PRVI UTISAK

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Govorili mi stariji a ja im nisam verovao - PRVI UTISAK JE NAJVAŽNIJI

Zašto?

Zar nije prevara nakititi se u jednom momentu kao paun i izgravati da ste ono što niste?
Možda je neko bio u krizi u jednom periodu a vi upoznate tu osobu tada i steknete pogrešan utisak. Možda je opet, vaš pogled na ljude negativan pa su vam svi loši (uobičajeno kod onih što samo iskorišćavaju ljude oko sebe)
Zašto se mišljenje o nekom lakše pokvari ako uradi jednom loše posle sto dobrih stvari?
Zašto se pre prihvata loše nego dobro kad od lošeg dobra nema?


Da li je to ta ljudska slabost koja ovaj svet čini lošim u odnosima ljudskim?
Odakle to potiče u ljudskoj psihi nesavršenoj?

(ako možete iz svog iskustva a bez prepisivanja citata iz tudjih knjiga)
 
Ili je nešto na ovu temu već bilo ili nemamo prave filozofe ovde?
Dajte, filozofija je ljubav prema čoveku!
Samo tako možemo napredovati i stvoriti srećnije uredjenje - počevši od sebe...

 
postavimo se iznad da bi bili filozofi....a ja sam moju filozofiju sazheo u rechenicu....i sad ispade plitko....pa reko da oqsham da budem dubok....u sushtini nishta zanimljivo na forumu....a na tebe imam pik....zashto je vazhan prvi utisak?....mozhda zato shto je pre 7000god tvoj predak moro u seqndi da odluchi koja od koshuta na proplanq je najbolja za ubiti....prevara je kititi se....al mislim da ti ciljash na neshto specifichno.....jer ako si okitjen svaki dan onda si to ti....a ako mislish na neki susret pa se kao namontirash za susret....to je glupo i plitko....dalje kazhesh mozhda je neko kao u minus fazi....kako ti na prvo pogled da pretpostavish da je neko u minus fazi?....dakle to je ono shto ja rekok...ako neko qpuje skandal to ne mozhe biti faza....to je stav uqs il shta ti ja znam shta....sve zavisi koliko je bitan taj susret....dakle ako je neko tipa devojka tvog najboljeg drugara onda pretpostavimo da tjesh je vremenom upoznati....a ako je opet neki tip koji pored tebe stoji u redu u banci....zasta nije bitno dal je faza ili nije...dakle postoji recimo vishe situacija s prvim utiskom....za to neko objashnjenje bi mi trebalo previshe vremena....a i ovako sumnjam da tje neko chita....ako je tvoj pogled negativan na sve ljude....shta onda poqshavash retji?....da ne treba biti negativan pri prvom utisq?...znachi ako si inache negativan nemoj biti kada nekog po prvi put upoznajesh....to bi bilo ono prvo pitanje o nakititi se u momentu....dakle to bi bilo neiskreno....ovo za jednu loshu stvar posle 100tinu dobrih....i to zavisi....npr meni je losha stvar shto je neki drugar npr zajebo nekog za neshto....al to ne remeti nash ondos....dakle sasvim zavisi o kakvoj loshoj stvari se radi....koliko je ta "stvar" u suprotnosti sa njegovim karakterom i sa vashim vidjenjem toga istoga....da napomenem da mislim da je sve ovo jako individualno i svakom svojsveno....verovatno se mozhe podeliti na neke grupe il neshto....al to je vetj neshto previshe ozbiljno chime nemam nameru da se smaram...."Da li je to ta ljudska slabost koja ovaj svet čini lošim u odnosima ljudskim?"....pa ne bih rekao....pre bi stavio zavist....mrzhnju....pohlepu....i mnogo drugih slabosti....chak mislim da to nije slabost vetj je manje vishe podsvest....shto je opet vezano za vrstu susreta....ako susretjesh nekog recimo s foruma i imash neq sliq u glavi i razmishljao si o tome koliko bilo....onda je to slabost....ako kao shto rekoh ocenish nekog ko stoji pored tebe u prevozu....to je podsvest....mahom....sad tje vajni filozofi postavljati pitanja o podsvesti....al i to me mrzi....
"Odakle to potiče u ljudskoj psihi nesavršenoj?"....to ne potiche....to se gradi kroz zhivot

nadam se da ako nishta drugo a ono nisam bio plitak kao proshli put....niko nije iznad problema
 
hehehheheh..odlican , pet...ja htela da pisem nesto, al me mrzelo..pet razlicitih pitanja u jednoj temi..smor..a shta tebe boli shto on misli da ti je komentar plitak...:wink:
 
Prvi utisak nije isto sto i prvi pogled.
Nakit ne pomaze, ako nisi povrsan uvek mozes da vidis kroz perje.
Sto se tice krize mislim da je cak lakse videti neke stvari ako je osoba u toj fazi...bas tad ima najmanje sminke...
Jednom lose posle 100 dobrih stvari...zavisi koliko lose...i koliko dobro

Ako devojka kupuje Skandal na trafici...ne mora da bude stanje svesti...mozda je njena pedesetsedmogodisnja tetka koja se nije udavala dosla iz Beljevca u Beograd gde su joj hirurskim putem odstranili kamen iz bubrega; mlada dama je dosla da obidje tetku, koja je izrazila zelju da joj donesu novi broj omiljenog casopisa kako bi prekratila dosadne dane u bolnickoj sobi; mlada dama izlazi na ulicu resena da istog trenutka ispuni tetkinu zelju, prilazi trafici, kupuje Skandal, i utom nailazi AntunTun i stice pogresan utisak...
 
jest to za skandal....al....recimo da nosi brojanicu oko ruke....recimo da je brojanica zlate boje....da nosi neke ogavne stvari na sebi....da ima one jezivo duge veshtachke nokte s cvetitjima na njima....recimo da je sva u skandal tripu....to je dakle prvi utisak za masovnu grobnicu.....mozhda to sve nije u redu al ja polazim od sebe ipak....naravno da je mozhda u pitanju neka tetka....prvi pogled prvi utisak....to svakako treba razgranichiti....al i kad vidish nekoga na trafici....i chujesh ga npr "el imate najnoviji skandal....onaj u kome je na naslovnoj gola dara bubamara"....a uz to glasno zhvatje zhvaq....onda je to utisak...ma sve je utisak....sad ope ispada da se ja neshto branim il ne znam shta....nije nego ti je avatar tolko dobar da je to jezivo....shto nisi stavila cecu razhnjatovitj a?....misim....utisak jbte
 
ne setjam se epizode...misim da je u prvih stotinjak....ona je neki pljachkash....al znam da ima neke rupe na grudima....mozhda neshto na foru boni i klajd....sad bi svoje dupe pojo shto se ne setjam epizode
 
AntunTun:
m zabole me....al ne dam na se (:
a i rekok da imam pik na choeka....nishta lichno....ne svidja mi se frizura u avataru....


Vi ste baš POZITIVNI, mladi gospodine :lol:
Prosto odišete...
Hvala Vi do bezgranično što ste mi otvorili oči...

Bolje da PIK usmerite ka nekoj devojci.
Ja sam muško, nick je ženskog roda...
Zato svojevremeno došlo do SLIKOVITOG nesporazuma
:lol:


@Urednik filozofije
Izvinjavam se uredniku zbog ove "teme" (razumeli smo poentu, nadam se) jer joj NIJE mesto na filozofiji.
Više ima veze sa PSIHOlogijom. :wink:
 
Prvi utisak... kombinacija sticaja okolnosti pod kojima prvi put srećemo osobu i naših predrasuda.
Prvi utisak ne mora da bude tačan, ali može da bude presudan za to da li ćemo poželeti da steknemo i drugi, treći, peti utisak o toj osobi...
 
A pitate li se nekada kakav VI utisak ostavljate, na prvi pogled? Eto, ograničimo se na fizički izgled. Nije vam se malo puta desilo da naletite na nekoga ko nosi fenomenalne pantalone koje biste i vi poželeli? A zašto ih nemate?
Pa se onda osvrnete oko sebe i pomislite kako su svi ovi ljudi, pored te osobe (sa dobrim pantalonama) bledi i nebitni, mislim, da ne preterujem, raste vaše mišljenje o potpunom neznancu. On mora da ima ukusa, mora biti da je i pametan, obrazovan.....
Šta bi u tom trenutku mogli još pomisliti? Kako, dođavola, ja izgledam? Kakve su moje pantalone? Uh, obukao/la sam one stare, nikada mi se nisu ni sviđale, bolje da sam one nove, bolje su... Hm, eto opet kompleksi...
Ali, valjalo bi naučiti gledati ljude manje površno. Možda je neka devojka sa oguljenim lakom išla na ispit, pa je, sva pogubljena, zaboravlia da ga skine...
Meni se desi da nemam ništa čisto, pa obučem neku preusku majicu, a što mrzim da vidim devojku u preuskoj majici...
Moj brat je, nedavno, kupio „Kurir“ jer je video naslov „Oliver Mandić ubija ovce“, pa se valjao od smeha ceo dan...
Devojka koja se oblačila toliko vulgarno da je to prevazilazilo sve granice ukusa, i dobrog i lošeg, zapravo je vrlo dobra drugarica. Ne bi izdala, uvek ti pomogne, zabavna je, otvorena, jaka ličnost (izdržljiva), malo isprazna, ali za prijatelja – skoro idealna.
Ali, meni se čini da je tema postavljena sa malo drugačijim akcentom. Valjda, „zbog jedne greške – čovek ne treba da bude loš u očima drugog“. To ne mora da znači da je u pitanju greška NA POČETKU. Možda bi bolji naslov bio samo – UTISAK.
Inače, ja svašta tolerišem, ali postoje stvari koje ne dozvoljavam. I kada neko pređe tu granicu, taj je izgubio svako poštovanje u mojim očima, taj me je RAZOČARAO, a razočaravamo se u ljude koji su nam barem nešto značili, u ljude o kojima smo imali isključivo pozitivno mišljenje. Dakle, moj utisak o toj osobi se – promenio, i to je mnogo gore nego kada o nekome i nemam lepo mišljenje, a on nešto lupi.
Ne kažem da je to dobro, jače je od mene.
Utisci su, dakle, mnogo bitniji o ljudima do kojih nam je stalo. Sve ostalo je iz dokonosti.
 
Ovo je kao filozofski pristup temi.

Jedan se žali na neukus (ukus ili neukus nemaju veze sa temom)
Ostali se sprdaju.
Prvi utisak je više posledica stereotipa nego predrasuda. (predubedjenje je približniji pojam jer se utisak menja , a predrasude se obično koriste da kažu nepromenjljive polazne stavove).

Zašto je bitno da se radi imidž i sve ostale radnje radi iskorištenja stereotipa koji je formiran.
Ljudi se poistovećuju i stereotipi kreiraju najjeftinije početne prednosti.
A mnogo puta ne stigne do mogućnosti iskazivanja drugih.
Rob stereotipa, da to je uspešan čovek, dok to svesno radi zbog sticanja povoljnijih početnih pozicija.

Posao ili ljubav. I jedno i drugo. Jedno bi odobravali , a drugo ne. U drugom se zove anima i animus.

Gde se naročito vidi istinitost ovih moći stereotipa?
Kad je društvo radikalno u različitostima, kao u Srbiji sada.(A to se oseća kao pretnja manjinama svih tipova)
Tada se prohodnost i uspešnost i preživljavanje definiše praćenjem stereotipa.

Tada je odstupanje od stereotipa manje, (šta je u priči je malo bitno). Veliki stereotipi , znače velike "pomodnosti".

Ne želim da pominjem još neke jako opasne oblasti pojave "stereotipnih praćenja".
 
ih bre ,,, ja reko još će se svadjaju ,,, baš volim kada se muškarci dovate za kosu i puste kandže ,,,eh lepe moje ,,, bilo lepo ,, sve sam pozelenela koliko mi je prijalo ,,, čekaj da se pospem malo prahom iznad glave i okrenem tri puta ,,,,,,,
 
Dlakava_Strvina:
Govorili mi stariji a ja im nisam verovao - PRVI UTISAK JE NAJVAŽNIJI

Zašto?

Zar nije prevara nakititi se u jednom momentu kao paun i izgravati da ste ono što niste?
Možda je neko bio u krizi u jednom periodu a vi upoznate tu osobu tada i steknete pogrešan utisak. Možda je opet, vaš pogled na ljude negativan pa su vam svi loši (uobičajeno kod onih što samo iskorišćavaju ljude oko sebe)
Zašto se mišljenje o nekom lakše pokvari ako uradi jednom loše posle sto dobrih stvari?
Zašto se pre prihvata loše nego dobro kad od lošeg dobra nema?


Da li je to ta ljudska slabost koja ovaj svet čini lošim u odnosima ljudskim?
Odakle to potiče u ljudskoj psihi nesavršenoj?

(ako možete iz svog iskustva a bez prepisivanja citata iz tudjih knjiga)


Nije trebalo da im veruješ. To je moj savet.
 

Back
Top