beogradjani i superiornost

Saša Belopoljanski

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
437
Da li ima istine da beogradjani gledaju dosljake sa visine,iako zive u Beogradu da ne nabrajam sad gradove,ne podnose ih?Jednom prilkom pricamo ja i moj poznanik koji je iz Beograda i krece prica-'vi iz Novog sada osecate se inferiorno,imate kompleks zbog nas koji smo iz Beograda,sta vi imate osim tog Exita'?
 
Процентуално исто колико и новосађани, нишлије, краљевчани, крагујевчани, и ини.
Углавном су то они који су јуче дошли у већа места и тиме покушавају да својим дојучерашњим комшијама, пријатељима и родбини покажу да су, тиме што су променили место боравка, урадили нешто значајно у животу.
Нису схватили сарказам Душка Радовића, нишлије и великог београђанина, кад је изјавио да ко се данас пробудио у Београду, ништа више не мора да ради.
 
Meni je interesantna ta nadmenost nekih Beogradjanaq u odnosu na Novosadjane i nadmenost nekih Novosadjana
u odnosu na stanovnike Rume i tako možemo ići do najmanjeg sela . Očito se radi o inferiornim osobama koji
svoju inferiornost pokušavaju sakriti iza svoga mjesta stanovanja .
 
Da li ima istine da beogradjani gledaju dosljake sa visine,iako zive u Beogradu da ne nabrajam sad gradove,ne podnose ih?Jednom prilkom pricamo ja i moj poznanik koji je iz Beograda i krece prica-'vi iz Novog sada osecate se inferiorno,imate kompleks zbog nas koji smo iz Beograda,sta vi imate osim tog Exita'?

Najveći "Beograđani" su propaliteti iz najcrnjih bircuza i tek pristigli doseljenici.
Ja sam treća generacija Beograđana ali nemam nikakav trip u vezi toga. I dalje mi mnogo draži čovek blizak po kvalitetima i uverenju nego bilo kakav "Beograđanin".

Možda baš to i jeste "beogradizacija" ( individualizacija i odabir ljudi prema ideološkim i ličnim načelima a ne po diktatu okoline , tjst - "selo" se ništa ne pita).

- - - - - - - - - -

Па добро шта је нетачно у тврдњи да је НС био град док је БГ био касаба?

Pa samo to što NS tada nije ni postojao. :lol:

Petrovaradin možda, ali NS nema ni 200-300 god a Beograd je bio grad a ne kasaba još pre 1200 godina. Tek su ga Turci "ukasabili" ali hbg, to je samo 300 god njegove istorije od preko milenijum
 
Процентуално исто колико и новосађани, нишлије, краљевчани, крагујевчани, и ини.
Углавном су то они који су јуче дошли у већа места и тиме покушавају да својим дојучерашњим комшијама, пријатељима и родбини покажу да су, тиме што су променили место боравка, урадили нешто значајно у животу.
Нису схватили сарказам Душка Радовића, нишлије и великог београђанина, кад је изјавио да ко се данас пробудио у Београду, ништа више не мора да ради.
Није он то рекао напамет, само ево, тај наопаки систем пуца..
 
Meni je interesantna ta nadmenost nekih Beogradjanaq u odnosu na Novosadjane i nadmenost nekih Novosadjana
u odnosu na stanovnike Rume i tako možemo ići do najmanjeg sela . Očito se radi o inferiornim osobama koji
svoju inferiornost pokušavaju sakriti iza svoga mjesta stanovanja .

Tako nekako. Što je glava praznija - to je bezobraznija.

U životu sam se milion puta uverio da zaista kvalitetni i vredni ljudi nikada ne dižu nos. Oni manje vredni pokušavaju da "porastu" pa se onda i razmeću i trse pa su zato neke droce tipa pevaljki i starleti sebe ozbiljnije shvataju i predstavljaju nego što bi to uradila primadona pariske opere ili barem Ališa Kiz.

To se ne odnosi samo na pevaljke nego je univerzalno pravilo...od loptara do univerzitetskih profesora ( doktorant sa BU je kao autolimar spram bilo kog studenta na Zapadu a nos u oblacima )
 
Najveći "Beograđani" su propaliteti iz najcrnjih bircuza i tek pristigli doseljenici.
Ja sam treća generacija Beograđana ali nemam nikakav trip u vezi toga. I dalje mi mnogo draži čovek blizak po kvalitetima i uverenju nego bilo kakav "Beograđanin".

Možda baš to i jeste "beogradizacija" ( individualizacija i odabir ljudi prema ideološkim i ličnim načelima a ne po diktatu okoline , tjst - "selo" se ništa ne pita).

- - - - - - - - - -



Pa samo to što NS tada nije ni postojao. :lol:

Petrovaradin možda, ali NS nema ni 200-300 god a Beograd je bio grad a ne kasaba još pre 1200 godina. Tek su ga Turci "ukasabili" ali hbg, to je samo 300 god njegove istorije od preko milenijum
Калемегдан није БГ.
А урбанизован град БГ није ни данас.
 
Da li ima istine da beogradjani gledaju dosljake sa visine,iako zive u Beogradu da ne nabrajam sad gradove,ne podnose ih?Jednom prilkom pricamo ja i moj poznanik koji je iz Beograda i krece prica-'vi iz Novog sada osecate se inferiorno,imate kompleks zbog nas koji smo iz Beograda,sta vi imate osim tog Exita'?

Da.Jos od 1972.
Nije to nista novo.Ljudi u Beogradu su najvise ne podnose djetice i ove iz Bosne zato sto oni nece da se prilagode zivotu u gradu vec su svoje ponasanje doneli sa sobom i zato sto otimaju radna mesta jer kao rodjaci i "izbeglice" imaju prednost.

Pisem "izbeglice" jer od zadnje bezanije je proslo 20 godina,dobili su stanove za sica kintu koju otplacuju ili su dobili materijal za kucerine plus sto godinama nikakve dadzbine nisu platili vec smo mi placali za njih kroz novac za ovo i ono.
Dok obican gradjanin Srbije nema nista jer crkava od placanja dadzbina koje rastu "jadne izbeglice" imaju sve novo jer nikada pre nista nisu placali i imaju nove stanove ili materijal za kucu gde ne placaju prikljucke za struju,vodu,nista jer su "jadne izbeglice" .

Djetici su se odrekli srpskog pisma,jezika,odrekli Srbije,odrekli Srba i ne podnose nas a ovamo stalno dolaze u BG.Treba i mi isto da odbijamo njih kao oni nas a ne ovo sto se sad radi.
 
Da li ima istine da beogradjani gledaju dosljake sa visine,iako zive u Beogradu da ne nabrajam sad gradove,ne podnose ih?Jednom prilkom pricamo ja i moj poznanik koji je iz Beograda i krece prica-'vi iz Novog sada osecate se inferiorno,imate kompleks zbog nas koji smo iz Beograda,sta vi imate osim tog Exita'?
pa sta cemo nego tako da gledamo na male jadne misice:heart:
 
Da li ima istine da beogradjani gledaju dosljake sa visine,iako zive u Beogradu da ne nabrajam sad gradove,ne podnose ih?Jednom prilkom pricamo ja i moj poznanik koji je iz Beograda i krece prica-'vi iz Novog sada osecate se inferiorno,imate kompleks zbog nas koji smo iz Beograda,sta vi imate osim tog Exita'?
Zanimljivo pitanje, i, šta si mu ti odgovorio? :)

Inače, pitanjem generalizuješ, tako da nema tačnog odgovora. Nisu ni svi Beograđani isti, kao što to nisu ni svi došljaci.
Podjednako fascinantna činjenica, koji si propustio da napomeneš, jeste netpeljivost i sa druge strane - provincijalci prema Beogradu i Beograđanima.
Beograd je glavni grad ove države, svidelo se to nekima ili ne, i kao takav nosi privilegije za svoje žitelje koji su u stanju da mu se prilagode. Ta superiornost je potpuno dovoljna, a sve ostale varijacije su degutantne. :lol:
 
Da.Jos od 1972.
Nije to nista novo.Ljudi u Beogradu su najvise ne podnose djetice i ove iz Bosne zato sto oni nece da se prilagode zivotu u gradu vec su svoje ponasanje doneli sa sobom i zato sto otimaju radna mesta jer kao rodjaci i "izbeglice" imaju prednost.

Pisem "izbeglice" jer od zadnje bezanije je proslo 20 godina,dobili su stanove za sica kintu koju otplacuju ili su dobili materijal za kucerine plus sto godinama nikakve dadzbine nisu platili vec smo mi placali za njih kroz novac za ovo i ono.
Dok obican gradjanin Srbije nema nista jer crkava od placanja dadzbina koje rastu "jadne izbeglice" imaju sve novo jer nikada pre nista nisu placali i imaju nove stanove ili materijal za kucu gde ne placaju prikljucke za struju,vodu,nista jer su "jadne izbeglice" .

Djetici su se odrekli srpskog pisma,jezika,odrekli Srbije,odrekli Srba i ne podnose nas a ovamo stalno dolaze u BG.Treba i mi isto da odbijamo njih kao oni nas a ne ovo sto se sad radi.

Ne znam gdje si ti upoznala te izbjeglice koji dobijaju sve za džabe .Ja živim medju njih hiljade i imam drugačiju sliku .
Sa njih trideset sam uvodio struju a koštalo nas je više od 5000 maraka po domaćinstvu . Kupovali smo i žice i bandere
i trafostanicu a onda i platili priključak kada je to legalizovano . Jeste da ne plaćam još uvijek porez na kuću ali to zato
što ova usrrana administracija neće da završi legalizaciju .
Kad spominješ i vodu da ti kažem da me legalizacija vode koštala 600 evra . Tu ne računam podmićivanje jer dok nisam podmitio
nisam mogao legalizovati vodu ni poslije nekoliko godina zajebancije . Da li je taj podmićeni rodjeni Beogradjanin i da li se žali na
izbjeglice to ne znam mada je i to moguće . Pa majku mu , od kojih to para idu svake godine na more ako teško žive ?
Ja na moru nisam bio sigurno trideset godina a i ne treba mi .Ne treba mi ni češanje goozice po pozorištima i gradskim parkovima .
Važnije mi je sredjivanje kuće a to traje uz velika odricanja već 15 godina .
 
Zanimljivo pitanje, i, šta si mu ti odgovorio? :)

Inače, pitanjem generalizuješ, tako da nema tačnog odgovora. Nisu ni svi Beograđani isti, kao što to nisu ni svi došljaci.
Podjednako fascinantna činjenica, koji si propustio da napomeneš, jeste netpeljivost i sa druge strane - provincijalci prema Beogradu i Beograđanima.
Beograd je glavni grad ove države, svidelo se to nekima ili ne, i kao takav nosi privilegije za svoje žitelje koji su u stanju da mu se prilagode. Ta superiornost je potpuno dovoljna, a sve ostale varijacije su degutantne. :lol:
Rekao sam mu da je Novi sad najlepsi grad i da smo fino vaspitani :) kulturni ljudi
 
Da.Jos od 1972.
Nije to nista novo.Ljudi u Beogradu su najvise ne podnose djetice i ove iz Bosne zato sto oni nece da se prilagode zivotu u gradu vec su svoje ponasanje doneli sa sobom i zato sto otimaju radna mesta jer kao rodjaci i "izbeglice" imaju prednost.

Pisem "izbeglice" jer od zadnje bezanije je proslo 20 godina,dobili su stanove za sica kintu koju otplacuju ili su dobili materijal za kucerine plus sto godinama nikakve dadzbine nisu platili vec smo mi placali za njih kroz novac za ovo i ono.
Dok obican gradjanin Srbije nema nista jer crkava od placanja dadzbina koje rastu "jadne izbeglice" imaju sve novo jer nikada pre nista nisu placali i imaju nove stanove ili materijal za kucu gde ne placaju prikljucke za struju,vodu,nista jer su "jadne izbeglice" .

Djetici su se odrekli srpskog pisma,jezika,odrekli Srbije,odrekli Srba i ne podnose nas a ovamo stalno dolaze u BG.Treba i mi isto da odbijamo njih kao oni nas a ne ovo sto se sad radi.

Чему да се прилагоде мајкети? Овом хаосу и нереду? А да вам радна места није деда можда оставио овде у Београду? Сад би неко требало да рмба на селу по цео дан, да би ти могла да бираш између измишљених радних места. Српског писма? А где се теби деде "српско" писмо?
 
Калемегдан није БГ.

Jok nego je Liman :lol:

А урбанизован град БГ није ни данас.

Može bolje ali je i dalje najurbaniji komad ove zemlje. Ljudi su barem svoji i slobodni, a to je najvažnije obeležje velikog grada.

- - - - - - - - - -

Beograđani nepostoje.

I to je tačno

- - - - - - - - - -

.Ljudi u Beogradu su najvise ne podnose djetice i ove iz Bosne zato sto oni nece da se prilagode zivotu u gradu vec su svoje ponasanje doneli sa sobom i zato sto otimaju radna mesta jer kao rodjaci i "izbeglice" imaju prednost.

.

Crnogorce ne volim , bilo da su "naši" ili Milovi a protiv Bosanaca nemam ništa. Štaviše, gotivim ih
Nažalost, spadam u retke koji "ne miriše" đetiće a velike su štetočine
 
Da li ima istine da beogradjani gledaju dosljake sa visine,iako zive u Beogradu da ne nabrajam sad gradove,ne podnose ih?Jednom prilkom pricamo ja i moj poznanik koji je iz Beograda i krece prica-'vi iz Novog sada osecate se inferiorno,imate kompleks zbog nas koji smo iz Beograda,sta vi imate osim tog Exita'?

mjok... di bi mi.. sta ce, da mi zaklopacani budu mozda reper?

zna se de je mozak... krug dvojke, sve van njega je operisano od logike racija apstrakcije ili onog najlepseg.... kreacije
 
HVALA BEOGRADE


1. Hvala Beograde sto si 26 marta 1941 izasao na ulice i demonstracijama odbio trojni pakt, doveli kralja Petra2 na vlast a sto smo kasnije to platili sa skoro 2 milona zrtava.

2. Hvala Beograde sto si 20 oktobra 1944 sav na nogama sa transparentima "DOLE KRALJ" docekao Tita na belom konju, koju je kasnije na karti iskasapio Srbiju.

3. Hvala Beograde sto si 1991 godine nahuskao Srpsko stanovnistvo u Hrvatskoj na rat obecavajuci kule i gradove da bi kasnije ih izdao, sta je 500 hiljada Srba koji su morali napustiti svoje domove 1995.

4. Hvala Beograde sto si 1994 uveo blokadu na Drini prema R. Srpskoj i tako ih ostavivsi na milost ili nemilost neprijateljima.


5. Hvala Beograde sto si potpisao Dejton i naterao tamosnje srpske vodje da ga sprovedu uz ultimatum da ce zavrsiti kao RSK ako vas ne poslusaju, jeste da je 150 hiljada Srba morala napustiti Sarajevo a i delimicnim davanjem Brckog ste isekli RS na dva dela. Medjutim sta ima veze.

6. Hvala Beograde za "silne dobrovoljce" koje ste poslali svojoj braci u Bosnu i Hrvatsku za vreme ratova devedesetih godina. Posebno vam se "zahvaljujemo" sto ste im poslali Arkana, Skorpione, Zute Ose.
7. Hvala Beograde sto si "pobedio" NATO pakt 1999 i "nisi" dao Kosovo.

8. Hvala Beograde sto si u martu 2004 u pogromu nad Kosovskim Srbima izasao sav na ulice i uz Cecu koja je citala sa papira "Oce Nas" , se SAMO pomolio za spas SRBSTVA.

9. Hvala Beograde sto danas manipulises sa Srbima na Kosovu i vuces ih za nos radi sopstvenih interesa.

10. Hvala Beograde sto si spasao nasu kulturu, moral itd... Hvala vam za Grand Sou, Pink, Skandal, razne Esmeralde i Sulejmane, za uvek spremne Arene hrvatskim i muslimanskim pevacima koji su za vreme rata pevali antisrpske pesme. Za sve medije koji iz dana u dan truju nasu omaldinu i srozavaju moral i prave vrednosti.
 
Poslednja izmena:
Mislim da to delom nosi i ekonomska i kulturoloska centralizacija. Vece selo pojede manje... Na zalost to je kod nas ekstremno, kao i mnoge druge stvari. Realno i taj Bg i sl veci gradovi imaju kapacitet za 3X manje stanovnistva nego sto jeste. E sada buniti se i okrivljavati dosljake je opet taj los nacin razmisljanja.
Pr, dok beograd gradi lobijski interesne gradjevine poput ovog na vodi i sl, gde ce samo bogata klasa imati koristi, i ekonomija prodaje i preprodaje bez prozvodnje (citaj: presipanje iz supljeg u prazno), cela Vojvodina izadje svaki dan i gleda u nebo hoce li biti kise ili ne i tako orijentise jednu od najvecih privrednih grana cele drzave. Pravljenje neefikasnih obilaznih mostova i sl, dok je jeziv br ljudi koji ginu na magistralama i putevima predvidjenim za rusenje jos pre nekoliko decenija.
Ono cega se najvise uzasavam, jeste izgradnja kulta nekog mesta i pokazivanje tog polis kompleksa akcentovanjem urbanog statusa tog mesta. Pa onda kao u Brajanovom Zitju gde god ubace Beograd, ubace i rec grad: grada Beograda, grad Beograd, dana kada je u gradu Beogradu i sl.
No dokle god budemo imali tendenciju da ispunimo taj megalo kompleks i gradili nekakve kule koje nam nista ne znace osim falusnog pokazivanja svetu ili mozda samima sebi? Dotle cemo se i takmiciti ko je urbaniji, kulturniji i informisaniji, dok cela Srbija slabi a pojedinci kupe kajmak.

Naravno: Pravilo koje vazi za jedan ispunjujuc nacin zivota kako za individuu tako i za grupu, koje glasi:" Da bi bio uspesan moras da zadovojlis 3 kriterijuma u bilo kom delovanju... Da je subjekat zadovoljen, da je objekat zadovoljen, i da je okruzenje zadovoljno tim delovanjem", je zamenjeno jednim pravilom zvano Bahatost.
 
Dosta Beogradjana mrzi provincijalce, to je tačno. Ja sam iz Beograda pa znam. Meni lično ni najmanje ne smeta niko, osim većine Crnogoraca, koje organski ne podnosim. Ja kad vidim nekog našeg iz Bosne, Krajine, sa Kosova u BG-u ja se radujem zbog njih ako su se snašli, ali Crnogorci su posebna fela, oni nisu nikakve izbeglice, ne smatraju sebe Srbima i slično. Ništa iritantnije nikad nisam sreo od njih, i odvratnije. Oni sebe ne smatraju Srbima, ali još uvek dolaze na naše fakultete, tu se školuju i slično, pritom mislim da novčano nisu tretirani kao strani studenti, ne plaćaju veći iznos, nego kao da su gradjani Srbije. Doslovno ničeg odvratnijeg, nabedjenijeg, bezrazložno nadmenijeg i jadnijeg ja od njih nisam sreo. Baš sam skoro imao konflikt sa jednim u prodavnici. Krenuo čovek da se žali, sve onako onim njihovim 'naglaskom' jer ja naručujem dok on još čeka da mu donesu ono što je poručio, pa to usporava donošenje njegove porudžbine. I još krenuo da me vredja i provocira, najstrašnijim uvredama. Izbacili su nas napolje, zamalo ga nisam ubio. A bio je tu sa sinom.

Ima i okej Crnogoraca, onih koji vole Srbiju, ali su takvi u manjini i ne ponašaju se tako. Većina ovih što dodju na školovanje i rad su pak *********, i učlanjuju se u antisrpske stranke. Da ne govorimo o bezobrazluku i osionosti.
 
pre imam taj utisak u vojvodini tj bash u novom sadu... mada povrsno ne idem bas tako cesto
u bg nemam taj utisak nekako je izmesano tu svega i svacega

inace s ljudima iz provincije sam imala problem da su mi nekako previse normalni pa se nisam uklapala... ako su malo pomereniji to vec nekako ajde
 

Имаш логичку грешку. За све наведено треба да се захвалиш управо онима који су ујахивали на коњима `44. у Београд. И свима осталима који су касније "оставили овце на пар месеци да у Београду среде стан, вилу, радно место и пензију па да се врате као победници у завичај".


Дакле, ове што отварају овакве теме за додатне поделе међу људима, одвео бих у шуму, везао за дрво и....ма знате како иде даље...
 
Jok nego je Liman :lol:



Može bolje ali je i dalje najurbaniji komad ove zemlje. Ljudi su barem svoji i slobodni, a to je najvažnije obeležje velikog grada.

- - - - - - - - - -



I to je tačno

- - - - - - - - - -



Crnogorce ne volim , bilo da su "naši" ili Milovi a protiv Bosanaca nemam ništa. Štaviše, gotivim ih
Nažalost, spadam u retke koji "ne miriše" đetiće a velike su štetočine
Калемегдан је тврђава дуго времена само погранична, не може се сматрати градом, поготово није доказ неког ултра, мега, гига дугог битисања.
Сењак и Дедиње где су некретнине с највишим ценама у преко половине случајева немају канализацију, град је саобраћајни и урбанистички хаос...
Није поредив с градовима сличне величине чак и кад се ради о градовима из екс социјалистичких земаља.

- - - - - - - - - -

mjok... di bi mi.. sta ce, da mi zaklopacani budu mozda reper?

zna se de je mozak... krug dvojke, sve van njega je operisano od logike racija apstrakcije ili onog najlepseg.... kreacije
Таман нам и иде спрам мозга... ко да су га транспрантирали из Зимбабвеа.
 
Da li ima istine da beogradjani gledaju dosljake sa visine,iako zive u Beogradu da ne nabrajam sad gradove,ne podnose ih?Jednom prilkom pricamo ja i moj poznanik koji je iz Beograda i krece prica-'vi iz Novog sada osecate se inferiorno,imate kompleks zbog nas koji smo iz Beograda,sta vi imate osim tog Exita'?
Svi mi zasnivamo svoj identitet na necemu.
Ako je nekome mesto rodjenja glavna stavka sa kojom se identifikuje, znaci da nema nista vaznije, a misljenje takvih ljudi shvatati ozbiljno je skroz neozbiljno ;)
 

Back
Top