Ulaz u Sabornu crkvu košta jedan evro

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.054
"Ta odluka se primenjuje godinama unazad. Doneo ju je Crkveni odbor, koji je odredio i cenu, ali je sad uočljiva jer smo na ulaz u crkvu stavili obaveštenje. Ne znam zašto je to čudno, kad se u svetu ulaz u mnoge verske objekte naplaćuje", kaže starešina Saborne crkve u Beogradu otac Petar Lukić.

Ispred vrata crkve bili su posetioci koji su čitali natpis, zbunjeno odmahujući glavom.

"Srpkinja sam, ali živim u Parizu 10 godina, pa se pitam da li treba da platim ulaz ili ne. Ne smatram da je normalno naplaćivati ulaz u crkvu, jer su to mesta koja treba da budu slobodna za sve posetioce, bez obzira na nacionalnu pripadnost", kaže Maša Burgić (22).

Sve i da je htela da plati, Maša ne bi znala gde to da uradi, jer u crkvi ne postoji šalter za prodaju karata, već ulaz naplaćuje žena koja prodaje cveće.

Blic piše da kada čuje strani jezik, ona od turista zatraži evro.

U natpisu na vratima zatraženo je plaćanje u evrima. Otac Petar kaže da je valuta proizvoljna.

"Ulaz se plaća u evrima ili u dinarskoj protivvrednosti i njega moraju da plate svi oni koji dođu u turističku posetu, uključujući i naše ljude, ukoliko nisu vernici", objašnjava Lukić.

Na pitanje zašto je obaveštenje o naplati napisano na engleskom, a ne na srpskom jeziku, otac Petar kaže da je to zato što stranci dolaze kao turisti, a posetioci iz Srbije uglavnom kao vernici.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=07&dd=14&nav_category=12&nav_id=1015619

Hahahahhahahahahahhahahahahaha da li su realni :D :hahaha: Ono nemam para da se pomolim, mars napolje!

Ali evo i lepih vesti
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=07&dd=14&nav_id=1015626
 
Sramota.
I to sigurno nije sa odobrenjem sinoda SPC

Ovde su, čak i pod Ostrogom, slava mu i milost,
čak i grupna krštenja besplatna.
Mada, skoro svi ostave neki €,
ustvari više, jer svi kupe
osveštanu vodicu, ulje, tamjan, sveću, brojanicu, kalendar...
Svim posetiocima poklanjaju po jednu bočicu ulja i vodice

Svi prijatelji iz Srbije koji me obidju odu tamo.
Rusi ga redovno obilaze.
Zadnji pu kad sam bio ispred bila parkirana
3 autobusa sa rusima
Nomalno, kod donjeg manastira.
Do gornjeg se mora peške, osim ako fizilki niste sposobni.
 
Poslednja izmena:
Djeco draga shvatite da ova tzv. "saborna crkva" nema nista sa Biblijskim Bogom i Hristom. To je Konstantinova tvorevina. Produkt ekumenizma od prije 1500 godina.

Prava crkva ili eklesija Bozija smo mi koji vjerom Hrista u zivot primamo, zajedno cinimo Boziji narod koji je telo Hristovo a Hrist njegova glava. Nas Duh Sveti (poslat od Isusa Hrista) vodi u sili. To je jedina istina.
 
Stranci ne dolaze da se tu mole, vec iz turistickih razloga i razloga razgledanja, zato za niih crkva nema verski znacaj vec turisticki. I zbog toga se naplacuje, premda verujem da nije striktno i da je na dobrovoljnoj bazi.

Takodje, u nekim zapadnim zemljama to je obicaj za strance, pa makar i iste vere bili i to se postuje striktno.

Ipak, nisam za bogacenje crkve na ovaj nacin, pa bila ona na istoku ili zapadu.
 
Poslednja izmena:
Jel treba doci Isus licno da ih potera kao trgovce u hramu u Jerusalemu ?

Taj Hram je zaista bio Hram Boziji (preslika Nebeskog Hrama). Ovi hramovi danas sto ih prave ljudi u crnom su tesko bogohuljenje i idolopoklonstvo.
Sine i ja sam bio revni pravoslavac dok nisam procitao Bibliju i dok se nisam okrenuo Biblijskom Bogu. Kad to uradis bices oslobodjen svih predrasuda, laznih autoriteta i ostalih gadosti koje se rade u vavilonskim hramovima.
 

Back
Top