Ne razumem

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!
 
druže moj dobri,iz tvojih nekoliko postova sam shvatio da si najvjerovatnije neka dobričina..
odyebi iz svog života te ljude što te iskorištavaju...
i još jedna stvar,nemoj nikad da otkrivaš osjećanja prema curi-ženi,današnje žene su uglavnom zvijeri i kyčke koje se automatski ohlade nakon toga..
nekad davno taj savjet kao mlađi sam dobio od starijeg čike..tad sam mislio da je lud,i nisam ga shvatao ozbiljno..trebalo je mnogo godina da proniknem u suštinu njegovih riječi...
dakle,nemoj da budeš naivni tupan kao ja..upamti ove riječi,moraš da glumiš ybg..ako ne naletiš na rijetko normalnu..:kpozdrav:
 
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!
Sta fali, nek ispadne
I onako si dobar samo kad im trebas:cool:
 
razvio si empatiju sad imas probleme jer ovo vreme ima svoje breme ..a to je samozivost I bezosecajsnost. retko koga je briga danas za bliznjeg svog .narocito njih zenskog pola nije briga ..nauci se da te ne bude briga za druge previse ..to ti je kljuc opstanka I danas a bio je I juce I prekjuce I bice I sutra I prekosutra..mozda cemo se kao vrsta promeniti na bolje ali to I ako se desi nece se desiti bar za jedno 150 000 godina ..ako prezivimo kao vrsta do tad.

ako im das do znanja da ti je stalo I da te briga one ce nemilosrdno da te ikoristavaju..ako nisi primetio do sad ..vidices mozda sutra..one jure za muskarcima koji ih tretiraju kao malo crnog ispod nokta..reko bi da je to bolesan mazohizam s njihove strane I bio bi u pravu..
retko se danas srecu zene koje su stvarno emancipovane..a inicijalna greska je tretirati ih kao sebi ravne..iako ces sresti masu njih koje verbalno govore da im bas takav muskarac treba retko ces sresti zenu koja ce na takav tretman reagovati time sto ce prema tom tipusu osecati tu "hemiju" njima svakako takav treba ali za potpuno druge svrhe I namene..I ako se nadjes u toj situaciji samo jednu stvar mozes da uradis..seces I hirurski odstranjujes iz svog zivota..
kad sve te prijateljice odstranis iz zivota zivot ce ti naprasno postati mnogo srecniji
 
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!

Uzmeš hrastovu toljagu i kreneš da ih krstiš preko grbe.
 
...
Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,
...
tu su samo kada im ja trebam.
...

Oduvek je tako bilo
i uvek će tako biti,
samo što ti do sada to nije smetalo !

Kao telepatija.

Tu je,
sveprisutna,
a onda kada je postaneš isuviše svestan - srranje !

Savet :
Vrati se sebi,
uzemlji se,
razmisli kako dišeš,
opusti mišiće stomaka, vilice ...
 
Ne ceniš sebe dovoljno. Ako zaista radiš to što si naveo u početnom postu, onda te ljudi neće ceniti jer zaista ispada da si im tu, na usluzi, kao priručni peškir za brisanje suza. Problem sa ljudima je u tome što imaju kratko pamćenje, jak ego i kad nekom traže uslugu ni ne razmišljaju o tome, nego postupaju kao da se to eto podrazumeva. Prosto ugao posmatranja im je drugačiji, kad su oni u pitanju, čitav svet treba da im se podredi i rešava njihove probleme ili ih podržava. Medjutim, kad su oni ti koji treba da vrate ili pruže uslugu, proradi u njima ona klasično ljudske sebičnost pomešana sa nedostatkom poštovanja prema nekome kog su koristili kao otirač - i eto problema.

Zato bih ti kao savet predložio da uglavnom nikom nikada ne pomažeš. Gledaj samo sebe, svoj interes, i ljudi će te mnogo više ceniti. Zašto bi ti plakao sa nekom ribom do ranog jutra? Time samo ostavljaš utisak da si joj drugarica, a takve te iste rasplakane "mučenice" nikad ne uzimaju u obzir kad traže dečka. Moraš da budeš i malo bezobrazan prema ljudima, kada ti traže nešto da im se podsmehneš ili ih odjebeš, inače će te ako ovako nastaviš ceo život drugi ljudi iskorišćavati. Na poslu, u kući ako se nekad budeš oženio, pa i deca te sutra neće poštovati jer ćeš ih razmaziti.
 
Mislim da jednostavno ne trebas da zavisis od njihove emotivne podrske, nesto kao sto ti je brat rekao. Tvoji problemi su prvenstveno tvoji, i ti sa njima ces se na kraju nositi sam, kako god da okrenes. E sad, normalno da bi bilo super da te neko posavetuje, da podelis to sa nekim, olaksas dusu sto kazu, to je normalno, ali ako nemas takve ljude u okruzenju ili cuvaj svoje probleme za sebe, jer ces se razocaravati sto oni nikada nisu tu za tebe, ili cuvaj za nekog za kog znas da ce te saslusati i dati neki savet.

A i realno, ljudi imaju svoje zivote, i ni ti, ili ja, ili bilo ko drugi nismo centar necijeg sveta. I nerealno je malo ocekivati da drugi ljudi budu tu za nas uvek, ako su tu, super, ako ne, pa sta da se radi.
Mada ako te uvek tako "iskuliraju" onda mozda trebas da nadjes neke druge, pa da ne kazem "bolje" ljude da im se poveris.
 
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!
nidzo brate ti izgleda nisi cuo za najgoru boles 21 veka,gora od side i raka,neizleciva je,zove se emotivni vampirizam,e kloni je se prelazna je
 
Ljudima se uopste ne treba poveravati,i otkrivati do kraja..jer kao u tvom slucaju svi oni
sa kojima si patio i tesio ih,sada ne zele da te vide jer su se ogolili pred tobom...i ti ih imas
u neku ruku u sakama i znas sve o njima,sto oni ne zele.Zato okrecu glavu od tebe.
A ti izvuci pouke iz njihovih slucajeva i osloni se na sebe.Sam sebi moras biti i najveci prijatelj,
i jedina podrska,jer snaga je u tebi..a oni slabici koji kod tebe traze pomoc,pogledaj ih realno
i ovlas poslusaj,ali se ne kaci za njih..
 
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!

kako se postavis prema ljudima tako ce i da te tretiraju

a lusaj stariju zenu, sto rece, ionako si im dobar samo kad im trebas

- - - - - - - - - -

Ljudima se uopste ne treba poveravati,i otkrivati do kraja..jer kao u tvom slucaju svi oni
sa kojima si patio i tesio ih,sada ne zele da te vide jer su se ogolili pred tobom...i ti ih imas
u neku ruku u sakama i znas sve o njima,sto oni ne zele.Zato okrecu glavu od tebe.
A ti izvuci pouke iz njihovih slucajeva i osloni se na sebe.Sam sebi moras biti i najveci prijatelj,
i jedina podrska,jer snaga je u tebi..a oni slabici koji kod tebe traze pomoc,pogledaj ih realno
i ovlas poslusaj,ali se ne kaci za njih..

ima istine u ovome, bas jos nesto slicno htedoh reci
 
eh i mene ceo zivot tako vozaju
dok nekom trebam ne mogu da se otkacim, a kad meni neko zatreba nigde nikog
i eto tako sam naucila da sve svoje poslove zavrsavam sama, a krug ljudi kojima izlazim u susret sveden je na nekoliko ;)
 
Kad si vec uzeo ulogu tesitelja i kante za emotivno smece, ti svoj zivot olako shvatas.
Nemas zelja i nemas problema, ljudi te tako prihvataju i znaju da neces zameriti sto su oni trenutno u frci.
Razlog sto tebi to smeta je sto ti zavisis od njih, tebi treba da je nekome losije nego tebi, pa si uljuljkan da ti je dobro.
Ovo su problemi odrastanja. Prijatelji odlaze kada nadju nekog blizeg kome se posvete. Odlaze i kada osete da su se previse ogolili pred nekim.
Kasnije se vrate, ali prvo urede svoj zivot, pa se vrate da bi pokazali da vrede vise nego sto su pokazali i sve to nije strasno kad shvatis
da svoj zivot moras sam da organizujes kako ti zelis, ne kako drugima treba.
Treba da shvbatis sta ti zelis i da se tome posvetis, kao sto su to drugi uradili. Od tog trenutka bicete na istim talasima ponovo.
 
Prvo da ti kazem ne slusaj ljude koji ti kazu da sada trebas da se zatvoris i da ne trebas nikom da se poveravas,jer mozda ima ljudi koje ne zanimaju tvoji problemi ali takodje ima ljudi koji zele da ti pomognu,samo eto mozda si ti okruzen prvom grupom.

Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!
Kakav ti je uopste socijalan zivot?Da li sa nekim izlazis,da li se druzis,da li imas osobu sa kojom si opusten,kako se uopste osecas u drustvu.
Iz tvog teksta mi deluje kao da svaki razgovor je vodjen preko telefona?zasto sa nekim nisi uzivo popricao o svojim problemima?
To je problem kada zoves nekog na telefon jer postoje sanse da su stvarno ljudi zauzeti u tom trenutku,ovako kada se dogovoris da izadjes sa nekim onda taj neko ce to vreme da isplanira da provede sa tobom.

Uostalom posalji mi pm dacu ti broj telefona mozes samnom da popricas kad god zelis.
 
druže moj dobri,iz tvojih nekoliko postova sam shvatio da si najvjerovatnije neka dobričina..
odyebi iz svog života te ljude što te iskorištavaju...
i još jedna stvar,nemoj nikad da otkrivaš osjećanja prema curi-ženi,današnje žene su uglavnom zvijeri i kyčke koje se automatski ohlade nakon toga..
nekad davno taj savjet kao mlađi sam dobio od starijeg čike..tad sam mislio da je lud,i nisam ga shvatao ozbiljno..trebalo je mnogo godina da proniknem u suštinu njegovih riječi...
dakle,nemoj da budeš naivni tupan kao ja..upamti ove riječi,moraš da glumiš ybg..ako ne naletiš na rijetko normalnu..:kpozdrav:

Hvala druže,na komentaru,nisam ja baš dobričina,ali hvala u svakom slučaju,i na savetu naravno,trudiću se da uradim tako,sad da li ću moći to je već drugi padež..:hvala:
 
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!
dok se ponasas kao krpa bices tretiran kao krpa
jedini zdrav i odrziv odnos medju ljudima je uzajaman odnos, sve drugo je greska
zapitaj sebe zasto tolerises da te potcenjuju i ako budes dovoljno iskren prema sebi, samo ce ti se kazati
veruj mi, znam o cemu govorim...

i ne, nije problem u drugima!
 
Poslednja izmena:
dok se ponasas kao krpa bices tretiran kao krpa
jedini zdrav i odrziv odnos medju ljudima je uzajaman odnos, sve drugo je greska
zapitaj sebe zasto tolerises da te potcenjuju i ako budes dovoljno iskren prema sebi, samo ce ti se kazati
veruj mi, znam o cemu govorim...

i ne, nije problem u drugima!

kako ce ljudi da te tretiraju zaista ne zavisi mnogo od tvog ponasanja vec od njihovog pogleda na svet.
 
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!

Ljudi koji su spremni i sposobni ,, slušati ,, su vrlo rijetki. Ako te prijatelji ne ,, slušaju ,, kada imaš problem ... možda dovoljno ne shvaćaju veličinu tvog problema , ne kažeš jasno što želiš .... pa stjećeš dojam da nemaš podršku. Ili jednostavno nemaju tu sposobnost ,, slušanja ,, poput tebe ... To ne znači da su svi nužno loši. Rekao si kada se nađeš u problemu da nema baš puno ljudi , ni da li ih ima ... što znači da možda nekoga ipak ima ... Porazmisli malo ... i pokušaj malo jasnije iskomunicirati svoje poruke kada ti treba pomoć. Nekome treba i nacrtati ... :) Neko će se sigurno pojaviti da te sasluša ...
 
Drustvo kao sto naslov kaze,ne razumem!

Ne razumem to sto su ljudi tako losi prema meni,zapravo i nisu tako losi ali tu su samo kada im ja trebam.

NPR.
Kada drug ili drugarica raskine sa devojkom/deckom,ja sam uvek rame za plakanje,da utesim,da pruzim podrsku i dam lepu rec.
Ne volim kada je neko tuzan,usamnjen,nesrecan,uvek odgovorim na drustvenim mrezama potpunim strancima,jednostavno sam takav,ne volim
da se svadjam i ne mrzim nikoga,naravno daleko od toga da sam narocito dobra osoba.Medjutim kada se ja nadjem u nekome problemu,nema bas
puno ljudi kojima se mogu obratiti,zapravo ne znam da li ih ima,kada god zelim nekom da se pojadam,ili zuri ili ne moze sad da prica ili ne zna sta da mi kaze.

Na primer,drugarica koja je nedavno raskinula sa deckom,tesio sam je celu noc,bukvalno plakao za njom,tada sam joj bio dobar,lafcina,danas kada sam je nazvao,bilo je izvini
nisam kuci u gradu sam,zvacu te kasnije,nije ni zvala.Tako i sa ostalima,neki na letovanju,neki zauzeti,burazer mi kaze,moras sam da resavas svoje probleme.

Nisam gladan paznje ali bih voleo da neko moze da me saslusa,znam da je jadno sto postavljam ovo na forum ali stvarno mi nije jasno sta da radim.Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!
Tvoji potrebu da podmećeš rame shvati kao tvoju emotivnu potrebu!
A tvoje probleme za koje bi želeo podršku nečim sasvim drugim-nesigurnošću i strahovanjima
koji su neki racionalni,a neki baš i ne...
Ne možeš zbrajati emocije i svoje nesigurnosti! To uopšte nije zbrojivo!
Naime,racionalno možeš misliti o racionalnom-realnom svetu!
O ljudima si u problemu ako misliš racionalno-na kantar!
Ljudi su samo manjim delom racionalna bića ,a većim iracionalna_emotivna,instiktivna,intuitivna,reaktivna...
Dakle,kad o ljudima misliš,misli emotivno,pokušaj lucidno da predviđaš šta će činiti kao emotivna bića...
Tako i sebe posmatraj i prihvati...
Prijatelji su dobri,ako negujete istu baštu i ako se o toj bašti prijateljstva (isto i za ljubav važi!) podjednako brinete...
Tad miriše,cveta i lepo u njoj...:per:
 
Tvoji potrebu da podmećeš rame shvati kao tvoju emotivnu potrebu!
A tvoje probleme za koje bi želeo podršku nečim sasvim drugim-nesigurnošću i strahovanjima
koji su neki racionalni,a neki baš i ne...
Ne možeš zbrajati emocije i svoje nesigurnosti! To uopšte nije zbrojivo!
Naime,racionalno možeš misliti o racionalnom-realnom svetu!
O ljudima si u problemu ako misliš racionalno-na kantar!
Ljudi su samo manjim delom racionalna bića ,a većim iracionalna_emotivna,instiktivna,intuitivna,reaktivna...
Dakle,kad o ljudima misliš,misli emotivno,pokušaj lucidno da predviđaš šta će činiti kao emotivna bića...
Tako i sebe posmatraj i prihvati...
Prijatelji su dobri,ako negujete istu baštu i ako se o toj bašti prijateljstva (isto i za ljubav važi!) podjednakobrinete...
Tad miriše,cveta i lepo u njoj...:per:
potpis
 
Poslednja izmena:
od nas ne zavisi nista?
zavisi i te kako!
ako nam necije ponasanje ne odgovara, a i dalje smo tu, sta to govori?

nisam rekao da ne zavisi nista I vidis kako dokazujes sama moju tvrdnju..ja sam napisao jedno a ti si procitala nesto drugo ..ono sto si htela da procitas..I tako je I sa ponasanjem..ljudi ce ga tumaciti onako kako oni oce ..
da se zaustavimo malo na zdravom razumu
imas svoj zivot ..ziveces ga jedno 100 godina.. sta sve mozes da vidis napravis dozivis saznas za tih 100 godina? limitiran konacan broj stvari..
uvek ce biti vise stvari koje ne znas ne mozes ne razumes od stvari koje znas mozes I razumes.uvek ce biti vise stvari na koje ne mozes da utices nego stvari na koje mozes s tim da I na te stvari na koje mozes da utices uticaces manje ili vise ogranicen nacin..mozda vrlo malo mozda vrlo mnogo.ali ograniceno
kako ce ljudi da me dozive u skladu s tim samo delimicno zavisi od mene
 
nisam rekao da ne zavisi nista I vidis kako dokazujes sama moju tvrdnju..ja sam napisao jedno a ti si procitala nesto drugo ..ono sto si htela da procitas..I tako je I sa ponasanjem..ljudi ce ga tumaciti onako kako oni oce ..
da se zaustavimo malo na zdravom razumu
imas svoj zivot ..ziveces ga jedno 100 godina.. sta sve mozes da vidis napravis dozivis saznas za tih 100 godina? limitiran konacan broj stvari..
uvek ce biti vise stvari koje ne znas ne mozes ne razumes od stvari koje znas mozes I razumes.uvek ce biti vise stvari na koje ne mozes da utices nego stvari na koje mozes s tim da I na te stvari na koje mozes da utices uticaces manje ili vise ogranicen nacin..mozda vrlo malo mozda vrlo mnogo.ali ograniceno
kako ce ljudi da me dozive u skladu s tim samo delimicno zavisi od mene
Kako te ljudi dozivljavaju ne nastaje samo od sebe, vec na osnovu tvog ponasanja velikim delom. A ponasamo se onako kako sebe dozivljavamo, kako vidimo svoju ulogu u tom filmu.

Osnovno je pitanje zasto neko dopusta da samo jednostrano cini svojim prijateljima. Kad ukapira da se ponasa kao krpa, jer je odlucio da se ponasa kao krpa (jer se verovatno oseca kao krpa) onda ce ga i tretirati kao krpu. Svidjalo nam se ili ne, logicno je i tako biva.

Ako ja pocnem da
se ponasam takav ispasce Nikola je rogat i repat!
autor teme se ne usudjuje da se ponasa autenticno, onako kako se oseca, da bi bio prihvacen, da ga ne bi odbacili... i tu je odgovor na njegovo pitanje. On pokusava da zaradi njihovu paznju i ljubav. To ne znaci da je on los i da iz pogresnih razloga pomaze svojim prijateljima, ali ocigledno ima i ovoga i te kako. A to ne funkcionise tako... Ljudi postuju samo one koji postuju sebe.

i vecina ljudi je takva, ali nema koristi od trazenja problema u drugima, jer on tamo i nije
samo sebe mozemo i treba da menjamo
 
Poslednja izmena:

Back
Top