Jesam glupa ili sta?
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Jesam glupa ili sta?

Početnik
    Učlanjen
    08.04.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Jesam glupa ili sta?

Muz mi radi u firmi, ima solidnu platu za danasnje uslove, ja ne radim, a i sta god bih pocela ne ide.Trenutno sam u jednoj prodavnici prehrane, menjam komsinicu, i vec tri puta imam manjak 70-80 din..Imam osecaj da sam glupa, bukvalno, i da za mene nije nista.Pre par meseci sam se skinula sa antidepresiva, i bilo je sve ok, aliu situacijama kao te, cini mi se da nisam vredna nicega, da sam totalni debil.Gazde su ok, sto me jos vise ubija u pojam, kad kazu, ok je, desava se, a mene sram jede..Da li je to za posetu doktoru, ili sta?Stalno cujem od tate kako hvali svoju sinovicu kako ima dva posla, kako je samostalna, kako cvrsto stoji na nogama, a onda vidim sebe gubitnika, koji nigde nije pristao... Zaista se lose osecam.
    Poslednji put ažurirao/la Sladja87 : 21.07.2015. u 22:00

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Podrazumevano Re: Jesam glupa ili sta?

ma opusteno niko ne radi ovde valjano navikli smo
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    900

nastavi sa antidepr.vratice ti volju.je l ti je psihijatar skinuo te lekove ili si ti sama prestala?

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

A da nađeš nekog ljubavnika sa strane da ti podigne samopouzdanje... ja bih te muv'o da si godinu-dvije mlađa i da se ne zoveš Slađa...
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Početnik
    Učlanjen
    08.04.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Psihijatar...Bila sam ok..Bukvalno me nije nista moglo pokolebati, ili dovesti do ovakvog stanja. Ne znam da li su te greske normalne kod drugih ljudi, ili ih samo ja prezivljavam katastrofalno..?

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sladja87 Pogledaj poruku
    Psihijatar...Bila sam ok..Bukvalno me nije nista moglo pokolebati, ili dovesti do ovakvog stanja. Ne znam da li su te greske normalne kod drugih ljudi, ili ih samo ja prezivljavam katastrofalno..?
    Previše si rastrzana !
    Kako se slažeš sa mužem ?
    Možda je tu suština problema,
    pa te to remeti u obavljanju svakodnevnih poslova !?

Početnik
    Učlanjen
    08.04.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ok sam i sa njim i sa njegovima...Njegovi su malo prica za sebe.....Bez posla, otac bivsi alkoholicar, sada ne izbija iz kladionice, majka malo asa basa, nista za zivota nisu stvorili ni obezbedili deci, a ni sada,gledaju samo sebe, i prvo sebe,moji nam finansijski pomazu...kada smo se uselili na sprat, od svoje plate sam tada kupovala sve za kucu, njegova majka je otisla i sebi kupila sporet, tepih....itd, i nista, ali bas nista nama, uz izgovor, imate vi tvoje, pa oni ce vama pomoci.Muz je zaista na mojoj strani za sve, zna da na njih ne moze da se osloni..

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    466

Ti si osoba koja tek polako staje na noge i normalno je sto ti se desava samo ne prestaj da se boris.

Izlecila si se i nemoj nikako da se poredis sa nekim-nije imao tvoj zivotni put i ne zna koji pakao si prosla.

Polako,dodje sve na svoje.

Buduća legenda
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    836

Sta tebe "boli", to sto si los trgovac ili psihicki problem ili problemi u familiji, o cemu da pisemo!

Početnik
    Učlanjen
    08.04.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imala sam manjka u radnji, 3x, pa se pitam jesam li debil, glupa ili sta???? Ukratko....Upala sam u bedak zbog toga....

Buduća legenda
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    836

Imala sam manjka u radnji, 3x, pa se pitam jesam li debil, glupa ili sta???? Ukratko....Upala sam u bedak zbog toga....
    Mani se onda trgovine i izacices iz bedaka.

Domaćin
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Padas u depresiju jer ne radis,moj savet ti je pocni da radis drugi posao i malo se privikni da je to stvaran zivot,i nemoj sebe da sazaljevas,ako imas neke propuste to se desava i to je normalno.

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Ttu ti je tata najveci problem...
    A sto se tice manjka, tu samo trebas, otkriti odakle nastaje manjak, matematika, manjak koncentracije (antidepresivi nisu bas boza i koncentracija je smanjena) ili nesto trece.

Sledece je latentna psihicka nestabilnost....taj problem imas i to je sklonost, a ne mora da bude stanje...
    Psihoterapije to razresavaju, a lecenje psihijatara bez psihoterapije , moderno u Srbiji, ja zovem dotuci ga maljem covece....jer obicno psihijatri daju takve lekove pacijentima da ovaj pocne posle par dana spavanja da bukvalno gleda u jednu tacku i sve mu ravno....

A na kraju najtezi problem je TATA, jer taj problem neces resiti. Bez obzira sto je uzrok i ostalih problema, bez obzira sto se ne cini da je problem, problem je.
    Naravno toliki ljudi zive a da su totalno odlepili, sto je mnogo teze stanje, a sto ne bi ti sa neresenim tata problemom...
    Da je tako lako , bilo bi dobro.
    Ali nije....posto nista nije racionalno , vec je problem iracionalne prirode...

Moje vidjenje je ostavi tatu na miru , nemas ti snage da resis taj svoj problem...
    Psihijatriju prevaspitaj da sadrzi i psihoterapiju inace dzaba...
    A manjak se trazi , nije to strasno imati manjak...a ne verujem da si bas tolika postenica kakvom se predstavljas, iako ovo da kazes da si glupa daje mogucnost da ne primecujes mnogo toga i onda si u svom svetu postenja...
    Mali autista...
    Poslednji put ažurirao/la Vexy : 22.07.2015. u 17:13

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

sve to sto mislis o sebi i takvo tvoje ponasanje posledica su deprisije, nije trebalo da prekines lekove
    idi kod dr popricaj pa vidi kako da delate
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Iskusan sumara (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    153

Imala sam manjka u radnji, 3x, pa se pitam jesam li debil, glupa ili sta???? Ukratko....Upala sam u bedak zbog toga
    Nista strasno, to je nesto sto se desava u trgovini. Desava se i iskusnijim trgovcima a ne samo pocetnicima.
    Da li imas iskustva u trgovini ili ti je ovo prvi posao?

Iskusan petar_z (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Bice da je ovo.

Buduća legenda Milan od Gruze (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    733

Muz mi radi u firmi, ima solidnu platu za danasnje uslove, ja ne radim, a i sta god bih pocela ne ide.Trenutno sam u jednoj prodavnici prehrane, menjam komsinicu, i vec tri puta imam manjak 70-80 din..Imam osecaj da sam glupa, bukvalno, i da za mene nije nista.Pre par meseci sam se skinula sa antidepresiva, i bilo je sve ok, aliu situacijama kao te, cini mi se da nisam vredna nicega, da sam totalni debil.Gazde su ok, sto me jos vise ubija u pojam, kad kazu, ok je, desava se, a mene sram jede..Da li je to za posetu doktoru, ili sta?Stalno cujem od tate kako hvali svoju sinovicu kako ima dva posla, kako je samostalna, kako cvrsto stoji na nogama, a onda vidim sebe gubitnika, koji nigde nije pristao... Zaista se lose osecam.

Uozbilji se i skoncentrisi se. ne budi malodusna.Malo vise paznje i bice sve ok.
    Poslednji put ažurirao/la Vexy : 22.07.2015. u 17:11

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

ma nije to neki manjak, 50 60 dinara...
    nemoj se bedacis zbog toga...
    koliko si puta oprostila dinar, dva...
    nemam sitno i te fore...
    msm, dobra stvar je sto te gazde ne kinje,
    ne sumnjaju u tebe i tako to...
    a ti samo malo vise povedi racuna sta i kako
    i bice sve ok...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    800

Samopouzdanje ti se srozalo to je ovde normalno.
    Svi gledamo filmove u kojima si neuspešan ako imaš posao a ne svoju firmu, dok živimo u zemlji u kojoj si srećan ako te "omladinska" zaposli, sa 33 godine, kao prepakivača peciva za 12 hiljada mesečno.

Zato su ovi na državnoj sisi toliko i besni i neiživljeni pa svaki drugi ponižava i vređa jer je i sam svestan da je tako prijavljen i ušuškan večno zavezan za 31 hiljadu dok ne crkne.
    Janidebi

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    800

Uzgred, mene su tako jednom prosledili da radim u nekoj kladionici za hiljadu dinara dnevno ali kao biće i bakšiš. Ja "samo trebala da kuvam kafe iza šanka", kad ono i konobarica i hostesa i šankerica u jednom. I ne radi se osam sati nego 12 dnevno. E sad neki klinac još tada mlađi od mene dobrih 5 godina visi tamo na uplatama i na svakih 10 minuta dolazi do "kase" (fioka s parama) i uzima valjda sitninu treba mu. Pojave se neki drugari ostave silan bakšiš, ostavi neki matori prdonja, ostave još dvojica, bilo tu skoro za soma i po ali kad sam trebala da idem kući, uljudno se izjašnjavajući da ne bih da radim 12 sati dnevno za hiljadarku, ispade da imam manjak a mali se pravio blesav.

Sad bih mu šamare nalupala al' šta ću kad kasno palim tada mi izgledalo da sam ja nešto us*ala
    Janidebi

Moderator Vexy (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    3924

Samo malo više obrati pažnju, skoncentriši se, i biće sve ok.

Primećen član Xenoturbella (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Hello, Sladjo.

Iskreno, ne vidim razlog zasto bi nipodastavala sebe, i imala osecaj krivice. Cemu hranjenje tih negativnih emocija? Mozda bi trebalo da razmislis sta dobijas time. Ja to uvek radim.. : ] Na primer, ako nipodastavam sebe, rezultat je to, da sam ja ta koja je zrtva, ona koju niko ne razume, ona koja nije vrednovana, uprkos svim kvalitetima. Promeni ugao gledanja, i prekini nipodastavanje. Iz svega mozes izaci, samo promenom perspektive, vibracije. Uvek nesto dobijamo patnjom. Razmisli malo o tome.
    Fokusiraj se na sebe, ne na druge, jer apsolutno je nebitno sta drugi misle o nama, zasto bi vrednovala sebe na osnovu tudjeg misljenja o tebi? Ne trebaju ti antidepresivi kako bi vednovala sebe, narocite ne zbog sitnice, kao sto je ta. :]

Glavu gore!
    "I must also have a dark side if I am to be whole."

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku
    Uzgred, mene su tako jednom prosledili da radim u nekoj kladionici za hiljadu dinara dnevno ali kao biće i bakšiš. Ja "samo trebala da kuvam kafe iza šanka", kad ono i konobarica i hostesa i šankerica u jednom. I ne radi se osam sati nego 12 dnevno. E sad neki klinac još tada mlađi od mene dobrih 5 godina visi tamo na uplatama i na svakih 10 minuta dolazi do "kase" (fioka s parama) i uzima valjda sitninu treba mu. Pojave se neki drugari ostave silan bakšiš, ostavi neki matori prdonja, ostave još dvojica, bilo tu skoro za soma i po ali kad sam trebala da idem kući, uljudno se izjašnjavajući da ne bih da radim 12 sati dnevno za hiljadarku, ispade da imam manjak a mali se pravio blesav.

Sad bih mu šamare nalupala al' šta ću kad kasno palim tada mi izgledalo da sam ja nešto us*ala
    Mali se redovno pravi blesav, a bakšiša nigde.....!

Ističe se stella93 (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

pa verovatno i jesi glupa, mozda nisi mnogo, ali cim sumnjas znaci da u tome ima neke istine
    ajde jednom da ti se desi, to je ok, posle malo ukljucis mozak i povedes racuna o kasi, pa i drugi put kad se desi manjak nije strasno, treci put vec ispadas glupa
    Vreme nije uzalud potroseno ako uzivas dok ga uzalud trosis :)

-'Bem ti i skolu i drzavu u kojoj se Sretenje nadoknadjuje :roll:

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    486

Citat Original postavio Umri_muski Pogledaj poruku
    Ttu ti je tata najveci problem...
    A sto se tice manjka, tu samo trebas, otkriti odakle nastaje manjak, matematika, manjak koncentracije (antidepresivi nisu bas boza i koncentracija je smanjena) ili nesto trece.

Sledece je latentna psihicka nestabilnost....taj problem imas i to je sklonost, a ne mora da bude stanje...
    Psihoterapije to razresavaju, a lecenje psihijatara bez psihoterapije , moderno u Srbiji, ja zovem dotuci ga maljem covece....jer obicno psihijatri daju takve lekove pacijentima da ovaj pocne posle par dana spavanja da bukvalno gleda u jednu tacku i sve mu ravno....

A na kraju najtezi problem je TATA, jer taj problem neces resiti. Bez obzira sto je uzrok i ostalih problema, bez obzira sto se ne cini da je problem, problem je.
    Naravno toliki ljudi zive a da su totalno odlepili, sto je mnogo teze stanje, a sto ne bi ti sa neresenim tata problemom...
    Da je tako lako , bilo bi dobro.
    Ali nije....posto nista nije racionalno , vec je problem iracionalne prirode...

Moje vidjenje je ostavi tatu na miru , nemas ti snage da resis taj svoj problem...
    Psihijatriju prevaspitaj da sadrzi i psihoterapiju inace dzaba...
    A manjak se trazi , nije to strasno imati manjak...a ne verujem da si bas tolika postenica kakvom se predstavljas, iako ovo da kazes da si glupa daje mogucnost da ne primecujes mnogo toga i onda si u svom svetu postenja...
    Mali autista...
    Odlicna analiza, jedino bih dodala, da ne ocekuje ni od svojih a ni od njegovih ( za koje uzgred rece da jedva krpe kraj skrajem, pa od slepca oci traziti ne mozes) finansijsku pomoc, jer udala se, dakle mora sama graditi svoj zivot i porodicu. Takodje mislim da su za njeno stanje krivci roditelji koji je nisu osamostalili za zivot, u svakom pogledu, jer neko ko je mlad ne zavidi svekru i svekrvi sto kupuju, mos misliti citav sporet! Mlada je, nadji posao za koji si sposobna i odrasti!

Slične teme

1. Ako mastam da spavam sa devojkom, jesam li ja lez?
    Autor bambolina u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 26.09.2011., 09:22
  2. Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 20.06.2011., 11:12
  3. Jesam li to samo ja lud ili....
    Autor Lik u forumu Muzika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 04.11.2007., 01:08
  4. glupa skola
    Autor stefan u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 20