Kvalifikacije za SP 2018.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2016&mm=11&dd=14&nav_id=1199398
"Pobedili ste 8:0, ali nosite čarape na sandale"

Tomas Miler dao je bahatu izjavu u vezi sa San Marinom, nakon ubedljive pobede Nemačke 8:0, ali mu oni nisu ostali dužni.

Napadač Bajerna je nakon pobede rekao da nema smisla da se igraju takve utakmice jer "svetski šampion ne bi trebalo da gubi vreme sa takvim protivnicima".

Zbog Milerove izjave reagovao je portparol FS San Marina Alen Gasperoni, koji je u deset tačaka objasnio Mileru smisao igranja utakmice izmešu San Marina i Nemačke.

"U pravu si. Utakmice kao ona u petak su nevažne. Vama. Na drugoj strani, dragi Tomase, nije bilo potrebe da dolaziš u San Marino ni zbog čega tokom vikenda, bez Bundeslige. Mogao si da provedeš vreme na svojoj sofi, sa suprugom, u vašoj luksuznoj vili ili da učestvuješ na nekom događaju koji su organizovali tvoji sponzori da bi zaradio nekoliko hiljada evra. Verujem ti, ali dozvoli da ti dam deset razloga zbog kojih ja mislim da je utakmica San Marino – Nemačka bila veoma važna. Ako bi mogao da razmisliš o njima i kažeš mi šta misliš, bio bih veoma zahvalan", napisao je Gasperoni, a onda naveo razloge:

1. Poslužila je da ti pokaže da čak i protiv slabih timova kao što je naš, ne možeš da postigneš gol. Nemoj mi reći da nisi popi*deo kada te Simončini sprečio u tome.

2. Poslužila je da objasni tvojim trenerima (čak i Bekenbaueru i Rumenigeu) da oni nisu vlasnici fudbala, već svi oni koji ga vole, a među kojima smo i mi.

3. Poslužila je da podseti stotine novinara širom Evrope da postoje momci koji slede svoje snove, a ne vaša pravila.

4. Poslužila je da potvrdi da se vi, Nemci, nikada neće promeniti i da vas istorija nije naučila da "mučenje" nije uvek garancija pobede.

5. Poslužila je da pokaže da 200 momaka iz San Marina, koji igraju fudbal iz bilo kog razloga, od svojih trenera uvek dobiju zahtev da pruže najviše što mogu. Možda će se jednog dana takav pristup i žrtva isplatiti baš protiv šampiona sveta.

6. Poslužila je vašoj federaciji (i našoj) da zaradi novac od TV i ostalih prava, a umesto što vama plaćaju za ovo mučenje, mogli bi sa tim novcem da izgrade terene za decu u vašoj zemlji, da izgrade škole. Naša federacija, odaću vam tajnu, gradi novi teren u malom selu koje se zove Akvaviva. Ti bi mogao da ga izgradiš od novca koji zaradiš za pola godina, mi ga gradimo od TV prava za ovih 90 minuta. Nije loše, zar ne?

7. Poslužila je da se o našoj zemlja, koja je velika kao vaš teren u Minhenu, piše i priča zbog fudbala.

8. Poslužila je tvom prijatelju Gnabriju da počne karijeru u reprezentaciji postizanjem tri gola.

9. Poslužila je da nekoliko stanovnika San Marina budu srećni i da se podsete da imamo pravi nacionalni tim.

10. Poslužila je da shvatim da iako igrate u najlepšoj Adidas opremi, uvek ćete biti oni koji nosite bele čarape na sandale.

_______________________________________________________________________________


Auu kako ga je spustio :mrgreen: Gasparoni srbine !!
 
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2016&mm=11&dd=14&nav_id=1199398
"Pobedili ste 8:0, ali nosite čarape na sandale"

Tomas Miler dao je bahatu izjavu u vezi sa San Marinom, nakon ubedljive pobede Nemačke 8:0, ali mu oni nisu ostali dužni.

Napadač Bajerna je nakon pobede rekao da nema smisla da se igraju takve utakmice jer "svetski šampion ne bi trebalo da gubi vreme sa takvim protivnicima".

Zbog Milerove izjave reagovao je portparol FS San Marina Alen Gasperoni, koji je u deset tačaka objasnio Mileru smisao igranja utakmice izmešu San Marina i Nemačke.

"U pravu si. Utakmice kao ona u petak su nevažne. Vama. Na drugoj strani, dragi Tomase, nije bilo potrebe da dolaziš u San Marino ni zbog čega tokom vikenda, bez Bundeslige. Mogao si da provedeš vreme na svojoj sofi, sa suprugom, u vašoj luksuznoj vili ili da učestvuješ na nekom događaju koji su organizovali tvoji sponzori da bi zaradio nekoliko hiljada evra. Verujem ti, ali dozvoli da ti dam deset razloga zbog kojih ja mislim da je utakmica San Marino – Nemačka bila veoma važna. Ako bi mogao da razmisliš o njima i kažeš mi šta misliš, bio bih veoma zahvalan", napisao je Gasperoni, a onda naveo razloge:

1. Poslužila je da ti pokaže da čak i protiv slabih timova kao što je naš, ne možeš da postigneš gol. Nemoj mi reći da nisi popi*deo kada te Simončini sprečio u tome.

2. Poslužila je da objasni tvojim trenerima (čak i Bekenbaueru i Rumenigeu) da oni nisu vlasnici fudbala, već svi oni koji ga vole, a među kojima smo i mi.

3. Poslužila je da podseti stotine novinara širom Evrope da postoje momci koji slede svoje snove, a ne vaša pravila.

4. Poslužila je da potvrdi da se vi, Nemci, nikada neće promeniti i da vas istorija nije naučila da "mučenje" nije uvek garancija pobede.

5. Poslužila je da pokaže da 200 momaka iz San Marina, koji igraju fudbal iz bilo kog razloga, od svojih trenera uvek dobiju zahtev da pruže najviše što mogu. Možda će se jednog dana takav pristup i žrtva isplatiti baš protiv šampiona sveta.

6. Poslužila je vašoj federaciji (i našoj) da zaradi novac od TV i ostalih prava, a umesto što vama plaćaju za ovo mučenje, mogli bi sa tim novcem da izgrade terene za decu u vašoj zemlji, da izgrade škole. Naša federacija, odaću vam tajnu, gradi novi teren u malom selu koje se zove Akvaviva. Ti bi mogao da ga izgradiš od novca koji zaradiš za pola godina, mi ga gradimo od TV prava za ovih 90 minuta. Nije loše, zar ne?

7. Poslužila je da se o našoj zemlja, koja je velika kao vaš teren u Minhenu, piše i priča zbog fudbala.

8. Poslužila je tvom prijatelju Gnabriju da počne karijeru u reprezentaciji postizanjem tri gola.

9. Poslužila je da nekoliko stanovnika San Marina budu srećni i da se podsete da imamo pravi nacionalni tim.

10. Poslužila je da shvatim da iako igrate u najlepšoj Adidas opremi, uvek ćete biti oni koji nosite bele čarape na sandale.

_______________________________________________________________________________


Auu kako ga je spustio :mrgreen: Gasparoni srbine !!

Jos jednom dokazano da ako si veliki sportista nisi i veliki covek. Sledeci put nek Miler ne igra protiv ovakvih i nek se ne odazove ako sme. Ne sme sem ako nije dokazano povredjen.
 
Steta za Grke , iscupase Belgijanci bod kod kuce protiv Grka u 90. minutu, mada onaj crveni karton za Grke je bio nazasluzeno pokazan.
Nego iznenadjenje dana Bugari kod kuce dobise Holandiju 2:0 i tako ih pretekose na tabeli, da li ce Holandija posle EP u Francuskoj propustiti i SP u Rusiji, ja ne pamtim kad je Holandija propustila 2 velika takmicenja zaredom.
Holandski klupski fudbal je mnogo pao poslednjih godina a kako stvari stoje i reprezrentativan fudbal im je u ozbiljnom padu.

Inace sto je interesantno je da je Azerbejdzan treci u svojoj grupi i ima sasvim realne sanse da izbori baraz (jer ipak tesko je verovati da kvalifikacije moze da zavrsi ispred Nemacke)
 
Steta za Grke , iscupase Belgijanci bod kod kuce protiv Grka u 90. minutu, mada onaj crveni karton za Grke je bio nazasluzeno pokazan.
Nego iznenadjenje dana Bugari kod kuce dobise Holandiju 2:0 i tako ih pretekose na tabeli, da li ce Holandija posle EP u Francuskoj propustiti i SP u Rusiji, ja ne pamtim kad je Holandija propustila 2 velika takmicenja zaredom.
Holandski klupski fudbal je mnogo pao poslednjih godina a kako stvari stoje i reprezrentativan fudbal im je u ozbiljnom padu.

Inace sto je interesantno je da je Azerbejdzan treci u svojoj grupi i ima sasvim realne sanse da izbori baraz (jer ipak tesko je verovati da kvalifikacije moze da zavrsi ispred Nemacke)

Holandija je na SP 2014. bila treca a 2010. druga .
 
Grci nisu izdrzali iako su do crvenog kartona drzali konce u rukama. Dobro su se branili i neutralisali sve Belgijske napade. Nazalost sudija im je prestrogo iskljucio jednog igraca i ovi su izjednacili. Mogli su jos jedan gol da prime ali je Lukaku promasio zicer.
Holandija je u velikom padu sto se tice reprezentacije i ne vidim kako ce se izvuci iz toga. Pokusali su da izvrse smenu kompletne generacije ali to su uradili na pogresan nacin pa su sada vratili neke stare reprezenativce i izgubili kompas totalno.
 
Pa i zasluzio je tu pljuvacinu ako cemo realno . Ovo sto sad igra u ovom ciklusu kvalifikacija je super i svaka mu cast ali pre toga je godinama bio go ****** !
Godinama bio go kkurac !!?? Kojim to godinama ? Dok je imao 18 godina ?
Za par utakmica je prevazisao Pantelu koji je inace godinama igrao "na nivou" :hahaha:
Decko je imao bubice u medjuvremenu je sazreo, postao stabilna licnost i nas tenk u napadu...ima 22 god i bice samo bolji i bolji, iskusniji....

"Nije to Montenegro vec najvece srpsko leglo" - ajmo crnogorci !!!! Ako da Bog obe srpske reprezentacije da odu dalje :klap:

Mnogo mi je krivo zbog grka bzv su primili gol......Belgija ocigledno mnogo zavisi od Hazara i De Brujnea koliko god da su generalno kvalitetna reprezentacija....

Holandija u nasem modu svih ovih proteklih kvalifikacija, jeza na sta su spali.
Upali su u krizu...neka vrsta "smene generacija"...imaju mnogo talentovanih mladih igraca i brzo ce oni u vrh opet..
 
Poslednja izmena:
Godinama bio go kkurac !!?? Kojim to godinama ? Dok je imao 18 godina ?
Za par utakmica je prevazisao Pantelu koji je inace godinama igrao "na nivou" :hahaha:
Decko je imao bubice u medjuvremenu je sazreo, postao stabilna licnost i nas tenk u napadu...ima 22 god i bice samo bolji i bolji, iskusniji....

"Nije to Montenegro vec najvece srpsko leglo" - ajmo crnogorci !!!! Ako da Bog obe srpske reprezentacije da odu dalje :klap:

Mnogo mi je krivo zbog grka bzv su primili gol......Belgija ocigledno mnogo zavisi od Hazara i De Brujnea koliko god da su generalno kvalitetna reprezentacija....


Upali su u krizu...neka vrsta "smene generacija"...imaju mnogo talentovanih mladih igraca i brzo ce oni u vrh opet..

Pa glavni problem Holandjana je upravo taj sto nemaju vise mlade talentovane igrace, nema ih ni na vidiku, a to je verovatno posledica toga sto je njihov klupski fudbal jako pao u poslednjih 10ak godina , nekada su se najveci evropski klubovi otimali o holandske igrace, danas niko i ne pita za njih, jer danas su holandski klubovi odprilike na nivou klubova iz ove nase Jelen Super lige.

Ajde da kazemo jos uvek imaju Robena, Van Persija, Vesli Snajdera, Van der Vila, Dzeremajna Lensa i oni kad se povuku iz reprezrentacije mislim da su ga skroz ugasili, jer adekvatnih naslednika nema ni na vidiku i kako stvari stoje ovo nije samo kratka prolazna kriza , vec ocigledno sistemski stvari ne funkcionisu i ko zna koliko ce trebati vremena da se oni vrate tamo gde su bili.
 
Mitrovic je standardan u prvih 11 u A reprezentaciji jos od 2013. I do ovog ciklusa na 20 i nesto utakmica je dao jedan jedini gol .
http://www.transfermarkt.com/aleksa...ieler/51152/hauptwettbewerb/FS/verein_id/3438

26 utakmica i 8 golova za reprezentaciju.....od toga 13 prijateljskih utakmica gde ja na 6 odigrao vise od 70 minuta....
U mladjim kategorijama je imao odlican ucinak

Od 2013-e nije standardan u reprezentaciji vec se to moze reci za period od 2015-e od kad je u kvalifikacijama za euroe 2016-e odigrao 5 celih utakmica.......
U kvalifikacijama za SP 2014-e na 2 utakmice 1 gol.....
U kvalifikacijama za euro 2016 na 7 utakmica nije dao gol....
Sada ima 22 godine....vecinu 2016-e je imao 21, 2015-20, 2014-19, 2013-18....

U ovim kvalifikacijama na 4 utakmice dao 4 gola.....

Ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da Mitrovic nema 27-28 godina vec 22 i da u tom losem periodu nije imao 24-25 vec 18-19....

A Pantela Kumara na 43 utakmice 10 golova......cak je Ivanovic dao vise golova od njega :rotf:

Vec je jasno da ce ovim tempom da prevazidje mnoge kvazi-golgetere nase reprezentacije i da izbije medju odabrane......
Uozbiljio se, sazreo je i krece da ubira plodove svog talenta......
 
Poslednja izmena:
Holandjani kriziraju opasno. Tesko dace do Rusije. Imaju sanse, grupa im je teska, mogu da se iscupaju makar do baraza. Do SP-a 2014. imali su kvlaitet od 1998, od kad ih pamtim. Sad su mi njihovi igraci nepoznati, uglavnom, su iz domace lige koja je jaca od nase, vise golova, ali je za evropski fudbal prosek. Mislim da Rusi imaju jacu ligu.Svajcarci opasno zagrizli ispred sampina Evrope. S. Irci nastavljaju uspehe iz proslih kval. za EP, Azerbejdzan opasno se umesao za baraz pored jednih Ceha, Norveska u kanalu godinama, jedino su bili blizu EP 2016. CG, Danska, Rumuni i Jermeni imaju iste sanse za 2. i 3. mesto, Poljaci ce ovo rutinski odraditi na 1. mesto. Bice cupavo u grupi gde su BH, Grci i Belgijnaci i Slovaci, Skoti i Slovaci. Hrvati ce lako otici sa 1. u Rusiju dok ce Island, Ukrajina i Turska da se bore za 2. mesto i baraz.
 
U juznoamerickoj zoni se bas zakuvalo, sem Bolivije i Venecuele svi su u igri, Brazil je odskocio sa 33 boda i verovatno vec izborio put u Rusiju, na drugo mesto izbila je Kolumbija sa 24 boda, na trece je pao Urugvaj sa 23 , Cile takodje ima 23 , Argentina je sada na poziciji broj 5. koja vodi u baraz sa 22 boda , Ekvador je pao ispod crte sa ova 2 vezana poraza i ostao je na 20 bodova , a Peru i Paragvaj imaju po 18.
Tamo svi igraju, nema autsajdera, evo Bolivija koja je vec otpisana dobi Argentinu 2:0.
Znaci bice cupavo do poslednjeg kola.
 

Back
Top