Да ли су Срби заправо Чеси?

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Имамо доста сличности са осталим словенским народима али са Чесима је то посебно .

Пре пар година би могла да се закунем да су српска имена само српска, међутим она су и Чешка имена ..Од Милоша преко Мирослава итд...

Од имена , презимена до физичке сличности , чак и језика ..Можда смо од свих осталих словена са Чесима и најближи , чак ближи од Руса..

Теорије завере о некаквој "Белој Србији" и "Белој Хрватској" су измишљена глупост , дошли смо из Чешке на Блакан и ту постали Срби ...

Истраживајући порекло српских и чешких имена , дошла сам и до имена Вук , на Чешком се пише Влк ..То је име по вуку наравно , давано само Србима а очигледно и Чесима..

Да ли знате да је управо ваше име Чешко ?

Код Хрвата , пошто видим да су и они схватили Чешко порекло , они имају заједничка презимена са Чесима---док су код нас имена .
 
Vuk,Miloš izumire...trend,pogotovo zadnjih godina u Srbiji je da se djeci davaju jevrejska imena poput Sara,Tara,Hana,Lea,David,Filip...
a što se tiče hrvata,oni su još žešći kompleksaši od nas...tek to je smijurija kakva imena se sreću tamo..

Не изумире потпуно !

Погледајте Чешка имена , мушка имена ..

http://www.znacenje-djecijih-imena.com/c/Češka imena

Осим српског народа још једино Чеси дају својој деци име Влк , односно Вук .
 
1 Novák (Новак)Nováková (Новакова)
2 Svoboda (Свобода)Svobodová (Свободова)
3 Novotný (Новотный)Novotná (Новотна)
4 Dvořák (Дворжак)Dvořáková (Дворжакова)
5 Černý (Черный)Černá (Черна)
6 Procházka (Прохазка)Procházková (Прохазкова)
7 Kučera (Кучера)Kučerová (Кучерова)
8 Veselý (Веселый)Veselý (Весела)
9 Horák (Горак)Horáková (Горакова)
10 Němec (Немец)Němcová (Немцова)
Ово су модерна имена , као што видимо прво на листи је име Новак ..

http://prazanka.ru/legendyi-staroy-pragi/legenda-prazhskogo-orloya-astronomicheskie-chasyi-v-prage

Легенда о старом Прагу .


 
u porodičnom stablu imam i Novakovića...staro srpsko prezime..e sad čije je ime izvorno,to već ne znam koje od koga maznuo...

Не верујем да је украдено ако смо један народ .

Интересатно је да су Хрвати забринути за своја презимена , јер им то рушу излажирану историју о посебном Хрватском народу ..јер имају Чешка презимена

http://www.*********/showthread.php?t=754438

Српска имена су Чешка , Хрватска презимена су Чешка и Словачка ..Интересатно колико само далеко геогафски а тако близу родовски .
 
Wolf i vuk imaju sličnosti koliko i vlk i vuk . Svidjelo ti se da Budeš Čehinja
mada je realnije da budeš porijeklom Bugarka .
Uzgred , vuk se i na bugarskom i na češkom isto piše .

Апсолутно није ...ми јесмо пореклом Источни Словени , значи ..наша постојбина је била Чешка и Словачка , пре тога само дошли са Истока ..

Бугари тешко да припадају породици , роду, словенских народа ..у тома сам потпуно убеђена , Бугари су се само асимиловали у словене .

Да ли си веидео Чеха у свом животу , да си чуо чешки језик ..уради то , па се онда јави.... Чешки друже!
 
Na postavljeno pitanje,dali su Srbi i Cesi,istog porekla,moze se reci samo,da.To sto u srbiji i ceskoj republici,postoje
neka ista imena ljudi,to je potpuno normalno.I Srbi i Cesi,potomci su jednog velikog Slovenskog plemena,koje je sa
obronaka Karpata,polako naseljavalo,danasnju evropu.

Jedan deo plemena,naselio je sredisnji deo evrope. Tu se danas nalaze slovenske zemlje,Ceska,Poljska,Slovacka.
Jedan deo plemena,povukao se dalje,prema Balkanskom poluostrvu,i tu se danas nalaze,Srbija i ostali slovenski narodi,koji su cinili bivsu Republiku Jugoslaviju.

Sto se tice mesanja navedenih naroda,tu stvar stoji ovako:Najbolja bracna mesavina,koja daje lepu i pametnu decu,nastaje iz mesanog braka,izmedju Srba i Ceha.Ta deca,dobijena iz tih brakova,imaju sve pozitivne osobine,jednog
i drugog naroda.
 
Tom logikom su i Muslimani Turci, a Hrvati i Crngorci Srbi. Mislim možda i jesu, imaju neka Srpska porekla sigurno

Види , Чеси чувај своја изворна имена и ако су католици за разлику од Хрвата .

Хрвати узмају католичка имена , Чеси то нису урадили и због тога се име преносило са оца на сина.Чесима је име светиња и преноси се са колена , на колено.
 
Poslednja izmena:
1 Novák (Новак)Nováková (Новакова)
2 Svoboda (Свобода)Svobodová (Свободова)
3 Novotný (Новотный)Novotná (Новотна)
4 Dvořák (Дворжак)Dvořáková (Дворжакова)
5 Černý (Черный)Černá (Черна)
6 Procházka (Прохазка)Procházková (Прохазкова)
7 Kučera (Кучера)Kučerová (Кучерова)
8 Veselý (Веселый)Veselý (Весела)
9 Horák (Горак)Horáková (Горакова)
10 Němec (Немец)Němcová (Немцова)
Ово су модерна имена , као што видимо прво на листи је име Новак ..

http://prazanka.ru/legendyi-staroy-pragi/legenda-prazhskogo-orloya-astronomicheskie-chasyi-v-prage

Легенда о старом Прагу .


Mog imena tu nema, tako da ce biti da sam ja samo Srbin. :)
Meni dosta. :)
 
Na postavljeno pitanje,dali su Srbi i Cesi,istog porekla,moze se reci samo,da.To sto u srbiji i ceskoj republici,postoje
neka ista imena ljudi,to je potpuno normalno.I Srbi i Cesi,potomci su jednog velikog Slovenskog plemena,koje je sa
obronaka Karpata,polako naseljavalo,danasnju evropu.

Jedan deo plemena,naselio je sredisnji deo evrope. Tu se danas nalaze slovenske zemlje,Ceska,Poljska,Slovacka.
Jedan deo plemena,povukao se dalje,prema Balkanskom poluostrvu,i tu se danas nalaze,Srbija i ostali slovenski narodi,koji su cinili bivsu Republiku Jugoslaviju.

Sto se tice mesanja navedenih naroda,tu stvar stoji ovako:Najbolja bracna mesavina,koja daje lepu i pametnu decu,nastaje iz mesanog braka,izmedju Srba i Ceha.Ta deca,dobijena iz tih brakova,imaju sve pozitivne osobine,jednog
i drugog naroda.

Према Руској легенди о словенском народу постојала су ДВА БРАТА !

Само два брата , не три или четири !

Два племена која су дошла у сукоб , словенска племена .Апсолутно смо ми Чеси , дошли смо из Чешке и постали Срби , жалосно је што само се окренули од Чешке ..

Сва наша судбина је повезана са Чешком , она је играла важну улогу у буђењу националног духа Словена .У Чешкој се рађала идеја о нашој слободи , сви наши путеви иду у Чешку .

- - - - - - - - - -

Mog imena tu nema, tako da ce biti da sam ja samo Srbin. :)
Meni dosta. :)

Које је твоје име Дугомир ?
http://www.znacenje-djecijih-imena.com/c/Slovački imena

Нађи се међу Словацима
 
Види , Чеси чувај своја изворна имена и ако су католици за разлику од Хрвата .

Хрвати узмају католичка имена , Чеси то нису урадили и због тога се име преносило са оца на сина.Чесим је име светиња и преноси се са колена , на колено.

Česi su generalno tanki vijernici... Slovaci su mnogo ljući katolici, o Poljacima da ne pričamo... ima kod njih i Slovaka i nešto protestanata... ovi naši Slovaci u Vojvodini su uglavnom protestanti...

Meni su najinteresantniji Moravci (dio češkog naroda) i kod njih je specifično ime Milan i Miloš (Milan Kundera književnik i fudbaler Milan Baroš su Moravci)... Moravci su tamniji nego ostali Česi i više liče na Srbe- nemaju okrugle glave kao Slovaci npr., a postojao je i jak autonomaški pokret Moravske...
 
Česi su generalno tanki vijernici... Slovaci su mnogo ljući katolici, o Poljacima da ne pričamo... ima kod njih i Slovaka i nešto protestanata... ovi naši Slovaci u Vojvodini su uglavnom protestanti...

Meni su najinteresantniji Moravci (dio češkog naroda) i kod njih je specifično ime Milan i Miloš (Milan Kundera književnik i fudbaler Milan Baroš su Moravci)... Moravci su tamniji nego ostali Česi i više liče na Srbe- nemaju okrugle glave kao Slovaci npr., a postojao je i jak autonomaški pokret Moravske...

Пољаци су љути католици , Словаци и нису много ..понегде има доста протестаната .Имамо доста Словачких имена , јако много за које сам била убеђена да су српска ..

на пример
Милица, Лазар ,Даница итд...то су Словачка имена
 
Tom logikom su i Muslimani Turci, a Hrvati i Crngorci Srbi. Mislim možda i jesu, imaju neka Srpska porekla sigurno

Pa Crnogorci i jesu Srbi. A i deo Hrvata.

- - - - - - - - - -

Пољаци су љути католици , Словаци и нису много ..понегде има доста протестаната .Имамо доста Словачких имена , јако много за које сам била убеђена да су српска ..
на пример
Милица, Лазар ,Даница итд...то су Словачка имена

Milica, Danica su slovenska. Lazar(us) helensko.
 
Имамо доста сличности са осталим словенским народима али са Чесима је то посебно .

Пре пар година би могла да се закунем да су српска имена само српска, међутим она су и Чешка имена ..Од Милоша преко Мирослава итд...

Од имена , презимена до физичке сличности , чак и језика ..Можда смо од свих осталих словена са Чесима и најближи , чак ближи од Руса..

Теорије завере о некаквој "Белој Србији" и "Белој Хрватској" су измишљена глупост , дошли смо из Чешке на Блакан и ту постали Срби ...

Истраживајући порекло српских и чешких имена , дошла сам и до имена Вук , на Чешком се пише Влк ..То је име по вуку наравно , давано само Србима а очигледно и Чесима..

Да ли знате да је управо ваше име Чешко ?

Код Хрвата , пошто видим да су и они схватили Чешко порекло , они имају заједничка презимена са Чесима---док су код нас имена .



Nisu.
Česi su bliži Hrvatima nego Srbima.
Hrvati su bliži i Lužčkim Srbima, nego Srbi.
 
Имамо доста сличности са осталим словенским народима али са Чесима је то посебно .

Пре пар година би могла да се закунем да су српска имена само српска, међутим она су и Чешка имена ..Од Милоша преко Мирослава итд...

Од имена , презимена до физичке сличности , чак и језика ..Можда смо од свих осталих словена са Чесима и најближи , чак ближи од Руса..

Теорије завере о некаквој "Белој Србији" и "Белој Хрватској" су измишљена глупост , дошли смо из Чешке на Блакан и ту постали Срби ...

Истраживајући порекло српских и чешких имена , дошла сам и до имена Вук , на Чешком се пише Влк ..То је име по вуку наравно , давано само Србима а очигледно и Чесима..

Да ли знате да је управо ваше име Чешко ?

Код Хрвата , пошто видим да су и они схватили Чешко порекло , они имају заједничка презимена са Чесима---док су код нас имена .

ocigledno nikad nisi bila u Ceskoj i ne poznajes ni jednog ceha cim izvlacim ovakve zakljucke...
da ne kazem da vecu glupost skoro nisam procitao...
i te migracije stnovnistva se nisu kretale odozgo na dole, vec obrnuto...
 
ocigledno nikad nisi bila u Ceskoj i ne poznajes ni jednog ceha cim izvlacim ovakve zakljucke...
da ne kazem da vecu glupost skoro nisam procitao...
i te migracije stnovnistva se nisu kretale odozgo na dole, vec obrnuto...

Познајем и потпуно су слични нама , језички нам је руски језик ближи од Чешког ..али што се тиче физичког изгледа апсолутно су исти као ми .Приметила сам у Чешком да они имају икавицу , неку врсту икавице ..веома интересантно

- - - - - - - - - -

Pa Crnogorci i jesu Srbi. A i deo Hrvata.

- - - - - - - - - -



Milica, Danica su slovenska. Lazar(us) helensko.
Добрила, Душан , Бојан ,Мирослав ..мислим ја нађох читав родослов код Чеха
 

Back
Top