Ameriko Bog te blagoslovio

vispak

Primećen član
Banovan
Poruka
973
Američki podsekretar za politička pitanja boravio u BiH

BiH treba predsjednik, premijer i jak parlament
SARAJEVO - Vlasti BiH trebaju provesti ustavnu reformu koja će rezultirati uspostavom institucije predsjednika i premijera, jake vlade i državnog parlamenta, poručio je jučer Nikolas Barns, američki podsekretar za politička pitanja.

"SAD podržavaju vlasti BiH da nakon reformi odbrane i policije krenu u ustavne reforme. Očekujemo od lidera BiH da tokom ceremonije obilježavanja deset godina od Dejtona u Vašingtonu javno izraze svoju želju za ustavnim reformama. Očekujemo od vlasti RS da potpišu izjavu kojom izražavaju svoju opredijeljenost da Radovan Karadžić i Ratko Mladić budu izručeni Haškom tribunalu", istakao je juče Barns nakon susreta s bh. zvaničnicima.

Američki podsekretar jučer je boravio u jednodnevnoj posjeti BiH, nakon čega će posjetiti Prištinu i Beograd. Barns je ponovio da SAD neće podržati ulazak BiH u Partnerstvo za mir dok Karadžić i Mladić ne budu u Hagu.

"SAD neće dozvoliti ni ulazak Srbije i Crne Gore u Partnerstvo za mir, dok Ratko Mladić ne bude u Hagu, niti ćemo dozvoliti ulazak Hrvatske u NATO, dok Ante Gotovina ne bude uhapšen. To je naša politika i mi od nje ne odustajemo", decidan je Barns. Naglasio je kako je od lidera RS dobio uvjeravanja da će insistirati na hapšenju ratnih zločinaca i podržati ustavne promjene.

"Pitanje opstanka RS je pitanje za domaće lidere. SAD žele promjenu Dejtona, odnosno njegovu evoluciju. Nema niti jedne zemlje koja nema jedinstvenu strukturu s jednim predsjednikom, premijerom, vladom i parlamentom. Situacija u BiH je u tom pogledu nenormalna i mi podržavamo ustavne promjene. Kako će one izgledati - trebaju odlučiti ovdašnji lideri, ali želim reći da ne podržavamo formiranje trećeg entiteta jer bi to bilo vraćanje unatrag, a ne nadogradnja Dejtonskog mirovnog sporazuma", poručio je Barns.

Američki podsekretar jučer se susreo s članovima Predsjedništva BiH, predsjedavajućim Vijeća ministara BiH, ministrom odbrane BiH, te razgovarao s mladima iz BiH. Nikolas Barns drugi je put u posljednjih pet mjeseci posjetio BiH, objasnivši svoj dolazak željom SAD da zadrži značajnu ulogu na Balkanu.
 
Hebeš državu zasnovanu na AVNOJ-skim granicama, a raja protiv toga

Hebe se Srbinu za Partnerstvo i EU i NATO....

Zar ne bi bilo lakše uhapsiti Gotovinu, ako ju RH, ako bi RH bila pre toga primljena u NATO!!??

Tek bi jedinstvena BiH bila DVA KORAKA UNATRAG....

a naslov ti je cool:
Ameri, hvala vam što ste sredili IRAK.......Šta je vispak, nemaš solidarnosti prema prijateljskom i bratskom iračkom narodu!!??
 
fosilvaso:
Hebeš državu zasnovanu na AVNOJ-skim granicama, a raja protiv toga

Hebe se Srbinu za Partnerstvo i EU i NATO....

Zar ne bi bilo lakše uhapsiti Gotovinu, ako ju RH, ako bi RH bila pre toga primljena u NATO!!??

Tek bi jedinstvena BiH bila DVA KORAKA UNATRAG....

a naslov ti je cool:
Ameri, hvala vam što ste sredili IRAK.......Šta je vispak, nemaš solidarnosti prema prijateljskom i bratskom iračkom narodu!!??
mi gledamo nas interes..pragmatizam je u pitanju..i srbijancim a bi bilo bolje da se nijesu solidarisali sa bosanskim medjedima..citaj bos.srbima..pa ne bi bili bombardovani i ne bi dozivili OLUJU i gubitak hrvatske zauvijek..jest naslov odlican.
 
vispak:
mi gledamo nas interes..pragmatizam je u pitanju..i srbijancim a bi bilo bolje da se nijesu solidarisali sa bosanskim medjedima..citaj bos.srbima..pa ne bi bili bombardovani i ne bi dozivili OLUJU i gubitak hrvatske zauvijek..jest naslov odlican.

A koji je to Srbin kukao radi 'gubitka' Hrvatske, naravno osim nekih delova???
 
vispak:
Bog te blagoslovio Ameriko

i ja kazem

UncleSam-X.gif
 
pol2.jpg

Američki državni podsekretar Nikolas Burns u Sarajevu
Piše: N. ČANO
13/10/05

Nikolas Burns uputio jasnu poruku Karadžić, Mladić i Gotovina moraju u Hag


“SAD neće podržati članstvo BiH u Partnerstvu za mir sve dok Radovan Karadžić ne bude u Hagu. Mi nećemo mijenjati svoj stav po pitanju ratnih zločina”, izjavio je u srijedu u Sarajevu američki državni podsekretar za politička pitanja Nikolas Burns.

On je naglasio da će tokom današnje posjete Beogradu i srbijanskom rukovodstvu prenijeti poruku da SAD neće podržati ni SCG u članstvu za PfP sve dok se Mladić ne nađe u Hagu.

Principi SAD

Samim tim, dodao je Burns, Hrvatska neće postati članica NATO saveza sve dok general Gotovina ne bude u Hagu.

“Naša vlada smatra da ne smijemo sebi priuštiti da zaboravimo masakr balkanskih ratova. Ti ljudi koji su odgovorni za masakre trebaju završiti na sudu za ratne zločine. Dvojica pojedinaca nanose štetu milionima ljudi. Drugi možda žele ići dalje i uspostaviti normalnije odnose, ali SAD ne. Mi se držimo naših principa i ja sam to sasvim jasno rekao na svim od sastanaka koje sam imao sa rukovodstvom BiH. Čavić, Dodik i Ivanić su me na sastanku uvjerili da smatraju da se Karadžić i Mladić trebaju predati i da trebaju odgovarati za ratne zločine u Hagu. Rekao sam im da mi je drago da to čujem, ali još draže da se to desi, jer djela su jača od riječi”, kazao je Burns, dodajući da će SAD dati zeleno svjetlo za ulazak BiH u NATO i SCG odmah nakon Mladićevog dolaska u Hag.


Izražavajući zadovoljstvo “sporim, ali značajnim napretkom tokom deset godina”, Burns je iznio nadu Vlade SAD da će se nakon usvajanja reformi policije i odbrane početi razgovarati o pitanju ustava.

Vodeća uloga

“U BiH je postignut napredak usvajanjem zakona o reformi odbrane, zatim tu je mogućnost da će se usvojiti zakon o reformi policije i zakoni iz te oblasti. Nadamo se da će doći do napretka i u potpunoj reintegraciji Brčkog u život ove zemlje. Sugerisao sam tročlanom Predsjedištvu, kao i liderima RS, da jedno od pitanja na kojem trebaju raditi je da idu ka daljim ustavnim reformamama u duhu Dejtona, da ga razrađuju, da bi se jačalo jednočlano predsjedništvo u budućnosti, jačala pozicija premijera i dobio efikasniji parlament. Dejtonski sporazum je imao cilj da zaustavi rat i omogući da ova zemlja ponovo stane na svoje noge. Ali okvir Dejtonskog sporazuma moja vlada nikada nije smatrala nečim zacementiranim da se ne može modernizovati. Uvijek smo smatrali da kako se vremena budu mijenjala mora doći do evolucije”, kazao je Burns, ponavljajući da vlada SAD i dalje ima veliki interes za rukovodećom ulogom na Balkanu.
 
E, виспапак, да вам није Амера одавно би вам се буља расцветала.
Започнете тучу на стадиону, а оно 10 ваших повређено, а само 1 (и словима један) наш.
 
eremita:
Написао Ти је да сте га најебали сада када вам оду Амери... НАЈЕБАЛИ !!!!
naoruzahali su oni nas..a josh ti neznash debilu njihove planove u Bosni..vi mozhete samo polahko preko Drine zelene Bosnjacke ljepotice za serbiju..qa vidim i Crnogorci vam pokazuju put kuci iz Crne Gore..opasno ste se bili raspojasali po tudjim zemljama..nazad u vash Pashaluk..stoko primitivna i masna od slaninu i beli lukac..
 
Ma vi ste gedze s kacama sira na arbat jako ratoborni kad ve ima milijon ,ito do zuba naoruzani ,pi splacine neljucke poserem vi se u junastvo !
Poznato veljeserebaljski slogan : GOLORUKI SERBI SU SE BRANILI JAKOM ARTILJERIJSKOM VATROM PROTIV DO ZUBA KOSIJERIMA NAORUZANIJEH ZENA DJECE I STARACA U Bosni i Rvackoj !!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: b :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top