Američke vlasti istražuju nemačku Dojče banku zbog navodnog pranja novca iz Rusije.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Istražni centar države Njujork ispituje transakcije vredne milijarde dolara i pretpostavlja se da je reč o novcu koji je nezakonito izašao iz Rusije, naveli su izvori za AFP.

Njujorško odljenje za finansijske usluge (DFS) počelo je istragu Dojče banke početkom leta. Prema tim izvorima, ruski klijenti su neuspešno pokušavali da podmite zaposlene u Doče banci u Moskvi, da prikriju poreklo njihovog novca.

Portparolka Dojče banke rekla je da je najveći broj zaposlenih na odmoru, a i Moskvi je ostavljen mali broj pojedinaca.

„Podržavamo učešće u međunarodnim naporima za otkrivanje i brobu protiv sumnjivih aktivnosti i preduzimamo akciju da pronađemo dokaze lošeg poslovanja“, navela je ona.


DFS je u aprilu kaznio Dojče banku sa 600 miliona dolara, što je deo ukupne kazne koje su izrekle američke i britanske vlasti u iznosu od 2,5 milijarade dolara, zbog nameštanja kamata libora, koristeći milione klin ugovora širom sveta, u multi bankarskoj zaveri.

(Tanjug)

http://www.krstarica.com/vesti/ekonomija/sad-istrazuju-dojce-banku-zbog-pranja-novca-iz-rusije/

____________________________________________________________________________________

Cudno je da ne ispituju i ruske banke o toj ilicitoj transakciji? :think:

A jos je cudnije da nikada ni jedna drzava ne ispituje americke banke i njihove transakcije? :sad2:
 
11705345_467025483478091_1871815738255530968_n.jpg


:per:
 
...ko ce kontrolisati ove nase vratolomije bankarske
koji rade s dozvolama Centralne banke...
i ne moze se doci do odgovarajucih direktora
koji su na ovim prostorima zaista nedodirljivi...jer
kako ce da objasne i svoj rad i rad firmi koje finansiraju a kako im diktiraju...
...npr. ja sam morao za auto uplacivati nekakav dodatak koji bankar nije imao upustvo kako da mi definise svrhu uplati osim -dug-
kakva je to definicija svrhe jer pod 'dug' moze sve i svasta cim je uplata to je i dug ali koji...?
 
...ko ce kontrolisati ove nase vratolomije bankarske
koji rade s dozvolama Centralne banke...
i ne moze se doci do odgovarajucih direktora
koji su na ovim prostorima zaista nedodirljivi...jer
kako ce da objasne i svoj rad i rad firmi koje finansiraju a kako im diktiraju...
...npr. ja sam morao za auto uplacivati nekakav dodatak koji bankar nije imao upustvo kako da mi definise svrhu uplati osim -dug-
kakva je to definicija svrhe jer pod 'dug' moze sve i svasta cim je uplata to je i dug ali koji...?

Cela ova prica je o NEZAVISNOSTI...

tebi su objasnili da moras da platis DUG i tacka. Bez diskusije.

Ni Grci nisu nista NEGOCIRALI sa EU...

Jednostavno su DOBILI NAREDBE od Merkelove....

Kao sto EU dobija NAREDBE iz Amerike...

GDE JE TU DEMOKRATIJA I NEZAVISNOST?


Novi Svetski Poredak nastupa korakom pobednika! :okok:

- - - - - - - - - -

Uskoro ce se na CRVENOM KONJU pojaviti MESIJA koji ce ujediniti CEO SVET u jednu drzavu....!
 
Blajbi, Blajbi.

Pa ti sumnjaš u demokratiju u najdekatskijoj zemlki na svetu ?

Šala na stranu, kaoboji rade sve da pokvare dobre odnose
Rusije i Nemačke.
Mislim da će u Nemačkoj biti dovoljno pameti.

Nemce možemo voleti ili ne,
ali mislim da se slažemo da nisu glupi.
Dosta su francuzi.
Sad moraju da vrate (ogromne) pare za plaćene
a nesporučene letelice.

Pa embargo, kad je Purin sa granice vratio 40 kamiona
sa hranom iz Holandije.
Udarili sankcije, ali hoće njegove pare.
Plus. Putin je rekao da nikad više na rusko
tržište ne može da se vrati niko ko ga
je napustio zbog tih sankcija.
 
Poslednja izmena:
Pritisak , uopzorenje i harac - tek da nemci vide ko im je gazda ....

Nista licno .
Amerika je rasturila ceo svajcarski bankarski sistem. Nema vise tajni, sve je javno, usput je najveca svajcarska banka kaznjena sa mnogo milijardi.
A tek ova:


NAJVEĆA KAZNA U POVIJESTI Moćna banka priznala krivnju i platit će rekordnih 9 milijardi dolara


AFP

Autor: Hina, Portal Jutarnji.hr

Objavljeno: 30.06.2014

NEW YORK - Francuski bankovni gigant BNP Paribas priznao je u ponedjeljak krivnju prema dvjema točkama američke optužnice za krivotvorenje poslovne dokumentacije i za kriminalno udruživanje s ciljem kršenja američkih sankcija Sudanu, Kubi i Iranu.
VEZANE VIJESTI
Vijesti

BANKE VIŠE NIKAD NEĆE DOĆI DO LAKE ZARADE Nova pravila zaustavila su unosne i opasne špekulacije
RAZOTKRIVENE EUROPSKE TVRTKE KOJE IMAJU RAČUNE U POREZNIM OAZAMA Pogledajte koje su se poznate kompanije našle na popisu!

Kako je izvijestila agencija Reuters, u slučaju je postignuta nagodba prema kojoj će BNP zbog kršenja američkih pravnih propisa platiti odštetu od čak 8,83 milijarde dolara, što je najveća novčana kazna u američkoj povijesti.

Pomoćnik državnog odvjetnika u saveznoj državi New York Ted Starishevsky izjavio je da se banka upustila u planiranje dugoročnog kršenja propisa. 'Za ovakvo je ponašanje znao sam vrh BNP-a', dodao je Starishevsky.

Glavni pravni zastupnik BNP-a Georges Dirani na sudu je u ime svog klijenta priznao da je banka u razdoblju od 2004. do 2012. godine poduzela korake kako bi izbjegla sankcije koje je Amerika nametnula Sudanu, Kubi i Iranu.

Ranije je direktor BNP-a upozorio zaposlene da će američke vlasti odrediti zajmodavcu visoku novčanu kaznu zbog zaobilaženja sankcija Iranu i drugim zemljama. 'Želim biti jasan - kazna će biti teška', rekao je Jean-Laurent Bonnafe u internom memorandumu koji je citirao BBC.

'To je dobra vijest za sve naše djelatnike i za naše klijente', tvrdi Bonnafe i objašnjava: 'Omogućit će nam da se riješimo neizvjesnosti koja trenutno pritišće našu grupu. Ostavit ćemo iza nas te probleme, koji spadaju u prošlost. Teškoće s kojima se trenutno suočavamo ne smiju utjecati na naše planove za budućnost', naglasio je.

U travnju je BNP Paribas priopćio da je izdvojio 1,1 milijardu dolara za pokrivanje troškova američke kazne. Upozorili su ipak da bi iznos kazne mogao biti daleko veći od rezerviranog iznosa.
 
Mene zanima PO KOM ZAKONU i PRAVU americke banke kontrolisu nemacke banke i jos ih i kaznjavaju?
Po svojim zakonima, kontrolisu oni i banke u venecueli nego ti ne pratis fabulu radnje.
A Svajcarce su rasturili.
Te banke ne bi morale da placaju tu strashnu globu, ali ne bi smele onda da prismrde na trzistu USA:
Doduse to sada sa Venecuelom i Kolumbijom i nema veze.
 
Bundes banka je vec placala kazne teske milijarde dolara - iz besmislenih razloga ( toboze poslovale sa Iranom ... te kao neke papire nisu imali sredjene i td ) .... Kao i BMP Paribas , Skotska kraljevska banka ... i mnoge druge evropske banke ..

Zato sam i napisao da se radi o tipicnom haracu koji gazda razrezuje vazalima ....
 
Bundes banka je vec placala kazne teske milijarde dolara - iz besmislenih razloga ( toboze poslovale sa Iranom ... te kao neke papire nisu imali sredjene i td ) .... Kao i BMP Paribas , Skotska kraljevska banka ... i mnoge druge evropske banke ..

Zato sam i napisao da se radi o tipicnom haracu koji gazda razrezuje vazalima ....
Nisam sigurna da Bundebanka ima bilo kakve veze sa ovom globom i muljanjem para.
Ili je za tebe Deutscha Bank isto sto i Bundebank?
I Argentina je osudjena na neku veliku globu pred nekim americkim sudom, ne znam sta ce i kako ce.
 
Nisam sigurna da Bundebanka ima bilo kakve veze sa ovom globom i muljanjem para.
Ili je za tebe Deutscha Bank isto sto i Bundebank?
I Argentina je osudjena na neku veliku globu pred nekim americkim sudom, ne znam sta ce i kako ce.

Secam se kako je Zapad u svojke vreme debelo pljuvao Breznjeva kada je jednom spomenuo "TEORIJU OGRANICENOG SUVERENITETA" medju drzavama istocnog bloka...

A kako se zove ovo sada? :D
 

Back
Top