Brko kuvar

Tv ne gledam, a Brku sam slučajno na netu našla
Privuklo me smešno ime
Fino je Brka sredio sajt

Ide po selima i domaćinstvima gde domaćice spreme neki specijalitet

Zatim se vrati u studio kuhinju i svaki recept skrnavi stim da izostavlja neke delove i ubacuje nešto po svome

Zatim koristi vegetu što je krajnje dokaz da uopšte ne zna da kuva

Ta emisija eventualno može da posluži napuštenim muškarcima kojim preti skapavanje glađu
 
Ide po selima i domaćinstvima gde domaćice spreme neki specijalitet

Zatim se vrati u studio kuhinju i svaki recept skrnavi stim da izostavlja neke delove i ubacuje nešto po svome

Zatim koristi vegetu što je krajnje dokaz da uopšte ne zna da kuva

Ta emisija eventualno može da posluži napuštenim muškarcima kojim preti skapavanje glađu

Trebalo mi je vremena da shvatim da vegeta samo upropasti jelo
Kako mi je višegodišnji marketing isprao mozak
 
Vegeta je kao Total kada baciš na korov.

A, Brka je interesantan, više kao neki putopisac.

E Kafka,kad bih ja znala šta je "Total"
Pretpostavljam da je neki univerzalni pesticid, a ja ih za ono malo cveća ne koristim
A kod Brke na sajtu sam videla zanimljive recepte, al što kaže RKl (neprijatno mi je da je zovem "Ružna":) dobri su za početnike
 
Poslednja izmena:
E Kafka,kad bih ja znala šta je "Total"
Pretpostavljam da je neki univerzalni pesticid, a ja ih za ono malo cveća ne koristim
A kod Brke na sajtu sam videla zanimljive recepte, al što kaže RLP (neprijatno mi je da je zovem "Ružna":) dobri su za početnike

Da, Total ti je pesticid koji ubija sve. Znači, kao atomska bomba:D
Tako i vegeta, od svih jela napravi isti ukus.
 
Covek je sponzorski vezan sa nekim firmama i njihovim proizvodima zato mislim da mora da ih koristi. On donosi neke recepte iz svetskih kuhinja i prilagodjava ovdasnjim namirnicama i to je ok. Dakle korisno ali na yt kanalima ionako mozes sve da nadjes mnogo detaljnije tako da je vise putopisno zabavna nego klasicna kulinarska emisija.
Normalna je stvar da prilagodis svaki recept svom ukusu.

Vegetu ne koristim ali ona niti je obavezan niti nezamenjiv zacin.
 
Ide po selima i domaćinstvima gde domaćice spreme neki specijalitet

Zatim se vrati u studio kuhinju i svaki recept skrnavi stim da izostavlja neke delove i ubacuje nešto po svome

Zatim koristi vegetu što je krajnje dokaz da uopšte ne zna da kuva

Ta emisija eventualno može da posluži napuštenim muškarcima kojim preti skapavanje glađu

Da i to je divno od njega.

Ne skrnavi on nista.

Vegeta je pokazatelj da covek nije pravio emisiju za kompleksase koji sad odlepise za egzoticnim zacinima koji su "in" satro i sve normalno im je "aut" vec za normalne ljude.

Ti nemoj da gledas ako ti se ne dopada,covek je realno interesantan i zanimljiv.
 
Brka je skroz ok :cool: Pohvalno je što nije tipičan balkanski kuvar - debeo, neuredan, sa prljavim zavojem oko prsta, lol

A za vegetu, realno, serete :mrgreen:


Za vegetu niko to ovamo ne koristi ko frisko i zdravo kuva !
Moja baka je nije koristila


Da i to je divno od njega.

Ne skrnavi on nista.

Vegeta je pokazatelj da covek nije pravio emisiju za kompleksase koji sad odlepise za egzoticnim zacinima koji su "in" satro i sve normalno im je "aut" vec za normalne ljude.

Ti nemoj da gledas ako ti se ne dopada,covek je realno interesantan i zanimljiv.

A ti si njegova rođaka ?
 
Dobre recepte ima Brka
namirnice sa ovih prostora
probala par recepisa, super su.

Upravo to.

Ovo sam pravila jer mi se prijelo i pravo je remek delo.


Od tada kevi ne dam da pridje kuvanju osim ako bas nije neophodno i jede se iz frizidera da ne gubimo vreme uz sporet.
 
Poslednja izmena:
Добра му је била емисија о чорби од коприве (или зеља?) са оном сељанком која је кувала у пећини.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Evo primera prilagodjavanja, klasicno tajlandsko jelo cija je jedna od osnova tamarind pasta koja se malo teze nalazi on je ovde premostio i zamenio kombinacijom soja sosa i ojster sosa ok nije losa ideja,onda je uvalio kinesku mesavinu koja je bespotrebna jer sve sto vam treba je mladi luk i korijander tako da su verovatno malo sponzore ispostovali. Kajgana se nikako ne pravi nego jaje samo rastrese na plotni ali prilagodio se nasem ukusu i mentalitetu. Piletina ide marinirana ne zivo,spageti ne bi smeli da se spomenu u istoj recenici sa pirincanim nudlama..sve u svemu nije videlo original. Ali opet kao ideja je ok, pa se neko i zainteresuje i proba da napravi pa i dodje do originala na kraju. Ipak pozitivan efekat ima,dakle ipak bolje on na tv-u nego mimi oro i ajfonka.
 
Poslednja izmena:
"Lepi brka",ima odlican nastup na TV ekranu.Ume veoma lepo,na jednostavan nacin,da objasni recept za svako jelo
koje nam prenosi,kako se pravi.Gledajuci njegovu emisiju,svako ima utisak,da bi i on,isto tako lako napravio jelo,
koje nam :Lepi brka" preporucuje.
 
"Lepi brka",ima odlican nastup na TV ekranu.Ume veoma lepo,na jednostavan nacin,da objasni recept za svako jelo
koje nam prenosi,kako se pravi.Gledajuci njegovu emisiju,svako ima utisak,da bi i on,isto tako lako napravio jelo,
koje nam :Lepi brka" preporucuje.

Ja sam videla ulje suncokretovo u plastičnoj flaši

Vegetu
I svo povrće koje vadi iz zamrzivača

Paradajz sos iz tetrapaka

Zasto ne koristi friski pomodore ? Ja zimi koristim sos koji oko septembra napravimo sami . Recept smo dobili iz srbije iz onog dela dje vele da su ljudi škrti . Zimi imam oko 30 litara tog ukuvanog sosa koristim ga u čorbicama ili deci kad pravim pizu a često ga i pijemo

Da hoće samo malo tu emisiju da uredi bilo bi fino
 

Back
Top