Ocena...sta da ocekujem damn it?

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Paz vamo, bio danas pismeni iz srpskog i od tri debilne teme ja uzmem slobodnu - zivot je neshvatljivo cudo. s tim sto sustina teme treba da bude nesto slicno sustini andrica - na drini cuprija. ko citao zna o cemu pricam (sve prolazi most ostaje, ukratko receno)

e, ja napisa ovo (za pola casa, cas i po sam pricao viceve sa ortakom jer nismo imali pojma sta da pisemo)

nije veliko, procitajte pa kazite sta biste dali ;D
da znam da li da ocekujem trojku (koja je inace minimalna ocena za pristojan rad) ili da ponesem buzdovan prekosutra

daklem, rad

Летелица застаде на метар од тла, и уз шиштање ваздуха отвори врата. Десна чизма ступи на голу земљу, а затим и лева. Иступи пар корака, и за њим изађе још један и стаде му с десна. На месту где се некада пружао поглед на милионски град сада се налазила гомила камења и полураспаднутих контаминираних лешева који су испаравали димом зелене боје.
- Рекао сам ти да ће илуминати одрадити посао, проговори напокон. Глас се губио у даљини.
- Где су сад Јевреји? Дочуо сам да су планирали да направе хаос и склоне се на сигурно
- Сви мртви. Командант осме немачке бригаде је схватио о чему се ради и лансирао нуклеарну главу са ''Хелге'' пар минута пре него што су Руси разорили Хамбург
- Одлично...

После вишемесечног путовања кроз хиперсвемир, флота исељеника стигла је надомак земље. Звучници закрчаше и зачу се глас команданта: група АЦ31, место слетања - велика пирамида у Гизи
 
i ja sam u srednjoij skoli jednom napisala tako nesto.
onda se deilo ovo:iako sam bila omiljeni djak svojoj profesorki,ona je moj rad iznela na razredno vece jer nije znala da li i kako da me oceni posto ja nisam ni pisala na temu koju je ona zadala nego neku svoju iz glave uz napomenu da su zadate teme najgluplje koje sam ja cula i da nemam nameru da trosim papir na te gluposti.
i tkao...ostala sam neocenjena za taj pismeni.
posle sam jedan rad pisala u muskom rodu.
 
Peruzzi:
pa bar neko da kaze nesto pohvalno....a svidja mi se ono za promenu roda :D

a veza sa andricem - piramide. zivot tece, generacije se smenjuju (ljudi se unistavaju i dolazi nova rasa) a most (piramida) ostaje...

опасно се ти уздаш у твог професора...
текст је... "популаран"... могао си да се мало више опустиш...
 
pa pazi, rekoh vec - zena za radove bez gramatickih i slicnih gresaka daje trojku pa na vise :D
a posto nisam imao gresaka (ovo ovde nije 100%prepis, nego iz secanja) ocekujem bar 3 ;D

a sad...to sto mi nista sem ovoga nije palo na pamet...pa jebaga sad
sta da radim

bar nisam citiro radovana III kao prosle godine (radio sam ponovo pismeni i dobio tu trojku)
 
ма, само пиши неке бљувотине за које знаш да ће (чика или тета) проф. да падне у транс од њих.... код мене је палило да сваку тему некако наведем на фундаментална питања православља, а овај је само о томе и пенио кроз све 4 године....
 
nego ovaj ja ne znam jel mene vreme pregazilo, il je sistem shkolstva promenjen

al shta bi sa onim klasichnom uvod -razrada- zakljuchak formom pisanja ? :confused:

i gde je uopshte literarnost u ovom tvom spisaniju ?
i shta ochekujesh neko da oceni tu ?
bogatstvo rechnika u vidu poluraspadnti kontaminirani ?
antisemitski pristup ?
ideju ? (banalizovanje)
tvoju SF mashtu ?
shta ?

(ne daj bozhe da ja budem nekom profesor :lol: )
 
h@romi daba

kod ove to ne pali....jedino sto mogu da uradim je da je slogiram necim ;D

trebao sam da u sve ovo ubacim i neku incest vezu koja se prekine tako sto jedno od njih iskasapi drugo u nastupu ludila jer nisu vise na svojoj planeti, i da dodam malo detalja oko tih leseva....


bre pa sta da radim kad nemam pojma sta da napisem

a prica nije ni sf, ni bogata recnikom (****** jedva da ima jednu stranu), nema ni formu nikakvu

blah.

a mozda bolje da sam napisao - sve tece, napisano ostaje - i predao tako?
ili da nisam nista ni napisao....

(kao sto je moj cale uradio jednom i dobio keca, naravno. doduse on je dopisao ispod - glupe teme...mentol)
 
u mome selu....u centru ove shashave zemlje....nedaleko od qtje nalazi se brvno preko potoka....potok je shirom oko dva metra na mestu prelaza.....zove se kravlji potok....puno sam razmishljao o imenu tog potoka....verovatno je u nekom proshlom vremenu taj potok bio jedina pijatja voda za stoq....a poshto je tamo stocharstvo glavna grana.....ima logike da su krave vodjene na taj potok da se napiju vode....no lepshe bi bilo da....su moji pra pra pra pretci zhiveli u indiji.....i da im je krava bila sveta zhivotinja....putovali su preko pola sveta....da bi se nastanili u mom selu....tu su se srasili medju bukvama i planinama....taj potok je jedina teqtja voda kilomatrima unaokolo....verovatno su imali potrebu da keq vodu proglase za svetu.....i tu su nekim datumima dolazili na obredno qpanje....sve zajedno sa obozhavanim kravama....i u chast te vode dadoshe joj bozhansko ime....kravlji potok.....on je usred bukove shume....uvek je svezhe i vlazhno....chak i u vrelim avgustovskim popodnevima tu je vrlo svezhe....kad chovek stane nasred brvna....ima utisak da sve oko njega dishe.....i nekako svako se nasmeje....a da ga pitash chemu se smeshi niko ti ne zna retji....jednostavno se chovek tu lepo osetja....brvno je tu generacijama.....tu su se nekad nalazili momci i devojke....chobani.....hvatali rakove i pekli ih u velikoj vatri....frula je dugo odjekivala u shumi....nekako....kad stojish tu....kao da zhivish sve to shto su oni zhiveli....i dalje stoji stara krushka pored brvna....iznad krushke je proplanak od nekih 6-7m u prechniq....okolo su stogodishnja stabla....nekada je tu bila vodenica....centar deshavanja je tu bio....tu su bile mobe....igranke....kolo je talasalo do kasno u notj.....a u povratq su momci plashili cure prebacivajutji bele charshafe preko sebe....tu su se krili i partizani i chetnici....kad sam ja bio mali vodenica je bila tu....jedne godine kada se sneg otopio potok je odneo ostatke vodenice....danas je tu gomila kamenja koja govori o nekoj gradjevini....neprestano se chuje cvrqt ptica....tu se i danas ponekad sqpe ljudi i peq meso na razhnju.....5 oktobra su to radili.....i neshto kad smo u nekom sportu pobedili.....to je zaista jedno sjajno mesto....jedno od onih koje svako treba imati....kad se setish tog brvna i njegovog okolisha zaigra ti osmeh......ja sedim u 4 zida i slusham zvuke lokomotive
 
ma zezam se....ok ti je pisanija....trebo si da nastavish premalo je....sumnjam da tjesh dobiti neq dobru ocenu....recimo ja bi ti dao trojq....mada si i temu skroz omashio....al dobro....i ja sam pristalica slobodne teme....a ne glupavog kanalisanja i primoravanja....ko na jbnom knjizhevnom konqrsu....umesto da daju deci da se sami razvijaju kako zhele....nema opcija u ovom smrdljivom svetu....
 
To zaista ide na zivce... Ja se ne slazem sa tumachenjem profesorke srpskog jezika kada je 70% djela u pitanju... I, shta radim? Cutim, jer u ovoj degenskoj shkoli svaki vid slobodnog mishljenja koje odstupa od profesorskog predstavlja sirenu za uzbuni svom osoblju koje samo cheka taj znak da bi stalo da se psihichki izivljava lijecheci sopstvene komplekse... Chak im i zrelost osporavam...
 
imao sam danas cas...(toliko o mom poznavanju rasporeda)...i dala mi trojku, mada je rekla da nikako ne razume moj stil pisanja i da ja mogu mnogo vise i bolje....blah


a ovo vazi za osnovne skole, tu kako nastavnik akze tako je. kod nas u gimnaziji svako moze da prica sta hoce, i profesor to uvazi, ali opet nastavi po svome, tj ignorise ga....toliko o slobodi misljenja u nas....
 
Peruzzi:
Paz vamo, bio danas pismeni iz srpskog i od tri debilne teme ja uzmem slobodnu - zivot je neshvatljivo cudo. s tim sto sustina teme treba da bude nesto slicno sustini andrica - na drini cuprija. ko citao zna o cemu pricam (sve prolazi most ostaje, ukratko receno)

e, ja napisa ovo (za pola casa, cas i po sam pricao viceve sa ortakom jer nismo imali pojma sta da pisemo)

nije veliko, procitajte pa kazite sta biste dali ;D
da znam da li da ocekujem trojku (koja je inace minimalna ocena za pristojan rad) ili da ponesem buzdovan prekosutra

daklem, rad

Летелица застаде на метар од тла, и уз шиштање ваздуха отвори врата. Десна чизма ступи на голу земљу, а затим и лева. Иступи пар корака, и за њим изађе још један и стаде му с десна. На месту где се некада пружао поглед на милионски град сада се налазила гомила камења и полураспаднутих контаминираних лешева који су испаравали димом зелене боје.
- Рекао сам ти да ће илуминати одрадити посао, проговори напокон. Глас се губио у даљини.
- Где су сад Јевреји? Дочуо сам да су планирали да направе хаос и склоне се на сигурно
- Сви мртви. Командант осме немачке бригаде је схватио о чему се ради и лансирао нуклеарну главу са ''Хелге'' пар минута пре него што су Руси разорили Хамбург
- Одлично...

После вишемесечног путовања кроз хиперсвемир, флота исељеника стигла је надомак земље. Звучници закрчаше и зачу се глас команданта: група АЦ31, место слетања - велика пирамида у Гизи


Dobro ćeš proći ako te ne pošalje profesorka kod psihologa.
 
Pravila. Postoje da bi se krsila. Ali, ako krsimo nesto sto sustinski ne razumemo, onda je to bahatost i ne donosi nov kvalitet koji bi opravdao krsenje. Skola nas upoznaje sa raznim pravilima i trudi se da ih temeljno spoznamo ne bismo li ih kasnije kvalitetno krsili stvarajaci nove vrednosti koje ce vremenom postati pravila, i tako u krug. Kad nesto rusimo, dobro je znati zasto to radimo i sta ce posledicno iz tog rusenja prioizici. Svaki drugi pristup je neodgovoran.
 
Osjecam se malo prozvanom pa, hajde da odgovorim :)...

Za mene je neprihvatljivo da se slozim sa bilo kime ko smatra da je Lenski npr. izazvao Onjegina zato shto je poznavao njegovu nestalnost i nemirni duh te je njegovo udvaranje Olgi shvatio kao chisti hir. Mislim, treba biti zaista neupucen te izvaliti tako neshto, a to su upravo rijechi moje profesorke srpskog.

Da se ne smaram retrospektivom na druga djela, navela sam kao primer samo poslednje koje smo radili.

Nema shanse da cu prihvatiti to samo zato shto profesorka i ostatak odjeljenja (30 uchenika) misli isto.
Ili je u pitanju glupi oportunizam, ili zaista ne znaju da razmishljaju.
 
Ja sam govorila o pravilima koja, kao i u drugim sferama zivota, postoje i u knjizevnosti. Tu ne podrazumevam individualni dozivljaj odredjenog dela i likova u istom. O motivaciji likova u odredjenom delu moze se raspravljati nadugacko i nasiroko i da prica nikad ne bude zavrsena i da se nikada ne dostigne konsenzus. To je sasvim uredu.
Pricala sam o pravilima. Pisanja, u ovom slucaju. Pisanje je zanat, kao i svaki drugi i postoji odredjeni set pravila i procedura koji ga cine znatom. Da bi se dobro pisalo, neophodno je poznavati ta pravila, njihovu sustinu, i naravno, krsiti ih, ali smisleno, sa razlogom i time praviti novi kvalitet.
Nadam se da se ovog puta niko nece osecati prozvanim.
 

Back
Top