САД објавиле да ће ратовати на страни Јапана ако зарати са Кином због острва

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
САД објавиле да ће ући у рат на страни Јапана ако зарати са Кином због острва Сенкаку

КОМАНДАНТ АМЕРИЧКЕ ПАЦИФИЧКЕ ФЛОТЕ У ПОСЕТИ ТОКИЈУ БИО ВИШЕ НЕГО ДОВОЉНО ЈАСАН
dadsssenkaku.jpg


АМЕРИЧКА Пацифичка ратна флота спремна је да делује уколико Кина и Јапан зарате поводом ненасељених острва Сенкаку – изјавио је њен командант Скот Свифт.


Адмирал Свифт је посету Јапану искористио да објави: „Ми смо спремни да одговоримо (на потезе Кине) ако од председника САД добијемо потребну наредбу јер он одлучује шта треба да се чини, а шта не треба”.


Ово је био његов одговор на питање: хоће ли САД нешто предузети уколико дође до сукоба уз учешће кинеских у јапанских ратних бродова?


Говорећи о одлуци којом је доњи дом јапанског парламента раширио надлежности националних „снага самоодбране”, Свифт је оценио да ће коначно усвајање тог документа „додатно ојачати и продубити ионако добре јапанско-америчке односе у сфери безбедности”.


Кинески бродови од 2012 стално патролирају у близини спораних острва. Повремено им се чак демонстративно приближавају.

***************************************

Ето нове "креативне" идеје ГДЕ ЋЕ РАЗБОЈНИЦИ ЈЕНКИЈИ ДА СЕ УКЉУЧЕ НЕ БИ ЛИ СЕ ЈОШ ЗА НЕШТО ОГРЕБАЛИ ..........
 
hoce 3. svetski rat zbog par ostrva, pukli su ameri skroz

Хоће они рат свакако , нема то много везе са оствима , него са доминацијом. УСА ако види да не доминира , да није сила број 1 у свету .. онда она крене у рат ..Није то проблем , да они желе рат , него су ми чуди Јапанци ..након атомске бомбе ..они би да се боре са Америком
 
Pesnica i Putinov nos se ponovo sreću.

jaguaru sad si postala musko? gde ti usadise kytu spreda ili otpozada?

- - - - - - - - - -

Oni ce stititi japan kome pripadaju ta ostrva.Kina je ta koja moze izazvati rat pa su oni prsli ako se usude napasti da otmu ostrva japanu.
A ustalom kinezi imaju sporova i sa drugim susedima oko ostrva to nista nije novo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Spratly_Islands

MAJMUN A VELIKI ISTORICAR I GEOGRAF????
 
E ako ti kazes da to pripada japanu, onda mora da je tako
ne kazem ja kaze medjunarodna zajednica.Kina osporava na osnovu nekih prica iz 14 veka i slicnih gluposti dok japan je direktno kontrolisao ta ostva vise od 100 godina.Pre toga su bili nicija zemlja.
 
Poslednja izmena:
ne kazem ja kaze medjunarodna zajednica.Kina osporava na osnovu nekih prica iz 14 veka i slicnih gluposti dok japan je direktno kontrolisao ta ostva vise od 100 godina.Pre toga su bili nicija zemlja.

Japan kontrolise ta ostrva od kada su napali kineze i izvrsili genocid :kafa:
 
Japan kontrolise ta ostrva od kada su napali kineze i izvrsili genocid :kafa:
jesu li kinezi kontrolisali ostva kad ih je japan preuzeo?
japan je orvi koji je uspostavio kontolu nad istima i administrativno ih pripojio svojoj drzavi u kojoj su bili vec jedna vek.
jbg,mogao bi nesto da procitas dok pijes kafu i pricas napamet.
iakav genocid spominjes u vezi sa senaku ostrvima da mi je znati.
 
ПОСЛЕ... ИЗАЗВАНОГ ЦУНАМИЈА + ЗЕМЉОТРЕС...МОРА ДА ИМ ЈЕ ПАО ...НИСКО...:think:

Видиш овог колегу, са прилозима офарбаним разним бојицама и идејама о изазваним цунамијима и другим ХААРП-овима? Неко као он би требао да буде високи официр у експедиционој јединици у рату који предстоји.

То ће обезбедити победу равној оној коју су Црногорци извојевали над Јапанцима у рату који је Русија добила 1905.
 

Back
Top