Kvalifikacije za SP 2018.

Dunga otisao jbt pa je li to moguce :D
Ovo je Brazil koji sam cekao ali s druge srane mi je zao argentinaca....korupcija u savezu i kvazi-selektori ce im doci glave...steta s obzirom kakve vrhunske individualce imaju...
Ali s druge strane Bog je pravedan i to nekad cak i unapred - Higuain promasi zicer za pobedu protiv Nemacke, posle toga bude izdajnik, pusti Napoli niz vodu....sve ima svoj br i cenu...zato je jedan Diego Armando Maradona...Mesi ga je mozda dostigao po kvalitetu ali taj karakter vodje nikada nece imati....



Ovo je daleko od ‚‚onog" Brazila,pobedili su Argentinu samo zato sto su ovi licili na neku drugoligasku ekipu iz Srbije.....Sa ovakvom igrom Brazil nema sta da trazi protiv ozbiljnih evropskih ekipa......
 
Pa sa ovakvom igrom ima, mislim od kako je Tite preuzeo ekipu imaju sve pobede, sto svakako nije slucajnost, takodje onaj prvo gol je bio bas prelep i isto pokazuje koliko im malo treba da se razmasu.
Takodje u ovom momentu "ozbiljnih" evropskih ekipa gotovo i da nema, osim eto ajd da kazemo Spanaca koji se kao vracaju, Francuza (koji imaju bas jak tim) , Italija vec duze vreme nema vise taj kvalitet kao ni Holandija, Nemacka takodje u padu Iako njih nikada ne treba otpisivati) , Portugal eto iako je osvojio EP tesko da ce u dogledno vreme ponoviti neki slican uspeh, Rusija trenutno nikakva, Engleska vec u kanalu decenijama, eto osim Spanije i Francuske , tu su mozda jos Hrtvatska i Belgija koje kvalitetom sigurno da spadaju u vrh ali jednostavno uvek im nesto fali da nesto bas ozibiljno naprave.

Mislim da su u ovom momentu ekipe iz Juzne Amerike dosta ispred evropskih, cak ovako hipoteticki kada bi se odigrao neki mec izmedju reprezrentacija Juzne Amerike i Evrope mislim da bi ih juznoamerikanci "odradili" maltene sa pola gasa.

Sto se tice Argentine mislim i ja da ce se nekako iscupati i ipak otici u Rusiju, ipak ima jos mnogo do kraja kvalifikacija, ali definitivno izgledaju jako lose i nesto moraju da menjaju, za pocetak da nadju nekog ozbiljnog i proverenog selektora, pa ako treba i nekog stranca.

Inace posebno me Peru iznenadio sinoc, dobili u gostima sinoc Paragvaj 4:1 (i to sve golove dali u drugom poluvremenu) i tako se ukljucili u trku za odlazak u Rusiju, posle onog remija sa Argentinom 2:2 , Peru definitivno pokazao da ima kvalitet i da se ne sali, mada to su jos pokazali i u SAD na Copa America proteklog leta kada su eliminisali jedan Brazil.

U juznoamerickoj zoni kvalifikacija bice jos svasta do kraja, ali zasad eto Brazil i Urugvaj su malo pobegli ostalima i zasad se nalaze u "sigurnoj" zoni, Venecuela i Bolivija kako stvari stoje nisu vise u igri , a ovih preostalih ekipa su svi tu negde na bod i verovatno ce do poslednjeg kola svi biti u igri.
 
Јермени побједише crnogorcad у задњим минутима 3:2 :ok: :super:

Сад је вријеме за "Auld Enemy" тј. утакмицу Енглеске и Шкотске.
Напријед плави! :klap:

article-1153347-0061B11500000258-811_468x299.jpg
 
Pa sa ovakvom igrom ima, mislim od kako je Tite preuzeo ekipu imaju sve pobede, sto svakako nije slucajnost, takodje onaj prvo gol je bio bas prelep i isto pokazuje koliko im malo treba da se razmasu.
Takodje u ovom momentu "ozbiljnih" evropskih ekipa gotovo i da nema, osim eto ajd da kazemo Spanaca koji se kao vracaju, Francuza (koji imaju bas jak tim) , Italija vec duze vreme nema vise taj kvalitet kao ni Holandija, Nemacka takodje u padu Iako njih nikada ne treba otpisivati) , Portugal eto iako je osvojio EP tesko da ce u dogledno vreme ponoviti neki slican uspeh, Rusija trenutno nikakva, Engleska vec u kanalu decenijama, eto osim Spanije i Francuske , tu su mozda jos Hrtvatska i Belgija koje kvalitetom sigurno da spadaju u vrh ali jednostavno uvek im nesto fali da nesto bas ozibiljno naprave.

Mislim da su u ovom momentu ekipe iz Juzne Amerike dosta ispred evropskih, cak ovako hipoteticki kada bi se odigrao neki mec izmedju reprezrentacija Juzne Amerike i Evrope mislim da bi ih juznoamerikanci "odradili" maltene sa pola gasa.

Sto se tice Argentine mislim i ja da ce se nekako iscupati i ipak otici u Rusiju, ipak ima jos mnogo do kraja kvalifikacija, ali definitivno izgledaju jako lose i nesto moraju da menjaju, za pocetak da nadju nekog ozbiljnog i proverenog selektora, pa ako treba i nekog stranca.

Inace posebno me Peru iznenadio sinoc, dobili u gostima sinoc Paragvaj 4:1 (i to sve golove dali u drugom poluvremenu) i tako se ukljucili u trku za odlazak u Rusiju, posle onog remija sa Argentinom 2:2 , Peru definitivno pokazao da ima kvalitet i da se ne sali, mada to su jos pokazali i u SAD na Copa America proteklog leta kada su eliminisali jedan Brazil.

U juznoamerickoj zoni kvalifikacija bice jos svasta do kraja, ali zasad eto Brazil i Urugvaj su malo pobegli ostalima i zasad se nalaze u "sigurnoj" zoni, Venecuela i Bolivija kako stvari stoje nisu vise u igri , a ovih preostalih ekipa su svi tu negde na bod i verovatno ce do poslednjeg kola svi biti u igri.



Imaju rezultate ali igra im je nikakva,ali i to je dovoljno za Juznu Ameriku.......Pogledaj sredinu terena nikada slabiji i losiji igraci.....
Ovakav Brazil ne bi pobedio Englesku,Francusku,Nemacku,Spaniju....pa ni Italiju....
Dok su Argentinci po meni jaci po imenima u ekipi od Brazila ali zato postavka i zalaganje na terenu im je na nivou amatera...
 
Kod juznoamerikanaca su problem korupcije u savezu sto stvara losu atmosferu u svim reprezentacijama jer se okupljaju lesinari.....slicno kao na brdovitom Balkanu....nemaju sistem, nadaju se da ce vrhunski individualci da im donesu uspeh iako nista ne cine da ga ostvare...osim sto se uzdaju u Mesija ili Nejmara da sami osvoje svetsko prvenstvo
Da zemlje JA imaju standard kao neke zemlje Evrope i uopste generalno da tako dobro stoje....za par godina bi pregazili evropu, bili bi jaci na svakom polju sto se fudbala tice......ali kad bi baba bila deda...
 
Ma daaaj koja Engleska, Nemacka je u ocekivanom padu sada, Italija onako deluje solidno ali nemaju vise tak kvalitet kao ranije, Spanija i Francuska su jake.

Pa nije da nema Brazil sredinu , ovako kad pogledamo : Kutinjo zaista igra odlicno, Paulinjo je isto bio odlican protiv Argentine, takodje tu je i Vilian, Lukas Lima iz Santosa, Kasemiro, odlicni Valas iz Gremija, kao i Rafael Karioka koji blista u dresu Atletiko Mineira, pa recimo Ales Teseira, pa Oskar, Luiz Gustavo, Elias, Lukas Moura, Rafinja, Felipe Anderson, Fernandinjo, Renato Augusto, Ganso, Djuliano iz Zenita, Fernandinjo, takodje ni Kaku jos ne treba otpisivati, sad to mozda i dalje nije na ovom nivou kad su tu bili ne znam : Rivaldo, Ronaldinjo, Kaka, Zilberto Silva, Ze Roberto, Kleberson i ostali, ali opet i sa ovim igracima kojima trenutno raspolazu to je i vise nego zadovoljavajuce.

Takodje Juzna Amerika nisu samo Brazil i Argentina, tu je recimo i Urugvaj koji je standardno veoma jak i uvek puca na najvece domete, Cile koji doduse isto prolazi trenutno kroz manju krizu ali Cile je jak kao zemlja, reprezrentacija koja je u poslednjih nekoliko godina igrala mozda i najbolji fudbal na svetu, takode Ekvador isto nije imao nikad jaci tim , pogotovo vezni red i napad, takodje Kolumbija standardno jaka , mozda nemaju vise tako mocan tim kao pre godine na SP u Brazilu ali su i dalje veoma ozbiljna selekcija, evo vidimo i Peru je sve bolji i bolji sa Paolom Gererom, Kristijanom Kuevom , Andre Kariljom, Luisom Advinkulom, Dzeferson Farfanom, Klaudiom Pizarom i ostalima.
 
Kod juznoamerikanaca su problem korupcije u savezu sto stvara losu atmosferu u svim reprezentacijama jer se okupljaju lesinari.....slicno kao na brdovitom Balkanu....nemaju sistem, nadaju se da ce vrhunski individualci da im donesu uspeh iako nista ne cine da ga ostvare...osim sto se uzdaju u Mesija ili Nejmara da sami osvoje svetsko prvenstvo
Da zemlje JA imaju standard kao neke zemlje Evrope i uopste generalno da tako dobro stoje....za par godina bi pregazili evropu, bili bi jaci na svakom polju sto se fudbala tice......ali kad bi baba bila deda...

Pa nije bas, mislim znaju oni da igraju itekako koektivno, pogledajmo samo Cile ili Urugvaj, takodje te zemlje Juzne Amerike kao Brazil, Argentina, Urugvaj, Cile nisu uopste siromasne, imaju veci standard nego solidan deo evropskih zemalja, a sad korupcije u savezima ima svuda, pa pogledajmo u Grckoj samo sta se desava u poslednje vreme, mada generalno u poslednje vreme uefa kao organizacija je postala sinonim za korupciju i kriminal.
 
Pa jesu oni bogatiji od dosta evropskih zemalja ali jesu li od Nemacke, Engleske, Spanije ??? Ne bih rekao....jer da je tako Mesi i Neymar ne bi bili u Barsi vec vrv u Boki ili Santosu...na to sam mislio mada realno to nije od juce vec je tako uvek bilo kroz istoriju samo je problem taj sto je u fudbal danas usao toliko veliki novac da juznoamerikanci to ne mogu da isprate. Dok ogroman novac nije uzeo fudbal pod svoje svi brazilski igraci su igrali u svojim ligama. Onai rezultati Brzila u periodu od 1994 pa do 2002 su cista zaostavstina perioda koji se dogodio pre toga. danasnji Brazil nema takve zaostavstine i mora opet da ih stvara a to tesko ide. U finansijskom i organizacionom smislu kaskaju iza evropljana dalje nego ikad i tu je probelm
 
Poslednja izmena:
I meni je sumnjiv mec Jermenija- CG. Pogledajte rezultate u poslenjih pet godina kod kuce Jermena koliko su tesni porazi. Drugo, vidite statistiku meca u I i u II delu. Koliko su to dve odvojene utakmice. Nije valjda da Jermeni imaju kvalitetniji tim da se razbacaju u drugom. Jedini poznatiji igrac im je Mihtarijan. Ni CG nije sila, ali da bas ne moze da zadrzi vodjstvo protiv njih je tesko zapoverovati.
 
Pa jesu oni bogatiji od dosta evropskih zemalja ali jesu li od Nemacke, Engleske, Spanije ??? Ne bih rekao....jer da je tako Mesi i Neymar ne bi bili u Barsi vec vrv u Boki ili Santosu...na to sam mislio mada realno to nije od juce vec je tako uvek bilo kroz istoriju samo je problem taj sto je u fudbal danas usao toliko veliki novac da juznoamerikanci to ne mogu da isprate. Dok ogroman novac nije uzeo fudbal pod svoje svi brazilski igraci su igrali u svojim ligama. Onai rezultati Brzila u periodu od 1994 pa do 2002 su cista zaostavstina perioda koji se dogodio pre toga. danasnji Brazil nema takve zaostavstine i mora opet da ih stvara a to tesko ide. U finansijskom i organizacionom smislu kaskaju iza evropljana dalje nego ikad i tu je probelm

Pa dobro nije sve ni u lovi , nije definitivno, jer da je tako vec danas bi Kinezi bili fudbalska velesila i imali najjacu ligu na svetu, sad istina da mozda juznoamericki klubovi finansijski ne mogu da isprate one najbogatije klubove u Evropi ali bez obzira na to jedna Boka Juniors, jedna River Plata, jedan Korintijans, jedan Santos , jedan Sao Paulo, jedan Flamengo......itd ce u fudbalskom smislu uvek biti pojam za jedan Mancester Siti ili tako neki novopeceni klub.
Recimo u Brazilu ili Argentini desi se da se za jedan vikend odigraju po 7,8 derbija dok u Engleskoj onih pravih istinskih derbija skoro vise i da nema ili recimo u Spaniji sto Barsa ili Real peru one timove iz donjeg dela tabele sa po 7 ili 8 :0.

Takodje ni u Evropi nema bas toliko para, recimo ajde u Engleskoj jos i ima, ali recimo u Spaniji jedino Barsa i Real imaju lovu (i ajde Atletiko tu kaska za njima), u Nemackoj Bajern, znaci i u Evropi ima mozda 10ak prebogatih klubova gde igraci igraju za neke nerealne ugovore i to je to, jer tesko da sad za tako sulude ugovore igraju igraci koji igraju recimo za : Verder, Ajntraht, Viljareal, Espanjol, Betis, Udineze, Djenovu i slicne klubove.
 
Pa sa ovakvom igrom ima, mislim od kako je Tite preuzeo ekipu imaju sve pobede, sto svakako nije slucajnost, takodje onaj prvo gol je bio bas prelep i isto pokazuje koliko im malo treba da se razmasu.
Takodje u ovom momentu "ozbiljnih" evropskih ekipa gotovo i da nema, osim eto ajd da kazemo Spanaca koji se kao vracaju, Francuza (koji imaju bas jak tim) , Italija vec duze vreme nema vise taj kvalitet kao ni Holandija, Nemacka takodje u padu Iako njih nikada ne treba otpisivati) , Portugal eto iako je osvojio EP tesko da ce u dogledno vreme ponoviti neki slican uspeh, Rusija trenutno nikakva, Engleska vec u kanalu decenijama, eto osim Spanije i Francuske , tu su mozda jos Hrtvatska i Belgija koje kvalitetom sigurno da spadaju u vrh ali jednostavno uvek im nesto fali da nesto bas ozibiljno naprave.

Mislim da su u ovom momentu ekipe iz Juzne Amerike dosta ispred evropskih, cak ovako hipoteticki kada bi se odigrao neki mec izmedju reprezrentacija Juzne Amerike i Evrope mislim da bi ih juznoamerikanci "odradili" maltene sa pola gasa.

Sto se tice Argentine mislim i ja da ce se nekako iscupati i ipak otici u Rusiju, ipak ima jos mnogo do kraja kvalifikacija, ali definitivno izgledaju jako lose i nesto moraju da menjaju, za pocetak da nadju nekog ozbiljnog i proverenog selektora, pa ako treba i nekog stranca.

Inace posebno me Peru iznenadio sinoc, dobili u gostima sinoc Paragvaj 4:1 (i to sve golove dali u drugom poluvremenu) i tako se ukljucili u trku za odlazak u Rusiju, posle onog remija sa Argentinom 2:2 , Peru definitivno pokazao da ima kvalitet i da se ne sali, mada to su jos pokazali i u SAD na Copa America proteklog leta kada su eliminisali jedan Brazil.

U juznoamerickoj zoni kvalifikacija bice jos svasta do kraja, ali zasad eto Brazil i Urugvaj su malo pobegli ostalima i zasad se nalaze u "sigurnoj" zoni, Venecuela i Bolivija kako stvari stoje nisu vise u igri , a ovih preostalih ekipa su svi tu negde na bod i verovatno ce do poslednjeg kola svi biti u igri.

Problem Brazila je sto nemaju kreativne vezne igrace.
Ne moze se osvojiti svjetsko sa Fernadninjom, Paulinjom i Renatom Augustom na sredini.
 
Pa nije ni Kutinjo bas pravi plejmejker, tacno je u dobroj meri da Brazil nema trenutno pravu "10ku" , mada opet tu je i dalje Kaka koji ima "tek" 33, 34 godine i sigurno da moze jos da igra i da im bude od koristi, ali opet ako ovi ostali budu odigrali najbolje sto mogu i ako Tite ukomponuje tim kako treba to opet moze da se fino zamaskira i kompenzuje.

Mada ja mislim da bi Brazilci morali malo da olade sa odlazenjem u Evropu (narocito oni jako mladi igraci) , prvo treba da pokusaju da ostave trag u Brazilu, mislim Brazil je svoje najvece uspehe postizao upravo kada su im vecina igraca igrala u domacim klubovima.
 
Mada ja mislim da bi Brazilci morali malo da olade sa odlazenjem u Evropu (narocito oni jako mladi igraci) , prvo treba da pokusaju da ostave trag u Brazilu, mislim Brazil je svoje najvece uspehe postizao upravo kada su im vecina igraca igrala u domacim klubovima.
Brazil je najvece rezultate postizao dok su igrali u ovoj formaciji (4-2-2-2 ili 4-3-2-1 bez klasicnih ofanzivnih krilnih igraca kako bi bekovi imali dosta prostora):
brazil_2002_world_cup_rivaldo_ronaldo_ronaldinho.jpg

Danasnja filozofija je dosta izmenjena, prilagodjena modernom vremenu mada ocigledno nije bilo pametno odreci se ove filozofije. Igraju discplinovanije nego ranije kroz istoriju sto dosta gusi kreativce i stvara jedan neprepoznatljivi Brazil (Dunga je bio najveca greska u istorii Brazila, covek im je doneo fudbal totalno suprotan od onoga sto su ikada igrali, ka da ga je bata Djora poducavao). U formaciji prikazanoj na slici Ronaldo, Rivaldo i Ronaldinjo imaju apsolutnu slobodu kretanja, a bekovi su izrazito ofanzivni.
Slcina filozofija je bila i 1970
 
Poslednja izmena:
Искрен да будем, презирем тактику 4-3-3. Разлог је прост-захваљујући њој позиција десетке се готово укида. Колико само одличних десетки сам гледао као балавац, тврдим да данас ниједан централни везни играч не може да приђе везњацима од пре 10-15 година...
 
E bravo fanste , svaka cast za ovaj graficki prikaz koji si nasao ;)

Nego igraju se kvalifikacije i u africkoj zoni, juce u derbiju u onoj najtezoj grupi ikad Nigerija pobedila kod kuce Alzir 3:1 , 2 gola Mozesa a Kamerun kiksnuo odigravsi kuci samo 1:1 sa Zambijom, Juzna Afrika malo neocekivano pobedila Senegal a Maroko kuci 0:0 sa Obalom Slonovace u jos jednom derbiju.
Danas Gana izgubila kao gost od Egipta u Aleksandriji i sebe stavila bas u nezgodnu poziciju.
 
Afrikanci ludaci. Tezak fudbal za gledanje, a jos tezi za kladjenje. Jedno je sigurno, da domaci teren igra veliku ulogu, ali se desavaju iznenadjenja kao Kamerun protiv Zambije. Svako svakog moze da dobije i da slabiji otkine bod. Slicno je i u Juznoamerickim kvlaifikacijama. Concaf zona, azijske i evropske su najbolji odnos snaga.
 

Back
Top