Kvalifikacije za SP 2018.

Pa odigrali su solidno , sta znam .

Mislim tesko da njima ista fali , mada oni su oduvek tako pomalo igrali (osim mozda u periodu kada je Maradona bio tu) , mislim na stil igre, retko kada su igrali onako leprsavo i atraktivno u juznoamerickom stilu kao sto je pre igrao Brazil recimo ili kao sto sad igraju recimo Cile, Urugvaj, Meksiko..........vec nekako oduvek su po stilu igre pomalo vukli na evropske ekipe i evropski stil fudbala.
Mozda donekle i slicno kao Italija , sto i nije toliko cudno kad uzmemo u obzir da su vecina Argentinaca zapravo italijanskog porekla.
 
Inace zakuvava se i u CONCACAF zoni , SAD izgubile u gostima od Gvatemale 2:0 i sada su treci u grupi , odnosno na poziciji koja ih ne vodi u dalji tok kvalifikacija.
Doduse ja mislim da ima jos 3 kola da se zavrsi ova faza kvalifikacija , pa da pocne one zavrsna faza kvalifikacija odakle timovi odlaze na Svetsko prvenstvo u Rusiju.
U svakom slucaju bilo bi veliko iznenadjenje da SAD budu eliminisane vec u ovoj ranijoj fazi kvalifikacija i da uopste ne udju u onu zavrsnu grupu kvalifikacija i udju u konkurente za odlazak na Mondijal.
Zasad u toj grupi Trinidad i Tobago drzi prvo mesto i kako stvari stoje SAD ce se sa Gvatemalom boriti za to drugo mesto koje ih vodi u nastavak kvalifikacija , odnosno tu zavrsnu grupu.

Inace Trinidad i Tobago jako interesantna ekipa , jos prosle godine na Concacaf Gold Cupu su bilo jedno od najprijatnijih iznenadjenja, pogotovo ona njihova epska utakmica sa Meksikom 4:4 , svakako ekipa u uspnu i ekipa u stvaranju , ima tu nekolicina veoma dobrih i interesantnih igraca kao recimo i lider ove generacije Kenvejn Dzons dugogodisnji napadac Sanderlenda i Stouka.

Kad smo vec kod tih Karipskih ekipa i Jamajka isto bila jedno od najprijatnijih iznenadjenja na Concacaf Gold Cupu , isto igraju sasvim solidno , imaju nekolicinu veoma kvalitetnih igraca kao sto su Adrian Mariapa iz Kristal Palasa, Ves Morgan iz Lestera, napadaci Daren Matoks i Gils Bejns koji vec godinama pruzaju odlicne partije u americkoj MLS ligi , tu je i Klejton Donaldson veoma kvalitetan napadac iz Birmingema , takodje vec duze vreme ih predvodi nemacki selektor Vinfrid Sefer za koga bi se reklo da im je uneo malo one cvrstine i nemacke discipline u igru.

Tako da bice interesantno i uzbudljivo do kraja kvalifikacija i u CONCACAF zoni , reklo bi se da mozda Meksiko malo kvalitetom i reputacijom malo odskace od ostalih , ali ovi ostali su svi manje vise tu negde izjednaceni.
 
Imam osjećaj da CG I Srbija idu na SP. Crna Gora može 100% da dobije sve iz njene grupe. Dobila je Ukrajinu odigrala 3, 4 remija sa Englezima itd. Nemaju neki tim ali se bore 200% više od nas to je nevjerovatno kakvu motivaciju imaju, vazda ih gledam. Srbija će bit druga jer šanse nemaju protiv Austrije. BIH ne ide 100%, Hrvati idu uz dosta tešku borbu sa Islandom, inače dugo pratim islandski fudbal odlični su. Albanija 4. ili 5. tako da jedini balkanski predstavnici će biti Srbija, CG i Hrvatska.
 
Imam osjećaj da CG I Srbija idu na SP. Crna Gora može 100% da dobije sve iz njene grupe. Dobila je Ukrajinu odigrala 3, 4 remija sa Englezima itd. Nemaju neki tim ali se bore 200% više od nas to je nevjerovatno kakvu motivaciju imaju, vazda ih gledam. Srbija će bit druga jer šanse nemaju protiv Austrije. BIH ne ide 100%, Hrvati idu uz dosta tešku borbu sa Islandom, inače dugo pratim islandski fudbal odlični su. Albanija 4. ili 5. tako da jedini balkanski predstavnici će biti Srbija, CG i Hrvatska.

Srbija će biti druga, al' od pozadi...
 
Imam osjećaj da CG I Srbija idu na SP. Crna Gora može 100% da dobije sve iz njene grupe. Dobila je Ukrajinu odigrala 3, 4 remija sa Englezima itd. Nemaju neki tim ali se bore 200% više od nas to je nevjerovatno kakvu motivaciju imaju, vazda ih gledam. Srbija će bit druga jer šanse nemaju protiv Austrije. BIH ne ide 100%, Hrvati idu uz dosta tešku borbu sa Islandom, inače dugo pratim islandski fudbal odlični su. Albanija 4. ili 5. tako da jedini balkanski predstavnici će biti Srbija, CG i Hrvatska.

Ne znam za Crnu Goru ali Srbija sa Toletom i Curetom se ne bi kvalifikovala ni za prvenstvo Polinezije :lol:
 
Inace izvucene su i grupe poslednje 3 faze kvalifikacijama u africkoj zoni , nema sta bice bas jako neizvesno i zanimljivo u Africi, pogotovo sto su recimo u istu grupu stavili Kamerun, Nigeriju , Alzir i prvaka Afrike iz 2012. Zambiju, a samo jedan tim ide na SP.

Takodje Gana i Egipat su u istoj grupi, a tu su jos i slidni Kongo i sve bolja Uganda.

Obala Slonovace takodje nece imati lak posao protiv Malija, Maroka i Gabona.

Senegal takodje u grupi sa Juznom Afrikom, Burkinom Faso i Zelenortskim Ostrvima.

Takodje Tunis igra sa DR Kongom, Gvinejom i Libijom.

https://en.wikipedia.org/wiki/2018_FIFA_World_Cup_qualification_–_CAF_Third_Round

Meni je najvise zao zato sto su Etiopija i Angola vec ispali i izgubili sanse da se nadju u SP u Rusiji, mada generalno mislim da nikad kvalifikacije u Africi nisu bile ovako teke i ujednacene, maltene svaki bod bice zlata vredan.

Recimo bas ta grupa gde su Kamerun, Nigerija i Alzir , sve 3 ekipe se smatraju velesilama africkog fudbala , a eto samo jedna ekipa ce videti SP u Rusiji.

Inace prema mojoj proceni mislim da ce DR Kongo biti novi debitant na SP , a takodje mislim i da ce se Senegal opet naci na SP jos od 2002. i Japana i Juzne Koreje gde su tukli branioca titule Francusku, stigli do cetvrtfinala i zaista ostavili fantastican utisak, da nije bilo onog nesrecnog primljenog gola od Turske u produzertku mogli su mozda i dalje.
 
Poslednja izmena:
Vels je ovdje najteži protivnik, protiv njih ćemo se baš morati namučiti da ih pobjedimo. Ako zadrže ovu formu s evropskog, tipujem da bi mogli otići iz ove grupe kao prvoplasirani. Austrija nije nešto, njih možemo dobiti i tamo i ovdje ali SAMO ako budemo igrali kako treba. Irci su isto tvrd orah ali možemo i protiv njih. Imamo i mi jebenu generaciju igrača samo ih treba uigrati i iskoristiti jer ako ne odemo na ovo svjetsko, slobodno možemo ugasiti reprezentaciju.

Jebena grupa, svaka ekipa je tvrd orah pa se mora osigurati odmah na startu. Pobjede na startu kvalifikacija su u ovoj grupi od velikog značaja...
 
Vels je ovdje najteži protivnik, protiv njih ćemo se baš morati namučiti da ih pobjedimo. Ako zadrže ovu formu s evropskog, tipujem da bi mogli otići iz ove grupe kao prvoplasirani. Austrija nije nešto, njih možemo dobiti i tamo i ovdje ali SAMO ako budemo igrali kako treba. Irci su isto tvrd orah ali možemo i protiv njih. Imamo i mi jebenu generaciju igrača samo ih treba uigrati i iskoristiti jer ako ne odemo na ovo svjetsko, slobodno možemo ugasiti reprezentaciju.

Jebena grupa, svaka ekipa je tvrd orah pa se mora osigurati odmah na startu. Pobjede na startu kvalifikacija su u ovoj grupi od velikog značaja...

Cetvrto mesto u grupi nam je plafon . Razbice nas Vels i Irska i tamo i ovde , protiv Austrije mozda izvucemo bod u Beogradu i to je to .
 
Kvalifikacione grupe za SP 2018.

GRUPA A

Holandija
Francuska
Švedska
Bugarska
Belorusija
Luksemburg

GRUPA B

Portugal
Švajcarska
Mađarska
Farska Ostrva
Letonija
Andora

GRUPA C

Nemačka
Češka Rep.
Severna Irska
Norveška
Azerbejdžan
San Marino

GRUPA D

Vels
Austrija
SRBIJA
Rep. Irska
Moldavija
Gruzija

GRUPA E

Rumunija
Danska
Poljska
Crna Gora
Jermenija
Kazahstan

GRUPA F

Engleska
Slovačka
Škotska
Slovenija
Litvanija
Malta

GRUPA G

Španija
Italija
Albanija
Izrael
Makedonija
Lihtenštajn

GRUPA H

Belgija
Bosna i Herc.
Grčka
Estonija
Kipar

GRUPA I

Hrvatska
Island
Ukrajina
Turska
Finska


Ok da malo sad prokomentarisemo neke grupe, pogotovo sad kad smo skoro odgledali EP.

Citam komentare i nije mi jasno kako neko moze da napise da imamo laku grupu. Ma kakva laka grupa, teska je ko sam vrag. Na SP idu samo prvoplasirani a 8 drugopasiranih u dodatne kvalifikacije. Strasno tezak put.
Krenut cu od onih koji se verovatno smatraju najlaksima u grupi, a to su Moldavija i Gruzija. Sta rec, tipicna istocnoevropska skola, i dok smatram da kuci uz pravi pristup ne bi trebalo biti problema, u gostima je vec druga prica, nece biti lako, Srbija nema dobra iskustva sa ovakvim reprezentacijama ali nema sumnje, ako se zeli na SP, MORAT CE SE naci nacin i pobediti ih. I Hrvatska je imala problema sa Gruzijom

Austrija, ma ko to kaze da su oni macji kasalj? Oni mozda nisu turnirska reprezentacija ali kvalifikacije vecinom odigraju jako dobro, odlicno rekao bi. Ovde su sanse 50-50 u oba meca, moze se otvoriti ali mozemo i potonuti. Sta rec za Wales, nije to vise ona repr.koju je i Srbija guzila, sazreli su, tipicni otocki fudbal sa dva igraca kao sta su Bale i Ramzi koji jednim potezom mogu resiti utakmicu. Rep.Irska isto tipicni otocki fudbal, dakle tvrdo i na kost. Dakle kad pogledamo, Srbija protiv nikoga nije izraziti favorit pa cak ni protiv Moldavije i Gruzije, puno truda i pisanja krvi ce biti potrebno da se plasiramo dalje.

Sta se tice ostalih grupa, mislim da Hrv nece biti ni malo lako. Oni uvek potonu ili nakon dobrog rezultata na nekom turniru (nakon SP 1998 i 3.mesta nisu se plasirali na EP) ili nakon velikog razocarenja (ispadanje 2008 na EP protiv Turske pa se nisu plasirali na SP u Juznoj Africi) a imaju strasno jaku grupu. Tu su i mislim 2.domace utakmice bez navijaca, iako nesumnjivo imaju strasno puno potencijala, ovaj neuspeh u Francuskoj bi se mogao odraziti na glave igraca a grupa je teska. Tu je neugodni Island koji je iznenadjene EP, pa jaka Ukrajina, uvek nepredvidivi Turci i najslabija Finska. U svakom slucaju, nece im biti ni malo lako, tu su problemi i sa savezom, sa navijacima, ukratko jedna jako losa atmosfera.

Bosna...ima jaku Belgiju i uvek neugodne Grke, oni bi cak i mogli nesto da urade, barem kao 2.da se probiju do baraza.

Za Sloveniju, Crnu Goru i Makedoniju ne vidim ni malo sansi bar za 2.mesto.
 
Taj Vels se od tih 1-6 na klupi sa Mihom je promenio plocu i u sledecim kvalifikacijama otisao na EP. Videcemo da li su ekipe poput Velsa, S. Irske, Rumunije, Islanda i druge imali svojih pet minuta dobre igre u kvalifikacijama i na EP-u ili su poceli ozbiljno da rade kontinuinirano.
 
Sjeverna Irska ne ide nigdje. Limitirana ekipa koja je na Euro prošla samo zato jer je bila u najlakšoj skupini. Na Euru je pokazala da zna igrati bunker. Ali mislim da im u skupini sa Njemačkom i Češkom ( kakva god da je trenutno) to ni približno neće biti dovoljno. Boriti će se za 3. mjesto sa Norveškom. A ni sa Azerjbejdžanom im neće biti lako. Rumunjska je isto na Euru pokazala slab nogomet, ali oni, za razliku od Sj. Irske, mogu bolje od toga. Neće biti 1. u grupi, ali mislim da se mogu izboriti za 2. mjesto. Wales je ugodno iznenađenje prvenstva, ali i za njih mislim da su nastupi na Euru njihov maksimum. Ako takav nogomet prikažu u kvalifikacijama, idu u Rusiju. Makar ja mislim da u toj skupini sve ovisi o tome kako će Srbija ući u kvalifikacije. Ako vežu 2-3 pobjede, mogli bi se prošetati skupinom. Ako krenu s 2 poraza, ode sve u krasan i tu povratka nema. Ne znam jel to do kurcobolje, gubitničkog mentaliteta ili čega već, ali u slučaju uvodnih poraza ne vjerujem u plasman Srbije. Osobno mislim da je otkaz Mihajloviću bio pogrešan potez. On je bio 3. u skupini s 2 jače momčadi, iako je Hrvatska igrala loš nogomet u tom ciklusu i na klupi imala klauna koji je porušio neke negativne rekorde, objektivno je bila jača od Srbije. Siniša je imao neki plan i program i vjerujem da bi se rezultati njegovog rada vidjeli do sada. Da je nemač pojma kakvim ga se predstavljalo sigurno ne bi trenirao toliko klubova u Serie A, za razliku od Štimca koji ne može trenirati ni niželigaše. Za Island vjerujem da će nastaviti igrati dobar nogomet. Imaju skupinu gdje su favoriti jedino protiv Finske, ali nitko ne može računati na bodove protiv njih. I želim im sve najbolje jer su njihovi rezultati produkt sustavnog dugogodišnjeg rada, a ne nekakva slučajnost. Mnogi bi mogli učiti od njih kako se sustavno unaprijeđuje nogomet, pogotovo mi iz exyu država. I jako me zanima na šta će ličiti Kosovo, hoće li se neki igrači iz drugih reprezentacija odlučiti (ili su se odlučili) nastupati za njih.
 
Sinoc neverovatna zavrsnica utakmice u Kluzu izmedju Rumunije i Crne Gore, moze se reci da je Ljubisa Tumbakovic imao uspesan debi na klupi Crne Gore.

Veceras Svedska i Holandija , verovatno se ne zna ko je gori u ovom trenutku, inace Svedjani bi mozda mogli i bolje da zaigraju bez Ibrahimovica, jer kad je on bio tu svi su se uzdali od njega, kao daj njemu loptu i skloni se, sad kad on nije u ekipi svesni su da ce morati mnogo vise da se oslanjaju na taktiku, na timsku igru......itd, morace vise da teze tom nekom organizovanom fudbalu i da kroz izgradjene akcije pokusavaju da dolaze do sansi i do gola.
 
Veceras igraju i Albanija protiv MAKEDONIJE,
Bice to veoma zanimljiva utakmica. Albanci se zanose da su sad velesila. Mi se nadamo da cemo konacno krenuti bolje i motivisanije da igramo, pa me ne bi cudila sva 3 znaka (1, X , 2) veceras na novom stadionu u Skadru.

Inace Siptari iz Kumanova, Tetova i Skoplje idu u Albaniju ali da bi podrzavali domaci tim.
Najavljeno je prisustvo oko 200 makedonskih navijaca sto iz Prilepa, sto iz Velesa, ali u federaciji Albanije najavljuju da nema mesta za Makedonce na stadionu!!!
 
Gledao sam Brazil protiv Ekvadora , neocekivano ubedljiva pobeda protiv izuzetno jakog Ekvadora, iako je utakmica bila egal nekih 60,70 minuta.

Cini se da je novi selektor Tite promenio neke stvari nabolje, takodje i ta dugo ocekivana zlatna olimpijska medalja bi mozda mogla da bude i prekretnica i nov fudbalski pocetak za Brazl, pocetak povratka na staze stare slave.

Rekao bi da im nadolazi bas jedan veliki talas talentovanih igraca koji predvodi Nejmar, tu su recimo Gabriel Zesus, Gabriel Barbosa, odlican duo iz Gremija Valas i Luan, Ribamar iz Botafoga, Eduardo Sasa iz Internacionala, Rafael Karioka i Hjuri iz Atletiko Mineira, Rodrigo Kaio iz Sao Paula, Lukas Lima iz Santosa, golman Alison novopeceni clan Rome .........itd , sudeci ovako po nadolazecim imenima reklo bi se da se u neko relativno dogledno vreme vracaju u sam vrh svetskog fudbala.
 

Back
Top