KLETVE

dreadnot

Zainteresovan član
Poruka
444
Posto vec imamo temu o lepotama naseg dragog nam jezika, evo malog dodatka, ali izdvojenog. Jedna od nasih specificnosti, ako ne i ekskluzivnosti su kletve. Po inventivnosti, varijantama i opstoj primenljivosti mislim da nam nema premca u svetu. Od najgorih pa do skoro duhovitih, dijapazon je veoma sirok.
Dok sam studirao imali smo fazu u kojoj smo se trudili da ih sto vise i cesce koristimo, postale su skoro manir u govoru. Prtednjacio je jedan kolega, Aca, jedan od onih umova za koje neumitno zazalite sto su sa tolikim negativnim predznakom, pogresno usmereni i upotrebljeni. Njegovi "biseri" su, recimo, bili: kad krenemo na teren "Dabogda se autobus sada prevrnuo, vi svi izginuli, a ja vam sa hladne ruke sat skidao". Kada je jedan kolega pokusao da ga upozori da ne kune jer je tog dana bio Veliki Petak, kao iz topa je dobio odgovor: "Dabogda ti bio poslednji"
Nekad kunemo jer smo besni, ljuti, nekad samo da sebi olaksamo, cesto nismo ni svesni onog tako reci usputnog "Crko dabogda"...
Imate li nesto da dodate?
 
Prochitala sam neshto mnogo gadno, bash ovde na forumu.. deca su u pitanju, ali ne mogu da se setim gde je..
A psovka omiljena - Majku ti milosnu..
A ima i onaj blazi oblik kletve 'neka ti deca budu bash kakva si' ili 'neka ti rade sve ovo shto ti nama radish'.. bezveze.. Kome josh trebaju kletve dreadnot?
 
vidim da nije neki odgovor na temu, zapravo nisam ni ocekivao bas previse...
kome trebaju...pa ne znam, tu su, postoje... moja zena ih mrzi i stalno me prekoreva kada mi se neka omakne. Vise sam mislio onako, sa aspekta mentalne gimnastike, prebiranja po bogatom narodnom blagu, a podstaklo me je to sto sam nedavno saznao da su se moja baba i deda, koje ne pamtim jer sam bio mali kada su umrli, a za koje sam mislio da su olicenje onih starih, pravih, milih baka i deka, zapravo zestoko cascavali kletvama tipa "Mutna te voda ponela", "Pas ti se mesa napoteza" i sl., pa mi se to vrti po glavi...
 
a, da, sad sam se setio i onih decjih "Da ti keva djuska pred dragstorom", "Da mi cale grize shoder ako lazem", "Da mi keva rodi tepih ako lazem" i sl.
 
"dabogda ti pukla glava motora , majku ti taksisticku", i krs kletvi izgovorim dok vozim nasim dragim zakrcenim ulicama. ova je bas danas bila upucena jednom taksisti koji me umalo nije ubio.
 
A nije ni zgoreg da imas i atrofirane misice, ili totalno prebijene noge, pa da ne mozes da trcis do WC-a :lol: :lol: :lol:

Augh... pa ja sve ovo ne bi pozeleo ni najcrnjem neprijatelju... mada, ko zna... jos uvek nemam gadne neprijatelje ;)
 

Back
Top