LaFerrari vs McLaren P1

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Ferrarijeve automobile teško da ćete videti na nekom uporednom testu, osim tamo gde se unapred zna da će odneti pobedu... ovaj put, privatno organizovana „trka“ između LaFerrari i McLaren P1 pokazala je ko je zapravo brži!
Svi znamo koliko je Ferrari „osetljiv“ kada su u pitanju testovi njegovih automobila i kako ne daje svoja vozila na uporedne testove osim ako nije siguran da će „propet konjić“ zasigurno odneti pobedu! Sećate se i onog epskog obračuna McLarena P1, Porschea 918 Spyder i… Ducati 1199 Panigale Superleggera, budući da Ferrari nije želeo da dostavi svoj novi LaFerrari!
Pa, nakon ovog, nažalost prekratkog video zapisa, sada nam je svakako jasnije zbog čega je to urađeno, budući da je u duelu sa McLarenom P1, LaFerrari u oba slučaja („leteći start“ i iz mirovanja) poprilično zaostao za britanskim hiperautomobilom!


:balavi: Ne znam koji bih..mozda oba...:malav:


McLaren-P1-Supercar-Paris-2013-Image-08-800.jpg




bbr-ferrari-laferrari-p1867b1.jpg


 
Ne ulazim u to da li je Ferari bolji ili losiji ali ovaj video je smesan. Treba da im poverujemo na osnovu dva prolaska kroz ciljnu ravninu.

Neka isti vozac izvoza 10 krugova u jednom pa 10 u drugom da se sve lepo snimo pa cu onda moci da komentarisem o tome koji je brzi.
 
Ne ulazim u to da li je Ferari bolji ili losiji ali ovaj video je smesan. Treba da im poverujemo na osnovu dva prolaska kroz ciljnu ravninu.

Neka isti vozac izvoza 10 krugova u jednom pa 10 u drugom da se sve lepo snimo pa cu onda moci da komentarisem o tome koji je brzi.
Nije to ni bilo zvanicno..video si..bila je to privatno organizovana "trka" izmedju LaFerrari i McLarenP1

A koji je po tvom misljenju brzi...
 
Ferrarijeve automobile teško da ćete videti na nekom uporednom testu, osim tamo gde se unapred zna da će odneti pobedu... ovaj put, privatno organizovana „trka“ između LaFerrari i McLaren P1 pokazala je ko je zapravo brži!
Svi znamo koliko je Ferrari „osetljiv“ kada su u pitanju testovi njegovih automobila i kako ne daje svoja vozila na uporedne testove osim ako nije siguran da će „propet konjić“ zasigurno odneti pobedu! Sećate se i onog epskog obračuna McLarena P1, Porschea 918 Spyder i… Ducati 1199 Panigale Superleggera, budući da Ferrari nije želeo da dostavi svoj novi LaFerrari!
Pa, nakon ovog, nažalost prekratkog video zapisa, sada nam je svakako jasnije zbog čega je to urađeno, budući da je u duelu sa McLarenom P1, LaFerrari u oba slučaja („leteći start“ i iz mirovanja) poprilično zaostao za britanskim hiperautomobilom!


:balavi: Ne znam koji bih..mozda oba...:malav:


McLaren-P1-Supercar-Paris-2013-Image-08-800.jpg




bbr-ferrari-laferrari-p1867b1.jpg


Nina bre, kako ne znas, Ferari, Italija, srce, dusa ... a u onom Meklarenu se Mr. Bean slupao, pa ti vidi ..
 
Ferrari je za mene uvek bio šminkerski auto, za modne kreatore, bogate pedere, za one koji kupe nešto samo zbog imena. Ferrarija sam često vidjao na ulicama i pre se okrenem za Mazdom 6 nego za njim. Kada sam video novi McLaren, tu sam se smrzao. Zvuk, izgled, sama pojava.

Definitivno ne bih uzeo Ferrari, jer koliko sam čitao i nije baš kvalitetan i pouzdan. Više sam za Poršea ili McLaren-a.

Inače:

http://vesti.mojauto.rs/Aktuelne-ve...aci-2600-vozila-zbog-vazdusnih-jastuka-Takate
 
Za mene, najlepsi auto je Ferrari Berlinetta F12.
Ali ako bih mogao da biram, za zivota bih voleo da provozam Lambo Huracan, posto nikad necu biti u mogucnosti da ga kupim.
Mozda i Maserati Ghibli, skromno :)

- - - - - - - - - -

LaFerrari su unakazili sa ovim izduzenim nosacima za retrovizore sa strane...ali je brutalan auto svakako.
 
hvala ali za mene je samo jedan zuti autic..:lol:

36_8.34.jpg


mada moze i druge boje, nisam gadljiva na crnu a ni na crvenu ..:lol:

aventador..ima ga i Ronaldo...

B7f7hJhIUAA6mUP.jpg




a moze i veneno...

Veneno-Roadster_1_2706498b.jpg
Ali ne moze s tom visinom po nasim grbavim putevima. Upotrebna vrednost = 0. Jedino da ga s vremena na vreme upalis da bi komsije crkle od muke i zavisti, ako ti je to bitno. I za tu namenu je bolji Ferari jer za Meklaren vise od polovine ljudi ovde nije ni culo.
Nego, za koriscenje ona Bengula sto si je onomad slikala nije losa stvarka. :)
 
Aj da napisem i ja po koju rec:
Da li bih posedovao neki superautomobil??? Mozda bi neko rekao da sam lud ali odgovor je veliko NE!
Prvo bi bacio ogromne pare, drugo verovatno ga ne bi ni vozio iz nekog straha (kao sto to mnogi rade) da ga ne iscukam, a trece koji ce mi to uopste... Vise bih se obradovao da mi ga da neko da ga na kratko probam i da vise nemam veze sa tim.
E sad evo samo nekih auta (prvi koji su mi pali napamet) koje sam oduvek zeleo bas da imam, a naravno manjeg su kalibra od superautomobila:
Honda NSX
1992-honda-nsx-r1-big-1.jpg
Porsche 993 (i to bas ovu generaciju)
537739d1305839348-why-do-1.jpg
BMW 850csi
bmw-850csi-1.jpg
Nissan Skyline R34
original-1.jpg
Nissan GTR
nissan-gt-r-gt-6-nsimo-1.jpg
 
Pa ja, pametno, ne taj gej ferrari, ko li ga kupuje samo...
nego taj 850 ima loš motor, ali nije to svakodnedni auto. NSX sam video davno uživo.
Poršee vidjam svakog dana i za njima se okrećem. Rado bih imao 996 ili 997 turbo. Naravno, o 9ff mogu samo dodadno da sanjam.
Nissan je ferari kiler za 3x manje para :mrgreen:
 

Back
Top