U čemu je poenta proslava rođendana, N.Godine i sl. ?...

a bre ljudi, pa zar da slavim približavanje 'kraju' :neutral:
okejj ako se radi o predškolskom uzrastu, to je detetu doživljaj,
ali u poznijim godinama to nikako nije za veselje

Naravno da nije za veselje bre. Paganski obicaji. Slavi se 18 rodjendan,iako je u glavi obdaniste. Ali kome ti to da objasnis sad. Djacima draze vidjeti pivu i cigaru nego babu iz Svajcarske !
 
...i tolike euforije oko toga ?

Šta se tu uopšte slavi?...Još jedna godina više ?

U moru besmislenih proslava poput nove godine, rodjendana i slično, u posledne vreme se u nas pojavila 2 ,,praznika" koja dokazuju koliko smo se raspali kao društvo, i koliko lako nekritički prihvatamo sve ,,blagodeti" potrošačkog društva. To su Noć veštica i Dan zaljubljenih. Alergičan sam na to. Društvo zombija i konzumenata.
 
U moru besmislenih proslava poput nove godine, rodjendana i slično, u posledne vreme se u nas pojavila 2 ,,praznika" koja dokazuju koliko smo se raspali kao društvo, i koliko lako nekritički prihvatamo sve ,,blagodeti" potrošačkog društva. To su Noć veštica i Dan zaljubljenih. Alergičan sam na to. Društvo zombija i konzumenata.

Zanimljivo,zanimljivo...:think: ali ipak mislim da je najjace slavljenje rodjendana !
 
U moru besmislenih proslava poput nove godine, rodjendana i slično, u posledne vreme se u nas pojavila 2 ,,praznika" koja dokazuju koliko smo se raspali kao društvo, i koliko lako nekritički prihvatamo sve ,,blagodeti" potrošačkog društva. To su Noć veštica i Dan zaljubljenih. Alergičan sam na to. Društvo zombija i konzumenata.


društvo diktira sve...ako nisi po konceptu društva i okruženja, onda si ili ludak ili ili blesav

aoo taj sveti valentino, to mi je toliko drag "praznik" da imam želju da se popišam na sve ruže
u cvećari tog dana
 
društvo diktira sve...ako nisi po konceptu društva i okruženja, onda si ili ludak ili ili blesav

aoo taj sveti valentino, to mi je toliko drag "praznik" da imam želju da se popišam na sve ruže
u cvećari tog dana

Da, prosto je neverovatno koji se marketinški pritisak vršio prethodnih godina, deceniju i jače, da se ta koještarija primi i kod nas. I, onda, vremenom je postalo normalno da devojku izvodiš na taj dan negde, da joj kupiš cvet itd. Pošto nikad nisam pristajao na te debilne, nametnute, igre, znam da su me onako, gledali kao nekog čudaka. Čak je nekim ,,ludim i opuštenim" petooktobarcima bilo neprijatno u mom društvu kada sam ismevao ova velika dostignuća neoliberalnog kapitalizma, koji na primer, u SAD dovodi do toga da oko 20% amerikanaca za Valentinovo kupuje poklon svom automobilu. I, tako ,meni je Valentin i dan danas smešan i dalje pljujem na njega i i dalje se smejem budaletinama koji tog datuma hitaju sa nekakvim ružama po gradu.:D

Ali, eto, oni isteraše svoje, pa se valentin primio i u pravoslavnoj Srbijici,hahaha
 
a bre ljudi, pa zar da slavim približavanje 'kraju' :neutral:
okejj ako se radi o predškolskom uzrastu, to je detetu doživljaj,
ali u poznijim godinama to nikako nije za veselje

Ko hoce, nadje razlog za radost i veselje, ko nece, ne voli sebe, ceo svet i kuka nad svojom sudbinom.
Svakom svoje.

Ja sam pitala moju majku sta je bitno kod mog rodjendana, jos malo pa mi dete punoletno....a ona mi kaze .... kako nije bitno, na taj dan ja sam rodila svoje prvo dete.
Okreni, obrni, u pravu je.
 
NG komercijalni praznik, kolektivna euforija, usiljeno možda i čestitanje i većina kolokvijalnosti koje ljudi rade, ali sa druge str. prelazak u kalendarsku novu godinu...svejedno, ne može da se poredi sa rođendanima nama dragih osoba, a ako nama neko čestita naš rođendan, ako ste indiferentni na čestitke, to je vaše pravo, kao i pravo onih drugih da se raduju i proslavljaju; to je lični datum,.
 
Da, prosto je neverovatno koji se marketinški pritisak vršio prethodnih godina, deceniju i jače, da se ta koještarija primi i kod nas. I, onda, vremenom je postalo normalno da devojku izvodiš na taj dan negde, da joj kupiš cvet itd. Pošto nikad nisam pristajao na te debilne, nametnute, igre, znam da su me onako, gledali kao nekog čudaka. Čak je nekim ,,ludim i opuštenim" petooktobarcima bilo neprijatno u mom društvu kada sam ismevao ova velika dostignuća neoliberalnog kapitalizma, koji na primer, u SAD dovodi do toga da oko 20% amerikanaca za Valentinovo kupuje poklon svom automobilu. I, tako ,meni je Valentin i dan danas smešan i dalje pljujem na njega i i dalje se smejem budaletinama koji tog datuma hitaju sa nekakvim ružama po gradu.:D

Ali, eto, oni isteraše svoje, pa se valentin primio i u pravoslavnoj Srbijici,hahaha


razumem te o čemu govoriš Velebit
i ja sam se uvek pitao po kojim kriterijumima i osnovama jedan narod prihvati običaje drugog

pomodarstvo ?

- - - - - - - - - -

Sta mislis,kada bi umjesto svake proslave procitali po stranicu biblije.(primjer) :worth:


okejjj je i to...ako neko može da izvuče poentu za zadanu situaciju

misliš li da je Biblija univerzalna za sva životna pitanja ?

- - - - - - - - - -

Ko hoce, nadje razlog za radost i veselje, ko nece, ne voli sebe, ceo svet i kuka nad svojom sudbinom.
Svakom svoje.

Ja sam pitala moju majku sta je bitno kod mog rodjendana, jos malo pa mi dete punoletno....a ona mi kaze .... kako nije bitno, na taj dan ja sam rodila svoje prvo dete.
Okreni, obrni, u pravu je.


a dobro, do osamnaeste, to je je neki simbol odrastanja koji je ipak nametnuo zakon,
ali sve nadalje, ima li smisla slaviti rođendane ?

znamo, dete se rodilo, dostiglo svoju zakonsku punoletnost(zrelost?) i šta posle ?

svaka godina je ista...bum, tras, pljas...Srećan rođendan!!!

a vreme ide samo unapred...
 
Кажеш да друштво диктира и да си, ако штрчиш, проглашен лудим или блесавим.

То није тачно. Претерујеш.


a čuj elektrika, možda i preterujem, sve zavisi kako ko shvata i prihvata moje stavove,
ali opet smatram da je društvo glavni i vaspitač i egzekutor jedne persone

ko može protiv društva...niko
ako si u društvu koje je postavilo svoje norme, onda si nemoćna inače si bela vrana,
a svako različit otpada iz tog sistema

- - - - - - - - - -

Кажеш да друштво диктира и да си, ако штрчиш, проглашен лудим или блесавим.

То није тачно. Претерујеш.


Кажеш да друштво диктира и да си, ако штрчиш, проглашен лудим или блесавим.

То није тачно. Претерујеш.


a čuj elektrika, možda i preterujem, sve zavisi kako ko shvata i prihvata moje stavove,
ali opet smatram da je društvo glavni i vaspitač i egzekutor jedne persone

ko može protiv društva...niko
ako si u društvu koje je postavilo svoje norme, onda si nemoćna inače si bela vrana,
a svaki različit otpada iz tog sistema
 

Back
Top