Prvo slatko!

?

Elita
Banovan
Poruka
15.014
mene stvarno mrzi da prekopavam teme, to bi mogao moderator da radi...

ali poshto ste svi ovde romantichni mozda cete se radovati. samo bih da pohvalim slatko od lubenicinih kora. odnosno emicu koja je to napravila.

njam njam

pravite li slatko? i uopshte sve te zimnice? mada ja retko jedem dzhem i to, ali ovo mi se bash dopalo. mada vidim da se pipavo pravi, neshto 6 puta se menja voda valjda. e shta su sve zene nekad radile heh
 
ma nisam ja nikakav demokrata uopste nisam

ebote uvek se pojavi ova mama da me smara!!! mislim pusti me da radim tako i onda me gnjavi, sto me lepo ne gnjavi ili pusti nego opvako samo me muchi.

nego to nije tema. evo vam neka zimnica ja cu da probam a mrzi me da otvaram temu o zimnici

kao shljive u medu, sljive se operu i ociste od koshtica, ali tako da se ne napravi velika rupa (ja sam onom busilicom sljiva, sto se pritisne pa kostica ispadne, mada rupe bas i nisu male). onda se preko sljiva sipa cimet i karanfilic. med se zagreje, prokuva se (ja sam teglu u vodu pa se grejalo..mada sam mozda preterala, verovatno vise nema nikakve zdrave sastojke al nema veze ; ))) postao je tecan) onda se ohladi. sljive se poredjaju u nesto (tegle - mada u receptu pise burence), i onda se med sipa preko njih. valjda se to promucka i stavi na neko hladnije mesto (ostava). svaki dan se valjda mucka po malo i posle 2-3 meseca moze da se koristi. ovo jeiz Patinog kuvara. da, pise "valjati burence" al dobro.
 
a to znaci da slatko od shljiva ne valja

da ok su i knedle mada meni malo dosadne.....mozda je stvar u nekakvim finesama

volim kad su resh i kad ih dosta roknem shecerom. u istri valjda sipaju i cimet?
 
u mojoj kuci se prave se vrste slatka:od sljiva,kupina,malina,jagoda,smokvi,vishnje,treshnje.
moj favorit je slatko od shumskih jagoda ali nema ko da ih bere,jer su male i sitne.to obicno dobijem od jednog pacijenta koje je dobar i zahvalan.
 
?:
ma nisam ja nikakav demokrata uopste nisam

ebote uvek se pojavi ova mama da me smara!!! mislim pusti me da radim tako i onda me gnjavi, sto me lepo ne gnjavi ili pusti nego opvako samo me muchi.

nego to nije tema. evo vam neka zimnica ja cu da probam a mrzi me da otvaram temu o zimnici

kao shljive u medu, sljive se operu i ociste od koshtica, ali tako da se ne napravi velika rupa (ja sam onom busilicom sljiva, sto se pritisne pa kostica ispadne, mada rupe bas i nisu male). onda se preko sljiva sipa cimet i karanfilic. med se zagreje, prokuva se (ja sam teglu u vodu pa se grejalo..mada sam mozda preterala, verovatno vise nema nikakve zdrave sastojke al nema veze ; ))) postao je tecan) onda se ohladi. sljive se poredjaju u nesto (tegle - mada u receptu pise burence), i onda se med sipa preko njih. valjda se to promucka i stavi na neko hladnije mesto (ostava). svaki dan se valjda mucka po malo i posle 2-3 meseca moze da se koristi. ovo jeiz Patinog kuvara. da, pise "valjati burence" al dobro.
Smanji unos secera,vidis da ti je lose od njega :wink:
 
smanjen je ali ne vidim gde mi je lose?
aj napravi mi slatko od lubenica, ceo yivot mi se sveo nahranu :( tako da necu da pishem bash ovde.

inace muckam ove shljive, ali svaki put je lepljiva tegla, svaki put obrisem i sledeci dan opet, kao da nesto curi
 
Samo da se pohvalim i podelim sa vama - skuvala sam prvo slatko u zivotu!
Ono sto je meni najinteresantnije u celoj prici je to, da je em jednostavno em je to SLATKO OD ZELENOG PARADAJZA!
Najvise podseca na slatko od smokava. Ima izgled kandiranog voca. Svi koji su probali su odusevljeni ukusom a nije bilo teorije da pogode od cega je (jedno od pitanja je bilo - da nije od kivija????????)
Evo recepta pa ko voli nek izvoli, i javite kako vam je ispalo!

1 kg zelenog paradajza
1 kg secera

Paradajz oprati pa potopiti u vrelu vodu, da kozica omekani. Oljustiti kozicu, seckati po zelji (bolje krupnije kockice), poredjati u serpu (sud u kome ce se kuvati) posuti secerom (red paradajza, red secera..) i ostaviti da odstoji (prenoci) dok ne pusti vodu. Kuvati oko 1 sat na umerenoj vatri (kad pocne da peni - gotovo je). Pred kraj kuvanja dodati olusten i isecen na kolutove limun, malo vanil secera, i kada se ohladi sipati u tegle!
 

Back
Top