temperatura celerona 2.4
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: temperatura celerona 2.4

Zainteresovan član alesandro (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Lightbulb temperatura celerona 2.4

jedan moj prijatelj ima celeron 2.4 kome se temperatura rada pri osrednjem opterecenju penje na 68 C. inace po paljenju mu je temp. oko 54. komp mu radi bez problema iako mu je temp. po meni previsoka. zanima nas ima li neko iskustva sa temperaturom ovog procesora. ploca je asus i temp se ocitava na asus probu.

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

Podrazumevano Re: temperatura celerona 2.4

kod mene je oko 40 do 50 stepeni u zavisnosti sta radim
    i u probu i biosu, nekim programima i na kucistu uvek se vrti u tim granicama.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

da nekadje i nesto manja oko 35 do 38

Početnik phivefigures (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: temperatura celerona 2.4

Kod mene na ASUS P4SP-MX ploci se krece izmedju 55 i 70(kako BIOS kaze), ali je prilicno pretrpana, a ima dva ventilatora(Intelov na proc-u i Thermaltake na napajanju, zamijenjeno naravno) i radi dosta stabilno s obzirom kako vindoze znaju pasti bez razloga. Mislim da do 80 stepeni nema problema, sve preko, jos ventilacije. Ja upravo dodajem jos dva Thermaltake-a u kuciste i ocekujem pad od 20-30 stepeni.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

da to nisam rekao.
    ja imam na kucistu dva ventilatora jedan napred a jedan pozadi zbog protoka vazduha i zato su mi temperature nesto nize (tako ces doci na one temperature koje sam ja napisao)

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

vi ne morate da se brinete za grejanje za ovu zimu

Početnik phivefigures (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: temperatura celerona 2.4

Sve (skoro) ti zavisi od toga sta sve imas instalirano na ploci i koliko i kakvih programa odjednom koristis. Obavezan ti je fan na proc-u, na napajanju ( po mogucnosti kvalitetan ). Opcionalno, ali vrlo pozeljno, posebno ako je ploca pretrpana jos bar jedan vent na kucistu radi protoka vazduha i jos vaznije je da graficka karta ima svoje hladjenje.

Aktivan član nid (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio alesandro
    jedan moj prijatelj ima celeron 2.4 kome se temperatura rada pri osrednjem opterecenju penje na 68 C. inace po paljenju mu je temp. oko 54. komp mu radi bez problema iako mu je temp. po meni previsoka. zanima nas ima li neko iskustva sa temperaturom ovog procesora. ploca je asus i temp se ocitava na asus probu.
    Temperatura koja se krece od 35C do 65C je odlicna za rad a temperatura veca od 65C pokazuje da treba da se stavlja bolji cooler! Moj Celeron koji je bio na 1.7 ( ja sam ga klokovao na 2.2) sa nekim coler-master coolerom nije prelazio vecu temperaturu od 50C.
    Pozdrav!

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

taj 1.7 tualatin je sjajan procesor. uopste ne greje. moj stari nije prelazi 38 sepeni pri punom opterecenju
    doduse imao sam neki kuler kojim si mogao slona da onesposobis na pola sata kad bi ga "zveknuo"

Primećen član Login Killer (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Dobrar kuler MHz vredi.
    Kupi kvalitetan kuler i resi tu stvar.
    Ja nikada nisam dozvoljavao da mi procesor prelazi vecu temperaturu od 50 C.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio alesandro

Meni je normalna temperatura bila 52-60 C (celleron D), dok je pri opterecenju isla do 81, i tada je sve stabilno radilo (mada je to pouzdan pokazatelj da treba cistiti cooler od prasine).

I , da, na kucistu imam jos jedan ventilator koji sigurno snizava temperaturu ali uz to i ubacuje prasinu (nesto dobijes-nesto izgubis)

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Imao sam doticni Intel i na vreme ga se resio jer kad god sam pocinjao nesto da rendam temperatura se sa startnih 55 C, pela , preko uobicajenih 58-60, do 77 C ( to mi je bio rekord ), Imao sam prilicno veliki hladnjak i ventilator preko koji je zvrndao kao usisivac.
    Iako u tehnickim karakteristikama procesora kaze da je sve sto je ispod 80 C normalna temperatura, nisam hteo da se zezam sa tim

Takav je celeron 2.4, navikni se

Početnik
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tab503
    da nekadje i nesto manja oko 35 do 38
    Da ne koristis sistem hladjenja tecnim azotom??????

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

Citat Original postavio superg
    Da ne koristis sistem hladjenja tecnim azotom??????
    funny boy
    ne nego taj tip celerona ne greje puno uz to imao sam izuzetno jak ventilator na procesoru (jer su mi prethodna 3 riknula u nekih 6 meseci i pukao mi je film i bas sam kupio ventilator) i imam protok vazduha kroz kuciste sa 2 ventilatora jedan napred a jedan pozadi i eto ti niske temperature. (i nije overklokovan) Naravno to sam rekao "po nekad" kad komp ne radi pod punim opterecenjem, dok je u igricama temperatura skakala izmedju 40 i 48 stepeni.
    Uostalom evo sad sam proverio temperaturu (ali sad je u pitanju celeron 2.4 dok sam ono malopre pisao o mom starom 1.7) i dok radim samo internet (znaci ovo citanje i pisanje po forumu) temperatura mi je 43 stepena. (provereno u 2 programa + senzor na kucistu)
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 17.10.2005. u 11:58

Slične teme

1. Oc intel celerona 2.0ghz
    Autor Pedja Force u forumu Hardver
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 05.08.2008., 23:21
  2. overklokovanje celerona?
    Autor u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.09.2003., 14:28

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu