Ko je Moloh?

SOL INVICTO

Primećen član
Banovan
Poruka
974
Молох је бог сунца и рата код старих Семићана, највише поштован код старих Јевреја.

Јевреји у Палестини, приносили су му људске жртве, као и прворођенчад.

Фигуративно, молох означава страшну и слепу силу која захтева многе и невине жртве, нпр. молох рата.

https://sr.wikipedia.org/sr/Молох

Касније је постао Јахве или Јехова.

Није ни чудо што библијски Бог толико мрзи децу. Нигде током убијања и мучења човечанства по Библији није поштедео ниједно једино дете.

Ето хришћани то је ваш Бог љубав у кога ви заправо верујете.
 
Evo zasto ? :rumenko:

25 Јесте ли мени приносили жртве и даре у пустињи четрдесет година, доме Израиљев?
26 Него сте носили шатор Молоха свог, и Хијуна, ликове своје, звезду бога свог, које сами себи начинисте.
27 Зато ћу вас преселити иза Дамаска, говори Господ, коме је име Бог над војскама.

Izvor : http://www.eparhijavranjska.org/Biblija/Biblija.asp?Knjiga=30&Glava=5

- - - - - - - - - -

Moloh je izmisljen bog koga su nacinili Izraelci :aha:

- - - - - - - - - -

1 I reče Gospod Mojsiju govoreći:

2 Još reci sinovima Izrailjevim: Ko god između sinova Izrailjevih ili između došljaka koji se bave u Izrailju, da od semena svog Molohu, neka se pogubi, narod u zemlji neka ga zaspe kamenjem.
2 Car. 17:17, 2 Car. 23:10, 2 Dn. 33:6

3 I ja ću okrenuti lice svoje nasuprot takvom čoveku, i istrebiću ga iz naroda njegovog, što od semena svog dade Molohu, i zaprzni svetinju moju i oskvrni sveto ime moje.
4 Moj. 19:20, Jezek. 5:11

4 Ako li narod kako god zatvori oči da ne vidi tog čoveka kad da od semena svog Molohu, i ne ubiju ga,

5 Ja ću okrenuti lice svoje nasuprot onom čoveku i nasuprot domu njegovom, i istrebiću ga, i sve koji za njim čine preljubu čineći preljubu za Molohom, iz naroda njihovog.
2 Moj. 20:5, 3 Moj. 18:16

6 A ko se obrati k vračarima i k gatarima da čini preljubu za njima, okrenuću lice svoje na suprot njemu, i istrebiću ga iz naroda njegovog.
3 Moj. 19:31, 2 Car. 23:24

7 Zato posvećujte se, i budite sveti, jer sam ja Gospod Bog vaš.

Eto koliko ga :heart: :rotf:

- - - - - - - - - -

Seme koje su davali bila su njihova deca :bljak:
 
Јевреји су ашкенази и сепарди.

- - - - - - - - - -

Evo zasto ? :rumenko:

25 Јесте ли мени приносили жртве и даре у пустињи четрдесет година, доме Израиљев?
26 Него сте носили шатор Молоха свог, и Хијуна, ликове своје, звезду бога свог, које сами себи начинисте.
27 Зато ћу вас преселити иза Дамаска, говори Господ, коме је име Бог над војскама.

Izvor : http://www.eparhijavranjska.org/Biblija/Biblija.asp?Knjiga=30&Glava=5

- - - - - - - - - -

Moloh je izmisljen bog koga su nacinili Izraelci :aha:

- - - - - - - - - -

1 I reče Gospod Mojsiju govoreći:

2 Još reci sinovima Izrailjevim: Ko god između sinova Izrailjevih ili između došljaka koji se bave u Izrailju, da od semena svog Molohu, neka se pogubi, narod u zemlji neka ga zaspe kamenjem.
2 Car. 17:17, 2 Car. 23:10, 2 Dn. 33:6

3 I ja ću okrenuti lice svoje nasuprot takvom čoveku, i istrebiću ga iz naroda njegovog, što od semena svog dade Molohu, i zaprzni svetinju moju i oskvrni sveto ime moje.
4 Moj. 19:20, Jezek. 5:11

4 Ako li narod kako god zatvori oči da ne vidi tog čoveka kad da od semena svog Molohu, i ne ubiju ga,

5 Ja ću okrenuti lice svoje nasuprot onom čoveku i nasuprot domu njegovom, i istrebiću ga, i sve koji za njim čine preljubu čineći preljubu za Molohom, iz naroda njihovog.
2 Moj. 20:5, 3 Moj. 18:16

6 A ko se obrati k vračarima i k gatarima da čini preljubu za njima, okrenuću lice svoje na suprot njemu, i istrebiću ga iz naroda njegovog.
3 Moj. 19:31, 2 Car. 23:24

7 Zato posvećujte se, i budite sveti, jer sam ja Gospod Bog vaš.

Eto koliko ga :heart: :rotf:

- - - - - - - - - -

Seme koje su davali bila su njihova deca :bljak:

Јахве је припитомљена верзија Молоха. Један и други су измишљени од јевреја.
 
6. I činjaše Solomun što bješe zlo pred Gospodom, i ne hođaše sasvijem za Gospodom kao David otac njegov.
7. Tada sagradi Solomun visinu Hemosu, gadu Moavskom, na gori prema Jerusalimu, i Molohu gadu Amonskom. 4.Moj. 21, 29. 4.Moj. 33, 52.

9. A Gospod se razgnjevi na Solomuna što se odvrati srce njegovo od Gospoda Boga Izrailjeva, koji mu se bješe javio dva puta. 5.Moj. 7, 3. 1.Car. 3, 5. Psal. 90, 7.
10. I bješe mu zapovjedio da ne ide za drugim bogovima, a on ne održa što mu Gospod zapovjedi. 1.Car. 6, 12. 2.Dnev. 7, 17.
11. I reče Gospod Solomunu: što se to nađe na tebi, i nijesi držao zavjeta mojega ni uredaba mojih, koje sam ti zapovjedio, zato ću otrgnuti od tebe carstvo i daću ga sluzi tvojemu. 1.Car. 12, 15. 2.Car. 17,

Evo osudio je i Solomona :)

Bog nije Moloh mozda je Moloh bog paganima :aha:

Ovde su dva Boga ovaj pravi osudjuje laznog :lol:

Naziva Moloha gadom jel to on vredja sebe ? :rumenko:
 
Pojavice se u zadnja vremena hulnici i antihristi, i dace im se odredjeni broj dana da hule, pre nego sto odu u Jezero ognjeno. U Vecni Oganj.

Ko ne zna kako bole paklene muke, neka se seti kako pece plamen vatre.
 
Samo se ti drkaj.

bas se hriscanski izrazavas :sad2:

- - - - - - - - - -

Jeretici su ga najebali. A sve se nadaju da nece.
Kako da nece. samo se vi ponadajte.

eto takav si ti kakav ti je govor takav si :sad2:

- - - - - - - - - -

Pojavice se u zadnja vremena hulnici i antihristi, i dace im se odredjeni broj dana da hule, pre nego sto odu u Jezero ognjeno. U Vecni Oganj.

Ko ne zna kako bole paklene muke, neka se seti kako pece plamen vatre.
Jeste pojvaili su se
 

Back
Top