Jesam glupa ili sta?

Sladja87

Početnik
Poruka
15
Muz mi radi u firmi, ima solidnu platu za danasnje uslove, ja ne radim, a i sta god bih pocela ne ide.Trenutno sam u jednoj prodavnici prehrane, menjam komsinicu, i vec tri puta imam manjak 70-80 din..Imam osecaj da sam glupa, bukvalno, i da za mene nije nista.Pre par meseci sam se skinula sa antidepresiva, i bilo je sve ok, aliu situacijama kao te, cini mi se da nisam vredna nicega, da sam totalni debil.Gazde su ok, sto me jos vise ubija u pojam, kad kazu, ok je, desava se, a mene sram jede..Da li je to za posetu doktoru, ili sta?Stalno cujem od tate kako hvali svoju sinovicu kako ima dva posla, kako je samostalna, kako cvrsto stoji na nogama, a onda vidim sebe gubitnika, koji nigde nije pristao... Zaista se lose osecam.
 
Poslednja izmena:
Ok sam i sa njim i sa njegovima...Njegovi su malo prica za sebe.....Bez posla, otac bivsi alkoholicar, sada ne izbija iz kladionice, majka malo asa basa, nista za zivota nisu stvorili ni obezbedili deci, a ni sada,gledaju samo sebe, i prvo sebe,moji nam finansijski pomazu...kada smo se uselili na sprat, od svoje plate sam tada kupovala sve za kucu, njegova majka je otisla i sebi kupila sporet, tepih....itd, i nista, ali bas nista nama, uz izgovor, imate vi tvoje, pa oni ce vama pomoci.Muz je zaista na mojoj strani za sve, zna da na njih ne moze da se osloni..
 
Ti si osoba koja tek polako staje na noge i normalno je sto ti se desava samo ne prestaj da se boris.

Izlecila si se i nemoj nikako da se poredis sa nekim-nije imao tvoj zivotni put i ne zna koji pakao si prosla.

Polako,dodje sve na svoje.
 
Padas u depresiju jer ne radis,moj savet ti je pocni da radis drugi posao i malo se privikni da je to stvaran zivot,i nemoj sebe da sazaljevas,ako imas neke propuste to se desava i to je normalno.
 
Ttu ti je tata najveci problem...
A sto se tice manjka, tu samo trebas, otkriti odakle nastaje manjak, matematika, manjak koncentracije (antidepresivi nisu bas boza i koncentracija je smanjena) ili nesto trece.

Sledece je latentna psihicka nestabilnost....taj problem imas i to je sklonost, a ne mora da bude stanje...
Psihoterapije to razresavaju, a lecenje psihijatara bez psihoterapije , moderno u Srbiji, ja zovem dotuci ga maljem covece....jer obicno psihijatri daju takve lekove pacijentima da ovaj pocne posle par dana spavanja da bukvalno gleda u jednu tacku i sve mu ravno....

A na kraju najtezi problem je TATA, jer taj problem neces resiti. Bez obzira sto je uzrok i ostalih problema, bez obzira sto se ne cini da je problem, problem je.
Naravno toliki ljudi zive a da su totalno odlepili, sto je mnogo teze stanje, a sto ne bi ti sa neresenim tata problemom...
Da je tako lako , bilo bi dobro.
Ali nije....posto nista nije racionalno , vec je problem iracionalne prirode...

Moje vidjenje je ostavi tatu na miru , nemas ti snage da resis taj svoj problem...
Psihijatriju prevaspitaj da sadrzi i psihoterapiju inace dzaba...
A manjak se trazi , nije to strasno imati manjak...a ne verujem da si bas tolika postenica kakvom se predstavljas, iako ovo da kazes da si glupa daje mogucnost da ne primecujes mnogo toga i onda si u svom svetu postenja...
Mali autista...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Muz mi radi u firmi, ima solidnu platu za danasnje uslove, ja ne radim, a i sta god bih pocela ne ide.Trenutno sam u jednoj prodavnici prehrane, menjam komsinicu, i vec tri puta imam manjak 70-80 din..Imam osecaj da sam glupa, bukvalno, i da za mene nije nista.Pre par meseci sam se skinula sa antidepresiva, i bilo je sve ok, aliu situacijama kao te, cini mi se da nisam vredna nicega, da sam totalni debil.Gazde su ok, sto me jos vise ubija u pojam, kad kazu, ok je, desava se, a mene sram jede..Da li je to za posetu doktoru, ili sta?Stalno cujem od tate kako hvali svoju sinovicu kako ima dva posla, kako je samostalna, kako cvrsto stoji na nogama, a onda vidim sebe gubitnika, koji nigde nije pristao... Zaista se lose osecam.



Uozbilji se i skoncentrisi se. ne budi malodusna.Malo vise paznje i bice sve ok.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imala sam manjka u radnji, 3x, pa se pitam jesam li debil, glupa ili sta???? Ukratko....Upala sam u bedak zbog toga....

ma nije to neki manjak, 50 60 dinara...
nemoj se bedacis zbog toga...
koliko si puta oprostila dinar, dva...
nemam sitno i te fore...
msm, dobra stvar je sto te gazde ne kinje,
ne sumnjaju u tebe i tako to...
a ti samo malo vise povedi racuna sta i kako
i bice sve ok...
 
Muz mi radi u firmi, ima solidnu platu za danasnje uslove, ja ne radim, a i sta god bih pocela ne ide.Trenutno sam u jednoj prodavnici prehrane, menjam komsinicu, i vec tri puta imam manjak 70-80 din..Imam osecaj da sam glupa, bukvalno, i da za mene nije nista.Pre par meseci sam se skinula sa antidepresiva, i bilo je sve ok, aliu situacijama kao te, cini mi se da nisam vredna nicega, da sam totalni debil.Gazde su ok, sto me jos vise ubija u pojam, kad kazu, ok je, desava se, a mene sram jede..Da li je to za posetu doktoru, ili sta?Stalno cujem od tate kako hvali svoju sinovicu kako ima dva posla, kako je samostalna, kako cvrsto stoji na nogama, a onda vidim sebe gubitnika, koji nigde nije pristao... Zaista se lose osecam.

Samopouzdanje ti se srozalo to je ovde normalno.
Svi gledamo filmove u kojima si neuspešan ako imaš posao a ne svoju firmu, dok živimo u zemlji u kojoj si srećan ako te "omladinska" zaposli, sa 33 godine, kao prepakivača peciva za 12 hiljada mesečno.

Zato su ovi na državnoj sisi toliko i besni i neiživljeni pa svaki drugi ponižava i vređa jer je i sam svestan da je tako prijavljen i ušuškan večno zavezan za 31 hiljadu dok ne crkne.
 
Uzgred, mene su tako jednom prosledili da radim u nekoj kladionici za hiljadu dinara dnevno :D ali kao biće i bakšiš. Ja "samo trebala da kuvam kafe iza šanka", kad ono i konobarica i hostesa i šankerica u jednom. I ne radi se osam sati nego 12 dnevno. E sad neki klinac još tada mlađi od mene dobrih 5 godina visi tamo na uplatama i na svakih 10 minuta dolazi do "kase" (fioka s parama) i uzima valjda sitninu treba mu. Pojave se neki drugari ostave silan bakšiš, ostavi neki matori prdonja, ostave još dvojica, bilo tu skoro za soma i po :lol: ali kad sam trebala da idem kući, uljudno se izjašnjavajući da ne bih da radim 12 sati dnevno za hiljadarku, ispade da imam manjak :D a mali se pravio blesav.

Sad bih mu šamare nalupala al' šta ću kad kasno palim tada mi izgledalo da sam ja nešto us*ala :neutral:
 
Hello, Sladjo.

Iskreno, ne vidim razlog zasto bi nipodastavala sebe, i imala osecaj krivice. Cemu hranjenje tih negativnih emocija? Mozda bi trebalo da razmislis sta dobijas time. Ja to uvek radim.. : ] Na primer, ako nipodastavam sebe, rezultat je to, da sam ja ta koja je zrtva, ona koju niko ne razume, ona koja nije vrednovana, uprkos svim kvalitetima. Promeni ugao gledanja, i prekini nipodastavanje. Iz svega mozes izaci, samo promenom perspektive, vibracije. Uvek nesto dobijamo patnjom. Razmisli malo o tome.
Fokusiraj se na sebe, ne na druge, jer apsolutno je nebitno sta drugi misle o nama, zasto bi vrednovala sebe na osnovu tudjeg misljenja o tebi? Ne trebaju ti antidepresivi kako bi vednovala sebe, narocite ne zbog sitnice, kao sto je ta. :]

Glavu gore! :bye:
 
Uzgred, mene su tako jednom prosledili da radim u nekoj kladionici za hiljadu dinara dnevno :D ali kao biće i bakšiš. Ja "samo trebala da kuvam kafe iza šanka", kad ono i konobarica i hostesa i šankerica u jednom. I ne radi se osam sati nego 12 dnevno. E sad neki klinac još tada mlađi od mene dobrih 5 godina visi tamo na uplatama i na svakih 10 minuta dolazi do "kase" (fioka s parama) i uzima valjda sitninu treba mu. Pojave se neki drugari ostave silan bakšiš, ostavi neki matori prdonja, ostave još dvojica, bilo tu skoro za soma i po :lol: ali kad sam trebala da idem kući, uljudno se izjašnjavajući da ne bih da radim 12 sati dnevno za hiljadarku, ispade da imam manjak :D a mali se pravio blesav.

Sad bih mu šamare nalupala al' šta ću kad kasno palim tada mi izgledalo da sam ja nešto us*ala :neutral:

Mali se redovno pravi blesav, a bakšiša nigde.....!
 
pa verovatno i jesi glupa, mozda nisi mnogo, ali cim sumnjas znaci da u tome ima neke istine
ajde jednom da ti se desi, to je ok, posle malo ukljucis mozak i povedes racuna o kasi, pa i drugi put kad se desi manjak nije strasno, treci put vec ispadas glupa
 
Ttu ti je tata najveci problem...
A sto se tice manjka, tu samo trebas, otkriti odakle nastaje manjak, matematika, manjak koncentracije (antidepresivi nisu bas boza i koncentracija je smanjena) ili nesto trece.

Sledece je latentna psihicka nestabilnost....taj problem imas i to je sklonost, a ne mora da bude stanje...
Psihoterapije to razresavaju, a lecenje psihijatara bez psihoterapije , moderno u Srbiji, ja zovem dotuci ga maljem covece....jer obicno psihijatri daju takve lekove pacijentima da ovaj pocne posle par dana spavanja da bukvalno gleda u jednu tacku i sve mu ravno....

A na kraju najtezi problem je TATA, jer taj problem neces resiti. Bez obzira sto je uzrok i ostalih problema, bez obzira sto se ne cini da je problem, problem je.
Naravno toliki ljudi zive a da su totalno odlepili, sto je mnogo teze stanje, a sto ne bi ti sa neresenim tata problemom...
Da je tako lako , bilo bi dobro.
Ali nije....posto nista nije racionalno , vec je problem iracionalne prirode...

Moje vidjenje je ostavi tatu na miru , nemas ti snage da resis taj svoj problem...
Psihijatriju prevaspitaj da sadrzi i psihoterapiju inace dzaba...
A manjak se trazi , nije to strasno imati manjak...a ne verujem da si bas tolika postenica kakvom se predstavljas, iako ovo da kazes da si glupa daje mogucnost da ne primecujes mnogo toga i onda si u svom svetu postenja...
Mali autista...

Odlicna analiza, jedino bih dodala, da ne ocekuje ni od svojih a ni od njegovih ( za koje uzgred rece da jedva krpe kraj skrajem, pa od slepca oci traziti ne mozes) finansijsku pomoc, jer udala se, dakle mora sama graditi svoj zivot i porodicu. Takodje mislim da su za njeno stanje krivci roditelji koji je nisu osamostalili za zivot, u svakom pogledu, jer neko ko je mlad ne zavidi svekru i svekrvi sto kupuju, mos misliti citav sporet! Mlada je, nadji posao za koji si sposobna i odrasti!
 

Back
Top