Moze li se pedofilija (iz)leciti?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Kontraverzna i za neke odvratna tema :bljak:, ali nadam se da cete racionalno komentarisati na ovu temu, iako je za vecinu ljudi odvratna.

Citam skoro kako Nemacka ima anonimni program koji je planiran da leci pedofile, a moje pitanje je, ima li takvim ljudima pomoci ili ne?
Citajuci komentare na tom sajtu, bilo je i par osoba koje pate od pedofilije, koji kazu da bi rade volje prihvatili bilo kakvu terapiju da se izlece, jer ocigleno nisu srecni niti zadovoljni onim sto jesu.

Kako citam, mozak pedofila je drugaciji od mozga normalnih ljudi, i ne reaguje na odrasle osobe, tako da, pretpostavljam da se radjaju sa takvim mozgom, stoga moze li se to korigovati ili ne?

Jos jednom, tema nije da li je pedofilija ok, jer ocigledno nije, kao ni zlostavljanje dece, vec je tema moze li se ovim ljudima, koji zele pomoc, i koji ne zele da budu to sto jesu, koji su svesni da je to sto jesu lose, nekako pomogne?
 
Ćitam tako na mreži kako jedan kauboj izlečio.
Tim mi preko Skajpa mamio ćerku, 12 godina.
Ovaj mu zakazao sastanak pa ga ispeglao bejzbol palicom.
6 meseci bolnice.
Ono, odležaće ga malo, alo bitna je poruka.

Inače pravosudje, ne preko, pomiluje silovatelja.
80% njih to uradi ponovo.

Npr. Kina.
99' sam bio tamo i gledam na državnoj televiziji.

Tridesetak dilera droge kleči.
oficir i ide i svakom metak u potiljak.

Surovo???
A deca kojoj oni prodaju drogu???

Jedan naš pop lečio lopatom po pozadini.
Zbog toga ga i smenili sa položaja.
 
Poslednja izmena:
Neko je pomenuo zlostavljanje u detinjstvu, i istrazivanja pokazuju da su deca koja su seksualno bila zlostavljana u detinjstvu, neretko i sama postanu seksualni zlostavljaci dece.

A i ima male razlike iz pedofila i zlostavljaca dece, jer nisu svi pedofili zlostavljaci i silovatelji, jedan deo nikada nije ni pipnuo dete, i nece, jer ima "svest" u glavi da je to lose, dok oni o kojima se uglavnom pise u medijima su zlostavljaci i silovatelji.

Isto kao sto mozda nisu svi muskarci silovatelji i trgovci belim robljem.
 
Dodao bih da i bilo koja kolicina batina nece pomoci, jer kao sto se silovatelji vracaju silovanju, tako i pedofili, tj. zlostavljaci dece.
Mozgovi takvih ljudi identicno rade, nemaju osecaj za dobro/zlo niti neku razvijenu empatiju, razlikuje se samo sto jedni napadaju zene, drugi decu.

A i tema se vise odnosi ne na zlostavljace koji su napali i izvrsili zlocin, nego na one koji pate od pedofilije, privlace ih deca, ali osecaju da je to lose, pogresno, odvratno i zele da se izlece, ako je to moguce.
 
Takav covek je mentalni bolesnik a ti bi ga tukao i javno sramotio :roll:
Treba mu se pomoci na ovaj ili onaj nacin.


realno,msm da ti tipovi uopste nisu ni bolesni ni osakaceni u nekom drugom smislu da ne mogu razumeti
da to sto cine nekom detetu nije ni zdravo ni normalno.Pre bih rekao da su drski u svom fetisu,da razumeju ali
ne *ebavaju nikakve moralne norme i hoce da ispune svoj majmunski naum.Zato ih treba odrati od batina...jednom..
ako ponovi,ponovo udri g*obno....msm da bi treci put razmislio.Ubacivanje medicine u sve to,je cisto p*roseravanje,isto je i sa guzicarima...
msm koga boli Q*rac za njihove hirove,to ne smes da radis zato sto je bolesno,idiotski,zivotinjski...
 
realno,msm da ti tipovi uopste nisu ni bolesni ni osakaceni u nekom drugom smislu da ne mogu razumeti
da to sto cine nekom detetu nije ni zdravo ni normalno.Pre bih rekao da su drski u svom fetisu,da razumeju ali
ne *ebavaju nikakve moralne norme i hoce da ispune svoj majmunski naum.Zato ih treba odrati od batina...jednom..
ako ponovi,ponovo udri g*obno....msm da bi treci put razmislio.Ubacivanje medicine u sve to,je cisto p*roseravanje,isto je i sa guzicarima...
msm koga boli Q*rac za njihove hirove,to ne smes da radis zato sto je bolesno,idiotski,zivotinjski...

Pa sam si rekao da nije ni zdravo ni normalno.. znaci nije fetis, posto zdravi ljudi fetise mogu da iskontrolisu.
Pustiti psihologe i psihijatre da im probaju pomoci, ako to ne da rezultata, onda kastracija.
 
Moze..ali samo metkom!

Istina je da mozak pedofila i silovatelja funkcionise na drugaciji nacin.Tu nema pomoci.Cak ni kastracija tu ne pomaze,jer bi oni nasli nacin da zlostavljaju zrtvu...cilj je nadmoc nad drugom osobom.To ih pali.Kao sto normalan covek tezi dodiru,koji ce ga uzbuditi,tako oni traze dete sa takve stvari..Uzas,mislim da spadaju u nesto najgore na zemaljskoj kugli.Ni jedne sekunde ne bih razmisljala kako im presuditi...
 
Da napadaju nemocne to apsolutno stoji, ali malo sam istrazivao tematiku, i na moje iznanadjenje otkrio sam da ima pedofila, ili hajde da kazemo osoba koje privlace deca, koja nisu zlostavljaci dece, jer znaju da to nije normalno, da je lose, i zele da se izlece.
Oni koji zlostavljaju decu, pa ravni su silovateljima, po svakom osnovu.
 
Pre 2 decenije prvi put su, čini mi se, nemački naučnici obavili eksperiment nad osuđenicima: višestrukim silovateljima (ne pedofilima) i pedofilima koji nisu bili silovatelji.
Kod prvih je ustanovljen višak testosterona (otuda agresivnost, nedostatak samokontrole i nesposobnost saosećanja) i manjak serotonina. Terapija je podrazumevala stalni nadzor balansa ovih hormona, i dala dobre rezultate u više od 50% slučajeva. Ali, terapija je na dobrovoljnoj bazi, i doživotna. Osuđenici koji su pristali na terapiju bili su suočeni za izborom: hemijska kastracija ili navedena terapija, uz mogućnost ograničenog kretanja i nošenje elektronske narukvice.
Kod pedofila je stvar bila drugačija: balans hormona nije igrao nikakvu ulogu. Ispostavilo se da je oko 80% pedofila zlostavljano u detinjstvu, te da je pedofilija ("poremećaj sekualnog izbora") na neki način usvojeni model ponašanja, uz . Među pedofilima je znatno više onih koje uzbuđuju ženska deca, te je pogrešan zaključak dovoditi (mušku) homoseksualnost u vezu sa pedofilijom. Takođe, znatno je manji broj ženskih pedofila.
Pedofili iz eksperimentalne grupe su se mahom odlučivali na hemijsku kastraciju.

Evo šta piše u jednom stručnom članku sa neta:
Liječenje pedofilije je vrlo teško i stopa uspješnosti je niska. Jedan od razloga za loš uspjeh liječenja je i taj što u velikoj većini slučajeva pedofili dolaze na liječenje po odluci suda i nisu motivirani za liječenje. U rijetkim slučajevima (npr. postoji jedna institucija u Nizozemskoj gdje se osobe mogu javiti bez straha od kaznenog gonjenja na liječenje) kad postoji motivacija za liječenje, uspjeh je veći.
Pedofilija je poremećaj seksualne sklonosti, odnosno pedofila djeca seksualno uzbuđuju (razmišljanje o djeci, promatranje djece koja se skidaju, kupaju ili masturbiraju). Vrstu aktivnosti koja čovjeka seksualno uzbuđuju ne možemo promijeniti, zbog čega danas liječenje pedofila ide u dva smjera. S jedne strane, pokušava se pronaći modele seksualnih obrazaca s odraslim osobama koje bi za pedofila bile uzbuđujuće, te poticati takva maštanja u masturbaciji, a kasnije i poticanje takvih aktivnosti. S druge strane, liječenje je usmjereno na prepoznavanje situacija koje su po pedofila opasne (npr. mogućnost da se dijete vidi u uzbuđujućoj situaciji, kao što su dječja igrališta, dječji vrtići, dječji filmovi, određeni časopisi i Internet adrese) što se onda podučava pedofila kako da te situacije izbjegava ili kako da reagira kad se u takvoj situaciji nađe. Naravno da je za ovu vrstu liječenja potrebna vrlo velika motivacija.
 
Ne mogu se izlečiti, mogu se samo ograničiti i onemogućiti, i to samo otkriveni i dokazani slučajevi, a onih neotkrivenih će uvek biti. Postoje i aktivni i pasivni pedofili, oni koji deluju u skladu sa seksualnim opredeljenjem, i oni koji ne prave takav korak, odnosno ostaju latentni pedofili.

S tim što prvo treba utvrditi šta je to zaista starosna granica za pedofiliju. U velikom broju slučajeva danas zbog nekog debilnog zakona nevini ljudi budu optuženi za pedofiliju. Po meni danas svako dete od 13-e godine postaje polno sposobno i do tog nivoa treba spustiti tu granicu kod devojčica, a kod dečaka možda i na dvanaest godina. One situacije u Americi kad profesorka spava sa 14-godišnjim učenikom pa je zatvore jer eto zakon kaže da je ona njega 'iskoristila' su debilnost i cinizam. Danas su deca nenormalno napredna i zbog dostupnosti sadržaja na internetu, mnogo veće otvorenosti već sa dvanaest, trinaest godina vrlo aktivno traže i stupaju u seksualne odnose. Tako da granicu treba spustiti.

Sve ispod 12 godina pak treba najsurovije kažnjavati jer to po meni jeste pedofilija.
 
Zašto misliš tako?
Poznajem narkomana (sedmogodišnji "staž") koji se izlečio i čist je već tri decenije.

mislim da se i dan danas taj covek bori sa iskusenjem da ne poklekne za razliku od onih koji taj vid borbe ne poznaju.
zato mislim da to uvek ostaje u coveku, bez obzira sto do kraja zivota ne mora da uzme nista,
to samo znaci da je jak karakter i svakako je za pohvalu..
 
Mozak je organ koji može da se leči!
Nešto su složeniji metodi i postupci,ali nije za potceniti ni štitnu žlezdu -recimo!
Ako još ne mogu neka stanja moždanih delova da se leče,ne znači da ubrzo i neće!
Neurologija je grana medicine koja je najviše napredovala poslednjihnekoliko decenija.
Predrasude tipa da je to duhovni problem samo odmažu ,ali ne neurolozima koji dobro znaju da to s nekim
"duhovima"nema veze,već s pasivnošću građana i izbegavanju da otvoreno i bez praznoverja sagledavaju
stanja svojih organa za mišljenje.
 

Back
Top