Kako vidite internet za...

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
..godinu ili dve dana?
Ili ako ste mastovitiji kako ga vidite za 5 godina.

Ja verujem da cemo jednog dana svi imati web kamere i da cemo forumariti, tako sto kao udjemo u jednu virtualnu skupstinu i onda vidis lica ostalih clanova, i kao u tom nekom fazonu.Neumem bash to najbolje da objasnim, ali imam neku sliku u glavi.
Naravno tada ce veze biti mnogo brze.

Razmisljate li Vi nekad o tome?
 
Ta ideja je dobra, ali je problem neravnomjeran razvoj neta sirom svijeta, tako da bi to mogli normalno koristiti svi sa brzim netom, ali neravnomjeran razvoj u svim drzavama svijeta je uslovio tome da neki (vecina) nemoze da koristi te stcari sa trenutnim i blisko-buducim brzinama, jer mnogi tapkaju u mjestu.
 
postojala je prica pre godinu dana da ce internet kompleto promeniti svoj izgled i da za koju godinu uopste nece biti kao sto je sada (znaci slobodan pristup svemu, sto ne znam koliko ce moci da zazivi jer je upravo taj slobodan pristup ono sta je internetu omogucilo toliku ekspanziju) Fora je u tome da zbog sve vece navale virusa i slicne "gamadi" koja se ocekuje da ce biti sve veca, i veca i sve opasnija i gora da se internet pretvori u gomilu zatvorenih sistema (mreza) po raznoraznim oblastima i eventualna veza izmedju "cvorova" (oblasti) bi se izvodila preko hardverskih firewalova i slicnih zastitnih sistema tako da bi se drasticno smanjila propusna moc i kolicina podataka kojima se ima pristup i zato sumnjam da ce barem u tom obliku do toga doci ali ce verovatno nesto biti uradjeno i internetza koju godinu (recimo 5) ce sigurno imati drukciji izgled nego sada.
mozda ce potpuno otseci "public" deo i deo koji koriste firme.
 
@tab503
Internet je i sad baziran na upravo tom principu, a ako ti sistemi budu zatvoreni, postace obicni veliki LAN-ovi...sto je apsolutno neisplativo i neodrzivo. Sa razvojem gamadi se razvijaju i antivirusi i firewall-ovi, i jedni lepo prate druge, tako da ni to nije problem.
Buducnost interneta se ogleda u vecoj integraciji OS-ovo, aplikacija, deljenja i ostalog sa svetskom mrezom. I to je mislim sve, pored ostalih blagodeti koje ce doneti brze i jeftinije veze...
 
Racunari ce biti kao sada sporeti...Bice bitna samo mreza..Za sadasnjost mpls a poslije kom opanci tom i dzeri...U mrezi je buducnost...Racunar moze sklopiti svaki debil...Ali npr iskonfigurisati ruter...itd...
 
jednostavno....za 5g. SVE!!! ce biti on-line
imam par ideja...tj. ne ideja...to je već stvarnost samo ne za toliki broj ljudi...
Video klubovi će biti besmisleni...jer ćeš se spojiti na 'on-line video klub' i filmove gledati direktno na pc-u, ili na TV-u zato što će i on biti umrežen. TV kakav danas postoji će biti manje popularan. Više neće postojati 'udarni termin', jer će se ljudi spojiti i izabrati emisiju koju žele da pogledaju u to će učiniti KADA ŽELE, a ne kada moraju. Sve će biti na 'klik', a možda ni to neće biti potrebno. Satelitske programe.....i to zamišljam na sličan način. Pitanje koliko će tanjuri biti potrebni...osim ako će to biti jednostavniji način za 'illegal watching'...:)
Sve ćeš manje morati ići 'u grad' da bi nešto obavio...plaćati račune, nabavljati određene artikle (recimo...mleko je mleko...ne moraš da ga gledaš pre nego ga kupiš)....a ovi što su na kasama će se polako 'prekvalificirati' u dostavljače ;)
mrzi me dalje nabrajati....
.....usudim se reci da će mnoge stvari doći vrlo brzo samo je pitanje koliki će broj ljudi to 'prihvatiti' tako brzo. To će verovatno biti stvarnot samo za 10-tak % ljudi u početku....što zbog neinformisanosti...što zbog navika.
Dobro...5g. je malo optimistično.... al' biće soon enough....
 
puer:
jednostavno....za 5g. SVE!!! ce biti on-line
imam par ideja...tj. ne ideja...to je već stvarnost samo ne za toliki broj ljudi...
Video klubovi će biti besmisleni...jer ćeš se spojiti na 'on-line video klub' i filmove gledati direktno na pc-u, ili na TV-u zato što će i on biti umrežen. TV kakav danas postoji će biti manje popularan. Više neće postojati 'udarni termin', jer će se ljudi spojiti i izabrati emisiju koju žele da pogledaju u to će učiniti KADA ŽELE, a ne kada moraju. Sve će biti na 'klik', a možda ni to neće biti potrebno. Satelitske programe.....i to zamišljam na sličan način. Pitanje koliko će tanjuri biti potrebni...osim ako će to biti jednostavniji način za 'illegal watching'...:)
Sve ćeš manje morati ići 'u grad' da bi nešto obavio...plaćati račune, nabavljati određene artikle (recimo...mleko je mleko...ne moraš da ga gledaš pre nego ga kupiš)....a ovi što su na kasama će se polako 'prekvalificirati' u dostavljače ;)
mrzi me dalje nabrajati....
.....usudim se reci da će mnoge stvari doći vrlo brzo samo je pitanje koliki će broj ljudi to 'prihvatiti' tako brzo. To će verovatno biti stvarnot samo za 10-tak % ljudi u početku....što zbog neinformisanosti...što zbog navika.
Dobro...5g. je malo optimistično.... al' biće soon enough....
Ovo sto ti pricas nece biti ni za 10 godina prisutno u sirokim narodnim masama, a mnoge stvari su vec prisutne, ali kome, 0.01% ljudima na ovoj planeti i tako ce to dugo trajati si nekim blagim rastom ...
 

Back
Top