Otudjenost modenog doba

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Citam danas neki tekst o tematici internet, mobilni telefoni i uticaju na medjuljudske odnose u "realu", a i bilo je par puta price o tome na Forumu kako u kaficima, grupa mladih ljudi nema medjosobnu interakciju, kao sto je to bilo pre mozda 30-ak godina, da ljudi se druze, sticu poznanstva, upoznaju, vec svako povije glavu i gleda u svoj telefon, stoga se kao i ljudi medjusobno jedni od drugih sve vise otudjujemo.

1269_496_3340.jpg


Koliko ima istine u svemu tome, i sta nam je ciniti? Zasto gledamo u telefone a ne u druge ljude oko nas, jesu li nam drugi ljudi nezanimljivi, tj. svet oko nas?
Zasto nam je svet u nasim mobilnim telefonima zanimljiviji nego svet oko nas?
 
Mozda zato stu su ljudi zaboravili da komuniciraju medjusobno, mnogo je lakse izraziti misli slanjem sms poruka.
Kad si u drustvu u kaficu naidje nekad momenat da svi ucute, da li zbog pesme koja se cuje, da li zbog neke reci, tisina, niko ne zeli da je prekine, udube se u svoje mobilne telefone i dobija se privid komunikacije.
Zato sto osoba pored nas ne ume da otpeva pesmu koja nam se tog momenta slusa, niti moze recima da docara slike plaze u Grckoj, jednim klikom zadovoljavamo nasa interesovanja....
Istina je da postajemo sve otudjeniji jedni od drugih i u poslednje vreme jedina komunikacija nam je postala preko mobilnih, foruma, fejsa i slicnih mreza.
Zbog brzine zivota ljudi se sve vise udaljavaju jedni od drugih.
 
Citam danas neki tekst o tematici internet, mobilni telefoni i uticaju na medjuljudske odnose u "realu", a i bilo je par puta price o tome na Forumu kako u kaficima, grupa mladih ljudi nema medjosobnu interakciju, kao sto je to bilo pre mozda 30-ak godina, da ljudi se druze, sticu poznanstva, upoznaju, vec svako povije glavu i gleda u svoj telefon, stoga se kao i ljudi medjusobno jedni od drugih sve vise otudjujemo.

1269_496_3340.jpg


Koliko ima istine u svemu tome, i sta nam je ciniti? Zasto gledamo u telefone a ne u druge ljude oko nas, jesu li nam drugi ljudi nezanimljivi, tj. svet oko nas?
Zasto nam je svet u nasim mobilnim telefonima zanimljiviji nego svet oko nas?

U kojim kafićima si ti to video? Ja kada prolazim kroz centar NS-a svi mladi što sede em što piju em što pričaju, eventualno ako čekaju nekoga onda se malo čavrlja po mobilnom a inače te priče "kako samo gledaju u mobilne telefone" su prevaziđene.
 
Dodje mi ponekad da ponesem svoj hanbo niz ulicu i ljudima koje uočim sa pametnim uredjajem u rukama kako se šetaju da im sve polupam šake i pošaljem na časove disajne meditacije umesto, gde bi morali da se ponovo nauče razmišljanju i komuniciranju na osnovu samo onoga što im je unutar šasija.
Svako 'LoL', 'OMG', 'Rolfmao' i slično - hanbo o glavu. Umesto toga, preprevaspitanje u 'Vrstan humor druže', 'Zapanjujuća bizarnost, moram vam preneti', 'Neprijatno mi je od obima razdraganosti koju izazivate u meni gospodo'.
 
Ako svako sa nekim komunicira i kad bi inace cutao to predstavlja povecanje komunikacije.
Ne bih rekao da se manje komunicira, naprotiv, samo je komunikcija drugacija.
Mnogi ljudi se ne bi vidjali mesecima da ne komuniciraju ti spravicama.
 
zasto je to otudjenost ... zar telefoni ne spajaju ljude... ne mozemo znaci ni da se druzimo sa onima koji su daleko
U vezi ovoga, drugarica radi u Nemackoj. Cesto preko fejsa razmenjujemo reci.
Jednog dana neko zvoni na interfon, pojavila se drugarica, iznenada, bas me je obradovala i samo je rekla:Jedva sam cekala da se zagrlimo.
Mobilni, tableti, fejs, forum... imaju svojih prednosti, ali nista nije kao "ispijanje kafe" sa komsinocom ili drugaricom u realu.
 

Back
Top