Vojska Srbije danas - Vojska Kraljevine Srije nekad

Извини колега, али сама дипломатија без војске вреди исто толико колико и данас дипломатија у демократској Србији. Ништа ! И зато нам се све ово и дешава.
То ти је одличан доказ да се војска и дипломатија допуњују.

То је суштина. Могло би још много да се каже и о изгубљеној и однарођеној "елити", недостојним наследницима "1300 каплара" али, што неко рече - "ко нас је клео, није дангубио". Систематски се секу сви корени друштва и државе, а успешно је затрпана и страрохришћанска базилика. На ред чека и храст - "запис". Када као држава и народ будемо "млађи" од свих новокомпонових, премијер ће, као и Месић у своје време моћи да каже - "Задатак је извршен. Србије више нема. Faleminderit!"
 
Kako mogu da se porede babe i žabe? Vojska Kraljevine Srbije i ovo, ne znam ni šta je, danas?
Vojska Kraljevine Srbije je krojila istoriju i geopolitičku kartu na ovim prostorima počev od Prvog Balkanskog rata protiv Turske kada smo se konačno oslobodili viševekovnog ropstva i učestvovali u oslobađanju Makedonije velikim pobedama naše vojske kod Kumanova i Bitolja. Kao pobednici potpisnici smo londonskog mirovnog sporazuma.
U Drugom Balkanskom ratu protiv Bugara Srpska Kraljevska vojska je velikom pobedom na Bregalnici naterala zajedno sa saveznicima poraženu Bugarsku da vrati i oslobodi teritorije koje je držala posle Prvog Balkanskog rata protiv Turske. Bukureštanskim mirom kojim je okončan Drugi Balkanski rat Rumunija je dobila velike teritorije, a Makedonija je podeljena između Srbije i Grčke. Naravno, kao pobednici smo potpisnici Bukureštanskog mira.
O Prvom svetskom ratu neću da pričam, svi znamo kako se junački držala srpska vojska protiv daleko jačeg neprijatelja, znamo za veličanstvene pobede na Ceru i Kolubari, kao i za egzodus naše slavne vojske preko Albanije, pa sve do Krfa.
To je bilo nekada, kada je Srbija bila ustrojena država i imala slavnu i jaku vojsku.
Refleksija današnjeg stanja - ne postojanja slobodne i samostalne države - je i nepostojanje jake i samostalne vojske.
Srbi vole i poštuju vojsku i u nekim drugim okolnostima veće državotvornosti i slobode i neka nova vojska bi, sigurna sam, bila isto takva.

lupetas, mesas babe i zabe, ti i takvi ste potpuno nezasluzeni za istoriju srbije, mani se price

srbija je uvek srbija. nista se tu niie promenilo

samo sto niko nije ocekivao od zapada ovu anticivilizacijsku agresiju koja traje evo vec 25 godina

tu negde je i pitanje zasto je dos rezim pocinio sto je pocinio mimo vazeceg ustava? i zasto se niko nigde nije pobunio protiv dos rezima?
 
То је суштина. Могло би још много да се каже и о изгубљеној и однарођеној "елити", недостојним наследницима "1300 каплара" али, што неко рече - "ко нас је клео, није дангубио". Систематски се секу сви корени друштва и државе, а успешно је затрпана и страрохришћанска базилика. На ред чека и храст - "запис". Када као држава и народ будемо "млађи" од свих новокомпонових, премијер ће, као и Месић у своје време моћи да каже - "Задатак је извршен. Србије више нема. Faleminderit!"

Мађари више нису оно што су били пре 150-200 година. Са њима можемо да направимо одличне добросуседске односе и Мађари у Србији су сасвим вредни поштовања и овде се осећају као и Срби. Од њих у овом моменту не прети никаква опасност.
Додуше, будала има свукуда па се нађе и код њих понека !
 
lupetas, mesas babe i zabe, ti i takvi ste potpuno nezasluzeni za istoriju srbije, mani se price

srbija je uvek srbija. nista se tu niie promenilo

samo sto niko nije ocekivao od zapada ovu anticivilizacijsku agresiju koja traje evo vec 25 godina

tu negde je i pitanje zasto je dos rezim pocinio sto je pocinio mimo vazeceg ustava? i zasto se niko nigde nije pobunio protiv dos rezima?

Преостаде ли још неко из ДОС режима, а да није у шеми са Вучићем? Чеда и Чанак су видно заљубљени у њега. Нешто се још мало као кошкате са Пајтићем, али то је само тврђење пазара. Динкићеви кадрови, наравно са Вучићевим благословом све више улазе у моју фирму. У ком виртуелном свету ти живиш?
 
Мађари више нису оно што су били пре 150-200 година. Са њима можемо да направимо одличне добросуседске односе и Мађари у Србији су сасвим вредни поштовања и овде се осећају као и Срби. Од њих у овом моменту не прети никаква опасност.
Додуше, будала има свукуда па се нађе и код њих понека !

Madjari su drzavotvoran narod i daleko su opasniji od muslija, siptara i hrvata. Previse je neprijatelja oko nas, ja licno se dvoumim oko Rumuna
 
Е баш зато су Израелци ту где јесу.
Најбогатији, најачи и најјединственији. Свакога ко не слуша прогута мрак !

:ok:
не баш све нај али да гледају корак испред то сигурно

- - - - - - - - - -

Мађари више нису оно што су били пре 150-200 година. Са њима можемо да направимо одличне добросуседске односе и Мађари у Србији су сасвим вредни поштовања и овде се осећају као и Срби. Од њих у овом моменту не прети никаква опасност.
Додуше, будала има свукуда па се нађе и код њих понека !

колко су они добри(мађари) ---наоружавали 90-их ндх,признали тзв космет...држимо се даље од њих(никад нам они неће бити пријатељи БАШ НИКАД).

- - - - - - - - - -

]Madjari su drzavotvoran narod i daleko su opasniji od muslija, siptara i hrvata[/B]. Previse je neprijatelja oko nas, ja licno se dvoumim oko Rumuna

ТО ДА ЗА МАЂАРЕ-румуне треба држати на поводцу довољно близу али и довољно далеко
 
Jel tebi Jaguarka mama? :p

Не, али ми имамо исту телепатску конекцију у разговорима са вама.

Дакле, није поента у агресији на суседе, већ у другим врстама борбе.

Осим ако ниси сигуран да ћеш да добијеш суседе апсолутно и без резерве, као 1912. кад су Балканске Савезнице лапотирале Турску.
 
Не, али ми имамо исту телепатску конекцију у разговорима са вама.

Дакле, није поента у агресији на суседе, већ у другим врстама борбе.

Осим ако ниси сигуран да ћеш да добијеш суседе апсолутно и без резерве, као 1912. кад су Балканске Савезнице лапотирале Турску.


Nisam nikad zagovarao da treba da napadamo sve susede. Mislim da sa Madjarima, Rumunima, Bugarima i FYROM-om ne treba da budemo u nikakvom konfliktu, dok siptari i bosanski muslimani ionako nisu nikakav znacajan faktor. I da, licno smatram da bi bilo dobro ako bismo sa Hrvatima dogovorili podelu Bosne, ma koliko danas to utopisticki izgledalo.
 
Poslednja izmena:
Преостаде ли још неко из ДОС режима, а да није у шеми са Вучићем? Чеда и Чанак су видно заљубљени у њега. Нешто се још мало као кошкате са Пајтићем, али то је само тврђење пазара. Динкићеви кадрови, наравно са Вучићевим благословом све више улазе у моју фирму. У ком виртуелном свету ти живиш?

obracas se na pogresnu adresu

zar mislis da bi merkelova dozvolila da joj se ovde pokvari sve sto su radili od 1990?

pa posle petog oktobra nastalili neskriveno

evropa je napredovala posle nemackih poraza, i plamtela kada se nemacka uzdizala i kretala vojno na istok. uvek isto
 
lupetas, mesas babe i zabe, ti i takvi ste potpuno nezasluzeni za istoriju srbije, mani se price

srbija je uvek srbija. nista se tu niie promenilo

samo sto niko nije ocekivao od zapada ovu anticivilizacijsku agresiju koja traje evo vec 25 godina

tu negde je i pitanje zasto je dos rezim pocinio sto je pocinio mimo vazeceg ustava? i zasto se niko nigde nije pobunio protiv dos rezima?

:D Probala sam da u ovom postu nađem jedno zrnce razuma, ali ne ide...:D
Ipak ću odgovoriti:
Srbija je imala veličanstvene trenutke u svojoj istoriji, naročito za vreme Prvog i Drugog Balkanskog rata kao i za vreme Prvog svetskog rata. Tada je to bila suverena zemlja koja se pita, a danas Srbija pita šta sme, a šta ne sme. Tada je Srbija imala saveznike i pobeđivala na vojnom polju, danas je tuče ko i kako stigne - naredbama, uslovljavanjima, pritiscima i oduzimanjem teritorije. To su dve Srbije, jedna državotvorna i druga vazalna. To su i dve vojske, jedna pobednička i druga koja postoji na papiru, koju su svi vlastodršci svojski uništavali po nalogu zapada.
:D Niko nije očekivao da agresija zapada traje 25 godina? Samo budale nisu to očekivale, normalan i pametan svet zna da agresija zapada nikada nije ni prestajala od kada postoji podela na istok i zapad. Isto tako pametan svet zna da nikada neće ni prestati do god konfrotacija postoji.
:D Ne znam kako se istoriske činjenice i događaji mogu pobrkati pogotovo ako nam služe na ponos i diku, osim ako ne znamo sopsvtenu istoriju pa lično neznanje pokušamo da prikačimo drugome pišući floskule tipa :D - pobrkala si babe i žabe. Šta je pobrkano? :D
Volela bih da mi babac i žabac, tj. pisac citiranog posta odgovori na postavljeno pitanje i prosvetli me. :D
 
Poslednja izmena:
aktivisti dos ideologije se ne mogu pozivati na patriotizam i herojsku istoriju srbije.

never, ever

neprirodno je kao kad bi se ocekivalo od pedera da rode dete

:eek: Ja spomenula DOS? Njihovu ideologiju i aktivnosti pišući post o slavnim vojnim pobedama srpske kraljevske vojske? Jesi li ti uopšte pročitao post na koji si dao komentar? Znaš li na kojoj temi komentarišeš?
:D Ovo je forum politika, tema Vojska Srbije danas - Vojska Kraljevine Srije nekad
 
Poslednja izmena od moderatora:
Poslednja izmena od moderatora:
Pa pa pa paranoja... :whistling:


da, paranoja od strane onih koji su obecavali da ce demokratija da resi sve

a samo je opljackala sve

sad bi ti isti da nam objasnjavaju herojsku istoriju srbije!? ha, ha ha. koja politicka zatupljenost

- - - - - - - - - -

:zcepanje: I, to je odgovor?
Pojma nemaš o istoriji svog naroda, a komentarišeš krajnje primitivnim rečnikom one koji to znaju?
Ko je tu koga pokušao da uvredi? :D
:D Šapnuću ti nešto: DS, sa kojom ti imaš problem nije postojala u periodu 1903. - 1918. o kome sam ja pisala, a ti rekao da lupetam i mešam babe i žabe.
Pa, žabac, knjige u ruke, da se ne sramotiš više. :D



ps sta fali postenoj srpskoj zabi? i to vam smeta???
 
Poslednja izmena od moderatora:
da, paranoja od strane onih koji su obecavali da ce demokratija da resi sve

a samo je opljackala sve

sad bi ti isti da nam objasnjavaju herojsku istoriju srbije!? ha, ha ha. koja politicka zatupljenost

- - - - - - - - - -



prijavljeno zbbog ponovljenoih uvreda, nazivanje ljudi zivotinjskim imenima.

ps sta fali postenoj srpskoj zabi? i to vam smeta???

Potpuno se slažem sa tobom da je demokratija opljačkala Srbiju, samo ne znam kakve ja veze imam sa tim? Demokrata nisam bila nikada u životu, a na temi koja govori o srpskoj vojsci imam puno toga da kažem, argumentovano i potkrepljeno istorijskim činjenicama. Dakle, da ne mešam babe i žabe i da ne lupetam, kako ti to meni kažeš.
:D Naravno, ja sam dama i neću te zbog ovih kvalifikacija tužakati i prijavljivati. :D
:D To nisam radila ni kao đak u nižim razredima osnovne.
 
Некада је чак и Краљевина Србија имала по неколико армија и десетине дивизија, а данас мале бригаде „по НАТО стандардима“, трагикомично глуме војску које више нема.

http://www.srbijadanas.net/demontaza-vojske-zavrsna-faza-demilitarizacije-srbije-po-zeljama-nato/

zanimljiv clanak, o necemu sto se desava daleko od ociju javnosti.

razumem ja da mora,

i razumem da je to sve zapoceto dolaskom dos partija na vlast. ali me buni nesklad izmedju proklamovanog - Ustav, nasi zakoni, vlada, ministarstva i njihove obaveze da upravljaju drzavom na dobro drzave i gradjana, nezavisno i suvereno.

na sve to situacija u regionu i sire se pogorsava! kao da nas naro razoruzava da sledeci put bude siguran da nema otpora na ovoj teritoriji, i da njihove lokalne sluge mogu da opet ubijaju gradjane srbije i srbe. daj boze da se varam

А сад вам ваља кокарда... Цццц...
 
bukvalno preslikavanje danasnje politicvke unutrasnje slike i odnosa na srbiju pre sto godina ili vise, je ocekivano pojednoistavljivanje dos aktivista da bi opravdali ono za sta se zalazu, a sto je teko i nemoguce opravdati

to i jeste poenta mog negodovanja sto ds aktivisti izigravaju patriote

:D Ljudi, vidi li neko ovde DS aktivistu? I ko današnje stanje preslikava na Srbiju pre 100 godina?
:D Čitamo li mi istu temu?
 

Back
Top