Poklon...

AngelinaJolie

Početnik
Poruka
31
E ovako, treba mi pomoc!
Uskoro cu biti kuma na svadbi, pa su mi potrebni svi moguci saveti sta da kupim....
Naravno tu je i veridba, sto znaci da mi trebaju dva poklona!!!
Ako neko ima bilo kakav predlog neka se oglasi... :D
Thanks!
 
pa to zavisi od mnogo toga: koliko para mozes za to da odvojis, sta im treba...ja sam moje kumove pitala sta zele - rekli ljudi pare, nemaju stan, nemaju gde da drze poklone....lepo - cestitka, pare i to je to..e, da i tortu sam nosila.
 
Za veridbu kupuješ devojci poklon (u ovom slučaju tvojoj kumi): nešto od zlata najčešće ... nešto što će je uvek podsećati na taj dan.
Svadbeni poklon je poklon za oboje, i kao kuma bi trebala da kupiš malo bolji poklon. Ja sam svojim kumovima npr. kupila ceo porcelanski servis (sa ručno crtanim aplikacijama)- pošto oni jedu i piju samo iz porcelana. Platila sam brdo para, ali je to bio poklon koji je njima više značio od brdo lampi i roštilja koji su dobili na svadbi.
Uostalom, poznaješ svoju kumu pa je lepo pitaj šta joj treba i šta bi volela da ima a sebi ne može da priušti. Tako je najbolje.
 
Sad sam se setila ... možda bi mogla da kupiš onaj set kvalitetnih kofera za putovanje ... znači od nesesera do onog u koji staje 30kg .... to je jedna moja koleginica kupila i mladenci se oduševili.
 
e sad sam se setila sta su prodavali dobro kod nas kao poklon za mladence,ne verujem da u yugi ima ali ideja je cool
pravili smo pakovanje komplet poklon za parove koji su sadrzali
kremu za telo koja je jestiva
jestivi parfem za pupak (stvarno postoji :lol: )
vibrirajuca patka
i nazvali ga "poklon zadovoljstva"
to je super islo za svadbe kao dodatni poklon
 
hanibal77:
e sad sam se setila sta su prodavali dobro kod nas kao poklon za mladence,ne verujem da u yugi ima ali ideja je cool
pravili smo pakovanje komplet poklon za parove koji su sadrzali
kremu za telo koja je jestiva
jestivi parfem za pupak (stvarno postoji :lol: )
vibrirajuca patka
i nazvali ga "poklon zadovoljstva"
to je super islo za svadbe kao dodatni poklon
Da samo što mladenci ovde više vole GENGE, svaki poklon će dobit lošu kritiku kad okreneš leđa. Tako da ti je sve jedno šta kupiš. Nije to kao preko, simboličan poklon, ovde ti je svadba Biznis BRE
 
Posto i ja sad kumujem, ja sam je otvoreno pitala sta im treba. Ionako ce se nadobijati raznih gluposti , tipa lampe, slike , mixeri , a znam da joj od kuhinjskih stvari ne treba nista. Ona mi je rekla i sad nemam taj problem. Jeste da nece biti neko iznenadjenje, ali ce bar dobiti ono sto ce joj biti korisno .
 
Ja sam uvek za kovertu. Sto bi neko drzao sliku na zidu koju sam ja kupila zato sto se meni svidja, a njemu ne, ili da mi gledamo lampu u sobi koja nam se uopste ne svidja a drzimo je jer smo je dobili za svadbu. E, moja sestra je bila pretproslog vikenda na svadbi u okolini Bgda. Znate ono pod satorom, 400 ljudi, kisa padala i u subotu i u nedelju, blato do guse, mladenci dobili od kuma TV koji cim su ukljucili ima preko ekrana crnu sstraftu i kum odneo u servis na popravku ,NOV tv.
 
Haha, vibrirajuca patka! Hm, mozda vole neki drugi oblik...
Hvala na savetima, samo me jos interesuje koja je ok cifra (minimum) koja mi je uopste potrebna za poklon? Ja ipak nemam svoja primanja, student sam, pa da spremim svoje roditelje na vreme :)!
 
hanibal77:
e sad sam se setila sta su prodavali dobro kod nas kao poklon za mladence,ne verujem da u yugi ima ali ideja je cool
pravili smo pakovanje komplet poklon za parove koji su sadrzali
kremu za telo koja je jestiva
jestivi parfem za pupak (stvarno postoji :lol: )
vibrirajuca patka
i nazvali ga "poklon zadovoljstva"
to je super islo za svadbe kao dodatni poklon
Samo da imaš u vidu sad kad dolaziš da se ja udajem :mrgreen:
 
Ja sam se skoro verila, i nema potrebe da kuma kupuje poklon za veridbu. Samo cveće za devojku i neko piće za momka. U principu, na veridbama je upoznavanje roditelja i najuže familije, a kumovi mogu i ne moraju da im prisustvuju. ja sam baš želela da imam kumu pored sebe (da mi čuva tremu;-) ); ali ne treba je opterećivati poklonom, pogotovo ako je svadba blizu. Zlato za kumstvo se kupuje na krštenjima.

Što se tiče svadbe, kuma kupuje jedan bidermajer i donosi tortu. Za poklon jeste najbolje da je pitaš, ali meni lično je bezveze da mi kuma daje pare. Od nje (ustvari, ja imam dve kume, pa znači od NJIH:-D ) baš želim neku uspomenu, nešto što će me uvek podsećati na njih i na taj dan, na večno prijateljstvo (kumstvo). Ima sasvim dovoljno daljih rođaka, prijatelja i ostalih od kojih smo tražili pare kad su nas pitali šta nam treba.
Uživaj u kumstvu, mene kad je drugarica pitala da joj budem kuma bila sam najsrećnija na svetu i rasplakala sam se. Mislim da je kuma najlepša uloga na svadbi:-D
 
AngelinaJolie:
E ovako, treba mi pomoc!
Uskoro cu biti kuma na svadbi, pa su mi potrebni svi moguci saveti sta da kupim....
Naravno tu je i veridba, sto znaci da mi trebaju dva poklona!!!
Ako neko ima bilo kakav predlog neka se oglasi... :D
Thanks!

A da se ti udaš pre kume??? 8)
p.s. Čisto da spasiš sebe takvih dilema.......................;)
 
ljudi na svadbama su jako dosadno obucheni
beti nemoj ono klasika...gore tesno pa onda se shiri...pa onda napirlitana kosa
ma opushteno...samo neka bela jednostavna aljina.....ili koju ocesh boju
da, mozes da birash boju u crkvi...
 
ja, jagodo, napirlitana ? :shock:
nema Beti vremena za te stvari....:lol:
a nema ni kose nešto mnogo
posle onih kokoški nije baš ostalo bogznašta...:P
Uostalom, moja Barbi je imala milion ljubavnika, ja na to vrlo ozbiljno računam 8)
Dakle, ništa crkva :mrgreen:
 
I ja sam skoro bila kuma;kupila sam buket,tortu,poklon uz prethodnu konsultaciju sa mladom i još nešto,a to neću da kažem!:-D
Stvarno je super osećaj!:-D
 

Back
Top