Popularna ozbiljna muzika

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Sta mislite o Andrei Boceliju i ostalim savremenim pevacima ozbiljne muzike sa primesama popularnog zabavnog tona?
Meni je njegova pesma "Time to say goodbye" prelepa i kad sam setna ili prosto zelim da se opustim, pustim njegovu muziku koja me duboko ispuni.
 
Nista covek nije vredan paznje.Jedino peava visoko.
Pevaci poput Robert Halforda (Judas Priest) i Andi Deris (Helloween) mogu da mu daju casove iz pevanja.
Mislim,sasvim je lako i komercijalno sada praviti takvu muziku za opustanje,ali u osnovi nema nikakav kvalitet.
Kiss_Me,sreco moja,bolje bezi od takvih,i seti se sta sam ti ja pustao a ti se odusevljavala.Jos pamtim onaj osmeh na tvom licu kada sam ti pustao Scorpions i Saxon.
 
Dont_Break_The_Oath:
Nista covek nije vredan paznje.Jedino peava visoko.
Pevaci poput Robert Halforda (Judas Priest) i Andi Deris (Helloween) mogu da mu daju casove iz pevanja.
Mislim,sasvim je lako i komercijalno sada praviti takvu muziku za opustanje,ali u osnovi nema nikakav kvalitet.
Kiss_Me,sreco moja,bolje bezi od takvih,i seti se sta sam ti ja pustao a ti se odusevljavala.Jos pamtim onaj osmeh na tvom licu kada sam ti pustao Scorpions i Saxon.

Uh znas da volim Scorpionse, G n R'... ali isto tako znas mili da ja volim i onu malo laganiju muziku :)
Sta ces, zensko koje bi po nekad malo i da cmizdri ;)

Kiss
 
Kiss_me:
Uh znas da volim Scorpionse, G n R'... ali isto tako znas mili da ja volim i onu malo laganiju muziku :)
Sta ces, zensko koje bi po nekad malo i da cmizdri ;)

Kiss

E sada povuci ovo sto si rekla za americke Iron Maiden "G 'n' R"!!!

Jesi htela da cmizdris,pa sto nisi kada sam ti pustio "Born To Touch Your Feelings" od Scorpionsa, "Save Our Love" od Yngwie Malmsteena", i "When I'm Gone" "What Happends To Me" i "Never Ending Nightmare" od MSG ?????!!!!!

A moje sviranje Sibeliusa ti je sluzila za uspavanku.....uh!
Grrrr!!!!!
 
Andrea je, po meni, odlican pevac, a broj i kvalitet ljudi sa kojim je saradjivao je za svaku pohvalu....pricati o njegovim glasovnim mogucnostima je uzalud troshenje reci i internet sati......shto se tice koncerta on je u Areni, mislim 16.11. a karte su od 2000-25000din....svirace sa beogradskom filharmonijom (Tasovac je bio na jucerashnjoj konferenciji) a prica se da dolazi po nagovoru prijatelja, nasheg coveka, iako ima raspored za naredne 3 godine.......ako skupim lovu sigurno idem, bilo je neplaniranih izdataka, i mislim da ga ne treba propustiti.......

slushajuci njega uvek mi padne na pamet njegov hendikep, slepilo, i njegova borba sa tim......covek je jednostavo FENOMENALAN........

inace za malo letos da ga gledam.....naime za vreme mog boravka u Istri on je nastupao u pulskoj areni.......ali.......
 
@ kiss me

inace shto se tice te muzike, moram reci da mi se izuzetno svidja i da sam preko nje lakshe ushao u svet opere.......inace poslushaj Caruso iz opere O sole mio.........


Ovdje gdje more svjetluca i jako duva vjetar
Na jednoj staroj terasi (balkonu) ispred zaliva Surriento
Jedan covjek grli jednu djevojku nakon sto je plakala
Onda procisti grlo (glas, ljepse zvuci na italijanskom) i zapocinje pjesmu
Mnogo te volim (i ovo mnogo ljepse zvuci na ita L), ali mnogo mnogo znaj
To odvec jedan lanac koji topi krv u ovim venama znaj

Qui dove il mare luccica e tira forte il vento
Su una vecchia terrazza davanti al golfo di Surriento
Un uomo abbraccia una ragazza dopo che aveva pianto
Poi si schiarisce la voce e ricomincia il canto
Te voglio bene assai ma tanto tanto bene sai
É una catena ormai che scioglie il sangue dint'e vene sai

Vidje svjetla nasred mora, pomisli na noci tamo u Americi
Ali bijahu to samo svjetiljke i trag elise motora
Zacu bol u muzici koja se podize iz klavira
Ali kada vidje mjesec kako izlazi iza jednog oblaka
Ucini mu se sladja i smrt
Pogleda u oci djevojku, te oci zelena kao more
I onda iznenada izbi jedna suza i on povjerova da se davi
Mnogo te volim, ali mnogo mnogo znaj

To odvec jedan lanac koji topi krv u ovim venama znaj
Vide le luci in mezzo al mare pensó alle notti lá in America
Ma erano solo le lampare e la bianca scia di un'elica
Sentí il dolore nella musica si alzó dal pianoforte
Ma quando vide la luna uscire da un nuvola
Gli sembró piú dolce anche la morte
Guardó negli occhi la ragazza quegli occhi verdi come il mare
Poi all'improvviso uscí una lacrima e lui credette di affogare
Te voglio bene assai ma tanto tanto bene sai
É una catena ormai che scioglie il sangue dint'e vene sai

Snaga lirike tamo gdje je svaka drama jedan laznjak
i sa malo sminke i mimike mozes postati neko drugi
Ali dva oka koja te gledaju tako bliska i istinita
Ucine da zaboravis rijeci, pobrkaju misli
Tako sve ostaje malo cak i noci tamo u Americi
Okreces se i vidis svoj zivot kao trag elise motora
Ali da, zivot je taj koji se zavrsava ali on vise nije toliko mario
Sta vise vec se osjecao srecnim i zapoce svoju pjesmu
Mnogo te volim, ali mnogo mnogo znaj
To odvec jedan lanac koji topi krv u ovim venama znaj x2

Potenza della licica dove ogni dramma é un falso
Che con un pó di trucco e con la mimica puoi diventare un altro
Ma due occhi che ti guardano cosí vicini e veri
Ti fan scordare le parole confondono i pensieri
Cosí diventa tutto piccolo anche le nottie lá in America
Ti volti e vedi la tua vita come lá scia di un'elica
Ma si é la vita che finisce ma lui non ci pensó poi tanto
Anzi si sentiva giá felice e ricominció il suo canto
Te voglio bene assaie ma tanto tanto bene sai
É una catena ormai che scioglie il sangue dint'e vene sai
Te voglio bene assaie ma tanto tanto bene sai
É una catena ormai che scioglie il sangue dint'e vene sai
 
Andrea Bocelli, Sarah Brightman, Josh Groban, Emma Shapplin... obozavam njihovu muziku!
Slazem se za Caruso, predivna pesma, upravo slusam verziju Josha Grobana.

Jedno vreme sam preko kablovske imala Yu info kanal (ili 24 h info, kako li vec) i oni su preko dana prenosili Classic fm TV, uglavnom klasiku ili classical crossover. Nazalost, nemam vise taj kanal. Mislim da ova vrsta muzike tek stice popularnost. Vecini mojih prijatelja se ne svidja, a narocito im ne pada na pamet da daju 2000 dinara za koncert, tako da jos razmisljam da li da idem sama na koncert ili da ne idem.
 
Zaista mi i dalje nije jasno kakav to kvalitet ima ta muzika koja je pri tom cista improvizacija komercijalnog kica.
Sasvim je lako praviti takvu muziku i svaki,ali svaki rock pevac koji ima iskustva sa visokim tonovima moze silne pare da zaradi ako se odluci na jedan takav korak da snimi album u tom modernom stilu.
Po meni je to zestoko i najbrutalnije skrnavljenje operskog pevanja (gde opet rock pevaci umeju i znaju opersko pevanje jer je to skoro neophodno da bi se pevala malo zesca muzika).

Mislim iskreno,kao muzicar koji ceni iskonski kvalitet da takvu muziku za "opustanje" treba zakonom zabraniti jer samo dovodi do pojednostavljivanja klasicne muzike i maltene se pretvara u neku vrstu psiholoske terapije za isfrustrirane nepoznavaoce muzike.

Kao sto sam rekao ranije,jedan Robert Halford,ili Michael Kiske (ex-Helloween), Ronnie James Dio,Paul Stanley (KISS), Ian Gillan,Joacim Cans, i mnogi drugi,svi bi oni lako mogli da prave takvu muziku i da zgrnu gomilu para,ali ljudi ostaju verni svojim korenima umesto da krenu tim isuvise laznim pravcem.
 
Meni nikako nije jasno zasto nekim osobama toliko smeta sto drugi ljudi imaju drugaciji ukus od njih. Ja mogu da slusam sta hocu i da nikom ne polazem racune za to, bila to komercijala ili sta vec. Da li Ian Gillan ima izvanredan glas? Naravno, i ja ga obozavam ... ali, kakve to ima veze sa temom?
Dont_Break_The_Oath:
Sarah,da,to je ona koja je pratila Scorpions 2000 godine na turneji
Sarah NIKAD nije pevala sa Scorpionsima, verovatno si je pomesao sa nekom drugom pevacicom, pa me cudi da kritikujes nekoga a nemas pojma o kome je rec!

Izmedju ostalog, Andrea je jedan od najboljih svetskih tenora (a ne samo covek koji "peva visoko?!") i ne znam kako on to skrnavi opersko pevanje? Mislim da su ove price o poredjenju razlicitih muzickih zanrova i vokalnih kvaliteta muzicara potpuno besmislene. Neka svako uziva u muzici koja mu odgovara!

Pozdrav svima!
 
Ovde je pitanje kvaliteta,a ne ukusa.
Sarah Brightman jeste pevala sa Scorpions u Hamburgu,Bremenu i njihovom rodnom Hannoveru 2000 godine na turneji "Moment Of Glory" albuma na pesmi Lady Starlight.

Ja kao profesionalni muzicar ne mogu da ostanem ravnodusan na ovaj komentar.
Andre Boceli jeste sjajan tenor,ali samo ako se gleda iz tog ugla.
Robert Halford,King Diamond,Ian Gillan i gomila drugih,a imao sam priliku sve da ih gledam uzivo,u svojim solo deonicama na koncertu upravo pokazuju svoje glasovne mogucnosti koje prevazilaze svakog iole dobrog tenora,a pogotovo Bocelija.
Samo sto ljudi njihovog kova nikada nece,a ipak mogu,da zgrnu velike pare pevajuci kao Boceli da bi malo opustili masu i svoje zivce od Hard & Heavy muzike.Ali oni se ne prodaju.Ne zele takvi da u jeftino upakovanu muziku stave svoj glas i onda na tome da zgrcu pare jer su ostali dosledni sebi.
Kao profesionalni muzicar,ne mogu da dozvolim da postovi kao tvoji Magda prolaze ovde i to pogotovo sto se radi o popularnoj klasicnoj muzici koja je napravljena na racun inteziteta prave ozbiljne klasicne muzike.
To mogu da slusaju samo isfrustrirani antisluhisti kojima ovo sluzi kao terapija i kao "opustanje".
 
Tacno tako, jeste popularna, ali kod sirokih masa kojima sluzi upravo za opustanje i ni za sta drugo... sto jednostavnije, sa sto manje nota.. ok on peva, ali je u rangu sa ricardom klajdermanom koji je ozbiljnu muziku uprostio maksimalno...
Naravno, svakako da je bolje slusati Andrea Bocelia nego ove nase ljaksere... ali ozbiljna muzika zahvata mnooogo razlicitih stilova koji nisu toliko "popularni", a vrede 500 puta vise..
Kako mrzim tu rec popularno, odmah me asocira na turski mars i za elizu.. i da neizbeznu mesecevu ...
 
E,sa malim zakasnjenjem moram reci da je Andrea Boceli jednostavno NEZABORAVAN,
neko ko postoji samo da podseca na lepotu,umetnost i ljubav.
Meni je najdraza manje zapazena pesma Le tue parole,
album Romansa,i nije mu ravan niko.
Mnogo vise od romantike,sasvim je egzistencijalan,ali tako,tako ocaravajuce!!!!!!!!
Bog je bio dobre volje kad ga je stvarao!!!!
Ne razumem kako neko moze smatrati da je njegova muzika komercijalna(u negativnom smislu)kada ima u njoj toliko lepote?
Ako0 tako posmatramo,definitivno svakog uspesnog umetnika mozemo optuziti za "skrnavljenje" toga cime se bavi.
Upravo je zadivljujuce sto je on svoj talenat usmerio na nesto sto tek treba da postane umetnost,kao "popularna " muzika.
najzad,svako moze da urlice,ali ne moze svako da peva.
 

Back
Top