NAJLEPŠE PRODAVAČICE LUBENICA

proka

Legenda
Poruka
57.100
ovih dana gradovi, putevi su prepuni lubenica, dinja

ne zna se šta je lepše

lubenice ili prodavacice :D

evo priče o jednoj lepoj prodavacici iz žablja :D

- - - - - - - - - -

lubenice-zabalj-mondo-stefan-stojanovic-22.jpg


- - - - - - - - - -

Marina Vezilić (20), jedna od 20 devojaka koje prodaju lubenice na putu, postavila je traktorsku prikolicu punu na skretanju za Žabalj.

- - - - - - - - - -

Kada su vrućine nesnosne, ona lubenice prodaje u kupaćem kostimu.
“To sam počela da radim jer su me nervirale bele linije od bretela i beo stomak kada sam prodavala u majici. Pošto smo već ceo dan na suncu, odlučila sam da prodajem u kupaćem kostimu i šorcu i tako lepo pocrnim”, kaže Marina.
lubenice-zabalj-mondo-stefan-stojanovic-27.jpg







- - - - - - - - - -

lubenice-zabalj-mondo-stefan-stojanovic-21.jpg


- - - - - - - - - -

Kupaći kostimi, ceni, nisu povećali prodaju, ali su izazvali veću pažnju.
Stanu pa se slikaju sa mnom, pitaju me da li se samo sunčam ili i prodajem lubenice”, priča Marina, a njene navode potvrđuje interesovanje nekoliko kupaca koji su se zaustavili automobilima dok smo razgovarali sa njom.
Ima ih, kaže, i dosadnih, a i onih koji nude bolji život u inostranstvu.
Katastrofa. Predlažu da nas vode u Austriju, Nemačku, da se ne mučimo ovde više. Srećom, našle smo način da im se odupremo – stavile smo burme, kao udate smo. I pored toga, juče me jedan zamarao sa predlozima da me vodi u Beč”, kaže Marina.
Uglavnom je, dodaje, reč o Romima iz Srbije koji rade u Austriji i Nemačkoj.
Stane tu sa džipom da me vodi, da me kupi, kiti, auh, ježim se, odvratno”, kaže Marina.
Marina nam objašnjava da je nemoguće prepoznati dobru lubenicu sve dok se ne proba, “džabe kuckanje, da li je muška ili ženska i sve to... Ništa dok se ne proba”.
Inače, najpoznatija lepotica iz Žablja je bivša mis Jugoslavije Jelena Jakovljević, koja živi u Emiratima i sada se preziva Bin Drai.
“Valjda će i mene neko da zapazi pa da lepo prođem kao i ona”, nada se Marina.
Marinina sestra Katarina, šesnaestogodišnja srednjoškolka, ne prodaje, kao njena sestra, u kupaćem kostimu, ali opet lepo zaradi za džeparac.
Radim celo leto, svaki dan, jul i avgust. Dolaze i momci, ali prema svima fino, prema svima distanca”, precizira Marina.




- - - - - - - - - -

Sada znate, ako vas put leti nanese na trasu Novi Sad-Zrenjanin, najbolje lubenice i dinje su na raskrsnici za sretanje za Žabalj.
 
Tacno je da je od najvece vaznosti,kada se lubenice kupuju,kako izgleda prodavacica,tog bozanskog voca.Ja na primer,kada idem pijacom,uvek gledam,kakve grudi ima mlada prodavacica lubenica.Setajuci od jedne do druge,pogledam,i ocenim velicinu grudi prodavacice.One grudi koje mi odgovaraju (mom ukusu )ja izaberem
lubenicu,koja je od prilike,velicine grudi,prodavacice kod koje kupujem. i da znate.......tako izabrane lubenice,uvek su bile jarko crvene,slatke ,socne,,,,slatki sok
ukusan ko med.Dok sam jeo lubenicu,ja sam zamisljao moju prodavacicu i njene grudi.I........kuliro sam,dok sam slasno jeo,crveno slatko meso lubenice......
 
Poslednja izmena:
lubenice-zabalj-mondo-stefan-stojanovic-24.jpg


- - - - - - - - - -

Tacno je da je od najvece vaznosti,kada se lubenice kupuju,kako izgleda prodavacica,tog bozanskog voca.Ja na primer,kada idem pijacom,uvek gledam,kakve grudi ima mlada prodavacica lubenica.Setajuci od jedne do druge,pogledam,i ocenim velicinu grudi prodavacice.One grudi koje mi odgovaraju (mom ukusu )ja izaberem
lubenicu,koja je od prilike,velicine grudi,prodavacice kod koje kupujem. i da znate.......tako izabrane lubenice,uvek su bile jarko crvene,slatke ,socne,,,,slatki sok
ukusan ko med.Dok sam jeo lubenicu,ja sam zamisljao moju prodavacicu i njene grudi.I........kuliro sam,dok sam slasno jeo,crveno slatko meso lubenice......

sve znaš :hahaha:

- - - - - - - - - -

Nisam spao da ebem lubenicarke.......
Kad se ebe ebe se , kad se bira lubenica bira se lubenica...
Na slatku i dobro odabranu lubenicu dodju bar 3 komsinice u prolazu.....pa ti vidi da li ti se isplati da se motas oko lubenicarki...

jel znaš ko bira? :cool:

- - - - - - - - - -

Pošto dvije lubenice?!

sad su vec oko 20 din po kg, dakle prosecna lubenica oko 200 din pa puta dva .....:whistling:

- - - - - - - - - -

Uvek bih radije kupio od jedne takve prodavacice nego od nekog bradatog, musavog prodavca.

Cak i da su skuplje!


jes, šta će ti dlakava lubenica :rotf:
 

Back
Top