Žene koje pristaju na nasilje u vezi...?

gost 361356

Veoma poznat
Poruka
10.647
Tema porodičnog naislja i uopšte nasilja muškaraca nad ženama je poslednih godina veoma prisutna u javnom diskursu.

Čitao sam ali i iz neposrednog iskustva doznao da je manje-više svaka žena imala iskustvo sa nekim oblikom fizičkog zlostavljanja.

Međutim, u svim tim pričama, ekspertizama, analizama pravh odgovora na ključna pitanja nije bilo.

Elem, prvi odgovor koji nedostaje je - zašto žene uopšte održavaju veze sa nasilnim muškarcima?

Do sada nuđeni odgovori bili su - zbog dece, zbog socijalne situacije, zbog pritiska sredine, stambenog pitanja i slično.

Međutim, mogu sa velikom sigurnošću da tvrdim da je većina žena koja je bila izložena nasilju u vezi još pre faze braka, dece itd. imala priike da se upozna sa nasilnim karakterom svog partnera ili da bar uoči njegovu sklonost ka nasilju.

Osim toga, porodično nasilje ima i element geneze, odnosno progresivnog uvećavanja kroz vezu što se u nekim slučajevima završava eskalacijom ili fatalnim posledicama. Dakle ne počinje i ne završava se od jednom već traje i pojačava se u najvećem broju slučajeva.

Drugo pitanje bez odgovora je - šta je pravi pokretač nasilja koje vrše muškarci?

Pominjane su predispozicije karaktera, loši uzori u porodici, ovo ili ono, međutim imam utisak da niko zaista pouzdano ne zna šta se zaista zbiva u jednoj vezi koju karakteriše prisustvo nasilja a ponajmanje se raspreda momenat kada zapravo žensko nasilje pokreće muško.

Ta dva pitanja zapravo generišu treće i najvažnije a to je šta je to u ženi ili ređe muškarcu što nasilje učini prihvatljivim u zajednici jer niko ne može da ospori da veoma mnogo veza i brakova opstaje jako dugo iako su ispunjene peridočnim nasiljem? Sem naravno u slučajevima koji završe u crnoj hronici.

Zanimaju me samo odgovori koji nisu opravdanja tipa - šta ću sa decom, gde ću da živim, od čega da se izdržavam jer kao što sam već rekao, ubeđen sam da nasilnk pokazuje svoje nakaradne sklonosti mnogo pre dece i braka.

Ili još pojednostavljenije, zašto se žene prže na loše momke kojima je nasilje prema okolini jedna od glavnih karakternih osobina? Da li zaista naivno veruju da ta pesnica besa nikada neće biti usmerena prema njima ili je po sredi nešto drugo?
 
Elem, prvi odgovor koji nedostaje je - zašto žene uopšte održavaju veze sa nasilnim muškarcima?

Do sada nuđeni odgovori bili su - zbog dece, zbog socijalne situacije, zbog pritiska sredine, stambenog pitanja i slično.

Međutim, mogu sa velikom sigurnošću da tvrdim da je većina žena koja je bila izložena nasilju u vezi još pre faze braka, dece itd. imala priike da se upozna sa nasilnim karakterom svog partnera ili da bar uoči njegovu sklonost ka nasilju.

Ne samo da su bile upoznate nego em što nisu tražili pomoć od bližnjih em kad pokušaš da se umešaš dešava se da često stanu na stranu nasilnika. Ima neke psihopatologije u njihovom odnosu,nađu se jednostavno takvi...odavno sam shvatio da je gubljenje vremena i pokušavati da se dokuči šta i zbog čega.



Osim toga, porodično nasilje ima i element geneze, odnosno progresivnog uvećavanja kroz vezu što se u nekim slučajevima završava eskalacijom ili fatalnim posledicama. Dakle ne počinje i ne završava se od jednom već traje i pojačava se u najvećem broju slučajeva.

Drugo pitanje bez odgovora je - šta je pravi pokretač nasilja koje vrše muškarci?

Šta pokreće ne znam ali očigledno je da im prija ta "moć" nad ženom(i/ili decom).Nekima je često to jedina "nadmoć" prisutna u bednom životu pa vremenom postaju sve gori


Ili još pojednostavljenije, zašto se žene prže na loše momke kojima je nasilje prema okolini jedna od glavnih karakternih osobina? Da li zaista naivno veruju da ta pesnica besa nikada neće biti usmerena prema njima ili je po sredi nešto drugo?

Pa ne znam baš jer među tim nasilnicima imaš i jako ugledne i obrazovane,pa i one koji važe da su malo pi.kasti u društvu,i one za koje misliš da mrava nisu zgazili...nisam siguran da neko u startu može da proceni na osnovu ponašanja u društvu ili tog statusa mangupa ili "dobrog dečka" da li je potencijalni nasilnik. Ima žena koje beže pri prvom nagoveštaju nasilja a ima ih koje trpe dok ih forenzičari ne iznesu iz kuće..jbg. kao što rekoh nađu se takvi jednostavno.
 
Ne samo da su bile upoznate nego em što nisu tražili pomoć od bližnjih em kad pokušaš da se umešaš dešava se da često stanu na stranu nasilnika. Ima neke psihopatologije u njihovom odnosu,nađu se jednostavno takvi...odavno sam shvatio da je gubljenje vremena i pokušavati da se dokuči šta i zbog čega.

Da, veoma teško dokučiti neke uzrok takvih nastranosti standardim metodama ali mislim da se upravo u tom momentu krije mnoštvo odgovora na pitanja vezanih za nasilje u vezama.

Šta pokreće ne znam ali očigledno je da im prija ta "moć" nad ženom(i/ili decom).Nekima je često to jedina "nadmoć" prisutna u bednom životu pa vremenom postaju sve gori

Prava reč. Moć.

I njena fizička demonstracija zaista u mnogo slučajeva može biti podstaknuta osećajem manje vrednosti.

Ali nije li upravo moćan muškarac ženama privlačniji? Beskrupulozniji, samouvereniji, i pre svega opasniji...?

Pa ne znam baš jer među tim nasilnicima imaš i jako ugledne i obrazovane,pa i one koji važe da su malo pi.kasti u društvu,i one za koje misliš da mrava nisu zgazili...nisam siguran da neko u startu može da proceni na osnovu ponašanja u društvu ili tog statusa mangupa ili "dobrog dečka" da li je potencijalni nasilnik. Ima žena koje beže pri prvom nagoveštaju nasilja a ima ih koje trpe dok ih forenzičari ne iznesu iz kuće..jbg. kao što rekoh nađu se takvi jednostavno.

Moje iskustvo je sledeće: sve žene sa kojima sam imao recimo prijateljski odnos i koje su imala nekakvo poverenje u mene su mi se pre ili kasnije požalile da su trpele udarce, prinudu ili neki drugi oblik fizičkog maltretiranja. I da su u nekim situacijama, naravno ne u svim prelazile preko toga.
 
Zene ovde traze posebnu paznju emotivno su preosetljive i to dobro znaju.
A zamisli analogiju sa preosetljivim detetom....to ni roditelj ne moze da trpi....pre ili kasnije kaze, nek se isplace...ukapirace...

Muskarci mnoga nasilja u vezi i braku pocine jer im je puko fitilj....ovo pisem za one koji nisu skloni nasilju....
Zene vrse psihicko nasilje u svim stadijumima veze....i to smatraju obaveznim, a ne samo neophodnim...

Imas tu i tezu da zene vole kriminalce....i tacno je to...
Zenski um voli one muskarce koji pristaju na njihovu igru ulepsavanja realnosti i laznog predstavljanja...a to su djukci koji im bas i ne odgovaraju, i prevaranti koji im odgovaraju....

E sad u kojoj meri ce se ukljuciti razum nad tim uvezbanim moze se reci rodnim psiholoskim opredeljenjem , to je pitanje...
Izmedju krimosa koji joj jednom u mesec dana zavali samarcinu da ne zna gde se nalazi i nekog mekanog pored koga ne moze ni muve da oseti , a kamoli leptirice, jer nema uzbudljivosti i trenja, nadmetanja i odmeravanja, zenske igre i uzbudjenja, zena ce odabrati krimosa....
Krimos u smislu MZ odnosa ne u smislu osudjivanja....

Zene su danas toliko odlepile , bar u medijima, da se i samo zensko telo , tj zenska populacija odvaja od tih trendova...
Dzaba prica emancipatorki i medijskih droljica i poznatih zena, kad one ostaju same...
Zato i kazem, ne slusajte ni muski ni zenski sta se pise o MZ odnosima ni na netu ni u medijima....sve je to lozenje i manipulacija...

To sto oni ne mogu da zive u vezi i u normalnoj i ja i ti vezi, to pokusavaju da nametnu i vama...

A prica o nasilju u vezi gde je zena zrtva a muskarac nasilnik ima tu namenu....
Vise se spontani i normalan muskarac i ne moze upustiti u razgovor i poznavanje zena, posle njihovog svakodnevnog napajanja strahovima i oprezom i strategijama kako da upiru prstom u sve i svasta...
 
Pa eto svi vole te bad boy-se,ima neceg valjda privlacno kada je neko divlji,ali opet da te neko teslaci kao kravu,to ne mogu da shvatim,valjda patrijarhalno vaspitanje, gde je bilo sramota da zena napusti muza iz bilo kog razloga.
A na kraj moze biti znak manjka samopostovanja,ko zna.
 
Pa ovakvi ko svasticic za svoju platu ce od gurnuo me da naprave gurao, udarao i napravio modrice i psihicki plasio maltretirao godinama...
Za pare se sve dobija, a jos i osvetoljubivost....ima od dodira da trljanjem i malko sminke i napravi crno kao da si je razbijao od batina bar 4 sata...
Jos kao klinac, 7 razred, ja sam video kako njih tri od nicega napravise takvu crnu masnicu na licu svojoj drugarici i na kraju su uspeli i otok da naprave, mali neki, ne znam sve, ali znam da je trajalo tri dana i na kraju prosto ti srce stane kad vidis kako je izgledala, i pomislis kao muskarac svasta, da polomis skota, ali stos je sto smo mi znali situaciju, a dokaz je bio za razrednog i profesore....

I ako mislite da se skidala ta sminka i ti podlivi, gresite, to je na kraju tako izgledalo uverljivo da sam se ja smrzo i bi mi jasno da u ovom svetu sve moze da se namesti...
 
Recimo primer iz селебрти prakse.

Koliko sam ja razumeo, Majonez je redovno dočekivao Gospođu na volej ali ona mu se uredno vraćala dugi niz godina.

909522.jpg


Čak bi se reklo da... joj mnogo toga nije bilo mrsko. Bar dok nije načisto pomanitao.

Elem, dotična svakako nije baš puno marila za skrupule patrijarhalnog vaspitanja ali opet nije bila voljna da ga napusti jer je sivonja koji bije.
 
Ćetna se rodila na Čevu, u poznatoj i nadaleko čuvenoj kući Vukotića, 1786. god. Prvi put je bila udata za jednog bogatog seljaka, ali tom udajom nije bila zadovoljna, jer je u svom mužu vidjela slaba i neodvažna čovjeka. Zato jednog dana odluči da ga stavi na probu. Prije no što će se muž vratiti kući, Ćetna sjedne na prag od vrata, pruži noge preko praga i uzme preslicu da prede. U tom joj dođe muž i umjesto da kaže ženi da ustane da bi on mogao ući u kuću, zaobiđe je i uđe bez da joj riječ reče. Tada je bio običaj da, kad domaćin ulazi u kuću, žena ga na nogama dočekuje i nudi mu stolicu da sjedne.
Sve ovo što se zbilo naljutilo je Ćetnu i ona se vrati u rod i reče ocu da ne može živjeti sa mlakonjom pa da će je svu sasjeći. Ubrzo poslije ovoga udala se za Petra Jovovića iz Markovine. I njega je probala kao prvog domaćina, no Petar kad je vidio kako prekrštenih nogu sjedi na prag i ne diže se, potegnu čibuk te je dobro izudara. Ćetna ništa ne reče niti se požali, a docnije je pričala da je tada sebi rekla: "Ovakav mi muž i domaćin treba".
 
Njah! Još jedna u nizu tema koja ima za cilj da promoviše muško nasilje u propagandne svrhe! Pdf muškarci je idealan medij za tematski epp

Jel? Gde ti tačno vidiš propagiranje nasilja nad ženama na ovoj temi?

- - - - - - - - - -

Ćetna se rodila na Čevu, u poznatoj i nadaleko čuvenoj kući Vukotića, 1786. god. Prvi put je bila udata za jednog bogatog seljaka, ali tom udajom nije bila zadovoljna, jer je u svom mužu vidjela slaba i neodvažna čovjeka. Zato jednog dana odluči da ga stavi na probu. Prije no što će se muž vratiti kući, Ćetna sjedne na prag od vrata, pruži noge preko praga i uzme preslicu da prede. U tom joj dođe muž i umjesto da kaže ženi da ustane da bi on mogao ući u kuću, zaobiđe je i uđe bez da joj riječ reče. Tada je bio običaj da, kad domaćin ulazi u kuću, žena ga na nogama dočekuje i nudi mu stolicu da sjedne.
Sve ovo što se zbilo naljutilo je Ćetnu i ona se vrati u rod i reče ocu da ne može živjeti sa mlakonjom pa da će je svu sasjeći. Ubrzo poslije ovoga udala se za Petra Jovovića iz Markovine. I njega je probala kao prvog domaćina, no Petar kad je vidio kako prekrštenih nogu sjedi na prag i ne diže se, potegnu čibuk te je dobro izudara. Ćetna ništa ne reče niti se požali, a docnije je pričala da je tada sebi rekla: "Ovakav mi muž i domaćin treba".

Zapravo misliš da se od 1786. nešto bitnije promenilo?
 
Jel? Gde ti tačno vidiš propagiranje nasilja nad ženama na ovoj temi?

Insistiraš na pitanjima zašto žene održavaju vezu sa nasilnicima i zašto se žene prže na loše momke što je upravo direktna i vrlo eksplicitna reklama proizvoda zvanog nasilje u vezi.

Samo još nisi ostavio broj telefona i obećao isporuku na kućnu adresu.
Evo možeš da ponudiš kupovinu ,,nasilje iz fotelje,, kao novi vid zabave za dokone parove, da uneseš malo impulsa u njihove sparuškane živote.
Nek se odvaljuju od batina i skandala, tih i povučen život ume opasno da smori ....

A ono dvoje koje si naveo kao primer gore su ljudi kojima je batinanje umesto ringe ringe raja i verovatno puno parova unutar svojih čvrstih i dugih veza
ima svoj stil održavanja kondicije i strasti ali to nipošto ne može da se podvede pod nasilje jer kao što ti reče žene dobrovoljno pristaju na to a kada je nešto dobrovoljno onda je upiranje prsta javnosti i osuda istog bezpredmetna .
Ako žene rado imaju posla sa nasilnicima to zvuči kao da je to zabavni park ispred koga se čeka red za kartu!
 
Insistiraš na pitanjima zašto žene održavaju vezu sa nasilnicima i zašto se žene prže na loše momke što je upravo direktna i vrlo eksplicitna reklama proizvoda zvanog nasilje u vezi.

Samo još nisi ostavio broj telefona i obećao isporuku na kućnu adresu.
Evo možeš da ponudiš kupovinu ,,nasilje iz fotelje,, kao novi vid zabave za dokone parove, da uneseš malo impulsa u njihove sparuškane živote.
Nek se odvaljuju od batina i skandala, tih i povučen život ume opasno da smori ....

A ono dvoje koje si naveo kao primer gore su ljudi kojima je batinanje umesto ringe ringe raja i verovatno puno parova unutar svojih čvrstih i dugih veza
ima svoj stil održavanja kondicije i strasti ali to nipošto ne može da se podvede pod nasilje jer kao što ti reče žene dobrovoljno pristaju na to a kada je nešto dobrovoljno onda je upiranje prsta javnosti i osuda istog bezpredmetna .
Ako žene rado imaju posla sa nasilnicima to zvuči kao da je to zabavni park ispred koga se čeka red za kartu!

Ma to je lepo sve ali ja ništa reklamiram. Postavljaš se neobjektivno tendenciozno.

Evo recimo čitam danas novinama biznismen koga zovu Tigar:

manekenka-biznismen-tigar-dusica-jevdenovic-savetnica-vlada-srbije-dejan-p-1437266638-703773.jpg


Lep, naočit čovek simpatičnog nadimka privači mnoštvo viđenijih žena.

manekenka-biznismen-tigar-dusica-jevdenovic-savetnica-vlada-srbije-dejan-p-1437266638-703775.jpg


Savetnice u Vlade Srbije padaju na njegov evidentni šarm lošeg momka.

manekenka-biznismen-tigar-dusica-jevdenovic-savetnica-vlada-srbije-dejan-p-1437266638-703771.jpg


Tako da je teško poreći da žene rado imaju posla sa lošim i veoma lošim momcima.
 
Poslednja izmena:
zene na sve pristaju i sve istrpe, ako uvrte da si ti onaj pravi.
samo ih izmanipulisi i sutni polovnoj nista nisi duzan.

Bravo ....baš se pitam kako da objasnim svoje viđenje priče
Upravo tako ... trpe nadajući se da će se umoriti , da će vremenom prestati jer gde će polovne i izmanipulisane sa strahovima i nepoverenjem koje nose u sebi
Usled silnih uvreda izgube na samopouzdanju
Inače, polovina muškaraca nije gruba na početkuveze već kad bude sigurna u ljubav žene tada krene njihova duga strana
 
Poslednja izmena:
Ništa manje neobjektivno tendenciozna od tebe:lol: Ovaj biznismen deluje toliko trulo i skapano i iskreno izgleda kao loš momak ali loš po svim pitanjima, tako da mu nije ništa ni preostalo do stvaranja fame o sebi kao zajebanom tipu.
I sad ne razumem kako se od nasilja u vezi pronađosmo u priči o skapanim biznismenima sa pozamašnim kontom u banci i srpskim fufama koje očekuju da žive u jaslicama ceo život. Da li je to osnov za nasilje u vezi?
Žena koja očekuje izdržavanje i apanažu?
Ili su pokretač nasilja muškarci lišeni emocija dok u ovom strašnom svetu voze veleslalom između legalnog poslovanja u kome nema love i poslovanja u sivoj zoni gde se okreću milioni?
Gde je paralela, nisam shvatila:eek:
 
Poslednja izmena:
Jedini pravi razlog sto zene trpe nasilje je glupost koja se pokazuje jos na pocetku veze. Sve male glupacice dive se momcima koji mogu sve u mogu da ih stite dok se one igraju okolo i da ce sve da urade za njih, sto je istina. Umisle da su neke fatalne zene i da mogu da upravljaju sa takvim,( a majka nije mogla da ga kontrolise).

Kad rodi decu malo odraste, ali je sad kasno da se bezi. Trpe dok mogu, pa ili se ubiju ili pobegnu i sakriju se u misiju rupicu ili kod novog "zastitnika".
 

Back
Top