problem sa pokretanjem XP sistema

TheCountVendetta

Domaćin
Banovan
Poruka
4.699
Imam laptop i usred gledanja filma slika se zamrzla, izadjem na x i dodje do blokade.


Nakon nekog vremena pojavi se plavi upozoravajuci prozor. Ugasim laptop i upalim, kad pise da OP sistem nije pronadjen. Ugasim opet i odem na Safe Mod pa kliknem F8, pojavi se crni prozor i opet me vraca na ono da ne moze da nadje sistem.


Sta da radim?


P. S. koristim service pack 3 usput da pomenem.
 
Digni sa instalacionog diska
i reinstališi.
Nećeš ništa pogubiti.

Prvo proveri na viruse.
Ako nemaš nadji i skini AVG Free.
Dobar je i manje usporava računar od Nortona i Kaperskog.

Najbolji AV je F-Prot, ali mora aktivacija i registracija.
nemože jedna šifra na dva računara.
 
Cudo u pm laptop mi je radio dobro, koristio sam CCleaner, imao Avast antivirus. Dosta dobro mi je radio kad odjednom, ovo.


Ja imam CD za instalaciju XPa ali ne znam smem li da ga upotrebim posto mi je zadnju instalaciju radio jedan lik sa svojim CDom. Bojim se da mu ne pogubim drajvere za mrezu.
 
Ljudi, uspeo sam da ga upalim. Konektujem se ja I sve, kad odjednom zacu se neki zvuk u laptopu I slika se zaledi. Opet se pojavi ona plava slika, pise da ako se ovo nastavi pojavljivati, da proverim hardvere I softwere koje sam instalirao ( a ja nista nisam instalirao vec sam gledao da sto manje imam programa I aplikacija na njemu). I sada opet ista prica, pise da Sistem nije Pronadjen.
 
Ovo mi se dešavalo ranije. Sa video snimkom ili zapisom. U pitanju je bio problem sa kodekom. Probaj da skineš neko svežije pakovanje kodeka. Ali ako ti je sada problem narastao da ne možeš ni windows da podigneš, ne znam tačno šta bi moglo da bude posredi. Moguće da je taj originalni reset 'zglupio' ili hardver ili softver. Dešava se. Obično se takve greške, nekim čudom sintetičkim, same od sebe srede. Ugasi ga na dan i ostavi. Pa ga upali sustra i raportiraj.
 
Ljudi, uspeo sam da ga upalim. Konektujem se ja I sve, kad odjednom zacu se neki zvuk u laptopu I slika se zaledi. Opet se pojavi ona plava slika, pise da ako se ovo nastavi pojavljivati, da proverim hardvere I softwere koje sam instalirao ( a ja nista nisam instalirao vec sam gledao da sto manje imam programa I aplikacija na njemu). I sada opet ista prica, pise da Sistem nije Pronadjen.

mozes da se slikas,umire..
 
Zvuk unutra mi govori da nije dobro. Taman kad treba da se pokrene, nesto skljocne i slika se ukoci.


miller@ na sta tacno mislis da umire? Ako je Hardver koliko kosta da mi u servis urade drugi, ako mi se isplati?
To sto zamrzava...je verovatno problem sa grafikom...Ne znam u kakvom ti je stanju Windows...mozda se nakotilo i virusa...elem,za pocetak ti je najbolje da skeniras nekim optimizacionim programima (CCleaner...)Ili da probas da zamenis browser..reinstaliras drajvere od graficke...jesi probao sta od toga?
 
Poslednja izmena:
preuzmi HWiNFO32, raspakuj ga i pokreni. Odaberi opciju Sensors i proveri kakvo je stanje sa temperaturom procesora, matične, hard diska i grafičke kartice.



pre toga rvo proveri memoriju programom memtest86+ jer to ti je najlakše. pod uslovom da je softverski sve u redu, ove simptome još mogu da uzrokuju ostecen hard disk i oslabljeni elektroliti u napajanju (ređe i na matičnoj). posle memtesta odradi i test preko programa HDDRegenerator - on će ti reći da li ima oštećenja.
da li si probao sa reinstalacijom sistema, da li to može? prvo treba prekontrolisati softver pre bilo kakvog zezanja sa hardverom.


Svet Kompjutera
 
Poslednja izmena:
Miler, sve bi ja to isprobao da hoce da mi se upali kako treba. Evo poslusao sam ove momke gore, iscupao sam kablo, izvadio Bateriju, i ceo dan ga nisam dirao, do malopre... opet isto, krene dobro pa se zaledi i ne pomera, pa opet onaj upozoravajuci Plavi Prozor.


Bojim se da nije fizicki kvar, koliko kosta u Evrima da se to sredi u Servisu?
 
Miler, sve bi ja to isprobao da hoce da mi se upali kako treba. Evo poslusao sam ove momke gore, iscupao sam kablo, izvadio Bateriju, i ceo dan ga nisam dirao, do malopre... opet isto, krene dobro pa se zaledi i ne pomera, pa opet onaj upozoravajuci Plavi Prozor.


Bojim se da nije fizicki kvar, koliko kosta u Evrima da se to sredi u Servisu?
Da nisi ti slucajno udario pesnicom komp dok je bio u radu?
 

Back
Top