СРби и Руси БРАЋА ЗАУВЕК -председник Николић отворио изложбу о династији Романов!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
SRBI I RUSI SU BRAĆA ZAUVEK! Evo kako se Srbija ODUŽILA CARSKOJ DINASTIJI ROMANOV! (FOTO)
- Ovaj dan i izložba posvećeni su sećanju na dinastiju Romanov, posebno na cara Nikolaja kome dugujemo večnu zahvalnost što je Srbiju zadužio nemerljivom pomoći u Prvom svetskom ratu - rekao je prestolonaslednik Srbije
Foto: Milena Đorđević

Povodom navršenih 400 godina od stupanja na ruski presto dinastije Romanovih, na dan mučeništva i proslavljenja SV. CARA NIKOLAJA DRUGOG ROMANOVA i njegove porodice i sapatnika u stradalništvu, 17. jula 2015. godine u 12 časova otvorena je izložba „Četiri veka doma Romanovih – Buđenje sećanja“ u kripti Spomen Hrama Svetog Save.

17. Jul 2015.


Nakon Svete Arhijerejske Liturgije koju je služio Patrijarh Srpski Irinej istog dana u 9 časova u velikoj crkvi Spomen Hrama, predsednik Srbije Tomislav Nikolić otvorio je izložbu u čast carske ruske dinastije.



Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-1.jpg




Otvaranju izložbe prisustvovali su prestolonaslednik Aleksandar II Karađorđević, patrijarh Irinej i mnogobrojne visoke zvanice, ali i bivši bokserski svetski prvak u WBA kategoriji Nikolaj Valujev!

ZVALI SU GA ZVER, A DANAS JE UŠAO U HRAM SVETOG SAVE: Otkud ova PUTINOVA borbena mašina u SRPSKOJ SVETINJI? (FOTO)



Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-7.jpg
Foto: Milena Đorđević

– Ovaj dan i izložba posvećeni su sećanju na dinastiju Romanov, posebno na cara Nikolaja kome dugujemo večnu zahvalnost što je Srbiju zadužio nemerljivom pomoći u Prvom svetskom ratu – rekao je prestolonaslednik Srbije Aleksandar II Karađorđević.


– Naš istorijski i ljudski dug je da pamtimo i blagdarimo za svu nesebičnu pomoć kojom su nas Romanovi obasipali kroz istoriju. Neka ova kripta postane učionica u kojoj ćemo upoznati i nešto naučiti o prijateljima i prijateljstvu – rekao je predsednik Nikolić.
Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-15.jpg



Srpski narod sa Rusijom povezuju brojne niti tokom vladavine Romanovih, posebno za vreme ratova oslobođenja i nezavisnosti, odnosno Velikog rata, kada je Nikolaj Drugi stao u zaštitu Srbije u vreme kada joj je pretilo uništenje.


Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-4.jpg
Foto: Milena Đorđević

Izložba je koncipirana kao podsetnik i skup vizuelnih beleški koje ukazuju na činjenicu da je period vladavine Romanovih ostavio dubok trag u istoriji ne samo Ruskog carstva, već i čitavog sveta. Car i Njegov dom, kao svetitelji uneti su u Sabornik svetih Ruske Pravoslavne Crkve i predstavljaju simbol stradanja i ikonu ljudske izdržljivosti.
Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-2.jpg



Postavka je sklopljena iz bloka istorijskih fotografija Karla Bule, koji je u dužem periodu bio zvanični fotograf Carskog dvora, a delom od originalnih fotografija, reprodukcija, kopija umetničkih slika, grafika i drugih ilustrativnih materijala.


Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-9.jpg



Izložba „Četiri veka doma Romanovih – Buđenje sećanja“ održava se u organizaciji Društva za podizanje Hrama Svetog Save, na čijem se čelu nalaze Patrijarh Srpski i Predsednik Republike. Izložba će nakon svečanog otvaranja biti otvorena za javnost u periodu od 17. do 30. jula ove godine.

(D. Z.)

*******************************************
О хвала Богу бар једном да учине нешто лепо и корисно.......:klap::klap::klap:
 
Bez obzira o kojoj se licnosti radilo,odgovorno po stoti put tvrdim. Ne postoji,i nikada nece postojati,bratstvo i ljubav,jednog naroda,prema drugom narodu.
Prijateljstvo,ljubav,simpatije,to su termini rezervisani samo za odnose pojedinaca medju sobom.Niko ne moze da kaze,da VOLI NEKI NAROD. Moze da se
voli,PRIPADNIK NEKOG NARODA,a nikako,ceo narod.Te price o ljubavi srpskog i ruskog naroda,to su gluposti i zamlacivanja prostog naroda.
 
Bez obzira o kojoj se licnosti radilo,odgovorno po stoti put tvrdim. Ne postoji,i nikada nece postojati,bratstvo i ljubav,jednog naroda,prema drugom narodu.
Prijateljstvo,ljubav,simpatije,to su termini rezervisani samo za odnose pojedinaca medju sobom.Niko ne moze da kaze,da VOLI NEKI NAROD. Moze da se
voli,PRIPADNIK NEKOG NARODA,a nikako,ceo narod.Te price o ljubavi srpskog i ruskog naroda,to su gluposti i zamlacivanja prostog naroda.



Лорде, опусти се.

 
Prelom Ustanickih mozgova. Da li je Nikolic izdajnik ili patriota. :lol:

Он је дилетант, аматер, шмирант, човек који је рођеног кума издао - али ово је добро урадио и то треба рећи...:cool:

- - - - - - - - - -

Bez obzira o kojoj se licnosti radilo,odgovorno po stoti put tvrdim. Ne postoji,i nikada nece postojati,bratstvo i ljubav,jednog naroda,prema drugom narodu.
Prijateljstvo,ljubav,simpatije,to su termini rezervisani samo za odnose pojedinaca medju sobom.Niko ne moze da kaze,da VOLI NEKI NAROD. Moze da se
voli,PRIPADNIK NEKOG NARODA,a nikako,ceo narod
.Te price o ljubavi srpskog i ruskog naroda,to su gluposti i zamlacivanja prostog naroda.

То што ти имаш проблем са разумевањем туђих осећања - не значи да си у праву.... једино значи да имаш проблем. :cool:
 
Malo je ovo kontradiktorno. Romanove su roknuli komunisti koji su još uvek na vlasti u rusiji i koji onog debila Lenjina još uvek balzamiranog izlažu u kremlju. Iz toga proizlazi da današnja ruska vlast tradicionalno ne gleda blagonaklono na otvaranje izložbe o Romanovima.
 
Malo je ovo kontradiktorno. Romanove su roknuli komunisti koji su još uvek na vlasti u rusiji i koji onog debila Lenjina još uvek balzamiranog izlažu u kremlju. Iz toga proizlazi da današnja ruska vlast tradicionalno ne gleda blagonaklono na otvaranje izložbe o Romanovima.

Руси су превазишли поделе. Тако у Украјини против нациста имаш оне што подржавају комунизам, православце и старославце.
 
Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-9.jpg




(D. Z.)

*******************************************
О хвала Богу бар једном да учине нешто лепо и корисно.......:klap::klap::klap:

A ovaj šta se petlja?
Jel može da utiče da GAZPROMNJEFT ne jede vnago sa butan boama za domaćistvo?
Bem li im mamicu banditsku, u upravnom odboru NIS-a invalid Danica Drašković, pa valjda računaju da smo i mi ostali invalidi?
Pogasili sve plinare po Beogradu a osudjuju dovijanje gradjana da dopunjuju plinske boce na privatnim pumpama.
Jel će mi ti napuniš možda?

nis_piu_gas_u_bocama1.jpg


menadžeri po običaju polomili kurtzu rebra pa se setili da ofarbaju prazne boce u plavo a ne pune ih
ili još bolje na par pumpi od NIS-a - "ostavite nam bocu i dodjite za mesec dana"
Gde ide ta boca na punjenje?
U Rusiju?
Putin ako ne odobri atest...

JEL TO BRACKI? :rtfm:
Bar da je njihov plin pa da se stisnu, nego ebu nas sa našim...

- - - - - - - - - -

Moro sam danaske na Pančevački put da punim butan bocu...
Setio se menadžer stipendista da će uštedi ako nema troškovi pa pogasili prihvatne plinare po celom gradu....

Ako su nam braća takva kakvi li su nam neprijatelji?
I jel onaj Nikolić odlikovao Romanove?

- - - - - - - - - -

Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-7.jpg


u stvari ne treba mi odgovor oko plinskih boca... na ovoj slici mi je odgovor ko vodi Srbiju... :rida:
i kraljo i toma otadžbina i onaj sa čirevima na čelu i pahomije koji im stao svima pozadi
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: o.O
Bez obzira o kojoj se licnosti radilo,odgovorno po stoti put tvrdim. Ne postoji,i nikada nece postojati,bratstvo i ljubav,jednog naroda,prema drugom narodu.
Prijateljstvo,ljubav,simpatije,to su termini rezervisani samo za odnose pojedinaca medju sobom.Niko ne moze da kaze,da VOLI NEKI NAROD. Moze da se
voli,PRIPADNIK NEKOG NARODA,a nikako,ceo narod.Te price o ljubavi srpskog i ruskog naroda,to su gluposti i zamlacivanja prostog naroda.

Ne seri. ja volim Ruski narod.

Mozda je tvoja psiha drugacija; mozda se ti vodis iskljucivo materijalnim interesima, ali ne uzimaj sve ljude da su poput tebe.
To je glupost i zamlacivanje.
 
A ovaj šta se petlja?
Jel može da utiče da GAZPROMNJEFT ne jede vnago sa butan boama za domaćistvo?
Bem li im mamicu banditsku, u upravnom odboru NIS-a invalid Danica Drašković, pa valjda računaju da smo i mi ostali invalidi?
Pogasili sve plinare po Beogradu a osudjuju dovijanje gradjana da dopunjuju plinske boce na privatnim pumpama.
Jel će mi ti napuniš možda?

nis_piu_gas_u_bocama1.jpg


menadžeri po običaju polomili kurtzu rebra pa se setili da ofarbaju prazne boce u plavo a ne pune ih
ili još bolje na par pumpi od NIS-a - "ostavite nam bocu i dodjite za mesec dana"
Gde ide ta boca na punjenje?
U Rusiju?
Putin ako ne odobri atest...

JEL TO BRACKI? :rtfm:
Bar da je njihov plin pa da se stisnu, nego ebu nas sa našim...

- - - - - - - - - -

Moro sam danaske na Pančevački put da punim butan bocu...
Setio se menadžer stipendista da će uštedi ako nema troškovi pa pogasili prihvatne plinare po celom gradu....

Ako su nam braća takva kakvi li su nam neprijatelji?
I jel onaj Nikolić odlikovao Romanove?

- - - - - - - - - -

Kripta-Hrama-Svetog-Save-foto-Milena-Djordjevic-7.jpg


u stvari ne treba mi odgovor oko plinskih boca... na ovoj slici mi je odgovor ko vodi Srbiju... :rida:

Koje ovaj ciga kicoš iza Patrijarha ???
 
Ne bih se složio.

Зашто? Ником није ништа забрањено. Комуњаре имају Лењина и Стаљина, Николај је проглашен за свеца а имаш и споменик Књазу Свјатославу.
 
Nemoj mnogo da kenjas.

Aj ne sehri da s” to ti ???:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Зашто? Ником није ништа забрањено. Комуњаре имају Лењина и Стаљина, Николај је проглашен за свеца а имаш и споменик Књазу Свјатославу.

Nije stvar u zabrani .
 
Kad ce tebe neko da zovne na neku patriotsku manifestaciju?

Koliko sam shvatio patriocke manifstacije su ono kad sa gomilom problematičnih i salbo školovanih odeš u centar grada,
proveriš da nema policije u blizini, pa raširite neki natpis sa flomasterom i brzo usliktae za fejsbuk i skupite natpis
Akcija od jedan minut.

Da ima mozga trajalo bi 15 sekundi ali dok objasniš budai gde treba da stane kad se domotava natpis... vreme je novac....
 
Ja nisam patriJota , ja sam čovek.........jehbi ga !!!

Znaš kako je to...
U Beogradu ima spomen groblje OSLOBODIOCIMA BEOGRADA
ali se nikad niko nije zapitao zašto nema spomen groblje BEOGRADJANA KOJI SU STVARNO BRANILI BEOGRAD...

Toliko o patriotizmu, tradicija je to zajebana...

- - - - - - - - - -


blajbi...
 
Ja nisam patriJota , ja sam čovek.........jehbi ga !!!

Ne bi se reklo.
Pre ce biti da si ovca ili curka.

- - - - - - - - - -

Koliko sam shvatio patriocke manifstacije su ono kad sa gomilom problematičnih i salbo školovanih odeš u centar grada,
proveriš da nema policije u blizini, pa raširite neki natpis sa flomasterom i brzo usliktae za fejsbuk i skupite natpis
Akcija od jedan minut.

Da ima mozga trajalo bi 15 sekundi ali dok objasniš budai gde treba da stane kad se domotava natpis... vreme je novac....

Mozda si ti pratio takve manifestacije.Mosnjacke.

Ja sam vise za ove tipa : ROMANOVI.
 

Back
Top