Problemi u porodici

Igor Popovic

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svim uvaženim članovima ovog foruma.
Ovde sam došao da me posavjetujete, jer mislim da cete vi biti najrealniji i posavjetovati kako i šta da radim.STVARNO MI JE POTREBNA POMOC! Pa da počnemo.
Skoro svakodnevno imam problema u porodici. Evo za pocetak da opisem porodicu:
MAJKA- kad mene isprovociraju na nekakav nacin, ona sve to shvata lagano cak i ona podje da me provocira. Npr. idem u medicinsku skolu , prosao sam 4, i ona meni kaze to na godinu mora biti 5, sto je zaista nemoguce u toj skoli.
BRAT(20god)- Voli da me namjerno nervira u nekim stvarima, stvarno to obozava.
OTAC- Zivcan, nerazumljiv,uvijek misli da je on upravu iako nije.
Evo i sebe da opisem-
JA(17god)- Zivcan ponekad, ne volim nepravdu, ponekad ukoliko me brat iznervira stvarno previse, fizicki se obracunam sa njim, nista jaci od mene nije iako je stariji.

Sada cu vam opisati jednu situaciju:
Brat i ja otisli smo da jedemo nekakvo pečenje, bilo je pokriveno zbog insekata i previsoke temperature. Ja sam zavrsio sa jelom i napomenuo sam bratu da vrati sve kako je bilo i da pokrije to pečenje. Naravno on to nije uradio, otac zivcan kada je to vidio, poceo je da galami na njega, a brat naravno svalio je krivicu na MENE,tako da sam ja ispao zrtva galame od strane roditelja. Ja sam njima milion puta ponovio da ja to nisam uradio i kunio se, uopste kao da me nisu ni saslusali sta im govorim, oni i dalje su galamili na mene.
Nakon njihove galame na mene, i ja sam prekipio i poceo da galamim da TO JA NISAM URADIO! Naravno otac kad je cuo da sam ja povisio ton, pokusao je fizicki da djeluje na mene, iako mu nije uspjevalo, a ja ne bih nikada digao ruku na oca, samo sam se branio.Uspio je da me zakaci za nos prstom a kod mene lako krv udari iz nosa i tako mi je krenula KRV, tada sam se izmakeo i otisao od svih njih.
Jednostavno ponekad volim da budem sam i da se smirim,zaplacem i budem pod stresom. Mislim da nije nista vrijedno toga,mlad sam, a kao sto i sami znate da je stres glavni uzrocnik najgore bolesti. Molim vaše realne savjete, i kritikujte i mene ako imate za nesto, napisao sam i za sebe da puno ne mogu nepravdu trpiti.
Hvala Vam! Pozdrav
 
Pozdrav svim uvaženim članovima ovog foruma.
Ovde sam došao da me posavjetujete, jer mislim da cete vi biti najrealniji i posavjetovati kako i šta da radim.STVARNO MI JE POTREBNA POMOC! Pa da počnemo.
Skoro svakodnevno imam problema u porodici. Evo za pocetak da opisem porodicu:
MAJKA- kad mene isprovociraju na nekakav nacin, ona sve to shvata lagano cak i ona podje da me provocira. Npr. idem u medicinsku skolu , prosao sam 4, i ona meni kaze to na godinu mora biti 5, sto je zaista nemoguce u toj skoli.
BRAT(20god)- Voli da me namjerno nervira u nekim stvarima, stvarno to obozava.
OTAC- Zivcan, nerazumljiv,uvijek misli da je on upravu iako nije.
Evo i sebe da opisem-
JA(17god)- Zivcan ponekad, ne volim nepravdu, ponekad ukoliko me brat iznervira stvarno previse, fizicki se obracunam sa njim, nista jaci od mene nije iako je stariji.

Sada cu vam opisati jednu situaciju:
Brat i ja otisli smo da jedemo nekakvo pečenje, bilo je pokriveno zbog insekata i previsoke temperature. Ja sam zavrsio sa jelom i napomenuo sam bratu da vrati sve kako je bilo i da pokrije to pečenje. Naravno on to nije uradio, otac zivcan kada je to vidio, poceo je da galami na njega, a brat naravno svalio je krivicu na MENE,tako da sam ja ispao zrtva galame od strane roditelja. Ja sam njima milion puta ponovio da ja to nisam uradio i kunio se, uopste kao da me nisu ni saslusali sta im govorim, oni i dalje su galamili na mene.
Nakon njihove galame na mene, i ja sam prekipio i poceo da galamim da TO JA NISAM URADIO! Naravno otac kad je cuo da sam ja povisio ton, pokusao je fizicki da djeluje na mene, iako mu nije uspjevalo, a ja ne bih nikada digao ruku na oca, samo sam se branio.Uspio je da me zakaci za nos prstom a kod mene lako krv udari iz nosa i tako mi je krenula KRV, tada sam se izmakeo i otisao od svih njih.
Jednostavno ponekad volim da budem sam i da se smirim,zaplacem i budem pod stresom. Mislim da nije nista vrijedno toga,mlad sam, a kao sto i sami znate da je stres glavni uzrocnik najgore bolesti. Molim vaše realne savjete, i kritikujte i mene ako imate za nesto, napisao sam i za sebe da puno ne mogu nepravdu trpiti.
Hvala Vam! Pozdrav

Niko nema pravo da te bije, ili fizički nasrće na tebe, to je ono što treba da zapamtiš. Odnosno, ima pravo, ali i ti imaš pravo da odbraniš sebe. Znamo si da ima mnogo porodica gde su očevi više nego nasilni, ali zbog te debilne fraze da se "ne sme dići ruka na oca" deca trpe, i trpe, pa na kraju to preraste u mnogo veći psihički problem i ekslodira ko zna gde i kako. Isto tako ne moraš da trpiš brata i puštaš ga da ti stvara tenzije. Ako ti sledeći put to uradi treba da ga dobro isprebijaš - kao konja, da sebi utuvi u glavu da ne može tako da se ponaša i da si mu ti ipak brat. Suptilne provokacije su i najgora stvar, kao i očigledne, a često se javljaju u nesrećnim porodicama gde par nezadovoljnika krene da udara na onog ko je osetljiv. Naravno ovo se ne odnosi na povremene čarke i svadje kakvih ima u svim porodicama, ali ako je to konstantno stvara se veliki stres. Ti si skoro i punoletan, ne smeš da trpiš i dopuštaš takve stvari.
 
Mnogo toga ti znas o stresu i mnogim drugim stvarima, verovatno i o zakonima,
mozda bi trebalo da se upoznas i sa problemima u pubertetu, pa da proveris koliko to ima veze sa tobom.
Predlazem ti da savladas predubedjenja i da se obratis psihologu koji moze dosta da pomogne kao neutralan posmatrac.
 
Ma hajde...U srbiji kom ćale nije seljačina,taj posle gej...
Bićeš isti seljačina ko ćale kad odrasteš-čak ćeš i da ga kopiraš jer ti je prvi uzor!
Bolje da ti Bili Gejts ili Albert Ajnštajn budu uzori-ćaleta pozdravi i kaži mu da mu jedan poručio
da dođe u Sokolski kad đudisti imaju trening da proba da udari par klinaca koje mu ja pokažem! (Trener tih
mungosa!) Ima jedan mali ,nema četrdeset pet kila (uvek mu fali za takmičenje) i ima braon...Taj bi ga
bacao po tatamiju kao đak krompira taman da ima sto kila!:cool:
 
Slicno kao kod nekih koje znam i kod mene, samo nije bilo nasrtaja, u pravu si ti, a ne tvoj otac, sad kako ti je? Ja imam isto to, samo još gore jer mi ne da novac, ne da mi ono što mi obećava i osećajan sam trpim ogromnu nepravdu,loši odnosi uglavnom jako, ali pričamo,pokušaj da smiriš situaciju razgovorom,argumentima, na koja će ti morati odgovoriti ako ima obraza.Teško je svima, ja ti neću reći budalaštinu teološku,moralnu kako si ti kriv, i kako te mrze, ne, nego ti verujem jer ja prolazim kroz isto ili sam prolazio već kroz i gore a i znm po drugovima nekim svojim.mislim da je način da menjate odnose ti sad si punoletan ove godine već valjda, i valjda se smirilo malo, ako nije a neće ti se msiriti veruj mi to stanje dok ne počneš studirati , to jeste bolno, ali veruj mi.Ako nije tako možeš odgovoriti drago bi mi bilo,ali iz iskustva tu nema kraja.Biće samo još gore i gore. I onda postoji neki razlog,ako te tata napadne, zašto tako odmah lagano skoči na tebe baš*+ Možda ga nerviraš a jako si mlad.mali skoro.tek si odrastao postao mada do 24,25.imaš vremena da se razviješ jako dobro.Ali studije su ti ,pred tobom su mislim ,studiranje i to.Nežan si jako i to cenim, makar priznaš da imaš problem i dobar si siguran sam baš onako.vaspitan i bojiš se a bratu reci ako ne zna d ne smete se tući vi ste ista krv, i ja sam retko s mojim, kad me nerrvira ili uzme nešto ili za neke odrasle stvari, a kao deca jako retko i sada isto .Danas nikad, ne bi smeli nekako, nemmo ni razloga ali vičemo a stariji smo od tebe po 4,5.6.godina.Ne smete se tući jer možete se zamrzeti tako.Moraš pričati i objasniti da nisi kriv uvek i da se ponašaš malko drukčije.Iako si ti u pravu zapravo.Nemoj kod psihologa smao ćete izazivati ti ludaci i reći će da si ti kriv pa ćeš poludeti tek onda. Oni su tek u svom svetu ja sam zvao trčap žalio se ,ma kkaakviiii, oni jedno te isto lupetaraju tako teoriju i korektnost a čoveku odu živci za to kratko vreme.Idi samo ISKLJUČIVO KAD BUDE MOŽDA NAJGORE I AKO BAŠ NE BUDEŠ MOGAO NI MAJCI NI NIKOME REĆI TO I AKO BUDEŠ U BEZIZLAZNOJ SITUACIJII.SREĆNO DRUŽE STVARNO to želim.
 

Back
Top