Наши мушки у женском свету..

Kata Bucik

Zainteresovan član
Poruka
255
Тек сам се вратила са одмора, очију пуних грчког неба и душе испуњене тишином и оном фином радошћу које само Богом дана места на земљи могу да вам дарују..

Нисам од оних који не воле понедељке и кукају на своје радне дане..
Нисам за тим имала разлога ни када сам радила на много мање вољеним местима, а нарочито сада када живим свој сан, бавећи се послом уз који се свакога дана играм и одмарам..

Први дан није баш обећавао, јер ме је чекало распакивање и брисање прашине, преслагање..тек толико да ме подсети да није баш све у мојој радњи чиста радост..

А онда су почели да свраћају момци..лепи, насмејани, вољни да обрадују оне које воле највише на свету..

Одавно мушки нису реткост и изненађење у ******, али је апсолутна доминација новитет за ове три године од како постојимо..

Понедељак је свечано пустио у промет господин који је самоуверено купио парфем..
Јако се мало мушког света одлучује за експерименте тог типа, осим ако не купују на сигурно..тачну марку у тачно одређеној радњи..
Желим му срећу..кажу да она прати храбре..

За њим стиже један млади, шармантни насмејанко..жели да обрадује своју вољену свиленом марамом..али није сигуран шта она тачно воли..
Знам, већ сам одавно апсолвирала тај проблем..мушки и женски свет је обојен различитим бојама..
Скромна је, добра и воли нежне боје, каже ми..
Показујем му четири мараме које се уклапају у дати опис..једна му се у старту не свиђа..
Гледа преостале три, одмерава полицу препуну свиле у свим бојама дуге, враћа се на оне у мојим рукама и каже..спакуј све три..мања је шанса да погрешим са три него са једном..
Срећом да је дама скромна..

Други дан је обележио момак који је, на моју велику радост, желео да купи мараму за своју сестру..
Враћа се преко баре, па да понесе део Србије са собом..
Част ми је да је тај део баш из срца мог ******
Док пребирамо по свили, питам га у ком граду сестра живи..
Погледа ме зачуђено и лаконски одговара..па, у српском, наравно..у Чикагу..
Ал Капоне..ето нас код вас..

Јутрос је дан отпочела једна дама..треба јој марама за поклон..
Добро, враћамо се уобичајеним токовима, помислих у себи..
Још мисао нисам завршила, кад, ето ти господина..круто држање, ауторитативан став..
Жели црвену или црну мараму..госпођа је доктор, сведена и не воли вриштеће боје..
Човек је у многоме преседан у мојој радњи..први је који је потпуно самоуверен, не осећа се нелагодно у женском свету и тачно зна шта хоће..
Покажем једну..одсечно не..
Другу, црвенија не може бити..не одговара..још одсечније..
Питам га да ли на полици постоји нека која би му се допала, па да пробамо тако..мењам приступ, шта ћу..
Покаже на две..једна је танана, нежна са романтичним црвеним цветовима, друга најцрње црна коју вади само златни орнамент у углу..
Два поларитета неспојива у једној жени..

Знате, има марама које може да носи малтене свака дама..
Ове две напросто нису те..ни једна ни друга нису лак избор и јако је мало жена које су у стању такве мараме да понесу а да им добро стоје и да умеју да их уклопе уз своју личност..
Такве мараме увек имам у радњи и увек имају само једног купца..напросто су направљене за ту даму и ни једна друга не би могла да се са њом носи..
И никада, али никада их неко не купује за поклон..

Господин је изузетак по сваком могућем критеријуму..
Жели црну..уз коментар..сматрам да сам довољно искусан да умем да проценим каква ће највише да одговара..

За сваки случај му у кесу убацујем визитку уз напомену да увек може да је замени..
Поглед је рекао..нека је, али неће требати..

Још увек ми је осмех на лицу..
Волим вас момци..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sto volis kada ti ulazimo u radnju i kupujemo. Vidim bas nas volis. Za dzaba nas ne bi volela?

Коментар на крају приче није био усмерен на куповину већ на то са колико пажње и несигурност у исто време, мушкарци бирају поклон за своје вољене..
И колико су дивни када раде нешто што није баш у њиховој природи, зарад вољене жене..

Стварно свашта..

- - - - - - - - - -

Voliš nas dok ne krene napušavanje.Hvala svejedno.


Никада нико није имао потребу за тим..
Ствар шарма..
 
Jako lep i suptilan post, za današnje standarde i kakve su druge teme i generalno tematika danas ....

Ali, eto to mi je novost, da se danas tako kupuju marame, mislio sam da to pripada tim vremenima, kada su žene masovno nosile marame, kao danas u Rusiji kada idu u crkvu, ali vidim I was wrong ....

Хвала од срца..
Ја у ствари имам радионицу..сама сликам на свили..
У праву си за класичне мараме, али су ешарпе јако модерне и свака жена им се обрадује..
Углавном се носе око врата.. :)

- - - - - - - - - -

Ne znam zašto ovakvi tekstovi bude u meni negativna osećanja.

Жао ми је због тога..
Мене су ови момци јако обрадовали..они су ми доказ да џентлмена има итекако свуда око нас..
И не правим питање да ли на поклон купују мараме, књиге или накит..да ли је то у мојој радњи или негде другде..
Лепо ми је да има момака који не одраде само каранфил за осми март, а онда забораве да је сваки дан радост..
То је била суштина овог поста..
 
Poslednja izmena:
Жао ми је због тога..
Мене су ови момци јако обрадовали..они су ми доказ да џентлмена има итекако свуда око нас..
И не правим питање да ли на поклон купују мараме, књиге или накит..да ли је то у мојој радњи или негде другде..
Лепо ми је да има момака који не одраде само каранфил за осми март, а онда забораве да је сваки дан радост..
То је била суштина овог поста..

Zato mi i probudi negativna osećanja, jer vidim da ima džentlmena, pa i sam sam jedan od njih, mada to sad nije tema, ali gde su dame?

- - - - - - - - - -

Pozitivna nemaš, mejbi je to

Kako krasna konstatacija, sjajno.

- - - - - - - - - -

Mozda se pretvorimo u Ameliju Pulen

Nije problem u samom činu, već u pitanju "za koga, druže?"... I da, jasno je meni da će sad one reći "pa, čim su ih izabrali, imaju i za koga", ali to je zaista tužno, mada ne mogu da objašnjavam sad...
 
Има и дама..само су се јако добро сакриле од медиокритета и сељачина..
Можда би требало боље да тражиш..
Даме нису чуле за феминизам..не осећају потребу да буду оне које преузимају први корак..њихова треба да буде последња реч..како је одувек и било.. :)
 
Има и дама..само су се јако добро сакриле од медиокритета и сељачина..
Можда би требало боље да тражиш..
Даме нису чуле за феминизам..не осећају потребу да буду оне које преузимају први корак..њихова треба да буде последња реч..како је одувек и било.. :)

Najlakše je to reći, kako su se sakrile od mediokriteta i seljačina, jer je onda problem u nekome drugom... Nekako više mislim da je ono kad neko "sakrije" nešto, pa na kraju sakrije i od sebe.

I nije oduvek, ali ne bih se bavio tekovinama civilizacijskim, kao što nije ni poslednja, ali i to je duga tema. :)
 
Najlakše je to reći, kako su se sakrile od mediokriteta i seljačina, jer je onda problem u nekome drugom... Nekako više mislim da je ono kad neko "sakrije" nešto, pa na kraju sakrije i od sebe.

I nije oduvek, ali ne bih se bavio tekovinama civilizacijskim, kao što nije ni poslednja, ali i to je duga tema. :)

Ех, Араоне..ја сам побегла из Београда и оставила гробове и дом..јер нисам била у стању да издржим више..
Неки други људи живе у мом граду, а ја сам изабрала други град да га волим..

Сликање на свили је лек за мене..све моје мараме су на продају или нису..како за кога..
Има жена којима их поклањам, а и оних којима их не дајем ни за све новце овога света..нећу да ми брукају труд..
И, гледајући жене које ми улазе у радњу већ три године, могу да ти кажем..има дама и више него што сам мислила..али нису више у моди, драги мој..
Не могу против себе и не умеју другачије, па су се склониле..
Погледај иза светала позорнице, сплавова и ријалитија..ту су..ако умеш да их препознаш..
Мука је у томе што је мушкарцима тешко да распознају добро одрађену бижутерију од злата..па се лако преваре..
 
Ех, Араоне..ја сам побегла из Београда и оставила гробове и дом..јер нисам била у стању да издржим више..
Неки други људи живе у мом граду, а ја сам изабрала други град да га волим..

Сликање на свили је лек за мене..све моје мараме су на продају или нису..како за кога..
Има жена којима их поклањам, а и оних којима их не дајем ни за све новце овога света..нећу да ми брукају труд..
И, гледајући жене које ми улазе у радњу већ три године, могу да ти кажем..има дама и више него што сам мислила..али нису више у моди, драги мој..
Не могу против себе и не умеју другачије, па су се склониле..
Погледај иза светала позорнице, сплавова и ријалитија..ту су..ако умеш да их препознаш..
Мука је у томе што је мушкарцима тешко да распознају добро одрађену бижутерију од злата..па се лако преваре..

Opet projekcija, i opet prebacivanje lopte u tuđe dvorište, uz nabacivanje toga da je problem u nama, u meni, da posećujemo splavove, pratimo rijaliti "dive" i "selebritije"...

Klasika, zato sve više i ne ulazim u diskusije, konverzacije, jer ljudi ne žele konverzaciju, žele da kažu ono što oni imaju i žele da projektuju, ubacuju i nabacuju termine koje niko nije ni pomenuo.

A šta ako ti kažem da nikada nisam bio na splavu i da ne vidim šta bih ja tamo tražio? Ako ti kažem da ne pratim rijalitije? Da ne pijem, ne pušim, ne drogiram se? A da i dalje ne vidim sve te dame, tih više nego što se može zamisliti? Šta mi to sad muti pogled? Eto, nije ni splav, nije ni rijaliti.
 
Najlakše je to reći, kako su se sakrile od mediokriteta i seljačina, jer je onda problem u nekome drugom... Nekako više mislim da je ono kad neko "sakrije" nešto, pa na kraju sakrije i od sebe.

I nije oduvek, ali ne bih se bavio tekovinama civilizacijskim, kao što nije ni poslednja, ali i to je duga tema. :)

Da, zato je bitno da mi obucemo sako, da izgledamo kockasto, ugladjeno, smooth and silky, stabilno i odgovorno, da znamo tacno sta zelimo i sta ona zeli, da smo uvek precizni sta kazemo i sta mislimo, njihove da citamo i da se ne bunimo.Da ne pricamo previse vec vise da slusamo. Da budemo aktivni, od akcije inicijativni, mirni kada treba, agresivni kada se oseca, da kopamo to njoj iznutra, unutra, duboko daleko sakriveno, da verujemo u nekakav raj, vrt, neku bozansku emociju sakrivenu tu duboko, da damo sve za to, obecavamo, garantujemo, odrzavamo, sa strpljenjem, a kada ga otkrijemo i shvatimo da je to sto je sakriveno i nije nesto sto smo mogli zamisliti, i ono prdi, ne kako nego *****, jede, spava, goji se i mrsa, medju nogama smrdi kada se oznoji, mirise kada se opere... e onda da budemo skromni, istrajni i da se drzimo obecanja - Za uvek... Za poklon naravno dobijes carape, gace ili majicu, a to nisi ni hteo niti trazio., jer tvoj pravi izbor, zelja nisu ni bitni, bitna je ona da ti da sud, da dobijes njeno odobravanje a za nagradu da dobijes pushu.. lecija naucena vise puta, ne ponavlja se. Covek se ne kupuje poklonima, pogotovu ne ocekivanim i namenskim poklonima.
 
Da, zato je bitno da mi obucemo sako, da izgledamo kockasto, ugladjeno, smooth and silky, stabilno i odgovorno, da znamo tacno sta zelimo i sta ona zeli, da smo uvek precizni sta kazemo i sta mislimo, njihove da citamo i da se ne bunimo.Da ne pricamo previse vec vise da slusamo. Da budemo aktivni, od akcije inicijativni, mirni kada treba, agresivni kada se oseca, da kopamo to njoj iznutra, unutra, duboko daleko sakriveno, da verujemo u nekakav raj, vrt, neku bozansku emociju sakrivenu tu duboko, da damo sve za to, obecavamo, garantujemo, odrzavamo, sa strpljenjem, a kada ga otkrijemo i shvatimo da je to sto je sakriveno i nije nesto sto smo mogli zamisliti, i ono prdi, ne kako nego *****, jede, spava, goji se i mrsa, medju nogama smrdi kada se oznoji, mirise kada se opere... e onda da budemo skromni, istrajni i da se drzimo obecanja - Za uvek... Za poklon naravno dobijes carape, gace ili majicu, a to nisi ni hteo niti trazio., jer tvoj pravi izbor, zelja nisu ni bitni, bitna je ona da ti da sud, da dobijes njeno odobravanje a za nagradu da dobijes pushu.. lecija naucena vise puta, ne ponavlja se. Covek se ne kupuje poklonima, pogotovu ne ocekivanim i namenskim poklonima.

Delom se slažem, ali imaš i jedan uskouman deo, koji je više oblikovan negativnom emocijom, nego racionalnim pristupom.
 
Ето ти сад..
Грдите ме због пројекције, а онда и сами пројектујете..
Нисам мислила буквално то са сплавовима и ријалитима..они су одраз друштва у коме живимо, несрећни, заробљени у тугу и јад и потпуно погубљени..
И прилично сам сигурна да Вам је то кристално јасно..

Напросто је мало вероватно да сте од целог поста видели само један ред..
Пре би било да сте прецизно тражили било какав разлог за потврду сопственог мишљења..

Пост није везан за продају нити за поклоне..
Мени је било симпатично да у три дана уђу четири мушкарца различите доби и карактера и да се одлуче на релативно неуобичајен поклон за некога ко им је битан (један је мараму купио за сестру, ако сте пропустили)..
Мени је то било лепо и баш нежно, романтично..какогод..
И жао ми је што је нешто тако лепо наишло на оволико жучи..

Не причам ја Араоне напамет..одрасла сам крај пуно браће и другара..фактички окружена мушкима..
И знам на какве су жене наилазили..зато и би оно поређење са накитом..
Али има и оних који су пажљиво гледали и оженили сјајне цуре..достојне емоција које су им даривали..
Али важи и обратно, знате..
Ова земља је препуна сјајних људи..али су се измакли..склонили..да би душу сачували..
Тешко је у муљу живети као пастрмка..она ипак тражи бистру воду..
 
Ето ти сад..
Грдите ме због пројекције, а онда и сами пројектујете..
Нисам мислила буквално то са сплавовима и ријалитима..они су одраз друштва у коме живимо, несрећни, заробљени у тугу и јад и потпуно погубљени..
И прилично сам сигурна да Вам је то кристално јасно..

Напросто је мало вероватно да сте од целог поста видели само један ред..
Пре би било да сте прецизно тражили било какав разлог за потврду сопственог мишљења..

Пост није везан за продају нити за поклоне..
Мени је било симпатично да у три дана уђу четири мушкарца различите доби и карактера и да се одлуче на релативно неуобичајен поклон за некога ко им је битан (један је мараму купио за сестру, ако сте пропустили)..
Мени је то било лепо и баш нежно, романтично..какогод..
И жао ми је што је нешто тако лепо наишло на оволико жучи..

Не причам ја Араоне напамет..одрасла сам крај пуно браће и другара..фактички окружена мушкима..
И знам на какве су жене наилазили..зато и би оно поређење са накитом..
Али има и оних који су пажљиво гледали и оженили сјајне цуре..достојне емоција које су им даривали..
Али важи и обратно, знате..
Ова земља је препуна сјајних људи..али су се измакли..склонили..да би душу сачували..
Тешко је у муљу живети као пастрмка..она ипак тражи бистру воду..

Ne grdim, samo skrećem pažnju, jer mi to ubija želju za konverzacijom, a i upućuje na uskoumne poglede. Ne projektujem ja ništa, samo ne volim kada neko nešto želi da dokaže, ali se služi lošim argumentima, nisam ja pomenuo spavove i rijalitije. Ja znam ono što čujem, što pročitam, vidim, a ne volim to rekla - pa porekla, sa tim "nisam mislila/o bukvalno", ako nešto ne mislite, nemojte ni govoriti.

Ne, vidim i ostale redove, samo se bavim suštinom, ne formom, to da li je neko poklonio maramu, kajak, sliku, cvet, to uopšte nije bitno, bitno je kome, kako. Meni i ne trebaju potvrde široke narodne mase, uzmi pa potraži temu ovakvu o ženama, tj. gde su žene bile akteri... Teško da ćeš uspeti, što, opet, dovoljno govori. Jer i ja vidim džentlmene, samo dame ne vidim, a nisam pripadnik mulja. Fakultetski sam obrazovan, kulturan, imam manire, nemam poroke, ne vodim se noćnim životom, pa, šta mi je to zamutilo vodu kad ih ne vidim?
 
Ne grdim, samo skrećem pažnju, jer mi to ubija želju za konverzacijom, a i upućuje na uskoumne poglede. Ne projektujem ja ništa, samo ne volim kada neko nešto želi da dokaže, ali se služi lošim argumentima, nisam ja pomenuo spavove i rijalitije. Ja znam ono što čujem, što pročitam, vidim, a ne volim to rekla - pa porekla, sa tim "nisam mislila/o bukvalno", ako nešto ne mislite, nemojte ni govoriti.

Ne, vidim i ostale redove, samo se bavim suštinom, ne formom, to da li je neko poklonio maramu, kajak, sliku, cvet, to uopšte nije bitno, bitno je kome, kako. Meni i ne trebaju potvrde široke narodne mase, uzmi pa potraži temu ovakvu o ženama, tj. gde su žene bile akteri... Teško da ćeš uspeti, što, opet, dovoljno govori. Jer i ja vidim džentlmene, samo dame ne vidim, a nisam pripadnik mulja. Fakultetski sam obrazovan, kulturan, imam manire, nemam poroke, ne vodim se noćnim životom, pa, šta mi je to zamutilo vodu kad ih ne vidim?

Мислим да је задња реченица круцијална..

Знате ли ону причу о професору који је живот провео трагајући за савршеном женом?
Питали су га студенти да ли ју је икада нашао..
Одговор је био потврдан..
Проблем је био у томе да је и та савршена жена тражила савршеног мушкарца..

Да ли Вам је пало на памет да питате некога у чији суд верујете да Вас он (она) опише?
Можда бисте се изненадили..
И можда бисте онда, гледајући себе другим очима, успели да пронађете ту савршену даму..
Ја сам се, на пример, најежила од оног "немам пороке"..
Напросто не верујем да постоји човек који их нема..фрка је велика ако их човек није свестан..

Ја нисам буквална, изражавам се описно, али не повлачим оно што сам рекла..
Иначе, ја осликавам и кравате и лептир машнице..које даме купују својим момцима и мужевима.. :)

Можда такве теме фале јер цуре причају о лепим стварима које доживе од мушких, а мушки не..стварно не знам..
Могу да причам само за себе..
Ја лично не купујем конкретне ствари..више волим да своје мушко поведем на продужени викенд, на пример..
Рачунам да мајицу и чарапе уме и сам да купи..
 
Ето ти сад..
Грдите ме због пројекције, а онда и сами пројектујете..
Нисам мислила буквално то са сплавовима и ријалитима..они су одраз друштва у коме живимо, несрећни, заробљени у тугу и јад и потпуно погубљени..
И прилично сам сигурна да Вам је то кристално јасно..

Напросто је мало вероватно да сте од целог поста видели само један ред..
Пре би било да сте прецизно тражили било какав разлог за потврду сопственог мишљења..

Пост није везан за продају нити за поклоне..
Мени је било симпатично да у три дана уђу четири мушкарца различите доби и карактера и да се одлуче на релативно неуобичајен поклон за некога ко им је битан (један је мараму купио за сестру, ако сте пропустили)..
Мени је то било лепо и баш нежно, романтично..какогод..
И жао ми је што је нешто тако лепо наишло на оволико жучи..

Не причам ја Араоне напамет..одрасла сам крај пуно браће и другара..фактички окружена мушкима..
И знам на какве су жене наилазили..зато и би оно поређење са накитом..
Али има и оних који су пажљиво гледали и оженили сјајне цуре..достојне емоција које су им даривали..
Али важи и обратно, знате..
Ова земља је препуна сјајних људи..али су се измакли..склонили..да би душу сачували..
Тешко је у муљу живети као пастрмка..она ипак тражи бистру воду..

Nije malo verovatno to sto je iz celog posta izvukao sve sem poente desava se to stalno lol posebno na temama koje udaraju na emocije, nemaju ih svi i ne mogu shvatiti svi ma koliko pisali ma kolike referate bacali i koliko god kvalitetnih odgovora dobili, nema se za sta zakaciti prosto tako je.

Meni je u stvari drago sto ih vise nije krenulo u tumbanje uvodnog posta. Jednostavno su se makli svesni da nisu dorasli ili da su nekako nekom nesrecom najverovatnije prerasli ili mozda bolje reci zaboravili i potisnuli sve ono o cemu ova tema govori. Uglavnom i to cutanje treba ispostovati, posebno na ovom pdfu. A napade i koprcanja pojedinih koji nisu kadri skuziti treba jednostavno preskociti, nikako se ne nastavljati jer ce temu pretvoriti u led i tugicu, a steta bi to bila zaista. Frustracije se mogu iskazati na ostalim temama kao i do sada sto su radili a ovu temu treba ispostovati jer ovakve misli teme i ljude treba podstaci na pisanje ako je moguce a ako nije onda se bar mozes skloniti ne trpati se ne busati ledom i frustracijom nego posmatrati kako neko ume i zeli i zivi kako kod nekog nema leda i kako je to u stvari sjajno.

Bravo za temu i bravo za izbor pdfa, mozda negde otopi malo leda pa makar i sa jedne planincuge dosta bi bilo, u stvari uspeh bi bio i to veliki!
 

Back
Top