problem biti pacifista?


@ diretore, mržnja, ohoho dobar film...
 
@ gigule - Ma naravno da nije problem biti pacifista, ali je pominjanje pacifizma na ovom forumu jos veca utopija...

@ Eremita - Ova tema je bila inspirisana jednim mojim tuznim momentom na netu, kad sam otvorila ovaj forum i nasla topic - Koga vise mrzite ... pa dole navedeno jedno 10-ak grupa po razlicitoj osnovi...
I prica uspela, skroz!
Postavljena cak i anketa.
I ljudi lepo sede za kompom i milse se : " Koga, bre, ja, vise mrzim, macke ili ribe... Ma daj, mora da nekog mrzim VISE... uh, kakva teska odluka!"
E, to je to...

Pa sad da vidimo - da li umemo da budemo tolerantni, empaticno - otvoreni i da ne generalisemo, pripisujemo, etiketiramo i stavljamo u stereotipne korpe?
Dakle, da li je to uopste moguce uraditi u Srbiji?
 
MiEnA:
Ne, ovo nije pacifisticka tema... Samo da vidim...

Da li je tolerancija i otvorenost uma, koegzistencija i multikulturalnost zamenila predrasude i diskriminaciju?

Da li ce se to ikada desiti ili je to samo utopija?

Hvala Bogu da se to nije desilo i da se nikada neće desiti.
Ti kao da nisi nikada nigde bila po zapadu ili suviše gledaš jednu beogradsku televiziju sa nekom šifrom kao imenom, te stoga podležeš kretenoidnim idejama. Kao da nisi nikada čula za konzervativizam.
Nisam tolerantan, nemam otvoren um za svakojake budalaštine i izmišljotine. Istinska multikulturalnost ne postoji nigde na svetu. Nisam za koegzistenciju po svaku cenu.

P.S. Preporuka, malo manje gledanja televizije a malo više čitanja i shvatićeš zašto si u zabludi (ako uopšte želiš da pogledaš istini u oči).
 
superpaviljonac:
Hvala Bogu da se to nije desilo i da se nikada neće desiti.
Ti kao da nisi nikada nigde bila po zapadu ili suviše gledaš jednu beogradsku televiziju sa nekom šifrom kao imenom, te stoga podležeš kretenoidnim idejama. Kao da nisi nikada čula za konzervativizam.
Nisam tolerantan, nemam otvoren um za svakojake budalaštine i izmišljotine. Istinska multikulturalnost ne postoji nigde na svetu. Nisam za koegzistenciju po svaku cenu.

P.S. Preporuka, malo manje gledanja televizije a malo više čitanja i shvatićeš zašto si u zabludi (ako uopšte želiš da pogledaš istini u oči).

Hvala puno na preporuci.
Sto se tice citanja , mislim da je moj nivo zadovoljavajuci, a opseg putovanja jos bolji, tako da ne mogu a da ne zakljucim da je tvoja pseudo-psiholoska analiza vise nego neuspela... ( a o TVu da ne pricamo).
Ovo sto je boldirano je upravo par etiketa koje si mi, ni sama ne znam kako, pripisao... Pa, posto nisu tacne, onda bi mozda ti trebao da se malo bolje informises pre nego sto izgradis bilo kakav stav, a mnogo vise pre nego sto isti pustis u etar!
Informacijama protiv predrasuda!
A sto se konzervativizma tice, on nigde nije naveden kao negativna pojava, to je prosto "duh" jedne epohe koji je ostao da lebdi i ima neke svoje dobre strane, ali nazalost i neke kocnice... Mada to stvarno nije tema ovog topica.
 
MiEnA:
Ne, ovo nije pacifisticka tema... Samo da vidim...

Da li je tolerancija i otvorenost uma, koegzistencija i multikulturalnost zamenila predrasude i diskriminaciju?

Da li ce se to ikada desiti ili je to samo utopija?


Sticem utisak da ti pitas masu jesu li ravnodusni?
Moze li se tolerancija emitovati kad je svet oko tebe sve samo ne savrsen? A otvorenost uma je fraza diskriminisanih, cista manipulacija slaboumnima...
Bez panike, molim.
 
serb_pagan:
iskreno ne mrzim nikoga,ali smatram da postoji velika opasnost po evropsku civilizaciju ukoliko dodje do mesanja rasa,prodora islama i degeneraciju kroz homoseksualizam. to slabi rasu i jedini logican zavrsetak bi bio propast savremene evropske civilizacije kao nekad velikog rimskog carstva,koje bi u ovom slucaju unistili mnogo koherentniji islamisti.

Европом влада олигархија састављена од педера,исламских лудака и терориста,масона ,и демократских кивази политичара!
Није ни чудо да се ови наши турци примају на њихове захтеве ко муве на говна
кад је код њих педер нормална појава у исламу!
 

Back
Top