Reakcija na antibiotske inekcije

markoni-90

Početnik
Poruka
16
Molim vas za neko komentar ukoliko neko ima iskustva. Primao sam par dana geramicin inekcije, pa kako mi nije bilo bolje ukljucen mi je i penicilin i dobijam ih dva puta dnevno. Nisam dobijao inekcije od detinjstva, a tih se i ne secam. Jako me boli kad ih dobijam, a posle mi se cela noga ukoci, jedva sam jedan dan dovezao kola kuci. Inretesuje me da li je to normalno?

ps izvinjavam se ukoliko postoji tema, nisam uspeo da je pronadjem
 
Rekla bih da ti inekcija nije strucno dana.Odnosno da ti sestra nije relaksirala misic kao prvo i zatim da je dala inekciju prebrzo.
Inekciju treba da dobijes u lezecem stanju,potpunog opustenog misica pre uboda ,polako...ostati da lezis jos malo.Svaki sledeci put u razlicitu stranu.
U svakom slucaju informiraj sestru pa i doktora o tim posledicama.Nista strasno osim da ti se lek slabije i sporije apsorbuje pa i tako dalje...nije bitno.

Geramicin i Penicilin nisu vitaminske inekcije:rtfm:

Pa i te ne bole ako se vrlo sporo uspricavaju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam naprimao mnogo injekcoja i to je samo do sestre koja ti daje,nema strpljenja da ubrizgava polako,vec zuri samo da otarasi.Reci joj da ti nijr dobr posle primljene injekcije,ako te ne saslusa,trazi ko je odgovoran za to odeljenje i reci mu.jos jdna stvar,ako se desi da ti opet produze injekcije,nece moci da ti ih daju,jer se od tako brzog ubrizgavanja stvaraju potkozni cvorici i ka igla pogodi u njih,tek tada ces da osets sta je bol.nemoj to da im dozvolis.Svaka sestra koja daje injekcije mora da te pita,da li te boli dok ubrizgava,ako je potvrdno,mora da uspori.
 
Nisu neljubazni i nadrndani, a sad da li brzo daju ne znam, zadrzim se u ordinaciji par minuta, a same inekcije mi daju mozda 30 sekundi. Rekao sam da me pece dok se ubrizgava, kazu da jedna (zaboravio sam koja) mora da pece. Mene brine taj bol posle koji osecam i on traje 2-3 sata.
 
gentamicin pravi problem, poznat je po tome da jako boli guza posle njega, moze da pravi cvorove modrice
konkretno kocenje mozda je malo sestra lose dala

ta koja pece tokom davanja je penicilin, po pravilu daje se polako, sporo se ubrizgava, i jeste neprijatna u toku davanja
gentamicin je laksi za davanje, kliza, brzo se daje, ali zato posle guza pati od cvorova
kako god okrenes bolece :lol:

proci ce
 
Joj uzas, okretanje u krevetu je vec postala nocna mora. Treba da krenem, a zeludac mi se grci. Sinoc me sestra ubila, nije duze od 10 sekundi ubrizgavala obe, sve zvezde sam video. Mislim da su mi se vec stvorili ti cvorovi, kad predjem rukom, boli kao da imam veliku modricu, a nista se ne vidi.
 
Jutros se u ordinaciji zatekao neki doktor kad sam otisao na inekciju i rekao sam mu za bol koji osecam, kaze da se verovatno ne opustim kod ubadanja. Jel moguce da je to nesvesno jer da mene pitate ja bih rekao da sam maksimalno opusten jer znam da tako najmanje boli.

Zacudio bi se kakav je osecaj biti potpuno opusten.

Neka te neko malo izmasira da se opustis, ne samo zadnjicu. I/ili probaj da popijes Bromazepam ili nesto slicno za opustanje.
 
Joj uzas, okretanje u krevetu je vec postala nocna mora. Treba da krenem, a zeludac mi se grci. Sinoc me sestra ubila, nije duze od 10 sekundi ubrizgavala obe, sve zvezde sam video. Mislim da su mi se vec stvorili ti cvorovi, kad predjem rukom, boli kao da imam veliku modricu, a nista se ne vidi.

smirice se za jedno nedelju dana od prestanka bockanja....mozda malo duze, ali ne brini nije nista strasno....hebi ga muke al kad mora
a primala sam ga vise puta, i svaki put guza propati od tog gentamicina, takav je hebi ga

al ima i gorih, recimo linkomicin (linkocin) mesec dana ja nisam mogla da sedim od deset tih inekcija, pa u snu te probudi bol kad legnes na cvor...ono je bio pakao
 
Molim vas za neko komentar ukoliko neko ima iskustva. Primao sam par dana geramicin inekcije, pa kako mi nije bilo bolje ukljucen mi je i penicilin i dobijam ih dva puta dnevno. Nisam dobijao inekcije od detinjstva, a tih se i ne secam. Jako me boli kad ih dobijam, a posle mi se cela noga ukoci, jedva sam jedan dan dovezao kola kuci. Inretesuje me da li je to normalno?

ps izvinjavam se ukoliko postoji tema, nisam uspeo da je pronadjem

Normalno je. neki antibiotici se ne rastvaraju u vodi vec u ulju. a uljane inekcije izazivaju bol na mestu aplikacije zbog vece gustine ulja nego vode. linkomicin je rastvoran u vodi i ne boli ali vecina ostalih su uljani rastvori ili suspenzije i bole u pizdu materinu.
u farmaciji je stalno guzenje oko izbora ulja za uljanorastvorne (oleosolubilne) lekove ali i najmanje viskozna ulja kao nosaci ( kikirikijevo ili sojino) opet izazivaju bol na mestu primene. jbg. zavera farmakomafije :D

inace, postoji ulje ali mi ne damo kao i lek za rak. da se raja muci i umire. evo ja imam kod kuce lek za rak al me placa farmakomafija. :D
imam 5 ampula koje lece rak pluca za 5 dana. i neke ampule - 2x 2 lece leukemiju :D

(naravno ovo je sala ze teoreticare zavere). :)

najpogodnije je inace oleum olivae neutralisatum- neutralno masLinovo ulje. mali viskozitet i jos ga oslobodimo slobodnih masnih kiselina da ne bi bilo iritacije na mestu primene- al opet- boli. toliko od nas . ako brojs ima bolje neka se javi :D
 
Poslednja izmena:
inace, postoji ulje ali mi ne damo kao i lek za rak. da se raja muci i umire. evo ja imam kod kuce lek za rak al me placa farmakomafija. :D
imam 5 ampula koje lece rak pluca za 5 dana. i neke ampule - 2x 2 lece leukemiju :D

(naravno ovo je sala ze teoreticare zavere). :)

E, sjajno. Za 5 dana ce neko da izbaci ovaj deo u zagradi i da te koristi kao referencu na temama o raku i ulju marihuane. Cestitam :D

P.S. ala smo zaglibili kad je uopste potrebno da naglasis da je sala. A potrebno je.
 
gentamicin pravi problem, poznat je po tome da jako boli guza posle njega, moze da pravi cvorove modrice
konkretno kocenje mozda je malo sestra lose dala

ta koja pece tokom davanja je penicilin, po pravilu daje se polako, sporo se ubrizgava, i jeste neprijatna u toku davanja
gentamicin je laksi za davanje, kliza, brzo se daje, ali zato posle guza pati od cvorova
kako god okrenes bolece :lol:

proci ce

Cvorovi ne nastaju usled nestrucnog davanja. Sama injekcija je tako formulisana da nakon davanja ispod koze stvori cvor koji predstavlja depo leka iz koga se lek (u ovom slucaju antibiotik) polako oslobadja u krvotok i tako se obezbedjuje produzeno i lagano oslobadjanje da bi se odrzavala koncentracija leka u plazmi. time se izbegava da pacijent dobija 2-3x dnevno injekciju. Nakon potpune resorpcije leka u krvotok zaostaje ulje (cvor) kome treba 3-7 dana da nestane (ulje se sporo resorbuje)
Depo injekcioni preparati su najcesce uljani rastvori jer se iz ulja sporo oslobadja lek u krvotok. Ove injekcije najcesce i peku pogotovu ukoliko u ulju ima ostataka slobodnih masnih kiselina.
Suma sumarum- najvise bole uljani rastvori, zatim vodene suspenzije a najmanje ili nikako vodeni rastvori.

Postavljac teme neka obrati paznju da li sestra pre injektiranja mesa sadrzaj bocice koji je u prahu sa vodom. ako to radi onda je u pitanju suspenzija. ako ne radi vec direktno iz ampule u injekciju uzima gotov rastvor-onda je uljani ili vodeni rastvor.
Suspenzije uglavnom bole zbog velicine cestica suspendovane supstance (antibiotika) koje su daleko vecih dimenzija nego kod vodenih rastvora.
Drugi razlog mogu biti pomocne materije u injekcijama koje su po prirodi kisele i one izazivaju pecenje.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam na odgovorima. Proslo je skoro mesec dana od kad sam zavrsio sa bokanjem ali me zadnjica i dalje boli.
Svaki okret, zatezanje, cucanj...izaziva bas jak bol. Nemam vise modrice, ali cvorovi jos stoje. Igram rekreativno fudbal i od tad jednu utakmicu sam odigrao i odustao. Prilikom trcanja kad zategnem misic osecam bog kao kad se ubriygava injekcija.
Sta da radim, jel moguce da mi je misic ostecen?
 

Back
Top