Isidora Bjelica

procitala "Ženske priče", "Ljubav u Tunisu" (tako se zove?), i sticajem okolnosti deo nekog (kao) ljubavnog (kao) romana za Lisu....
komentar? khm..
pa, sigurna sam da nikada za nju ne bih ni rekla da je pisac...
 
Ja cekam da vidim toliko najavljivani a jos ne prikazani film po njenom romanu "U ormaru Drage Masin".
Evo sad pogledam njenu emisiju na BK "Klot frket" po nekad i nekad bude sasvim OK a nekad smori skroz kao na primer u zadnjoj.
 
Veoma iskompleksirana zena, iz bogate komunisticke porodice. Razmazena, drska, i samo zahvaljujuci rodbinskim vezama opstaje u drustvu i okupira medije. U ovakvoj Srbiji, koja lici na najgore TV PALMA vreme i "dens, tarzanke i kajla" vreme, ona se odlicno uklapa...cak SAVRSENO.
 
Pa procitaj njenu biografiju, i saznaces...Burzujska porodica iz Sarajeva, iz doba Tita !!??!!?? /malo ko je to mogao.../ Otac Dimitrije, sahovski ekspert i ko zna sta /jer od saha se niko obogatio nije /, i napravio je gomilu dokumentaraca sa poznatim svetskim liderima...itd...A zasto iskompleksirana ?? :):) Pa oduvek se plasila da ce ostati niko i nista, pa je pravila razne zezancije, kao tu "nazi" zurku, o kojoj kuka ceo zivot...
 
Jao, čitao sam, nažalost, njenu biografiju. ...bla,bla,bla,... Ona ne prestaje da se hvali,... njeni se družili sa Andrićem, Selimovićem,... Da, ona, tako, pošalje par tipova na različite delove grada (Sarajeva, klinka je tad bila) da je željno čekaju, a ona kod kuće čita Šopenhauera(npr.),....
Ne kažem, možda je ona genije, ne znam, ali ona je oduvek bila ružna.(te tipove je definitivno izmislila):)
Ko nije čitao, sami naslovi govore:Ljubav u Tunisu, Egiptu,...itd.
 
Pojava,pisanje i delovanje I.Bjelice nema nikakve veze sa Sopenhauerom koliko mogu da primetim.
U stvari,ako vidite neku tacku u kome prepoznajete sopenhaurovsko u njoj Vi nas na to usmerite i recite,ako neko zna.
Mozda je mislila na neke mrvice koje je preuzela od ovog filozofa.
Ove godine,u stvari za ovaj zadnji Sajam knjige u Beogradu izasla je iz stampe od Artura Sopenhauera Svet kao volja i predstava u 2 toma,cena je bila sa nekom popustima za oba dela oko 2500 dinara.
Ona koliko znam radi na promovisanju "Nove srpske desnice" na cijem je celu nasa pevaljka Ceca!
Ha,ha,ha.
Inace,prodavci iz jedne knjizare u kojoj se snabdevam sa knjigama su mi pokazali(kao kuriozitet) njenu jednu od novijih knjiga gde izlaze kako se porodila sve sa tekstovima i slikama porodjaja u bolnici!
 
Pa samo pominjanje da je citala Artur Schopenhauera vec daje izvesnu tezinu kako je ona oduvek bila okrenuta iskljucivo uzvisenim stvarima. Sigurno nije citala Mark Twena, to je ispod njenog nivoa.

Knut Hamsun je lepo rekao za pisce i koja im je zapravo istinska drustvena uloga : "Ne postoji nista vaznije nego stalno stajati po strani i zapisivati sve prozivljeno."
Naravno da se ovo ne moze odnositi na najvecu sramotu u javnom zivotu SCG, vec pomenutu umobolnu dragu nam spisateljicu, koja NIJE knjizevnik, nije pisac, nije nista drugo nego vristac na sve strane. Ocigledno je da se na nju obraca paznja ne zbog njenih "umetnickih" poduhvata, nego zbog njene neizlecive bolesti koja je jako bliza hronicnoj paranoidnoj psihozi, koja je toliko produktivna bolest da je sa njom uspela da obezbedi sebi i televizijsku emisiju gde potpuno ima slobodu da se razmahne bez straha od cenzure, posto je uspela da shvati da ovo nije pravna drzava.
U Norveskoj bi vec bila ubijena, u Svedskoj bi bila zatvorena u ludnici, u Finskoj bi sluzila dozivotnu robiju zbog vulgarnosti, u Danskoj bi bila javna maskota, na Islandu bi javno prikazali njeno pogubljenje bacanjem u gejzir.
Samo ovde moze da prodje sasvim komotno i nekaznjeno.
 
Žena je jednostavno rešila da napravi revoluciju u književnosti i novinarstvu .... to na neki način i uspeva. Koliko god da je ljudi ne vole, ona je privukla pažnju i na neke ''zvezde'' pljunula a da nije ni trepnula, pokazavši ih iz nekog drugog ugla.

Meni je ona cool - kao osoba. Nisam kompetentna da odgovorim da li je dobar pisac - to bih prepustila kritici.

Čitala sam od nje nekoliko knjiga. Za mene su one OK ... ni dobre ni loše ... za razbibrigu.
 
Prvi put sam za nju cula kad mi je u ruke dosla knjizica pod intrigantnim naslovom "Sex pistolarni roman" tj. prepiska nje i Lune Lu. Bila mi je donekle interesantna (sta cu, bila sam mala), kao nocni zivot Bgd-a u to vreme, neki krugovi u kojima se ne krecem i slicno, ali je u isto vreme bila takvo smaranje, njih dve i samo njih dve su lepe, pametne, duhovite, obrazovane, itd, a citav ostali svet je bljak...E, onda relativno skoro moja koleginica dodje sva odusevljena knjigom "Ljubav u Tunisu", te knjiga je tako romanticna, te puna je duha, bas se osecas lepo posle nje, i slicno. Uzela sam da je procitam, ali stvarno, stvarno nisam uspela (inace mrzim da ostavljam nesto kad vec pocnem da citam). Zaista treba imati puno zivaca, a malo mozga da bi vam se nesto onako svidelo. Nikad nista vise od nje necu citati. Btw, mislim da je jako pametna osoba, cim je uspela sebe tako lepo da unovci, a i da se udomi.
 
NatasaNatasa:
Žena je jednostavno rešila da napravi revoluciju u književnosti i novinarstvu .... to na neki način i uspeva. Koliko god da je ljudi ne vole, ona je privukla pažnju i na neke ''zvezde'' pljunula a da nije ni trepnula, pokazavši ih iz nekog drugog ugla.

Meni je ona cool - kao osoba. Nisam kompetentna da odgovorim da li je dobar pisac - to bih prepustila kritici.

Čitala sam od nje nekoliko knjiga. Za mene su one OK ... ni dobre ni loše ... za razbibrigu.

Pa nije svaka revolucija plemenitno i dobro delo. Cak i ono sto je Lenjin uradio mi deluje mnogo iskrenije nego sto I.B. radi ovde.
To sto ona pljuje neke velike ljude, upravo ih pokazujuci iz drugog ugla, to je interesantno.Zato sto je ona u stanju da primeti samo ono sto je nisko u jednom coveku koji je na bilo koji nacin uzvisen.
Kada bi moje ime ista znacilo ovde u knjizevnosti ili muzici, ona ne bi dala nijednu konstruktivnu kritiku na racun samog dela, nego bi se uhvatila toga da sam na primer, hmm,,, seksualno isfrustrirana osoba, ili sta ti ja znam.
Setite se samo kada je gostovala kod Natase Miljkovic na RTS-u, kada je napala bez ikakvog razloga Natasu govoreci kako je ona toliko sjajna samo za snimanje ***** filmova.
Pa ako je to razlog da se dodje u emisiju i da se kaze bas to voditeljki koja ju nije provocirala da daje takav komentar, onda je sasvim jasno da je I.B. bice koje je samo gladno publiciteta.
Jako se plasim da ne postanem poznat ovde bas da ne bi pao u nemilost jedne takve zveri koja ne zatvara usta, samo bih bio srecniji da cujem kritiku dela, a ne kako sam obucen, kako ja provodim svoje slobodno vreme, itd....
Treba je ubiti u svakom slucaju.
 
isidorabjelica20js.jpg
[/url]

Dosadni ste:idea:
Kad nemate šta da radite, obavezno otvorite temu o Isidori.
Ništa njoj ne fali, osim što ne ume da piše...ali se zato fenomenalno zabavlja sa debilima.
Zna ona i da kreteni niša ne čitaju, ali će zato da daju rado komentar o tome "šta o njoj misle".
Ovo sam ja slikao onomad
NeBePoBaTaH_
All rights reserved
 

Back
Top