da li je zemlja centar svemira

gost 370773

Zainteresovan član
Poruka
279
Da li je zemlja centar svemira i da se sve vrti oko nje ? A zemlja je samo stavljena da se vrti oko sunca ali se ipak sve okrece oko nje. Ako u centru galaksije postoji nesto jako svetlece kao veliko sunce zasto je mi onda ne vidimo. I kad u nebu gledamo severnjacu videcemo da se sve zvezde vrte oko nje ali se mozda to zvezde vrte oko zemlje jer to je sever (tacka) i onda nam se cini da se vrti oko severnjace ali je suprotno da se zvezde vrte oko zemlje. Da li se slazete sa mnom i da li je ovo moguce.
 
Da li je zemlja centar svemira i da se sve vrti oko nje ? A zemlja je samo stavljena da se vrti oko sunca ali se ipak sve okrece oko nje. Ako u centru galaksije postoji nesto jako svetlece kao veliko sunce zasto je mi onda ne vidimo. I kad u nebu gledamo severnjacu videcemo da se sve zvezde vrte oko nje ali se mozda to zvezde vrte oko zemlje jer to je sever (tacka) i onda nam se cini da se vrti oko severnjace ali je suprotno da se zvezde vrte oko zemlje. Da li se slazete sa mnom i da li je ovo moguce.



Zemlja je definitivno centar Univerzuma.I to ravna ploca na ledjima kornjaca.:zcepanje:
 
Često sam razmišljao o ovome, mogu ti reći. I sve deluje da je tako, kako pričaš. Drago mi je što je neko bio dovoljno hrabar, da kaže tako nešto naglas. Ali ja nisam siguran ni da se rotiramo, u stvari. Već da je nešto drugo posredi. Jer, kada bi se rotirali konstantno, kako predlažu ovi, onda bi nam se svima zavrtelo u glavi, zar ne? Kako bi onda hodali pravo, vozili kola, nabadali ključeve u ključaonice ulaznih vrata, kako bi radili bilo šta? Baš bi bilo konfuzno.
Druga stvar, gravitacija. Ne razumem zašto mora da postoji, kao sila. Ne može li to u stvari biti neka obesna djavolja energija, koja želi da vam iz ruke zbaci kornet sladoleda, jer ne želi da uživate u bilo čemu? Zašto to mora biti 'gravitacija'? Ne razumem stvarno. Ne verujem ni u magnete, da vam kažem pravo.
 
Često sam razmišljao o ovome, mogu ti reći. I sve deluje da je tako, kako pričaš. Drago mi je što je neko bio dovoljno hrabar, da kaže tako nešto naglas. Ali ja nisam siguran ni da se rotiramo, u stvari. Već da je nešto drugo posredi. Jer, kada bi se rotirali konstantno, kako predlažu ovi, onda bi nam se svima zavrtelo u glavi, zar ne? Kako bi onda hodali pravo, vozili kola, nabadali ključeve u ključaonice ulaznih vrata, kako bi radili bilo šta? Baš bi bilo konfuzno.
Druga stvar, gravitacija. Ne razumem zašto mora da postoji, kao sila. Ne može li to u stvari biti neka obesna djavolja energija, koja želi da vam iz ruke zbaci kornet sladoleda, jer ne želi da uživate u bilo čemu? Zašto to mora biti 'gravitacija'? Ne razumem stvarno. Ne verujem ni u magnete, da vam kažem pravo.
Sve dobro kažeš,ali za magnete...:evil:Ja sam se uverio još kao mali da imaju neki nevidljivi lepak koji lepi i kroz papir...
I za Zemlju ne znam,ali za Mars sam siguran da nije centar sveta!
A u vezi gravitacije da dodam argument u vezi sladoleda (meni je krigla pivkana experimentalni objekat)-sav bi sladoled ispao iz fišeka kad se
konzument nađe u donjoj poziciji planete Zemlje,da je u pitanju neka ,nazovi gravitacija,a ne đavolska posla...:manikir:
(Imam o ovom naučni dokaz,ali čekam povoljnije političke prilike da ga objavim:cool:)

- - - - - - - - - -

P.S. Uvezi sladoleda...pardon-pivkana...I ja bih ostao suvog kerc...pardon,grla-sav bi pivkan otišao u pm,majke im ga spalim...:evil:
 
Idem na plažu tek oko 6 uri...Nema tamo aer kondicion -a u ladovini +38!
Treba li da trčim u kola da se rashladim?
A ne moš biti non stop u vodi-istopiću se,rastvoriti jer je Dunav (čuo ja) kiseo
i otići u Crno more ili Black sea kako se to moderno spikuje na ajfone i ostale
teleprontere...:mrgreen:
 
Da li je zemlja centar svemira i da se sve vrti oko nje ? A zemlja je samo stavljena da se vrti oko sunca ali se ipak sve okrece oko nje. Ako u centru galaksije postoji nesto jako svetlece kao veliko sunce zasto je mi onda ne vidimo. I kad u nebu gledamo severnjacu videcemo da se sve zvezde vrte oko nje ali se mozda to zvezde vrte oko zemlje jer to je sever (tacka) i onda nam se cini da se vrti oko severnjace ali je suprotno da se zvezde vrte oko zemlje. Da li se slazete sa mnom i da li je ovo moguce.

Zar je moguće da netko pita ovako nešto u 21. stoljeću? :dash:

U centru naše galaktike može biti samo crna rupa, a nikako neka zvijezda. A zvijezda koju danas zovemo Sjevernjačom nije uvijek bila na tom mjestu i "glumila" Sjevernjaču. Prije desetak tisuća godina to je bila druga zvijezda (čini mi se Vega, ali nisam siguran), kao što će opet biti neka druga zvijezda za desetak tisuća godina. To je zato jer se i naša glaktika vrti oko svoje osi, kao što se i mi vrtimo oko Sunca...
 
Zar je moguće da netko pita ovako nešto u 21. stoljeću? :dash:

U centru naše galaktike može biti samo crna rupa, a nikako neka zvijezda. A zvijezda koju danas zovemo Sjevernjačom nije uvijek bila na tom mjestu i "glumila" Sjevernjaču. Prije desetak tisuća godina to je bila druga zvijezda (čini mi se Vega, ali nisam siguran), kao što će opet biti neka druga zvijezda za desetak tisuća godina. To je zato jer se i naša glaktika vrti oko svoje osi, kao što se i mi vrtimo oko Sunca...
Miroslav Mika Antic:


Jesi l' čuo da će sutra padati dinari s neba?
- Nisam.
A je l' veruješ da ima tica što donosi kolače?
- Ne verujem.
Jesi l' čuo da ima negde gde je stalno leto?
- Nisam
A jel' veruješ da u radiju žive mali ljudi?
- Ne verujem.
Pa marš onda iz našeg sokaka kad ne umeš da sanjaš.
Da te pokrljam na pola, kao lebac!
Eto!
 

Постоји на енглеском дужа верзија на ову тему и ту се износе докази да је центар свемира ту негде у нашој галаксији. О чему је реч? Црвени помак се користи као мера за удаљеност галаксија у свемиру. И мерено њиме ми налазимо галаксије од земље удаљене око 15 милијарди светлосних година у свим правцима, куда год да окренемо телескоп. Тачност мерења црвеним помаком на ту раздаљину се процењујје на плус минус 100 светлосних година. А сто светлосних година је управо величина наше галаксије, сто указује да да смо ми ту у самом центру свемира. Позадинско зрачење долази из свих делова свемира што опет указује да овај свемир има неки свој центар који је ту негде у нашем комшилуку
 
Постоји на енглеском дужа верзија на ову тему и ту се износе докази да је центар свемира ту негде у нашој галаксији. О чему је реч? Црвени помак се користи као мера за удаљеност галаксија у свемиру. И мерено њиме ми налазимо галаксије од земље удаљене око 15 милијарди светлосних година у свим правцима, куда год да окренемо телескоп. Тачност мерења црвеним помаком на ту раздаљину се процењујје на плус минус 100 светлосних година. А сто светлосних година је управо величина наше галаксије, сто указује да да смо ми ту у самом центру свемира. Позадинско зрачење долази из свих делова свемира што опет указује да овај свемир има неки свој центар који је ту негде у нашем комшилуку

Joj koja needukovanost...
Naš svemir je poput lopte!
Na površini te lopte je materija (debljina ,recimo najtanje za plažu recimo...) tako da je u svim pravcima i smerovima isti kerec!
Uvek si u središtu...:mrgreen::hahaha:
Ovo dokazuje crveni pomak svih galaksija (izuzetak je nama Andromeda koja nam se približava i kroz milijardu godina će početi
naše galaksije da se "prožimaju":manikir:),koji još govori da se ta "lopta" svemirska "naduvava" te se "udaljenosti" između objekata
povećavaju...
Naravno,ovo ne važi za religijske poglede na te "stvari"-koncepti se mogu slobodno menjati od religije do religije...Ybg-to je stvar vere!
Ovo što sam ovde trkeljao je nauka-jedna malo specifičnija religija u kojoj su čak i dokazi obavezni...(svašta...:mrgreen:):manikir:
 

Постоји на енглеском дужа верзија на ову тему и ту се износе докази да је центар свемира ту негде у нашој галаксији. О чему је реч? Црвени помак се користи као мера за удаљеност галаксија у свемиру. И мерено њиме ми налазимо галаксије од земље удаљене око 15 милијарди светлосних година у свим правцима, куда год да окренемо телескоп. Тачност мерења црвеним помаком на ту раздаљину се процењујје на плус минус 100 светлосних година. А сто светлосних година је управо величина наше галаксије, сто указује да да смо ми ту у самом центру свемира. Позадинско зрачење долази из свих делова свемира што опет указује да овај свемир има неки свој центар који је ту негде у нашем комшилуку

Osim što je prečnik naše galaksije 100 000 svetlosnih godina, a ne 100.
 
Osim što je prečnik naše galaksije 100 000 svetlosnih godina, a ne 100.

У праву си. Мислим једно а пишем друго. Успут да кажем; ако имамо круг величине 40км у пречникуи тај круг би представљао величину свемира чији је полупречник 15 милијарди светлосних година, онда би наша галаксија била величине тениске лоптице. Што ће рећи да ако су тачна ова мерења црвеним помаком онда смо ми у самом центру свемира. Пази! Центар величине тениске лоптице у кругу од четрдесет километара у пречнику
 
Poslednja izmena:
У праву си. Мислим једно а пишем друго. Успут да кажем; ако имамо круг величине 40км у пречникуи тај круг би представљао величину свемира чији је полупречник 15 милијарди светлосних година, онда би наша галаксија била величине тениске лоптице. Што ће рећи да ако су тачна ова мерења црвеним помаком онда смо ми у самом центру свемира. Пази! Центар величине тениске лоптице у кругу од четрдесет километара у пречнику
Koji ti je...?
Ne kapiraš da je taj tvoj "krug"rasprostrt po površini lopte! Tada ti je svaka tačka centar tog kruga...
Zamisli eksploziju unutar kugle peska!Ali u prostoru bez gravitacije (van orbite Zemlje)!
Pesak se razleće baš kao lopta!
To je u eksperimentima u svemiru potvrđeno!
Galaksije čine "koru" te lopte koja se još uvek razleće! I još i ubrzava razletanje!
Ubrzavanje širenja (naduvavanje),još uvek nije objašnjeno...Pretpostavlja se da je u pitanju
dejstvo tamne energije,ali nema dobrih izračunavanja koja bi to potvrdila,tako da je to samo
hipoteza.Zbog tog dopler efekta ne vidimo najudaljenije galaksije jer se udaljavaju od nas
brzinom svetlosti i njihov spektar je niži od infracrvenog-praktično je nevidljiv.
Temelje ovakvog shvatanja postavlja Hablov zakon koji je matematički ispravan,a rezultati
mnogih merenja ga potvrđuju.
Tako da odgovor na tematsko pitanje je:da,i Zemlja i svaka tačka u svemiru se mogu smatrati
centrom svemira!

Kao kad košarkaš zavrti loptu na kažiprstu!:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Koji ti je...?
Ne kapiraš da je taj tvoj "krug"rasprostrt po površini lopte! Tada ti je svaka tačka centar tog kruga...
Zamisli eksploziju unutar kugle peska!Ali u prostoru bez gravitacije (van orbite Zemlje)!
Pesak se razleće baš kao lopta!
To je u eksperimentima u svemiru potvrđeno!
Galaksije čine "koru" te lopte koja se još uvek razleće! I još i ubrzava razletanje!
Ubrzavanje širenja (naduvavanje),još uvek nije objašnjeno...Pretpostavlja se da je u pitanju
dejstvo tamne energije,ali nema dobrih izračunavanja koja bi to potvrdila,tako da je to samo
hipoteza.Zbog tog dopler efekta ne vidimo najudaljenije galaksije jer se udaljavaju od nas
brzinom svetlosti i njihov spektar je niži od infracrvenog-praktično je nevidljiv.
Temelje ovakvog shvatanja postavlja Hablov zakon koji je matematički ispravan,a rezultati
mnogih merenja ga potvrđuju.
Tako da odgovor na tematsko pitanje je:da,i Zemlja i svaka tačka u svemiru se mogu smatrati
centrom svemira!

Kao kad košarkaš zavrti loptu na kažiprstu!:hahaha:

Бити у центру свемира знчи бити у центру те лопте а не на периферији. Центар круга ам узео за слику која би описама каквог је реда велицина све то. Пријатељу, ја теби основне ствари треба да цртам. Ови људи говоре о доказима који говоре да смо у центру те лопте а не на периферији,. Причаш так да би нешто реко и испао паметан. Само да знаш, ја не знам ни једног који много прича а да је паметан. Кажу људи: Кад будала проговори паметан заћути. То што ти људи после пар постова више не одговарају није знак твоје памети и да си их надговорио, већ да су они схватили с ким имају посла па су заћутали.
 
...teško da nešto što teži takozvanom beskonačnom +1 , može imati centar....o tome ne može da se razgovara / ni matematički ni fizički /...
...pa o čemu se može tematski govoriti : o centru vaseljene.....
...zemlja je centar vaseljene.....mi nemamo nikakvih dokaza o postojanju ljudskog života izvan nje....samo u tom smislu možemo govoriti o centru.....

...svi oni koji govore o nekakvim slikama po uzoru na geometrijske , pa čak i oni koji se ovima prvima podsmevaju sa primerima geometrijskih teja - svi ti u svetu koji teži beskonačnom+1 pomalo deluju em staromodno zaostalo , em terorišu nekakva moguća saznanja o ovim problemima....jerbo čim počnemo priču o kosmosu sve ovo zemaljsko , pa i znanja pada u vodu sa i bez zemljine teže...

atlas.jpg


Atlasova oslona tačka , centar je svakog mogućeg odgovora na ovakva pitanja - pa i na svo matematičko geometrijsko i fizičko znanje koje on poseduje !.....a kao što se da zamjetiti , tu tačku u vaseljeni svojom energijom , stabilnom čine zveri !
 

Back
Top